banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 00:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 495 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Maj 2014, 10:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
:lol:

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2014, 13:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Whotanoob je napisao:
I koja bi bila razlika između tebe i njih?


Nahranio bi jadne gladne životinje 8)

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2014, 21:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
https://www.facebook.com/photo.php?v=79 ... =2&theater

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2014, 23:47 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Jul 2014, 13:53
Postovi: 41
ko mrzi zivotinje mrzi i ljude


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2014, 07:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
branimir je napisao:
ko mrzi zivotinje mrzi i ljude


eeee bato da si jutros imao horsko pjevanje napaljenih mačak-a na terasi pitao bi te ja.
sledeće pjevanje će završiti trajnim preseljenejm mačje zajednice. :D

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2014, 21:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2005, 16:02
Postovi: 1035
O jebo joj konj mater debulu u guzicu!Treba je razapeti na krst picka joj materna retardirana!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2014, 14:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Koja patnja, stomak mi se okrenuo, a ovo kopile zaslužuje kaznu https://www.facebook.com/video.php?v=15 ... =2&theater

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2015, 21:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika

Citiraj:
PRIJEDOR - Stravičan prizor je zatekla S.I. iz Prijedora, čitalac Nezavisnih, kada je stigla kući.
Pas, koji je tek napunio godinu dana i koji je, kako kaže, bio bezazleniji od bilo kakve plišane igračke ležao je mrtav u dvorištu.
Svjedoci su vidjeli dva muškarca kako pucaju dva puta na psa nakon čega su pobjegli između kuća u komšiluku.
"Nisu došli ljudi izdaleka pa pucali na nedužnog psa. To su monstrumi kojima smo okruženi, kojima možda svaki dan kažemo 'dobro jutro' ili dobar dan'. To su monstrumi koji sa puškama hodaju oko kuća, oko naše djece i ako im bilo kako zasmetate vjerovatno će naći načina da i vas maknu sa puta", ističe ona ogorčeno.
Prisjeća se da su joj prije par mjeseci, kroz "šalu", ali u vrlo ozbiljnom tonu, komšije najavile da će njen ljubimac biti ubijen. Razlog je, kako su joj "objasnili", to što pas "smeta, trči, njuška".
Čitaoci Nezavisnih će se u svojim komentarima vjerovatno ponovo podijeliti u tabore "za" i "protiv", ali ostaje pitanje šta bi se desilo da je metak "zalutao" do nečijeg djeteta i dokle ćemo dospjeti ako oružjem nastavimo da rješavamo imaginarne ili stvarne probleme.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2015, 22:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Doći u nečije dvorište i ničim izazvan ubiti tuđeg psa koji nije opasnost za okolinu može samo nečovjek..Ne nečovjek, stoka neopjevana. Žali bože zraka koji udišu.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2015, 23:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29500
Lokacija: Banjaluka
Ziv je pas, znam curu. Nezavisne su "docarali" malo, ne bi li vise ljudi kliknulo na link.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2015, 23:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Svejedno, ziri, jesu li joj ušli u dvorište i pucali na psa?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2015, 23:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29500
Lokacija: Banjaluka
Ma tacno je ostalo. Samo kazem da je ziv. :) Bice dobro valjda..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2015, 01:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3659
Lokacija: House of Pejin
_зока je napisao:
Doći u nečije dvorište i ničim izazvan ubiti tuđeg psa koji nije opasnost za okolinu može samo nečovjek..Ne nečovjek, stoka neopjevana. Žali bože zraka koji udišu.


ništa neuobičajeno. tako se ranije ulazilo u dvorišta i utepavalo ljude. nema tu mnogo filozofije, jednostavno donijeti zakone i izjednačiti prava svih bića, ili bar pripitomljenih bića.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2015, 22:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
MONSTRUMI JOŠ NA SLOBODI Štene iz Kragujevca koje su polivali kiselinom u teškom stanju

Jovana Mladenović | 28. 01. 2015. - 18:33h | Foto: N.Raus | Komentara: 35
Štene šarplaninca koje je maltretirano i poliveno korozivnim sredstvom u centru Kragujevca sada je u stabilnom stanju. Život mu je spasila Ivanka S. koja ga je pronašla šetajući svoja dva psa i odvela kod veterinara, a zatim i kontaktirala Udruženje za zaštitu životinja „Crvena šapa“.


Štene jede iz ruke
„Poznavala sam štene od ranije jer se često igralo sa mojim psima. Primetila sam da ga nekoliko dana nema, a onda sam ga ugledala u neprepoznatljivom stanju“, počinje priču Ivanka.


„Bilo je ošišano, žuto iako mu je dlaka ranije bila tamne boje, imalo je povrede na glavi i osećalo se na rakiju“, kaže ona. Prestravljena žena ga je odmah odvela kod veterinara i do trajnog udomljenja će brinuti o njemu.

Kada je Ivanka na poslu, nesrećnog mališana čuva komšinica Mira.
Na prvom veterinarskom pregledu uočeni su brojni hematomi na telu i glavi nesrećnog šteneta. Vidno istraumiranom psu rane su očišćene i stavljeno je na adekvatnu terapiju. Kasnije su počele da se otvaraju i nove rane, kao i nekroza na ušnoj školjci zbog čega mu je otpao deo uha. Usled lizanja rana pas je oštetio jezik i sluznicu usta. U najtežem stanju su mu šape gde ima potpunu nekrozu svih jastučića. Šape toliko krvare da Ivanka i po pet puta dnevno menja podlogu na kojoj pas leži. Rane su bolne, pa pas bez lekova ne može da spava. Ivanka ga hrani iz ruke.

Štene je dobilo ime Beba
Oporavak šteneta kome je Ivanka dala ime Beba biće dug i skup. Terapija košta oko 1500 dinara dnevno, a prognoze veterinara su da će se pas lečiti oko mesec ipo do dva.

Ivanka je shvatila da neće moći sama da brine o štenetu, pa se obratila Udruženju „Crvena šapa“. Kada je juče ova priča dospela u medije, pokrenule su se i Srbija i dijaspora.

„Na sreću, odmah su odreagovali humani ljudi. Udruženje će se postarati da obezbedi sredstva za Bebino lečenje, negu i kvalitetnu ishranu. Posle svih trauma kroz koje prolazi, naš zadarak će biti da mu pronađemo dom“, kaže potpredsednica Udruženja Radmila Filipović i dodaje da će udruženje nastupiti u skladu sa pravnim propisima.

Novčana sredstva za Bebino lečenje mogu se uplatiti na račun Udruženja "Crvena Šapa".
Primalac: Udruženje za zaštitu životinja Šumasijskog regiona "Crvena šapa", Milovana Gušića 2, Kragujevac
Svrha uplate: Donacija za lečenje povređenog šteneta
Žiro račun: 160-419759-53 i devizni: 00-540-0001052.1 kod Banca Intesa

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2015, 02:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Slika

Citiraj:
Lyudmila Alexeeva ljubiteljica je mačaka koja već godinama u Sevastopolju na Krimu hrani napuštene mačke, a ono što je nedavno vidjela šokiralo ju je.

Omiljenom joj mačku Zelonyyju netko je u glavu zabio kuhinjski nož. Odmah je odjurila do najbližeg veterinara koji je nesretnu mačku operirao.

Srećom operacija je prošla dobro i mački je spašen život. Ako je istina da mačke imaju devet života ova je, sasvim smo sigurni jedan potrošila.

Natalia Morozova, predsjednica tamošnjeg skloništa za napuštene životinje povodom ovog događaja izjavila je kako misli da je mačku netko pokušao brutalno zaklati, ali mu je ona uspjela pobjeći.

Pretpostavlja se da se to dogodilo na petak 13 te je mačka, prije nego je nađena nekoliko dana lutala s nožem u glavi.

Šokantna snimka otkriva kakvi nas psihopati okružuju, ali dok je ljudi poput Lyudmile za svijet još uvijek ima nade.

http://ljubimci.24sata.hr/psi-i-macke/m ... jte-406597

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2015, 19:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Svakodnevnica psa lutalice... :(

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GZGN3arSl1I[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2015, 12:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Dušan Kovačević: Ubijte prvo pse i mačke pa pređite na penzionere

Zorica Lazarević | 28. 05. 2015. - 20:05h | Foto: G. Srdanov | Komentara: 192
Najjači glas do sada protiv nacrta novog zakona o dobrobiti životinja juče je digao akademik i dramaturg Dušan Kovačević.


Javnost treba da zna ako se prave konclogori
Zbog stavljanja u skupštinsku proceduru predloga zakona kojim se omogućava slobodno ubijanje životinja, čuveni dramaturg je besan i očajan. Naročito je skandalozan član 54, kojim se kaže da, ako se životinji u roku od 30 dana ne pronađe vlasnik, sa životinjom se postupa u skladu s programom smanjenja populacije napuštenih pasa i mačaka.

- Mediji za ovo nisu zainteresovani, ali možda ipak treba da znamo ako se prave konclogori. Ako taj zakon zaista prođe, predlažem da, uz likvidaciju pasa i mačaka, priključimo i likvidaciju penzionera. Jer to je to. I penzionere stalno viđam oko kontejnera, a njih ima milion i po - kaže Kovačević.

Kovačević dalje ironično poručuje da možemo jednim zakonom da rešimo veliki problem u državi.

- Rešili bismo se pasa, mačaka i penzionera. Posle na red dolaze i radnici. Ne znam da li da i njih uključimo uz ovaj zakon ili da donesemo novi - kaže Kovačević za „Blic“.

(+) Kliknite za uvećanje
Udruženja koja se bave zaštitom prava životinja tvrde da je nacrt dvosmislen i da štiti prava kasapina.

- Usvajanje ovih izmena bilo bi uvod u masakr i vraćanje bar dvadeset godina unazad - navode u

Ministarstvu poljoprivrede, koje je predlagač zakona, i tvrde da zakon ne dopušta manipulaciju.

- Naprotiv, jasno se precizira kada i u kojim okolnostima je dozvoljeno prinudno ubijanje životinja - kažu u ministarstvu.

Šta predviđa novi nacrt zakona

Ubijanje životinje ukoliko je to od veće koristi za njenu dobrobit
Ministar propisuje bliže uslove, način i sredstva za ubijanje životinja
Uvođenje karantina za pse i mačke, koji u roku od sedam dana prelaze u svojinu karantina
Ukida se zabrana gajenja životinja za proizvodnju krzna
Ako se za 30 dana ne pronađe vlasnik, životinja ulazi u program smanjenja populacije

Slika

Pisaćemo i o nasilju države nad životinjama.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2015, 14:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
DUŠAN KOVAČEVIĆ II DEO Ko je smislio Zakon o dobrobiti životinja, taj je idiot

Blic | 30. 05. 2015. - 19:54h | Foto: G. Srdanov | Komentara: 62
Akademik i dramaturg ne prestaje s kampanjom protiv novog zakona o dobrobiti životinja, nazivajući ga zločinačkim, a one koji su ga pisali - ubicama.

- Sve što ne donosi dobit i sve što nije korisno to likvidirate. I to društvo tamo, ja ne znam koja je to nehumana organizacija i skup idiota koji to radi. Ja ne mogu da upotrebim nijednu bolju reč od toga jer samo u Beogradu postoji najmanje 500.000 ljudi koji brinu o životinjama, što svojim, što o onim jadnim napuštenim, a oni nikoga ne konsultuju i nikoga ništa ne pitaju - rekao je juče Dušan Kovačević za radio „Slobodna Evropa“.

Kako on kaže, taj skup idiota je rešio da donese svoj diskriminacioni zakon i da sve rešava ubistvom.
- Neće se to nazvati zakonom o dobrobiti, već zločinački o uništavanju svega što je dobro. Treba pokrenuti pravnu akciju i zaustaviti idiote da donesu zakon koji krši elementarna civilizacijska evropska prava. Mi ne donosimo evropske zakone, već one koji pripadaju srednjem veku, kada su mačke bile proglašavane za veštice - oštar je Kovačević.

Udruženja koja su prva skrenula pažnju na to da je novi nacrt zakona dvosmislen i da ostavlja prostora za malverzacije ne odustaju od toga da on ne ode na skupštinsku raspravu.

Kako oni tvrde, pojedine odredbe nisu jasno definisane, a posebno one koje se tiču eutanazije životinja. Isto tako iz nacrta je u potpunosti izbačena odredba iz postojećeg zakona u kojoj se navodi da se sve farme krznašica u kojima se životinje ubijaju radi krzna moraju zatvoriti do 2019. godine

- Neophodno je da zakonske odredbe budu precizno definisane kako bi se izbegla mogućnost slobodnog tumačenja i zloupotrebe u praksi. Prihvaćeni su predlozi izvozno orijentisanih klaničara, uzgajivača činčila i zoohigijenskih službi, samo nisu prihvaćeni predlozi koji se zalažu za unapređenje zaštite dobrobiti životinja - kaže Nataša Vukmirović iz Udruženja „Link plus“.



Citiraj:
Ministarka: Udruženja uznemiravaju javnost
Već smo do sada demantovali netačne informacija u vezi sa izmenama koje su pojedine organizacije i pojedinci izneli u javnost. Izričito tvrdim da predlogom izmena zakona nikada nije bilo, niti je sada predviđeno, ubijanje pasa i mačaka - kaže ministarka poljoprivrede Snežana Bogosavljević Bošković.


Citiraj:
U Srbiji živi oko 100.000 napuštenih pasa, a veruje se da je tri puta više napuštenih mačaka. Srbija i dalje nema jasnu strategiju za rešavanje tog problema, a brutalno iživljavanje i ubistva životinja gotovo su svakodnevna slika koja šokira.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2015, 17:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
http://www.unilad.co.uk/articles/dog-wh ... -arrested/

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2015, 17:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
[size=150]U Kini ipak teku pripreme za zabranjeni festival psećeg mesa! (FOTO)[/size]

Hiljade ukradenih ljubimaca biva zaklano povodom kineskog „festivala mesa“ koji se svake godine održava u junu u centralnoj Kini, u gradu Julin. Iako je prošle godine, pod pritiskom dva miliona besnih aktivista za prava životinja, ovaj festival zabranjen i tako prekinuta tradicija stara dva miliona godina, šuška se da se i ove godine priprema njegovo održavanje...

Tajna istraga jedne organizacije za zaštitu životinja otkrila je da se 10.000 bespomoćnih, ukradenih životinja, od kojih mnogi još uvek nose ogrlice koje su im kupili vlasnici, doprema u grad Julin kako bi bili žrtve festivala, koji je tajno najavljen za 22.jun.

-Veliki broj ukradenih životinja umire tokom transporta od gladi i žeđi. Takođe, mnogo njih biva ubijeno pre nego što stignu na konačno odredište, u grad Julin. Neki se prodaju lokalnim klanicama i marketima, ali i dalje je ogroman broj onih koji stignu u Julin. – rekao je za Mail Online tajni istraživač, pripadnik organizacije za prava životinja koji se predstavljao kao trgovački putnik i obilazio jeziva mesta na koja se dovoze u kradeni psi i mačke.

U njegovom izveštaju zabeleženo je da je na tajnom zadatku otkrio i nekoliko skrivenih klanica koje su radile isključivo noću, i u kojima su pronađene odrane životinje, kao i mali kavezi u kojima su psi i mačke gurani tokom prevoza.
-Mesta koja sam otkrio bila su puna krvi, a na sve strane bili su razbacani organi pasa i mačaka. Tek zaklane životinje visile su na kukama dok se klanicom širio nesnosan smrad. Sve to se obavlja u nehigijenskim uslovima...

On je došao i do nekoliko restorana koji i dalje, iako je to zabranjeno, nekim mušterijama služe pseće meso. U ovom delu sveta nije zabranjeno konzumirati pseće meso, već je samo restoranima zabranjeno da ga služe.
-Iako je lokalna vlast zabranila održavanje festivala u Julinu to ne znači da su psi bezbedni. Mnogo pasa će tog 22.juna stradati zbog verovanja da na ovaj dan treba jesti pseće meso kako bi osoba bila zdrava i jaka za predstojeću zimu. Srce mi se slomilo kada sam video sve te životinje koje su otrgnute od svojih vlasnika. Video sam jednog malog psa koji nije mogao ni da zalaje jer je njegov duh bio potpuno slomljen... Zamolio sam radnika klanice da mi dozvoli da uzmem tog mališu i još jednog psa. Da sam od radnika tražio da pusti sve pse, ne bi mi dozvolio da uzmem ni ova dva...
Slika

Konzumacija psećeg mesa po kineskom verovanju rasteruje zle duhove i bolesti, povećava seksualne mogućnosti kod muškaraca i uopšte jača organizam.
Kineska javnost, posebno mlađa populacija protivi se održavanju najjezivijeg festivala na svetu, i čak organizuju proteste na kojima se zahteva zatvaranje klanica u kojima se ubijaju psi i mačke. Tajni istraživač naglasnio je da su vlasti u ovoj oblasni veoma nervozne i da su već izdali upozorenja građanima da na dan festivala budu spremni na dolaske demonstranata iz celog sveta.

[img]http://www.zivotinje.rs/upload/vesti/textImagesNovi/Jelena_Djordjevic/kina/kina1.jpg

Slika



Ne shvatam i nikad neću shvatiti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 495 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs