banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 21:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Jan 2012, 09:56 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Okt 2011, 23:50
Postovi: 15
Lokacija: Doboj
volio bi da cujem vase misljenje o njima i iskustva


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2012, 11:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1352
Trvdoglavo do neba ! (pogotovo haski) Treba da mu posvetis paznje, vise nego sebi :D Obavezno ga napuci osnovne komande, (narocito DODJI)

Nez ma malmunta .. Al Haskiji zavijaju ... ( I na tome ces morati poraditi) Kako god okrenes moraces mu posvetiti puno puno paznje, ukoliko zelis da imas disciplinovanog psa :D (nisam znao kako da se drugacije izrzrazim :D) Sretno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2012, 11:14 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Traže puno šetnje. Ne puštati ih sa povoca,znaju odlutati. Definitivno psi za iskusne vlasnike.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2013, 20:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
hmm je stara tema jedno godinu , , moje subjektivno mišljenje haskiji :) manji su i elegantniji imaju ljepšu masku a bogami i oči :D ,

svejedno kojeg ćeš uzeti ako ćeš se baviti njim a ne da ti služi samo za ukras jer je zaboga lijep , ako se ne istrčavaju i ne baviš se se biće izuzetno nesrećni (mada to vredi za sve pse) , i jedan i durgi su sa sličnog podneblja ( da se ne lažemo iz istog legla su manje ženke bile regristrovane kao haski a veći mužjaci kao malamuti ( druga stvar je izvorni sjeverno istočna sobaka (a sad priča o čukči i melemut plemena rekla kazala .. ) i

jedan i drugi se mogu naučiti svemu kao i ostali psi ali traže drugačiji pristup nego npr kod njemačkog ovčara , skinuti knjigu 101 pseći trik kyra sundance i može se naučiti svašta , Dolazak je malo teže usvojen nego kod drugih pasa no nije ne moguću, moj savjet je svakom ko ima jedno od ove dve rase je da ima 3 povodca i to ( jedan radni od 2 metra, fleksi od 5 m, i povodac za dresuru od 10 do 20 metara što daje psu dosta prostora i osjećaja slobode a opet je pod vašom kontrolom ( ja svoju Nou puštam isključivo ako smo negdje na člstini - zbog ceste ) ili ako ima drugih pasa , isto tako oni koji tvrde da ih je nemoguće naučiti bilo čemu , da veoma bitno - vježbe i dresura se rade uvijek prije odnosno za vreme objeda psa ( hranom ga nagrađujete tako vježbate i dolazak )

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qZi2S8yYkaw[/youtube] a evo nešto iz moje kuhinje.. kadje moj haski imala jedva 4 mjeseca [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QBk6gLo19wo[/youtube]sad ima skoro 6 mjeseci i neke stvari su puno bolje, Ko god uzima ovu rasu savjetujem da dobro pročita o istoj , jer haski ne traži gazdu oni traže prijatelja ! nisu čuvari i nemojte to očekivati od njih i da ako vam je to prvi haski ili malamut koji imate savjetujem ženku ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 19:17 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 30 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4
Ja bihh voljela samojedaa.Mada sam vec odluucila,zanimaju me iskustva?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 21:00 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
Ja sam imao čistokrvnog Aljaskog malamuta dvije god. Znači prelijep, ogroman, simetričan... Stvarno prelijep. Ali, ja to ne mogu opisati šta se događalo sa njim. Bio na selu, imao ogromno dvorište, ali je morao biti na sajli i lancu i to kakvom! Nasrtao na sve živo, sem ljudi. Ljude obožava. Dovodio sam čovjeka koji trenira policijske pse, ma ništa živo ga nismo naučili, doduše malo smo kasno krenuli. Tvrdoglav do bola. Ja sam ludio, a ustajanje u 3h po noći i vožnja u susjedno selo po njega, bila je standardna pojava. Ja tad nisam išao na fax i nisam radio, pa sam nekako bio sa njim, inače bi bila gola voda da sam ga ostavljao samo sa starcima. Iskustvo je ...

Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk 2

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2013, 21:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
Pas nije plišana igračka koja vam služi za ukras nego ima svoje potrebe i emocije ,
icobh desilo vam se to da ste uzeli psa a da ništa niste znali o navedenoj rasi, i niste bavili svojim psom na adekvatan način bez ikakve ljutnje , zbog tog vam se pas ponaša tako kako se ponašao nadam se samo da ga niste negdje istovarili i bacili .. , , :evil:

Malamut je kao i haski radni pas koji je služili kao zaprežni psi na Aljasci = traži puno kretnje i puno rada i vježbe od malih nogu a vi ste ga stavili u dvorište i uzeli zdravo za gotovo,Ponašanje psa je vaša slika i prilika, Dresura psa je svakodnevnica vaš svaki kontakt sa psom a ne samo dođi sjedni lezi mjesto itd, takođe ste podbacili u socijalizaciji psa kojeg ste morali voditi medju druge pse, što se tiče živine zaprežni psi i svi psi z 5 fci grupe se ipak više vukovi od ostalih ma šta ko pričao ,

Vi ste ga morali obučavati i baviti se psom a ne neki lik koji veze nema o polarnim psima jer on nema čarobni štapić niti bilo šta zna o ovim psima čiji se karakter bitno razlikuje od pasa na koje je on naučio ,= je isao po zaostaloj metoda Sahorava koja pali jedino kod Njemačkih i Belgijskih ovčara, a kod malamuta nema efekta , ne zato što ej malamut glup nego traži drugačiji pristup željenog ponašanja psa odnosno dresuri , imate moj primjer i možete na mom kanalu na youtube vidjeti šta se sve može izvesti sa psom kao i od djevojčice Elani i njenog haskja Rona (ostavio sam linkove na prethodnom postu),

Barca jedan drugarica je imala samojeda koji je živio do nedavno 15 godina .. ima jedan drug , dosta su glasni laju, traže puno pažnje , odličan drugar svakom vlasniku , no traži kao i svaki pas vreme i bavljenjem psom, bolje je da je pas u stanu i da svaki dan izađe i prođe 4 do 10 km što traži svaki zaprežni pas tako i samojed nego da je u dvorištu i da ti služi kao ukras i koji se ubi od dosade..., takođe savjet čim dobiješ štene moraš se odmah početi baviti njime da bi stvorila psa u čijem ćeš druženju uživati , ukoliko želiš poslaću ti pdf knjigu 101 pseći trik Kyra Sundance i Chalsy u kojoj imaš aktivnost koji će te zbližiti sa psom i pružiti mu izazove ,sa detaljnim upustvima korak po korak i knjigu Bruce Fogle Odgoj i obuka pasa koji će ti uveliko pomoći , evo jedan citati iz knjige 101 pseći trik : 10 najvažnijih savjeta pri treniranju psa : 1) Nagrađujte psa hranom koju voli
2) Nagrađujte samo uspiješno izvođenje,
3) Nagrađujte odmah po uspiješnom izvođenju.
4) trenirajte prije obroka ( obrok je nagrada
za pravilno izvođenje
5) trenirajte prije igre
6) završite vježbu prije nego što pas izgubi interes
7) budite doslijedni
8) motivirajte psa sretnim i zadovoljnim glasom
9) Budite strpljivi ništa se neće dogoditi prkeo noći
10) pokušajte psu biti zabavni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2013, 21:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
Tebi definitivno nije dobro. Ja sam jedino ovoliki post napisao jedino kad sam se žalio Paypalu kad su me neki Litvanci zavrnuli za 2300 eura. Elem, psa sam dobio da pričuvam dvije sedmice, a ostao kod mene 2,5 godine. Bio je socijalizovan relativno, jer sam imao svoja dva psa, dnevno sam hodao sa njim 10 km, a ti meni kažeš da sam ga šutnuo negdje? Pa i ta dva psa, jednog sam htjeo, a drugog sam udomio, jer ga je neko bacio kraj moje kuće kao štene. Odakle ti ideja i pretpostavke da tako pišeš meni. Ja sam samo rekao da je taj pas očaj i noćna mora za vlasnika. Jer čak i ovaj dodž 16000 puta pametniji od njega, a kamo li moj terijer, a nisu imali ni približan tretman kao malamut, kojeg sam čuvao kao oči u glavi, jer nije bio moj i imao je izuzetan pedigre. Ma ustvari otkud ja da opšte pišem o ovome?!

Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk 2

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2013, 21:32 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 01 Nov 2013, 21:22
Postovi: 1
Pozdrav svima! Mada vidim da je tema neaktivna,steta... :( Za mene je definitivno Hasky najljepsi pas na svjetu i ponosna sam vlasnica jednog djecaka :) koje se zove Leo i star je 11 mjeseci...ZELIM DA KAZEM SVIMA KOJI PLANIRAJU DA UZMU HASKIJA DA SE DEFINITIVNO NECE POKAJATI U IZBORU I DA NESLUSAJU RAZNORAZNE PRICE DA SE NICEMU NE MOZE NAUCITI,JAKO TVRDOGLAV,NEPOSLUSAN ITD....Definitivno svaki pas se moze socijalizovati i nauciti ako vlasnik radi sa njim....A to pokazuje i snimak od majstora :D Svaka cast


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2013, 21:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
Ja mislim da se jedino kamen ne može naučiti ničemu. A uzeti Haskija ili Malamuta i pričati kako imaš normalan život, to su bajke za djecu.

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2013, 22:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
icobh je napisao:
Tebi definitivno nije dobro. Ja sam jedino ovoliki post napisao jedino kad sam se žalio Paypalu kad su me neki Litvanci zavrnuli za 2300 eura. Elem, psa sam dobio da pričuvam dvije sedmice, a ostao kod mene 2,5 godine. Bio je socijalizovan relativno, jer sam imao svoja dva psa, dnevno sam hodao sa njim 10 km, a ti meni kažeš da sam ga šutnuo negdje? Pa i ta dva psa, jednog sam htjeo, a drugog sam udomio, jer ga je neko bacio kraj moje kuće kao štene. Odakle ti ideja i pretpostavke da tako pišeš meni. Ja sam samo rekao da je taj pas očaj i noćna mora za vlasnika. Jer čak i ovaj dodž 16000 puta pametniji od njega, a kamo li moj terijer, a nisu imali ni približan tretman kao malamut, kojeg sam čuvao kao oči u glavi, jer nije bio moj i imao je izuzetan pedigre. Ma ustvari otkud ja da opšte pišem o ovome?!

Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk 2


kad uzmete psa znači da imate još jednog člana porodice a ne džukelu koja vam zavezana na lajni u dvorištu., pas ne smije biti džukela odnosno da bude samo eksponat.
Post je namjenjen svima, haski ili malamut kao i svaki pas je noćna mora samo za ljude koji se ne bave svojim psom i koji padnu na ljepotu psa uz koji ide karakter , a ne samo tebi , pričati da je dodž ili terijer pametniji od malamuta je najobičnija glupost , eto da vidim tog dodža ili terijera na - 30 kako se probija kroz snijeg i led i još zna pronaći put i preživjeti u istom , Opet ne vidim da si išta naučio psa kojeg si čuvao...na kraju si sam to i rekao pedigre je samo dokaz rase a ne da će se pas sam od sebe načiti nečem, a na izložbama sam uglavnom viđao pse koji samo znaju stati kad ih sudija gleda i malo proštetati uz nogu sa vlasnikom .. ,

Uzeti haskija ili malamuta trebaju uzeti ljudi samo iskreni zaljubljenici ove po meni dve rase pasa koji su spremni njim baviti .. Ostalima je problem bilo koji pas .. a ne samo ove dve specifične rase


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2013, 22:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
Hmm tnx Leo, mislim da smo sreli na Šehitlucima :) , jel vaš haski sivo bijeli sa bikolor očima?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2013, 00:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2012, 22:52
Postovi: 103
Super su i haski i malamut al ruku na srce dobrano su tvrdoglaviji od drugih pasmina. Na kraju krajeva njihova namjena je skroz nesto drugo. I da, sto se tice linjanja tu su mislim sampioni tako da ko ne voli psece dlake da cisti po vazdan bolje da ih zaobidje u sirokom luku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2013, 00:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
hmm , sad tvrdovglavi ne znam moja Noa nije , sa lakoćom sam je naučio sve što zna sa svojih 6 mjeseci od agilitija pa do pjevanja :D , , mislim da je to stvar pristupa , mogli ste vidjeti klipove koje sam pominjao .., linjanje da hmm furminator nakon što prodje šteneća dlaka :) , na kraju dlaka haskija je ljekovita ;) , i da obe vrste su podobne za istrčavanje pored bicikla ;) pas svaki vrlo brzo nauči šta smije, a šta ne ;) , ono što je potrebno kod haskija takođe i malamuta je obučiti ga hodu na povodac , dakle nema tegljenja nego kad pas počne vući jednostavno stanete :) ,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2013, 01:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
http://http://bazafilmova.net/?pretraga=eight+below legendarni flim , dakle haskiji i jedan malamut su u filmu , i naravno legendarni Jed - ( križanac vuka i malamuta ) poznat iz fimova Bijeli očnjak, Stvor .. http://bazafilmova.net/film/white-fang


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2013, 09:48 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 30 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4
Majstor-
Citala sam puno o njima i znam da zahtijevaju veliku pzanju,ali to mi ne predstavlja problem jer zaista volim zivotinje.
a posalji mi ako ti nije teskoo :)
I da zanima me ishrana,kako sta?
Hvalaa,Pozz.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2013, 14:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
ovako kad uzmeš štene moraš znati da li je primilo sve vakcine protiv štenećaka i očišćene od glista ,dok ne prime sve vakcine protiv štenaćaka najbolje je izbjegavati kontakt sa drugim psima, no nakon toga je potrebna socijalizacija itd.. , u stvari odmah odeš ko veterinara on ti da sve upute ;)

poslao ti knjige na pp , ishrana , dok su stenci manji hranis ih 4 puta dnevno o( od mjesec do 3 4 mjeseca onda smanjiš na 3 puta , i kad pas dostigne polovinu svoje težine oko 6 mjeseca 2 puta. i od godine dana jednom dnevno ., Piše ti na svakoj kutiji kolika je dnevno doza po težini i starosti psa

Ja koristim granule - royal canin za stence i, po preporuci veterinara i ponekad runner dog junior, (one su prkatične i zbog čišćenja itd jer do 4og 5og mjeseca štene ne kotroliše sfinktera ), svaki 4 5 dana dam ribu - fish fingerse :D , i jednom sedmično jaja

Obroci su odlična prilika za vježbanje , a s vježbenjem treba početi odmah po dolasku , može se već sa štenetom od 2 mjeseca krenuti sa osnovama, sjedi lezi dođi naravno uz pomoć hrane i ne duže od 10 20 minuta, imaš sve opisano u knjizi koju sam posalo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2013, 20:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=T9LhWN_4emU[/youtube]

jel ovo radi tvrdoglavi pas :) , mislim da ne :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs