banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 30 Apr 2024, 09:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Patuljasti pinc
PostPoslato: 09 Okt 2006, 14:08 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Okt 2006, 13:57
Postovi: 13
Imam patuljastog pinca, i zanima me mozete li mi nesto napisati o toj pasmini jer ono sto sam nasla na internetu je malo.zanima me njega.i kako je mogu nauciti da obavlja nuzdu van baste, jer nigdje nece osim tamo i u kucu.Ako smo negdje vani ili na planini po nekoliko sati trpi i kad dodjemo kuci ona piski i kaki u bastu ili u kucu.Inace stara je 4 mjeseca.Dok nije primila obje vakcine za stenecak nije izlazila vani a sad nikako da je naucim da trazi sama da ide vani.Izvodim je poslije spavanja, jela igre ali ako je ne izvedem samo se popiski u kucu.Ne zelim da je tucem ili da joj guram njusku u mokracu,ima li neki drugi nacin.Ona je jako pametna i slusa samo vrsenje nuzde je jos problem.Molim pomoc :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt 2006, 01:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 31 Jul 2004, 02:38
Postovi: 158
Pokusaj ovako
15 minuta nakon obroka povedi je u setnju. Odvedi je tamo gde mislis da bi bilo dobro da to obavi. TO SAM NEGDE CUO. pa i kad razmislis, ima smisla, jer tako nekako funkcionise organizam. Inace moras joj nekako staviti do znanja da nije dobro to sto je uradila u kuici.
Znaic, vreme za nuzdu(barem kod mog psa) je u jutro, i nakon glavnog obroka. Izvodi je u tim terminima.Naravno prilagodi vreme kako vama odgovara, ali nauci je na te termine.(bioloski sat)
Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt 2006, 02:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Malo sam pregledao po interentu. Ne znam, da li si nasla ovaj link. Ako nisi, mozda ti pomogne.

http://www.kupi-psa.com/Kucni_odgoj_i_dresura.htm

Simker ti je dao nekoliko dobrih savjeta. Ja bih dao jos jedan. Stavi svome psu ogrlicu oko vrata, ali uvijek postupaj onako kako je sugerisao Simker. Medjutim, kad pas ipak uradi ono sto ne treba, pridji mu i strogo kazi "fuj" ili "ne", a istovremeno psa uhvati za ogrilicu oko vrata i dobro ga protresi sa jednim ili dva trzaja. Pas ne razumije jezik, ali razumije kad ga protreses, da je uradio nesto sto ne treba.

Pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt 2006, 02:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 31 Jul 2004, 02:38
Postovi: 158
)))) HVALA ZAH!
Vratio sam se samo jos da dodam, kada je izvede van nakon obroka, pokusaj da budes vani s njom sve dok ne izvrsi nuzdu. Ponekad ne mogu uraditi sve u jednom navratu, zbog zatvora. Sledeci put ostani opet onoliko dugo dok ne zavresi sav posao. Navicice se posle par navrata.
poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt 2006, 08:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Okt 2006, 13:57
Postovi: 13
Hvala vam puno.Od danas pocinjem raditi sa Mrvicom.Nadam se da ce problem nuzde biti ubrzo rijesen.
Ujutro kad je izvedem odmah vrsi nuzdu bez problema ali onda je sama otprilike do 5 sati poslije podne.Ima svijezu vodu i hranu na dohvat ruke jer ja nisam tu da je hranim u odredjeno vrijeme.Posto je jos mala mora jesti vise puta dnevno, i samim tim vise vrsi nuzdu.jos je mala da bi trpila toliko sati da ne piski i kaki,i ne krivim je, ali ono sto me zanima je dali poslije 6 mjeseci smanjujem obroke sa 5 na 3 puta dnevno i hoce li onda moci trpiti. Simke ti si rekao da tvoj pas vrsi nuzdu ujutro i navece.Najvise bi mi odgovaralo kad bi mogla nauciti svoju mrvicu isto.
zah ovaj link kupi psa mi je super i mislim da ce mi ovi savjeti za njegu dobro doci.sad ide zima a patuljasti pincevi su poznati po tome da ne vole hladnocu.ova moja se vec sad trese.moram joj kupiti neki dzempercic. :D
necu vas vise gnjaviti. :) Javicu se da vam kazem rezultate ubrzo.
POZDRAVCIC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt 2006, 16:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2003, 15:05
Postovi: 728
Nije dobro da pas ima sve vrijeme hranu na raspolaganju već samo kad dodje vrijeme obroka,prije svega radi razvijanja navika a i zbog higijene!Dobro su te savjetovali-ostani sa njom napolju sve dok ne izvrši nuždu i na kraju je OBAVEZNO pohvali ili nagradi nečim za "dobro obavljen posao" i kroz par dana stvar je riješena :)

_________________
Ko pročita VO!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Okt 2006, 07:36 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Okt 2006, 13:57
Postovi: 13
Sve mi je to jasno za hranu, ali sad nemam drugog izbora,jos je mala pa mora cesce da jede a ja nisam tu da joj mogu davati u odredjeno vrijeme.
barem kad napuni 6 mjeseci mogla bih joj davati ujutro i navece.U svakom slucaju THANKS. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Okt 2006, 01:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 31 Jul 2004, 02:38
Postovi: 158
Ne bih da te plasim, ali sta ces ako ti krene gristi namjestaj????? :roll:
Blizi joj se period kad menja zube i tada ih svrbe.........
Zato ti lepo, uvedi listu, DOBAR POTEZ / LOS POTEZ. Odredi joj kaznu i nagradu, i u lose poteze stavi i nuzdu u kuci. Ipak ce ona biti u kuci i tu mora da se zna sta je ok. a sta ne. Kad jednom to zajedno prodjete, ostaje vam da se lepo slazete i radujete jedno drugo.
Naravno javi nam kako napredujes 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Okt 2006, 07:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Okt 2006, 13:57
Postovi: 13
juce se nije uopste uneredila u kuci.jeeeeeee :D :D :D
jako je dobra.kad zeli napolje skoci :D i na mene i ljubi me neprestano dok ne skontam,kad je pitam hocemo li vani trci prema vratima.Meduti to je kad sam u kuci a kad nisam onda piski i kaki.Juce nije nista radila,neznam sto, mozda nije puno pila vode pa je uspjela trpiti dok ne dodjem.naucila je da piski u kupatilo na plocice, to je super za ciscenje.iskreno se nadam da ce uskoro prestati vrsiti nuzdu u kuci. :cry:
Sto se tice ispadanja zuba, mislim da je vec svrbe,ali nije napravila nista strasno do sad :) a nadam se da nece.Ima svoje igracke i moram je pohvaliti stalno se igra s njima.Kupila sam joj i one male kosti od susene koze, svidja joj je pravo.E jedinu stvar sto je uradila a da nije smjela je ta da mi je izgrizla linoleum u hodniku :mad:,dala sa joj do znanja da nesmije i ne radi to vise. :) Sve u svemu ona je jako dobar psic, i mnogo je volim. :) :) :)
Hvala vam za savjete, javim se sa informacijama o napredovanju ili nazadovanju :D :D :D
Pozdravcic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Okt 2006, 07:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Okt 2003, 11:42
Postovi: 2802
Lokacija: grob
sve su to 'djecije' bolesti.....jos je premala da nauci nuzduobavljati kako ti zamisljas ali slusaj sve ove savjete i sa 6-7 mjeseci se vec stvari mijenjaju........a namjestaj ces morati halaliti ja bih rekao....kao i vecina nas ...SRETNO :wink:

_________________
ovan
Tretira ih kao plen, kao slabiji pol I upravo zato ga žene vole.
Imajte na umu: ne zna šta je ”predigra”
Idealan sex: brz I divalj, gde sve puca od strasti, halteri, rajsferšlusi, majice…

kaže narod ne laže valjda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Okt 2006, 07:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Okt 2006, 13:57
Postovi: 13
Hvala za utjesne rijeci Godfather :) :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Okt 2006, 08:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Okt 2003, 11:42
Postovi: 2802
Lokacija: grob
a bolje da ti kazem sta te ceka.......da pripremis ukucane laganini.... :)

_________________
ovan
Tretira ih kao plen, kao slabiji pol I upravo zato ga žene vole.
Imajte na umu: ne zna šta je ”predigra”
Idealan sex: brz I divalj, gde sve puca od strasti, halteri, rajsferšlusi, majice…

kaže narod ne laže valjda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Okt 2006, 00:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 31 Jul 2004, 02:38
Postovi: 158
:D :D :D :D :D :D PA TI SVA BLISTAS! Bas mije drago ! Jos jedna osoba koja se resava frustracija i stresa svakodnevnice! Ali nemoj da popustas(mnogo)))))
Secam se koliko je radosti uslo u nas dom kada je moja Dalmatinka imala mlade. Ma to je kao da se preselite negde...... hm ne znam kako da objasnim. Prosto vas okupiraju, A NEODOLJIVI SU! I pored svih obaveza, nalazio sam vremana da im se posvetim, naravno , i uzimao sam sve sto su mi davali ::D Eto , samo hou reci da razumem, kako se sad osecas, i pomalo ti zavidim))))))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2006, 07:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Okt 2006, 13:57
Postovi: 13
Samo da jevim da dosta dobro napredujemo sa ucenjem obavljanja nuzde napolju.... :D :D :D vasi savjeti su nam dobro dosli.Jos jednom zahvaljujem od srca. :) Stvarno uzivam biti vlasnica jednog ovako slatkog i pametnog psica.Neizmjerno je volim i svi vi koji imate ljubimce me naravno razumijete. :wav:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Okt 2006, 00:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 31 Jul 2004, 02:38
Postovi: 158
hau jes no :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs