banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Jun 2024, 01:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Okt 2008, 11:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2002, 20:07
Postovi: 1149
Lokacija: BL
Dakle, kuda idu ljudi?
Da li mislite da se mozemo izvuci iz ove konstantne i superbrze degradacije ljudskog morala, svijesti i ponosa?
Koliko se samo svijet promijenio u zadnjih 50 godina...Droga i sex na sve strane, ljudi se ubijaju zbog 100 maraka, svakodnevne saobracajne nesrece sa smrtnim ishodima (zbog voznje u pijanom stanju), ima li sanse da se ljudi promijene?
Da li je to posljedica poslijeratnog drustva, ili samo izjednacavanja sa ostatkom svijeta? Da li je sve u novcu? Da li je normalno da gledam drugove oko sebe kako pocinju rasturati vutru da bi se za njih culo u gradu?
Ja svoje razmisljanje temeljim na pretpostavci da je oko 80% ljudi prosjecno i manje inteligentno. Nije sve u inteligenciji, ali je vazan faktor. Samim tim sto ne mogu proizvesti svoj sistem vrijednosti, oni prihvataju tudji. I sta da radi pubertetlija sa 15 godina koji misli da si neko i nesto ako vozis X6 i imas 3 stana? Taj pubertetlija za par godina zadrzava to misljenje (90% njih), ili ga odbacuje (10%) Problem je sto i vecina djevojaka tako misli, pa sam i sebe par puta uhvatio u trenucima "kurcenja".
Trenutno ne vidim izlaz iz ove situacije. Dovoljno je proci Gospodskom uvece i vidjeti koliko je takvih klinaca. Nekad mi dodje da ih isamaram i posaljem kuci na spavanje. Kada sam ja bio npr IX razred imao sam izlazak do 23h. Vec sad vecina 9-aka ima izlazak do 1-2. Samim tim se povecava sansa da ce upasti u neko sranje, spetljati se sa drogom, ili se potuci sa nekim, jer u tom periodu malo osoba ima formiranu licnost i lako je na njih uticati.
Nemam vremena vise da pisem, moram ici :D

_________________
*/

?>


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2008, 15:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 14:20
Postovi: 185
Lokacija: Banja Luka
Pato ti je normalna pojava kada god je neko drustvo tj. civilizacija na vrhuncu. Tako je bilo i prije propasti rimskog carstva. :roll:

_________________
Zaintresovan za sve, samo me pitajte


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2008, 19:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2002, 20:07
Postovi: 1149
Lokacija: BL
Mislis da je trenutna kriza Amerike uzrok? Ili globalne populacije? Hmm, prije propasti Rimskog carstva (zapadnog, 476g.) ne spominje se nikakva kriza u populusu, samo politicka, a isto vazi i za propast Vizantije i Svetog Rimskog carstva! Naravno bila je kriza jer ljudi nisu imali hrane, bolest je harala, ali ovakva "kriza morala", kao sto je danas nije zabiljezena u proslosti?
Na novac se vise ne gleda kao na sredstvo postizanja nekog cilja, vec kao na cilj! Danas se dojucerasnji seljaci i proleteri, koji su tokom rata (ili na neke druge sumnjive nacine) stekli neki kapital, obrazovanim gradjanima obracaju sa nepostovanjem,cak mrznjom, ako neko ima razlicito misljenje, ismijava se i proziva, da ne kazem ubija.
Pogledajte samo primjer gradjevinske mafije. Ima li bar jedan obrazovan covjek u tom sistemu (a da nije kupio diplomu). I covjek progovori protiv njih na TV-u, za par dana bomba pod auto i gotovo. I to je u nasem drustvu dozvoljeno, sa izgovorom "ko mu je kriv kad gura nos gdje mu nije mjesto"). A zna se vrlo dobro ko je kriv. Ali je nedodirljiv. Strasno!

_________________
*/

?>


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2008, 13:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 14:20
Postovi: 185
Lokacija: Banja Luka
Pa sve je to znak propasti. Sretno ljudi

_________________
Zaintresovan za sve, samo me pitajte


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2008, 20:49 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2008, 16:49
Postovi: 37
Lokacija: Prednja sfera
Sine moj za to smo se borili. U stvari ja nisam (na srecu bio sam isuvise mlad za takvu avanturu). Ovo sto si naveo gore je jednostavno poslijedica odliva mozgova prouzrokovana teskom ekonomskom situacijom u bivsoj Jugoslaviju sa kraja 70-ih i tokom cijelih 80-ih sto je i bio pravi uzrok ratova u istoj potpomognut nezaposlenim idiotima i nezaposlenim letargicarima. Prvi nisu imali nista pametnije za raditi a drugu su cekali da se bilo sta promjeni pa taman i nagore (sjecam se kad su moj tada nezaposleni otac i nezaposleni komsija na dnevniku gledali pocetak rata u hrvatskoj kontajuci kako ce za par dana kad se sranje zavrsi imati sta popravljati jerbo su bili gradjevinci (KRETENI)). Naravno da je rat zavrsio vec zapoceti proces i nase sudbine zarobio u dugotrajan proces pisanja po glavi od strane kojekakvih polupismenih silnika. tuzno je da su najistaknutiji intelektualci u nasim zemljam tek prosjecni studenti generacije, politicari su obicne galamdzije bez ikakve predstave o tome sta im je u stvari ciniti, bogatashi obicni primitivni profiteri koji se neznaju ni posteno izgotiviti sa sopstvenim parama... Posoli to sa nepismenim novinarima, nezaposlenoscu, letargijom na svim nivoima, nedostatakom perspektive za mlade, cinjenicu da tridesetogodisnjaci zive sa starcima...Ludilo brale! Ko josh razmislja o Americi?!? Klinci su i dobri kakvi bi mogli biti. Moja generacija je bila mnogo gora, a tek ovi iz kasnih 70-ih. Cudo! To je sa pistoljima trcalo po Mejdanu. Sve je ovo dobro kako tek moze biti a tebi ako se ne svidja - Mjenjaj brale! Uci sebe i druge. Znanje je MOC! U nove radne pobjede. Poje8i nesto! Otidji u pozoriste! Pomozi baki da predje ulicu! DAJ PRIMJER MLADIMA!

_________________
Ya man all! Don't fight your conscience!
Be aware of you sub-conscience!
It's complicated living down here

fighting pollution and fear!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2008, 21:10 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Ста рећи о поруци која почиње жаљењем о "сексу на све стране"... Булшит.

EDIT: Ostatak ima smisla :) I must agree


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2008, 21:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2002, 20:07
Postovi: 1149
Lokacija: BL
Ma seks ni meni ne smeta...Samo mi smeta da npr gradom kruze slike moje cure, a ona se sama slikala da bi njene slike kruzile i jos misli da je to dobro :angry4: Opet, super je to ako sa njom mislim biti 7 dana...ali da me prozivaju zbog tog a ja sa njom zelim duzu vezu, ne valja nikako!

_________________
*/

?>


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2008, 22:24 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Dobro sad, al' ne znam stvarno kome se mozemo pozaliti sto su cure strasno glupe (cast izuzecima)...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2008, 10:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2002, 20:07
Postovi: 1149
Lokacija: BL
che.guevara je napisao:
Dobro sad, al' ne znam stvarno kome se mozemo pozaliti sto su cure strasno glupe (cast izuzecima)...

Mozemo se Dodiku zaliti za sve :lol: :lol: :lol:

_________________
*/

?>


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2008, 12:12 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Ovaj tip nas razume 100%:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qqXi8WmQ_WM[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2008, 13:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
che.quevara je napisao:
Video

Evo ga, dobili smo i prvog koji je opjevao svoj osjećaj inferiornosti u odnosu na žene :D

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs