banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 04:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Jun 2011, 10:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Dakle...u ponedeljak/utorak dolazi mali crno bijeli macor u kucu. Star je osam nedelja. Sta treba da se uradi kada dodje?
Gdje nabaviti sve potrebno...od korpice, pa do igracaka itd?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2011, 11:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
kako sta da se kupi par gajbi piva okrene janje i zovnu mackoljupci sa foruma poput zoke i ostalih
onda ce oni da te savjetuju uz spinjetak ;)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2011, 12:12 
kod mene 9-10 komada u dvoristu trenutno...


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Jun 2011, 14:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Koga 9-10 tensSa...macica ili janjadi :))))))


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2011, 14:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
... ili spinjetaka?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2011, 16:30 
Macica, od firme ustvari, ali ja ih hranim trenutno...


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Jun 2011, 17:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Mar 2011, 10:23
Postovi: 800
Lokacija: U ljubavnom gnezdu!
cicos macos :)

Slika

_________________
Moji radovi u PS Slika Slika Slika Slika Ocijeni Avatar osobe iznad


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2011, 20:28 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
On topic
pošto je maca mala odaberi neku hranu koja je primjerena za mladunce, ona sadrži neophodne sastojke za kvalitetan rast i razvoj. U BL imaš nekoliko pet shopova u kojima možeš naći sve od superpremium, premium, "obične" hrane. Najskuplja hrana je 7KM, najjeftinija 2. Šta ćeš odabrati ovisi o budžetu. Macama ne bi trebalo davati mlijeko, iako ga mace vole većina maca ga ne vari dobro, kakica im više smrdi, često mogu imati rjeđu stolicu što je problem ako macu držiš u kući. Ne terba im davati začinjenu i slanu hranu.
Pošto nisi napisao da li je isključivo kućna maca, pretpostaviću da jeste.
Treba ti pijesak, al ne onaj za građevinu ( u njemu se obično već olakšalo gomila vanjskih maca, pa je pun kojekakvih bakterija i parazita) pa nije preporučljivo da ti maca to raznosi po kući. Pijesak za macu kupujem u Merkatoru, mislim da se zove Biocat, u zelenom pakovanju, 5KM. Najbolji do sad u odnosu cijena-kvalitet. Za tako malu macu će dugo potrajati. Kad maca odradi svoje on se zgrudva, pa samo izbaciš tu lopticu, nema potrebe da mijenjaš cijeli pijesak. Treba ti i posuda za pijesak, ako ne želiš da kupuješ originalnu poslužiće i neka plastična banjica dovoljno duboka da se pijesak ne rasipa, ali pazi da ne bude previsoka, jer je mačić mali. Plus lopatica ili nešto slično da vadiš govanca.
Ako ti maca izlazi van stvar je mnogo jednostavnija. On vjerovatno već zna šta da radi, ali ako i ne zna dovoljno je da mu pokažeš neku gomilu pijeska i malo zagrebeš njegovom šapicom. Mace se obično počnu zavlačiti po ćoškovima i čudno te gledati kad trebaju obaviti stvar, pa ćeš lako prepoznati. To obično bude nakon buđenja i hranjenja. Pokažeš mu jednom-dvaput, skontaće. Ako imaš sreće :D
Nema potrebe da kupuješ posebne igračeke za mace, u pet šopovima su uglavnom preskupe. Dovoljno je nešto skakutavo ili čupavo.
Možda odabereš da vakcinišeš mačića, 2.-3. mjesec je pravo doba za to. Vakcina košta 20KM.
Onda, daš mačiću tabletu protiv parazita (mačići ih iz nekog razloga obavezno imaju) to ti je 2KM, a daje se po četvrt te tablete. Izdrobiš je u hranu.
Ja sam korpu kupila kod čike koji pravi pleteni namještaj, na raskrsnici za slatinu na starom tranzitu, 20KM. Ubacila sam neko ćebence unutra i maci se sviđa. Ako postaviš rešetku na vrata dobiješ i transporter ujedno.
Kad mačić dođe vjerovatno će biti malo uplašen, ali proći će ga za dan-dva. Napravite mu neko mekano mirno mjesto. Pokažite mu gdje stoje posudice sa vodom i hranom (mace preferiraju neke pliće posude). Ako imate pijesak nemojte ga postaviti blizu posuda sa hranom.
Odredite unaprijed šta se smije, šta ne. Lakše je da se u startu nauči da nema penjanja po stolu i sl.
Ovo sve nabrojano može, ali ne mora, važno je samo da ga volite i biće mu super. Ako ti treba još koji savjet, gdje šta ima za nabaviti i sl. slobodno pitaj.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2011, 21:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Dakle Pero je stigao kuci :))))
Cim smo ga unijeli odmah je poceo po coskovima da hoda i istrazuje. Nema komada namjestaja da se nije podvukao pod njega.
Naprasen je u dobio je tablete protiv glista.
Izvjestavam dalje.

Hvala vam svima a posebno PlavojMaci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2011, 21:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Čestitam i sretno, želim vam da se što prije naviknete na zajednički život. Biće mi drago da znam kako Perica napreduje :D

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs