banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Maj 2024, 00:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Feb 2012, 13:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2008, 17:21
Postovi: 114
Lokacija: Banja Luka
Evo drustvo, pa potpisite :wink:
http://www.peticije24.com/protiv_zabran ... banja_luci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2012, 14:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Podržavam peticiju, veće džukele u ljudskom obliku hodaju po Gospodskoj... Al mi neugodno ostavljat matični broj na netu. :(

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2012, 14:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2008, 21:34
Postovi: 346
Lokacija: TRN
ne treba JMBG

_________________
vatam ribu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2012, 15:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
OK sad sam vidio da nije obavezno i potpisao... Lijep pozdrav ljubiteljima pasa...

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2012, 15:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1721
Potpisacu ovu nakon sto se regulisu lutalice kod ekonomskog, prosle godine su napali gospodju koja je vodila svog haskija koji je jos bio stene i dan-danas stoje tamo i cekaju, sramota za grad...
Jos samo treba da neki klinac izvede svog psa pa da napadnu i njega i njegovog psa i sve ostale.
Inace su mirni, osim sto laju na auta, ali kada vide "kucnog" psa, odmah napadaju...

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2012, 01:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 22 Jan 2011, 14:59
Postovi: 434
Bahamut je napisao:
Potpisacu ovu nakon sto se regulisu lutalice kod ekonomskog, prosle godine su napali gospodju koja je vodila svog haskija koji je jos bio stene i dan-danas stoje tamo i cekaju, sramota za grad...
Jos samo treba da neki klinac izvede svog psa pa da napadnu i njega i njegovog psa i sve ostale.
Inace su mirni, osim sto laju na auta, ali kada vide "kucnog" psa, odmah napadaju...

Tako su dve dzukele probale napasti mog malog psica ljetos na moru, ali sam im pokazao ko je gazda :D
Inace, dok se mi ovde borimo protiv zabrana po gradu, imbecili pokusavaju zabraniti drzanje pasa i u stanovima ...
http://www.banjaluka-info.com/index.php ... &Itemid=34

_________________
DJ SKYZER - Balkan Party Mix #1


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2012, 11:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 23 Okt 2009, 17:49
Postovi: 183
Lokacija: iza ugla...
Dobro psi kod venecije,su uredno i vakcinisani i sve,ja sam par puta prosao sa psom i nisu se ni oglasili ,gledali s svoja posla,a gledao sam dok je neka baba setala sa nekim malim kerom preko venecije i oni su na nju i kera lajali,a baba je stala i tjerala pse,umjesto da ih iskulira i ide svojim putem,tu je takodje i greska vlasnika.

_________________
"Jedino, što spavajućeg čovjeka dodiruje je san."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2012, 11:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2009, 13:02
Postovi: 718
skyzeR je napisao:
Bahamut je napisao:
Potpisacu ovu nakon sto se regulisu lutalice kod ekonomskog, prosle godine su napali gospodju koja je vodila svog haskija koji je jos bio stene i dan-danas stoje tamo i cekaju, sramota za grad...
Jos samo treba da neki klinac izvede svog psa pa da napadnu i njega i njegovog psa i sve ostale.
Inace su mirni, osim sto laju na auta, ali kada vide "kucnog" psa, odmah napadaju...

Tako su dve dzukele probale napasti mog malog psica ljetos na moru, ali sam im pokazao ko je gazda :D
Inace, dok se mi ovde borimo protiv zabrana po gradu, imbecili pokusavaju zabraniti drzanje pasa i u stanovima ...
http://www.banjaluka-info.com/index.php ... &Itemid=34



vidjeh i ja juče ovo za zabranu u stambenim zgradama,nisam mogla vjerovati..mogu se samo nadati da je to hir dotične komšinice.ja sam takođe imala problema sa jednom takvom,slala mi komunalnu na vrata i sl.ali sam to riješila tako što su ostali stanari dali saglasnost da nemaju ništa protiv držanja psa u stanu..a peticiju sam davno potpisala :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2012, 16:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 22 Jan 2011, 14:59
Postovi: 434
mi@86 je napisao:
skyzeR je napisao:
Bahamut je napisao:
Potpisacu ovu nakon sto se regulisu lutalice kod ekonomskog, prosle godine su napali gospodju koja je vodila svog haskija koji je jos bio stene i dan-danas stoje tamo i cekaju, sramota za grad...
Jos samo treba da neki klinac izvede svog psa pa da napadnu i njega i njegovog psa i sve ostale.
Inace su mirni, osim sto laju na auta, ali kada vide "kucnog" psa, odmah napadaju...

Tako su dve dzukele probale napasti mog malog psica ljetos na moru, ali sam im pokazao ko je gazda :D
Inace, dok se mi ovde borimo protiv zabrana po gradu, imbecili pokusavaju zabraniti drzanje pasa i u stanovima ...
http://www.banjaluka-info.com/index.php ... &Itemid=34



vidjeh i ja juče ovo za zabranu u stambenim zgradama,nisam mogla vjerovati..mogu se samo nadati da je to hir dotične komšinice.ja sam takođe imala problema sa jednom takvom,slala mi komunalnu na vrata i sl.ali sam to riješila tako što su ostali stanari dali saglasnost da nemaju ništa protiv držanja psa u stanu..a peticiju sam davno potpisala :D

Inace to je zgrada u kojoj ja zivim, a slike i clanak sam, takodjer ja :P, poslao BLINFO portalu pa su oni objavili to juce.
Danas sam ugledao jos jedan taj znak i to na lifu u zgradi, i lijepo sam ga skinuo, zguzvao i ostavio pred vratima doticne gospodje, a isto tako sam i isprintao ono sa blinfo-a i ostavio joj u sanduce :D

_________________
DJ SKYZER - Balkan Party Mix #1


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2012, 16:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 23 Okt 2009, 17:49
Postovi: 183
Lokacija: iza ugla...
koja je to zgrada? :)

_________________
"Jedino, što spavajućeg čovjeka dodiruje je san."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2012, 17:03 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39457
Lokacija: Месечева икра
To su one Malbašićeve zgrade iza Medicinske elektronike čini mi se...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 00:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2009, 15:20
Postovi: 489
Мени ова реченица у опису петиције боде очи
Citiraj:
Upravo tu manjinu vlasnika sigurno tek treba kultivisati a neke i sankcionisati u cilju prihvatanja pravila ponašanja u urbanoj sredini.
ја сам сигуран да то није мањина већ управо супротно велика већина. Не сјећам се кад сам видио да неко чисти иза свог пса и тако гледам да сваки дан пси врше нужду и дјеца се играју на истој ливади.
Знам надлежни не раде свој посао али има мало и онога ''није слоба крив ми смо говна''.

_________________
Тромо се вријеме вуче, и ничег новог нема, данас је као јуче, сутра се исто спрема.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2012, 19:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2009, 13:02
Postovi: 718
donesena odluka o obaveznom čipovanju pasa i ukinuta zabrana izvođenja pasa u centar grada
http://www.banjalukalive.com/banjaluka/ukinuta-zabrana-izvodjenja-pasa-u-centar-grada.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2012, 19:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Lijepo... :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2012, 19:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9865
Lokacija: Далеко од раја
Ovo znači da će se konačno početi kažnjavati oni koji napuštaju pse i ostavljaju ih po gradu?

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2012, 20:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1721
Ja mu ne tur'o nikakav cip...

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2012, 21:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2009, 13:02
Postovi: 718
htio ti ili ne ,ako sam ja dobro shvatila ,moraćeš ga čipovati... što se tiče kažnjavanja nadam se da će i to ući u praksu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2012, 08:31 
Napokon nesto konkretno.

Sent from my ZTE-SKATE using Tapatalk


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Apr 2012, 10:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2914
Lokacija: još mAlo i tU smo
Fino čipujes svog psa i vodiš računa o njemu i nema nikakvih problema, a u gradu bi trebalo da se napravi nekakav prostor vani gdje bi građani nesmetano mogli izvoditi svoje ljubimce.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2014, 17:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31231
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Izgradnja parka za pse na Bulevaru Srpske vojske, na Banjalučkom polju u blizini kampusa, koja je najavljena još prošle godine, počeće čim se za to steknu vremenski uslovi.
"Planirano je da se park prostire na površini od 3.753 kvadratna metra i da sadrži poligon za animaciju i vježbe pasa. Izgradnja parka koštaće 15.000 KM", kazali su iz Gradske uprave i dodali da će park biti ograđen, piše "Glas Srpske".
Predsjednik Skupštine Udruženja za zaštitu životinja "Kerber" Nikola Vidačković kaže da je park neophodan i da će se na taj način spriječiti da psi šetaju i trče po površinama koje nisu predviđene za to.
- Vlasnici će imati mjesto gdje će moći da vode svoje kućne ljubimce da slobodno trče i da se igraju - rekao je Vidačković.
Dodao je da će se tako psi više socijalizovati i navikavati na prisustvo drugih pasa, što će doprinijeti ljubiteljima pasa da imaju mirnije i poslušnije ljubimce.
Jelena Savić iz naselja Kočićev vijenac rekla je da je park odlična ideja, jer nema gdje ni da šeta psa, a kamoli da ga pusti da se istrči i uživa.
- Na puno mjesta u gradu postavljene su zabrane. Psi nisu prihvaćeni, kao da smo u grad izveli divlju životinju, svi ih gledaju u strahu i sklanjaju se od njih - kazala je Savićeva.
Sanja Majstorović sa Starčevice istakla je da strahuje od pasa i da se nada da će vlasnici prestati da šetaju svoje ljubimce kad budu imali posebno napravljen i opremljen park.
- Ne volim kada su veliki psi u parku u blizini moje djece, plašim se da bi ih mogli ugristi ili napasti - kazala je Majstorovićeva.
Naglasila je da je vrlo važno uvesti stroge kazne za vlasnike koji ne vode računa o čišćenju iza svojih ljubimaca.
- Vlasnici čiji pas izvrši nuždu na ulici ili u parku često ne uklone izmet. Samo prođu i ostave da neko drugi počisti nered - dodaje Majstorovićeva.
Kazne
Kazne za nepropisno vođenje pasa dostižu i do nekoliko hiljada maraka.
- Kazne za pravna lica iznose od 500 do 7.000 KM, za fizička lica od 100 do 1.000 KM, za odgovorno lice u pravnom licu od 200 do 1.800 KM i za samostalne privrednike od 300 do 1.000 KM - rekli su u Komunalnoj policiji.


Log: Tekst kopiran sa BanjalukaLive portala: http://www.banjalukalive.com/banjaluka/ ... z2tmoNctua


Park za pse je dobra ideja.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs