banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 89 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Dec 2011, 17:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Izvini, ali sestro draga, ovaj tvoj post toliko odiše nekim gađenjem i drskošću da ne mogoh prećutati!
Imam i ja i kućne mačke, i vanjsko-kućne, pa nijednu nisam "cap-cap" kako ti to slikovito napisa. Misliš da za životinju nije mučno to tvoje "cap-cap"?! Uostalom, koja god mačka se omacila, sve sam mačiće uspjela udomiti. Nije to Božije slovo, samo se potrudi malo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 17:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1350
A sta ako neko hoce da ima samo 1 macu ? A ne da se bavi trgovinom macica ? Mozda ima drugih obaveza osim trazenja udomitelja i ciscenja izmeta po kuci ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 18:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Pa naravno da sam grozna kad se obični upit koliko košta kastracija odmah mora pretvoriti u moralisanje.
Ajd nabroj gdje si uspjela udomiti tolike mačke. Koliko koja okoti godišnje, koliko ih preživi, koliko ih udomiš. Koliko mačaka ima u komšiluku? Oko moje zgrade imaju barem tri koje sam zapamtila. Mamina mačka je ove godine imala 15, nisu svi preživjeli, iako ih je ona pazila koliko je mogla i nosila van i unutra. Mačka od moje prijateljice je takođe imala preko deset mačića. Moja mačka 4. To je dvadeset mačića. Od samo tri mačke. Slijedeće godine će sve te mace rađati nove mace. Ko će njih uzeti?
Činjenica je da kastrirane mačke žive duže i zdravije. Imala sam mačka koji nije bio kastriran i jedno ljeto je došao kući bez pola, ali doslovno pola face, jer se tukao sa drugim mačorima. Cijela koža sa pola glave je bila oguljena, ali je on za dva dana opet odcunjao i vratio se još gori. Sad odavno nije među živima. Ali to je neumoljivost prirodne selekcije. Mačići krepavaju, i treba da krepavaju, da bi opstali samo kapitalci, e sad što ja to ne volim da gledam, to je moj problem i ja ga riješavam tako. I gomila drugih ljudi.
Osim toga, moja mačka je slijedeći dan nakon kastracije skakala po kući ko da ništa nije bilo, daleko je to od zlostavljanja životinje i zato popizdim kad mi neko to spočitava. Mačorima je zahvat još lakši.
Mi živimo u neprirodnim uslovima i nestvarno je zahtijevati da se ponašamo prema pravilima prirode.
Hajmo sad malo o štrojenju bikova i konja.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 19:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Ne osuđujem ja to što ti radiš. To je tvoj odabir, radi šta hoćeš, apsolutno me ne interesuje. Mene samo interesuje na osnovu čega ti to znaš da je maci i li psu bezbolnije kastriranje od prirodnog razvoja događaja???

Inače, da, što se tiče udomljavanja, ja ne znam koliko ti rođaka na selu imaš ili prijatelja, ali ja imam i dovoljno da udomim svoje mačke i pse. Svakoj kući treba mačka i pas. Neke su naravno, istrčale na ulicu pa poginule, neke su se izgubile, sve to stoji, dakle, smao malo truda i mogu se životinje udomiti.


Gamer je napisao:
A sta ako neko hoce da ima samo 1 macu ? A ne da se bavi trgovinom macica ? Mozda ima drugih obaveza osim trazenja udomitelja i ciscenja izmeta po kuci ...


Ti to zoveš trgovinom mačića, ja to zovem brigom o svojim ljubimcima. Ako imaš drugih obaveza, onda za tebe nije takva životinja.


Poslednji put menjao mrkvica dana 10 Dec 2011, 19:16, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 19:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1350
Činjenica je da kastrirane mačke žive duže i zdravije

To nije tacno ... Kada odes kod veterinara sledeci put, pitaj ga ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 19:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Gamer je napisao:
Činjenica je da kastrirane mačke žive duže i zdravije

To nije tacno ... Kada odes kod veterinara sledeci put, pitaj ga ...


+1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 20:14 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
doci ce i zakon da kastriras kucnog ljubimca, polako...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 20:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1350
Mozda u dalekoj buducnosti kad se osnuju neke "prodavnice" za kucne ljubimce ... Pa ce samo oni moci da ih prodaju ...

Ali cisto sumnjam da ce do toga doci .. Mozda ako se pojavi neka bolest od koje ce da umiru psi, macke itd. i koja je opasna po ljude pa ce se istrjebiti zarazeni kucni ljubimci. haha mogao bih ovako do sutra :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 20:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Prodavanje kućnih ljubimaca u prodavnicama, pasa i mačaka mislim, je zabranjeno. Ne kažem da se to ne događa.
Nemam toliko prijatelja i rođaka po selu da bih im svake godine mogla razdijeliti po 15 mačića, ne znam nikog ko to može. Pa neće mi mačka živjeti godinu dana da mi svake godine treba po jedna. Pogledajte samo na forumu "poklanjam mace" kakva je situacija ljetos bila.
Znam da im je bezbolnije zato što sam vidjela. Ovo se uradi jednom, a tjeranje i omacivanje se više puta događa tokom jedne godine. Maca nije imala nikakve traume od veterinara i sl.
Jeste tačno.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 20:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Aj, baš ću pitati veterinara sledeći put da li je tačno. Baš me interesuje...

Čuj 15 mačaka... Ja, vjerovala ili ne, imam. I nije mi nimalo teško.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 21:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2009, 13:02
Postovi: 718
moram se ubaciti u raspravu :D naime ja imam psa kojega nemjeravam kastrirati..razlog? zdraviji i mirniji život ljubimca.. nisu moje riječi nego riječi veterinara.. same prednosti kastracije su već valjda poznate(smanjen rizik karcinoma,dijabetesa itd).ako volim svog ljubimca,a volim ga, i ako mu mogu pomoći tako što ću neke moguće probleme po pitanju njegovog zdravlja spriječiti onda je to po meni ok..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 21:04 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
imao sam i ja macka, ustvari gazde moje..kastriran bio, pa ga pisha mucila, te neke prehlade, te problem sa mokrenjem..a veterinaru drago kad ga dovedu.. :lol:

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 21:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
mi@86 je napisao:
razlog? zdraviji i mirniji život ljubimca.. nisu moje riječi nego riječi veterinara.. same prednosti kastracije su već valjda poznate(smanjen rizik karcinoma,dijabetesa itd).


Citiraj:
Castrating a male dog we are informed reduces the risk of prostrate cancer. This, like many other claims for the benefits of neutering is a total fallacy. In reality castrated dogs have a 4 times greater risk of developing prostate cancer than intact animals. spayed or neutered dogs also have a 1.5 to 3 times greater chance of developing bladder cancer

http://www.doglistener.co.uk/neutering/ ... ring.shtml

Toliko o "zdravijem i mirnijem životU"....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 21:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2009, 13:02
Postovi: 718
pa isto kao što si ti to citirao odnekud,tako i ja mogu naći 10 drugih stranica sa neta gdje piše totalno suprotno :roll: i kao što rekoh meni je to veterinar savjetovao..nije riječ o nekom mom hiru i želji već o odluci koja je nastala poslije određenih razgovora i konsultacija..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 21:12 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Article written by.
Stan Rawlinson MTCBPT. MPAACT A.dipCCB
Chairman and Founder Member
Professional Association of Applied Canine Trainers.
Contact details for PAACT

www.paact.co.uk

Nije to rekla-kazala nego je članak napisao čovjek koji je čitav život postvetio psima....Ne životinjama,nego psima konkretno. Koji ti je veterinar rekao to,btw?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 21:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2009, 13:02
Postovi: 718
pa s obzirom da ga vodim u mimcoop... nije bitno uostalom,nisam ni rekla da je rekla kazala već da ima i drugih stranica,članaka koje su takođe pisali slični stručnjaci a koji tvrde drugačije(i ne neću sad tražiti dotične stranice da to dokazujem :) ) poštujem tvoje mišljenje,ali ne moram se složiti s njim :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 21:23 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Sve ok,tvoj pas,tvoje mišljenje....Samo mi ga žao... :)

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 21:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1350
Za sve zivotinje a narocito za zenke je zdravije da se pare.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 14 Feb 2012, 12:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 23 Okt 2009, 17:49
Postovi: 183
Lokacija: iza ugla...
Moj pas je sterilizovan, prvi put je lutalica upao u box i obavio posao,i svih 8 mjesanaca je podjeljeno i udomljeno,drugi put mi je neko pustio psa iz boxa u vrijeme tjeranja,posto je isla zima,nisam htio da se zajebavam sa tim,a i nemam nesto sad para da podizem stence koje cu svakako pokloniti,uradio sam "abortus"(po preporuci veterinara) i sterilizovao psa,radio kod Gorana Parasa.
Sterilizacija se na prvom mestu preporučuje kao preventiva bolesti mlečne žlezde i reproduktivnih organa koje su jako česte kod kuja i mačaka. Sterilizacija se preporučuje i kod životinja obolelih od bolesti koje nisu vezane za reproduktivni trakt, na primer kod onih obolelih od dijabetesa.
NE mozes daa poredis kupiranje i sterilizaciju,kupiranje se radi zbog estetike i to ne podrzavam ali ako se radi o zdravlju ljubimca,svakako da treba uraditi sve da ljubimac ima sto bolji zivot.
evo vam i link pa procitajte malo,svi su glupi a vi pametni :roll:
http://vetnovak.com/vise.asp?clanak=56

_________________
"Jedino, što spavajućeg čovjeka dodiruje je san."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 14 Feb 2012, 12:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Ja imam u stanu dva mačora. Jedan je počeo zapišavati, ali sam mu fino objasnio da to nije u redu i da se piša samo u svoju tutu, on mjauknuo: "Ok." i od tad nemamo problema.

Drugi je, koliko god da ga volim, poprilično psihofizički zaostao i bio je nepodnošljiv, pa je morao biti kastriran.

Zoka, de splituj temu o kastriranju, baj-d-vej.

A što se veterinara tiče, MimCoop, tj. Goran Paraš - sve preporuke.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 89 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs