banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 73 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Labrador u stanu
PostPoslato: 21 Feb 2012, 21:11 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
De stavi sliku da i mi vidimo :)
Slobodno pitaj,i ja sam gnjavio druge kada sam dobio prvog psa...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Labrador u stanu
PostPoslato: 21 Feb 2012, 21:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Ja priznajem iskljucivo zenke - volim da spavam okruzen sa puno sisa :lol:
A ozbiljnoje, daleko su privrzenije i stalozenije. U vojsci i policiji bas zato ne koriste zenke jer se pretjerano vezu za jednu osobu ;)
I jos nesto - vlasnici pasa se dijele na one sa kojima psi spavaju u krevetu i na one koji to ne priznaju :D Macka mi spava na jastuku, a kuja ili kraj mene ili na nogama. Znam da ne bi trebalo (vaspitanje, mjesto u stadu, bla bla) ali ne bih mijenjao ni za koje pare. Probudim se okruzen mojim curama :)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Labrador u stanu
PostPoslato: 21 Feb 2012, 21:24 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Kod mene se pas nije penjao na kauče,stolice,krevet i sl....Pod je njegov,gore smo mi...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Labrador u stanu
PostPoslato: 21 Feb 2012, 21:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Slika

mirdza, koliko sebe znam tako ce biti sa njom i sa mnom :oops:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Poslednji put menjao ajkula dana 21 Feb 2012, 21:36, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Labrador u stanu
PostPoslato: 21 Feb 2012, 21:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Tesko je to zoka,potkoznjaci su labradori sa onim molecivim pogledom pa ti ostani principijelan....zato je moj dobio box i odletio napolje ali i dalje svaku priliku koristi da smugne u kucu i izvrne se na ledja na sred tepiha i ne mrda...
Kako se moja zena ponasala da je ostao jos dva dana u kuci ja bih dobio box i odletio napolje a ne on...

Ajkula,moj savjet ti je ne dozvoli da radi bilo sta kao stene sto moze biti vrlo bolno i neprijatno kad poreste jer mnogi zaboravljaju da taj pas dogura do 50 kila.Tu mislim na skakanje na clanove porodice,uzimanje hrane kad je vidi na stolu a ne kad mu ti das i slicno.Nauci da bez pogovora slusa komandu ne i fuj i da dolazi na poziv.Ostalo ce vec biti OK.
Daje daleko daleko vise nego sto trazi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Labrador u stanu
PostPoslato: 21 Feb 2012, 22:12 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
ajkula je napisao:
Slika

Kakve ružne garonje :D
krol2 je napisao:
Tesko je to zoka,potkoznjaci su labradori sa onim molecivim pogledom pa ti ostani principijelan..
Jbg,u početku bude malo teško ali kad znaš da to mora tako pregura se.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 18:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Zoka, sta mi sve treba za kuce za pocetak? Kada mu se stavlja ogrlica? A ona protiv buva/krpelja? U autu ga planiram staviti na deku i tako voziti, je li to ok? Ajde skrabni koju i spasi me muka neizvjesnosti :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 18:32 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Šta ti treba?
Posude za hranu i vodu
Ogrlica
Povodac
Za početak je to dovoljno. Ne kupaj štene prije nego napuni šest mjeseci,štene može krepati od toga. Ne koristi nikakve ogrlice protiv buva ili neke preparate protiv nametnika. Eventualno prah Neo-pitroid ali i to uz konsultaciju sa veterinarom. Ako štenad nisu očišćena od crijevnih parazita traži od veterinare tablete. One se daju u skladu sa težinom psa,prejaka doza može dovesti do trovanja. Nemoj štene dizati na kauč ili stolicu može se pozlijediti prilikom silaska,kosti i zglobovi još nisu formirani sasvim. Iz istog razloga ne vući ga za noge. Bilo kakve ljekove ne davati štenetu. Ne držati produžne kablove po podu,štenad će ih gristi i ubiće ih struja. Igračke od kojih se može otkinuti komadić takođe ne davati štenetu. Ne davati štenetu kravlje mlijeko,dobiće jak proliv.
Btw,koliko ti je štene staro?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 18:36 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Eh,da,skloni cvijeće po stanu ako ga imaš. Psi instiktivno jedu biljke ali neke mogu biti otrovne za pse.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 18:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
mislim da ce imati preko 2 mj ili tacno 2 kada ju budem uzela.


A to za biljke i cvijece.. mislila sam ju ostavljati vani, u dvoristu, dok mi nismo kuci ( ne vise od 5 h ).. Imam ruze, simsire i jos neko zbunje, dvoriste je ogradjeno, ne vjerujem da ima cime da se otruje ali me strah da se ne ogrebe kod ruza ali sta da radim onda sa njom? Nema sanse da ju to vrijeme drzim zatvorenu u kucici ( njenoj kucici) :cry:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 18:56 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Pa i ako se ogrebe neće joj ništa biti. Nije balon da izduva. Malo proguglaj pa vidi koje biljke su otrovne za pse. Ne znam za dvorišno ukrasno bilje ali od sobnih otrovne su tufembahija, adam, eva i sobne lozice. Bitno je samo da ne može izaći iz dvorišta.
Skontaćeš vremenom da psi jedu i travu. Jednu određenu vrstu trave jedu kada ih boli stomak,ona trava oštrih ivica na koju se možeš i porezati,a ostale trave jedu kao salatu. Moja kuja labrador pase travu kao kakava krava :)
Što se tiče hrane,uzmi namjensku hranu za štenad,najbolje suvu i prvo je malo natopi vodom prije nego daš štenetu,čisto da mu ne bude pretvdra. Štene tog uzrasta pa do nekih šest mjeseci treba da ima 3-4 obroka dnevno. Manja,naravno. Labradori su alavi psi,jeli bi dok ne crknu tako da mu ne daj da ima pristup hrani. Kada mu daš da jede,ako je u kući naravno (a moja preporuka je da barem tih prvih par mjeseci bude u kući,zbog navikavanja na vršenje nužde u određeno vrijeme i na određenom mjestu) odmah ga izvedi u "šetnju" desetak minuta,dok ne piški i kaki.
Uzmi si kakvu knjigu o odgoju pasa i psima u porodici. To je meni pomoglo više nego bilo kakav savjet drugih vlasnika pasa.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 19:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Citiraj:
Labradori su alavi psi,jeli bi dok ne crknu


Kakva gazdarica takav pas :D
Posto ima trave u dvoristu onda nema potrebe da joj kupujem hranu :lol:
Imam knjige ( trenutno 4 na stolu :oops: ) ali svejedno volim upitati one za koje znam da se razumiju.

Hvala ti :wink:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Labrador u stanu
PostPoslato: 22 Maj 2012, 13:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Mrsko mi da trazim da li ima vec otvorena tema pa cu ovdje upitati.


Moja gospodjica bojkotuje granule a velikim dijelom sam i sama kriva za to :oops: Elem, procitala sam da psi NIPOSTO ne smiju jesti luk. Da li se to odnosi samo na sirovi ili ga ne smije biti ni u skuhanom jelu?


Imam ostatak rucka, a bolje da ga ona pojede nego ja :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Labrador u stanu
PostPoslato: 22 Maj 2012, 13:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Od čega se sastoji taj ostatak ručka? ne treba psima baš sve davati. Pogotovo ne te ostatke od ručka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Labrador u stanu
PostPoslato: 22 Maj 2012, 13:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Kad sam pročitao naslov teme, mislio sam da se neko javlja sa ormana.
Ma slobodno joj daj. Ako onjuši pa odbije - nemoj joj to davati.
Ovčarka od druga je uživala u smokvama, dok joj meso i nije pričinjavalo posebno zadovoljstvo. Tako da je bolje da "pitaš" nju samu.

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Labrador u stanu
PostPoslato: 22 Maj 2012, 14:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
mrkvica je napisao:
Od čega se sastoji taj ostatak ručka? ne treba psima baš sve davati. Pogotovo ne te ostatke od ručka.



Riza, sitake gljive i sojine cufte.



Trojka, ona jede bukvalno sve. Ja takvom smecara jos nisam vidjela :o Neki dan je pokupila foliju da li od cokolade ili cega.. i dok sam ja pokusavala da joj izvadim iz usta ona je to uredno progutala :lol:
Za bananama, jabukama i jagodama je luda :oops:


edit: i ne odgovoriste mi - sta je sa dinstanim lukom?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Poslednji put menjao ajkula dana 22 Maj 2012, 14:07, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Labrador u stanu
PostPoslato: 22 Maj 2012, 14:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Nisam sigurna da bi joj smjela dati gljive i soju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Labrador u stanu
PostPoslato: 22 Maj 2012, 14:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Za gljive jos nista nisam citala ali zasto ne soju? U masi prehrane i onih keksica u Pet shopu ima soje.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Labrador u stanu
PostPoslato: 22 Maj 2012, 14:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
ajkula je napisao:
edit: i ne odgovoriste mi - sta je sa dinstanim lukom?

Ako neće, dodaj faširano meso.

:lol:

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Labrador u stanu
PostPoslato: 22 Maj 2012, 14:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Imaš dobar forum o psima, a evo nađoh i adekvatnu temu.
KLIK


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 73 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs