banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 89 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Mar 2012, 06:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Jan 2010, 20:11
Postovi: 1793
Ja sam svoje kuje sterilizirala. Prva Pitbull, koja živi napolju u boxu, druga Mops, koja živi samnom u stanu.

_________________
Soulmate


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 13:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
ajkula je napisao:
A kako da ju odbranim u tom periodu tjeranja? I sta ako pokupi zeca, gdje cu sa tim kucicima? Nema kod mene sela i rodjaka da im mogu uvaliti po kuce.

I mene to zanima. Imam mačku i planiram je sterilisati, koliko god mi to grozno izgleda. Mačka mi je trenutno u stanu, ali ću je preseliti u dvorište kuće. Iako će moći ulaziti u kuću, uglavnom će boraviti vani što znači da je niko ne može paziti 24h dnevno.

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 17:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Mačku vani nema šanse "sačuvati" :D Maca koja bude kod mojih je vanjsko/kućna maca i nju sačekuju pred ulazom, tako da jadna ne može ni ući da jede. Ona ima svoj rezervni ulaz preko balkona, ali su i to skontali, pa i tu prave čeku :D
A nekastrirani mačak koji izlazi vani se tuče sa drugim mačorima i lako se može desiti da se više i ne vrati kući. Naš mačak je bio ispario na nekoliko mjeseci, onda se mršav vratio kući, ali se svaki dan mlatio sa drugim mačorima, bilo mu je oguljeno pola glave. Taman kad mu je sve sraslo udarilo ga je auto. Sestra ga je našla na cesti kako leži, pokupila ga i donijela kući :(

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 18:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Pa znam, onda je sterilizacija neophodna. Dosta sam čitala o tome i vidim da veterinari i udruženja za zaštitu životinja i sl. to preporučuju. Da mi je mačka stalno u stanu, ne bih je sterilisala, jer se ne odlučujem na to što meni smeta što mjauče ili šta ja znam... Razlog je što je neodgovorno dopustiti nekontrolisano razmnožavanje, a ja ne mogu dva puta godišnje udomljavati mačiće.
I meni sama riječ sterilizacija i to što podrazumijeva zvuči ružno, i ružno je to što mi možemo svojom voljom nekome na takav način odlučiti da nema potomstvo. Ali jednostavno to je 'biranje manjeg između dva zla.'

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 18:52 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Veterinari i udruženja za zaštitu životinja ne preporučuju sterilizaciju nego se vodi stalna polemika o tome. Neki preporučuju,neki se žustro protive. Ja sam lično protiv,naročito protiv kastracije mužjaka jer sam nedostatak testisa kod mužjaka dovodi do "hemijskog disbalansa" u životinji i dovodi do promjene ličnosti životinje. Sa ženkama to nije slučaj.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 19:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Zoka ne pričam napamet, vodila sam mačku veterinaru i to ne jednom!? Udruženja poput ovog preporučuju http://www.facebook.com/pages/Ljubitelj ... 4538140138 ima ih još dosta ne da mi se sad tražiti...
Ja sam napisala da mi se to ne sviđa, ali takođe pitam šta savjetuju oni koji su protiv a drže ljubimca vani.

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 22:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Ja se dvoumim oko kastracije mužjaka, kućnog. Čitala sam da je moguć taj disbalans, mada sam dosta puta čitala da je macan godinama zdrav i prav i nakon sterilisanja. Za sad još uvijek čekamo.

Ništa ne savjetuju ovi što ljubimce drže vani. Kažu da udome mlade, ali to jednostavno nije moguće, jer se mačke kote progresivno.
Jedna mačka godišnje ima dva do tri legla, u svakom po tri-četiri mačića, obično mala prednost u broju ženki, svaka od njih je spremna za parenje već sa 6-8 mjeseci.
To je desetak mačaka godišnje od svake mačke.
Znači moja mačka ove godine rodi pet ženki i pet mužjaka, slijedeće godine moja mačka i pet njenih mačkica imaju svaka po pet ženki...ženki već trideset, a i trideset mačora ide u komšiluk praviti druge mačiće...prostom računicom se vidi da je nemoguće udomiti sve mačke.
A neudomljene mace znamo kako najčešće završavaju. :(
Ne uživam ja baš u sterilisanju, naravno da nije prirodno, ali naši životi su se davno odmakli od prirodnog.
Pa i ja sam do sad mogla imati bar osmoro djece?!

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2012, 10:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Imaju one slike koje pokazuju kako se psi i mačke progresivno množe... to je ogromna cifra koliko novih maca nastane za životni vijek jedne :) Bilo bi savršeno da oni svi mogu lijepo i sretno da žive, ali na žalost ne mogu. Ko misli drugačije zavarava se. Ja živim u centru BL i nemam gdje udomiti desetine i stotine mačaka. Čak i da živim na ne-znam-kakvom-selu to bi opet bio problem, jer znamo šta i tamo rade mačkama (čast izuzecima).

PlavaMaca je napisao:
Ne uživam ja baš u sterilisanju, naravno da nije prirodno, ali naši životi su se davno odmakli od prirodnog.
Pa i ja sam do sad mogla imati bar osmoro djece?!

To i ja kažem, jeste ružno i neprirodno itd. Ali nemamo ni mi djecu kad bismo željeli i koliko bismo željeli. Nego živimo onako kako je najrealnije u datim mogućnostima.

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2012, 20:48 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Mar 2012, 21:24
Postovi: 17
PlavaMaca je napisao:
Ja se dvoumim oko kastracije mužjaka, kućnog. Čitala sam da je moguć taj disbalans

Kakav disbalans, cega?
Po pravilu svi psi i macke koje nisu namjenjeni uzgoju treba da budu sterilisani i kastrirani. Vlasnik ako brine o zdravlju zivotinje treba da je sterilise/kastrira. Kastrirane zivotinje su zdravije i imaju duzi zivotni vijek.
Imam macka od 11 godina koji je kastriran kada je imao 1 godinu. Sve zivotinje u mojoj okolini koje su kastrirane ili sterilisane su zdrave i aktivne, veci problem imaju vlasnici nesterilisanih i nekastriranih.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2012, 20:50 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Kom pravilu?
To o tome da su zdraviji je stvar za diskusiju koju ne namjeravam da vodim jer svaki pokušaj diskusije o tome se završavao sa tim da su oni koji su za kastraciju čitali i raspitivali se o tome,a ja,eto izgleda nisam.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2012, 21:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2892
Lokacija: još mAlo i tU smo
Moj drug je kastrirao mačka, i kaže da više nije isti, da je nekako ljeni i mlitaviji !

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2012, 21:08 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Vidi,testisi proizvode spermatozoide ali i testosteron koji je potreban za normalno funkcionisanje muškog organizma. Ako ih odstraniš nema testosterona. Znači,em se gube sekundarne muške polne osobine em dolazi do promjene u ponašanju. Al' žive zdravije čim im odsjeku muda.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2012, 01:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Pa da, to je san svake žene, da muškarcu odsjeku muda, pa da sjedi kod kuće mirniji i mlitaviji dok one...:P
Kh-kh, sad ozbiljno, čitala sam da može a i ne mora doći do promjena u ponašanju, a mogu se razviti i neke poteškoće sa mokraćnim kanalima ili nešto sl, sad sam zaboravila. Uglavnom, to mi je veterinar rekao.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2012, 08:03 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Pa može i ne mora i mačka ili pas ostati skotna :P
Evo,ja sam prije par mjeseci u isto vrijeme pario dvije kuje. Jedna se oštenila skoro,druga nije ostala skotna.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2017, 07:01 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Izvinite sto otvaram temu ali pricali ste o Mim Coop, jel zna neko koje je njihovo radno vrijeme ?

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2017, 08:42 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Danas rade do 14 časova.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2017, 10:57 
Koliko kosta kastriranje zenke?


Vrh
  
 
PostPoslato: 04 Mar 2017, 20:27 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
E hvala puno :)
Msm da je oko 60km, ja sam za macora platio 50km.
Ja sam svog macka kastrirao juce i sad je ok.
Vanjska je macka pa se stalno tuce i dodje sa povredama koje se gnoje i onda ga moram veterinaru uvjek voditi na ispiranje,ciscenje i vakcinisanje.

Jako mi je krivo sto sam ga dao kastrirati jer znam nije prirodno u neku ruku, ali nadam se da ce ovako bar zivjeti sigurnije i duze.
Zavisi kakav je vas stav prema ovom, ja sam se malo pokajao posto se prvo nisam malo bolje informisao sta sve tu ulazi itd.
(Pitao sam veterinara prije zahvata jel ima posljedica i rekao je ne, ali izgleda da to nije tako, a mozda i jeste ,vidjecemo)

Npr sad moram da mu pazim na prehranu jer navodno moze da se ugoji jer ce se manje kretati a vise ce jesti sto moze da dovede do problema sa srcem itd.
I jos jedan problem koji moze da ima je neki sa mokracom, jer valjda nece piti toliko puno vode kao prije i manje ceda mokri pa moze doci do zacepljenja ili neceg slicnog, nisam siguran tacno.

Ovde kod mene ima dosta macaka i pasa lutalica pa se nadam da ce se ovo pokazati kao dobar potez.

Uglavnom, preporucujem da se prvo dobro dobro raspitate i izvazete da li je ovo bolje ili ne, meni jeste, ovako bi stalno dolazio sa povredama, bolestima a mozda bi neke bile i fatalne.

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2017, 09:13 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Imaš kupiti u DM-u hranu za kastrirane mačke, prilagođene smanjenom obimu kretanja i lakšem gojenju.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2017, 05:38 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
E super hvala, oticu da pogledam :)

Za sad se on krece kao i prije, izlazi vani svakih par sati pa se vrati poslje 1 sat.

A kako da mu dajem tu hranu?
Ja njemu vec kupujem neko pakovanje hrane, da li da mjesam u zdjelu(pola pola) ili samo da mu dam tu hranu za kastirane macke ?

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 89 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs