banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 09 Maj 2024, 13:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Feb 2014, 21:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Ovako se to radi
http://pressrs.ba/sr/vesti/vesti_dana/s ... ice!+.html

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2014, 21:23 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39432
Lokacija: Месечева икра
Stoka.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2014, 01:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wrangler je napisao:



Nek je neko uzeo stvar u svoje ruke... Ja prvi ne bi potpisao peticiju protiv zabrane jer 90% vlasnika pasa uopste ne vole pse kao zivotinje vec ih vode po gradu cisto onako iz "kurcenja" i ne stavljaju im one "brnjice", a i psima uopsteno tu ni nije mjesto i kad imaju zastitu na sebi. Sta prolazi djete malo pa one krave, da krave ne psi vec izgledaju velicinom ko krave mogu sapama da ubiju dijete.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2014, 01:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Feb 2011, 19:39
Postovi: 225
Znaci ubijanje zivotinja je uzimanje stvari u svoje ruke?
I to sto ima neodgovornih vlasnika "krava" koji se kurce ne znaci da su svi takvi. Rjesenje je sankcionisanje upravo tih vlasnika a ne i ostalih vlasnika koji se na normalan nacin ophode prema zivotinjama i koji ih drze zato sto ih vole a ne da bi se kurcili.

Usput, dugogodisnji sam vlasnik rottweilera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2014, 02:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zivotinje su inferiorna bica, ne znam zasto bi ih neko zalio, kad koljes i jedes onda je OK, a kad ubijas jer su visak i smetaju onda nije?

Eto ti imas dugo godina tog rottweilera, otkud ti znas da mu nece sunuti u glavu u sred gospodske recimo da napadne malo dijete i unakazi ga? Nemoj samo one price, imam lanac, drzim ga i to... kad se to sve odvije u par sekundi ti ni ne skontas. Ja znam da ti vjerovatno volis svog psa i ne vjerujes da bi tako nesto uradio, ali zivotinja je zivotinja, treba rijesiti adekvatno... ovo pricam jer znam jednu curu kojoj se slicno desilo i ima par oziljaka na sred glave i traume do kraja zivota.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2014, 02:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Feb 2011, 19:39
Postovi: 225
Za problem prevelikog broja lutalica su iskljucivo krivi nesavjesni ljudi. Da li to znaci da te ljude kao jedine krivce za taj probem trebamo otrovati?
Nikad nisam prosao gospodskom (a kod mene je pas nesto vise od 11 godina) sa njim jer to nije mjesto za setnju i igru sa psom a pogotovo ako je pas tezak koliko i prosjecni setac gospodske. Kao drugo ja vjerujem svome psu samo i iskljucivo kad sam ja u pitanju i ostali ukucani. Nikada nisam dozvolio, niti cu ikada, da mu neko prilazi i pokusava ostvariti bilo kakav kontakt (mazenje, igra i sl.) bez mog nadzora bas iz razloga sto znam sta je u stanju uraditi ako mu nesto zasmeta.

Ta nesretna djevojka je to osjetila na svojoj kozi i nju niko nece ubjediti u suprotno ali u ovoj situaciji psi su najmanji krivci a rjesenje sigurno nije ubijanje i trovanje.

Opet kazem ne moze se generalizovati problem zbog nekolicine nesavjesnih vlasnika. Rjesenje je upravo tu nekolicinu najstrozije kaznjavati a ne sve vlasnike. Ako cemo generalizovati stvari reci mi da li bi trebalo svim vozacima oduzeti vozacku zbog nekolicine nesavjesnih vozaca i problema koji oni izazovu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2014, 12:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Jadne ćuke
http://www.nezavisne.com/novosti/drustv ... 31955.html

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2014, 12:30 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39432
Lokacija: Месечева икра
Objektivno gledano, više povrijeđenih i stradali ima u saobraćaju nego od strane pasa. Da trujemo vozače? Neki od njih su sigurno to i zaslužili. Ono, alkoholičari su, narkomani, tuku ženu, seksualno zlostavljaju djecu. Inferiorna bića, definitivno.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2014, 13:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Nekad se pas držao iz potrebe a danas svaka budala nabavi neku dzukelu iz njima znanih razloga koji većini dosadi i pas završi na ulici, e zato treba sve pse čipovati a lutalice i pse bez čipa u azil ili na udomljavanje ili eutanaziju i ubuduće svaki pas koji se pojavi na ulici a ima čip vlasniku naplatiti kaznu ili ako je nekog ugrozio za vlasnika psa predvidjeti zatvorsku kaznu.
Pun mi je qurac nabildovanih seljaka sa dzukelom bez korpe zbog kojeg sa djetetom moram preći na drugu stranu ulice. :mad:
I strogo bih zabranio izvođenje psa u centar grada.
P.S. Zaboli me ona stvar za neka pasija prava.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2014, 13:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Bahamut je napisao:
Potpisacu ovu nakon sto se regulisu lutalice kod ekonomskog, prosle godine su napali gospodju koja je vodila svog haskija koji je jos bio stene i dan-danas stoje tamo i cekaju, sramota za grad...
Jos samo treba da neki klinac izvede svog psa pa da napadnu i njega i njegovog psa i sve ostale.
Inace su mirni, osim sto laju na auta, ali kada vide "kucnog" psa, odmah napadaju...


Vise puta sam prosla pored njih sa mojom gospodjicom i samo se onjuskaju i svako svojim putem nastavi. Peticija potpisana.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2014, 13:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31215
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ama ljudi kakvo potpisivanje peticije, to je davna prošlost. Novo je taj park za pse što će se graditi.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2014, 13:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
I peticija je bila nova...prije godinu dana.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2014, 14:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Uopste nisam gledala datum posta :oops: To sa parkom mi djeluje kao jos jedno trpanje para u dzepove vlasti ali ajde neka naprave bilo sta da mogu, tih par dana sto budem u BL da izvedem psa u setnju bez ludjaka i ludjakinja koji me gledaju kao da setam Pumu pored sebe a ne Labradora :-?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2014, 14:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
15000 maraka je valjda budzet.

Napadi pasa u Banjaluci su na nivou statisticke greske u odnosu na njihov broj.
I za te napade su uglavnom krivi vlasnici. Treba kaznjavati vlasnike masno.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2014, 19:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Feb 2011, 19:39
Postovi: 225
Ja nisam rekao da napada nema niti da nema neodgovornih vlasnika koji imaju pse samo da bi se pokazali kao da su opasni likovi kao i onih koji kupe psa i prvom prilikom ih sutne na ulicu kada im dosadi. Cak sta vise i jedan napad kada se dogodi to je tragicno pogotovo za onog koga napadnu ali kazem da su tu najmanje krive zivotinje. Toga je uvjek bilo i uvjek ce biti samo je pitanje u kojoj mjeri dok se nesto konkretno ne preduzme. Ali u svakom slucaju konkretna mjera nije ubijanje pasa i trovanje. Po meni ove kazne koje su trnutno propisane zakonom utrostrucio bi i poceo sa naplatom pa bi vidio onda koliko ima napustenih pasa i koliko ima likova koji vodaju opasne pse i koji se kurce po gospodskoj i drugim posjecenim mjestima. Zna se gdje se psi i kada mogu setati i igrati sa njima.
Zbog tih debila snose posljedice normalni ljudi koji imaju pse zato sto ih vole.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2014, 18:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31215
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Počela izgradnja parka za pse

Počela izgradnja parka za pse
S.T. - 26.02.2014 17:58
BANJALUKA - Izgradnja parka za pse u Bulevaru srpske vojske na Banjalučkom polju počela je prošle sedmice, kazali su nam iz Gradske uprave.
"Park će biti ograđen i sadržavaće poligon za animaciju i vježbe pasa, a površina parka će iznositi 3.753 metra kvadratna", rekao je Milenko Šajić, portparol Gradske uprave.
Kako ističe, u izgradnju će biti uloženo 15.000 KM, a radove izvodi preduzeće "Građenje Đurić".
Prema njegovim riječima, rok za izvođenje radova je 45 dana, ali očekuje se da će radovi biti završeni i prije predviđenog roka.

http://www.nezavisne.com/novosti/banjal ... 32918.html

Park stiže ubrzo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2014, 18:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Ovo ce biti i najveci park od 4-5 planiranih u BL.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2014, 02:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2005, 16:02
Postovi: 1035
Kad sledeci put budem pjesacio preko nadvoznjaka kod carine prebrojacu psecu stolicu u oba pravca od semafora kod kafe Duo do Zotovica!Pa garantujem 50 komada finih gomila!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2014, 22:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31215
Lokacija: Je Suis Ahmed
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vCT3QDI75UA[/youtube]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2014, 22:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
Park nije gotov samo svi poletilili malo smo nestrpljivi .. :D , isto tako potrebno je betonirati ogradu jer se ispod one žice bez problema provuče manji pas ili pas srednje veličine puzeći a cesta je blizo .. ,takodje svako zna kakavog psa ima i svako nosi odgovornost za ponašanje svog psa ..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs