banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 11:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 207 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Sta je to sreca?
PostPoslato: 30 Jun 2008, 22:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
che.guevara je napisao:
nisam vjerovao da ces i da napises :))) :lol:


Nisam ni ja. :) :lol:

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to sreca?
PostPoslato: 30 Jun 2008, 22:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Mar 2008, 21:15
Postovi: 491
Lokacija: pala s Marsa
sreca i nada su zavaravanje onog neizbjeznog a to je smrt :(

_________________
nisam ja luda, mene su samo proglasili ludom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to sreca?
PostPoslato: 30 Jun 2008, 22:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
ENTROPIJA je napisao:
sreca i nada su zavaravanje onog neizbjeznog a to je smrt :(


ma to tebi samo fali seks, otuda ideje i misli o smrti. Il ti fali seks, il se osjećaš krivom oko seksa.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to sreca?
PostPoslato: 30 Jun 2008, 22:59 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Paaa ne znam šta je toliko nesretno u vezi smrti? Nisam neki fanatik, al' znaš kako kažu oni eu**** - ubij se i spasi zemlju! :lol:

XIX: Jel' se masturbacija računa u tu tvoju sreću?
(sad će reći, "tu sebe zavaravaš da si srećan" ili "to je lažna sreća" haha)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to sreca?
PostPoslato: 30 Jun 2008, 23:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
che.guevara je napisao:

XIX: Jel' se masturbacija računa u tu tvoju sreću?
(sad će reći, "tu sebe zavaravaš da si srećan" ili "to je lažna sreća" haha)


ha ha

pa fino sam rekla kad je penis bio u meni. mislim da sam bila kristalno jasna.

Dakle, masturbacija je zadovoljavanje bez penisa, po definiciji, koliko ja znam. :confused1:

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to sreca?
PostPoslato: 01 Jul 2008, 07:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
MonaLisa je napisao:
Hrna je napisao:
Reko sam vec jednom i ponovo ponavljam.........sreca je kad dobijes na lotu 100 000 000 km i ajd zdrao djaci :D :D


Da li to Hrna ozbiljno govori? Uzmimo da je ozbiljan. Ovo je jako zanimljivo za podforum filozofija. Da li je covjek sretan kad je bogat?
Uzmimo ljude koji su navikli od rodjenja na bogatstvo. Njima je to nesto sasvim normalno, i mislim da oni nisu ni trunke zadovoljniji ili sretniji od onih koji su se rodili siromasniji. Takva je osoba navikla na sve to sto ima. A u ljudskoj je prirodi da nikad nije u potpunosti zadovoljan i uvijek hoce vise. Pohlepan je. Das mu prst, uzeo bi cijelu ruku.
Ljudi koji su se s vremenom obogatili. Za to bogatstvo oni su marljivo radili. Ulozili su truda, zivaca i vremena. Vremena da steknu materijalno bogatstvo, a koje bi inace mogli utrositi u nesto sto ce ih na neki drugi nacin usreciti. Tako im je mozda uskraceno nesto drugo, ono sto ih zaista cini sretnim: vrijeme sa porodicom, prijatelji, ljubav... I onda kad ostane sam i bogat zapita se cemu sve to. Onaj ko je normalno zivio svoj zivot - malo radio, malo zaradjivao, a puno ulozio u sebe i one koje voli, puno je sretniji.
I bez obzira na sve to, ni onaj ko dobije na lotu nije nista sretniji od obicnih ljudi. Da li srecu mozemo mjeriti materijalnim bogatstvom? Onaj ko ima ispunjen novcanik, da li on ima i srce ispunjeno srecom? Da li je to sreca? Pitanje je sta je sreca - da li je sreca = novac? Zar je to Hrna htio da kaze?

I za kraj:
,,Neke se stvari ne mogu kupiti novcem - za sve ostalo, tu je Mastercard!'' :lol:



Mozda zvuci malo pretjerano sto ovo sve pisem, ali mislim da u svakom slucaju pridajemo veliku vaznost novcu kada je sreca u pitanju.


Eeee Liso Liso jos si mlada i zelena lutko moja.To sto sam ja napisao oko love se moze definisati na vise nacina kao npr. ja sam sretan kad nemoram ustajati rano ujutro i ici na poso,sto znaci da kad dobijem(ako ikad dobijem)na lotu onda cu moci spavati duze i bicu sretan u zivotu vise nego sto sam sad..........Mocu obilaziti mjesta gdje nisam bio i bicu sretan......itd................
Mozemo mi svi srati i govoriti da je sreca u zivotu sto sunce sija i sto ptice pjevaju,to je moglo nekad upaliti ali sad je sreca=lova bar 70% zivota..

Ovo je bar moja definicija srece a svak ima svoje misljenje i definicije :cat: :cat: :cat:

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to sreca?
PostPoslato: 01 Jul 2008, 07:46 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2006, 14:03
Postovi: 76
Lokacija: Banja Luka
U poslednje vrijeme počinjem razmišljati da nemam pojma šta je to sreća ni ljubav ni bog ... Nisam ja sad nekakav rušitelj opšteprihvaćenih vrijednosti. Poštujem sve ono što ljudi misle i osjećaju. Samo sam počeo sumnjati i sumnjati i sumnjati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to sreca?
PostPoslato: 01 Jul 2008, 10:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Hrna, uz duzno postovanje prema starijima, mislim da nisi u prevu kad kazes da neko moze bit sretan kad ujutro ne mora na posao. Drugo je to kad ti radis tokom cijele godine, pa onda ides na odmor. Ali covjek koji ne radi mislim da ne moze biti u potpunosti sretan, osim ako je po prirodi lijen i danguba. Onaj ko ne radi nema taj osjecaj da je koristan, barem ja ako mislim. Ako se ti svaki dan budis znajuci da nemas obaveza, kakav je to zivot?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to sreca?
PostPoslato: 01 Jul 2008, 11:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Kad te djete zagrli svojim umazanim rucicama i poljubi. Kad ga gledas kako raste i kada u njega uljevas svu ljubav ovoga svijeta, kada ga ucis da bude covjek.. Kada ga gledas kako nocu spava sav miran i spokojan.. Kada mirises njegovu kozu...

Sreca je kada legnes miran i spokojan u krevet znajuci da nikome nista nazao ucinio nisi. I kada ustanes spreman za novi dan bez obzira sta ti on donosi..

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to sreca?
PostPoslato: 01 Jul 2008, 11:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
MonaLisa je napisao:
Hrna, uz duzno postovanje prema starijima, mislim da nisi u prevu kad kazes da neko moze bit sretan kad ujutro ne mora na posao. Drugo je to kad ti radis tokom cijele godine, pa onda ides na odmor. Ali covjek koji ne radi mislim da ne moze biti u potpunosti sretan, osim ako je po prirodi lijen i danguba. Onaj ko ne radi nema taj osjecaj da je koristan, barem ja ako mislim. Ako se ti svaki dan budis znajuci da nemas obaveza, kakav je to zivot?


Polako Liso vidjeces kad krenes raditi i stvarati,pa ces se sjetit moji rijeci......Lako je sad kad nemislis ninasta,gledas kako ces se provesti,izaci sa rajom na pice i tako te stvari..Ali kad dodju obaveze,racuni,kamate i ostalo onda te krene paca boljeti i krene ti se vrtiti u glavi onda vidis da je sreca u sustecoj valuti(nemislim na djeciju ljubav i take stvari)....Sta ima lose u tome da imas love i da se provodis sa svojim djetetom,familiom i svim ostalim dragim ljudima,nemoras biti snob budi normalan i sa lovom u djepu.To ti ja hocu reci i da nezaboravim reci da sve ovo sto je ajkula navela podrzavam..........samo se pitam imali nas takvih vise ajkulice.........

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to sreca?
PostPoslato: 01 Jul 2008, 14:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Mar 2006, 18:16
Postovi: 160
nema srece samo ushicenja .. a novac ih moze mnogo donjeti .. nemogu verovati da ovo govorim ali se slazem sa hrnom:P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to sreca?
PostPoslato: 01 Jul 2008, 18:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Kad sumirate svoj zivot, ona tacka koja svijetli u cijelom mraku, to je sreca.


Pa ti možeš odmah sad da sjedneš i probaš sumirati svoj život. Nije valjda da čovjek može biti sretan samo u zadnjem trenutku prije svoje smrti.
To je jedno, drugo je što posljedice nečijeg života mogu da se pojave nakon njegove smrti, bitno mijenjanjući zaključak o životu te osobe. Nečija smrt svakako nije nešto čime se u potpunosti završava nečije životno djelo (ma kako beznačajno bilo), pa tako nije ni momenat u kojem se može napraviti nekakva konačna suma.

Nije da je ovo što sam rekao nešto protivno tome da čovjek pokuša svome životu dati smisao. (s tim se slažem)

Samo se ne slažem s tim da se sreća odloži za zadnji mogući momenat, kada je već prekasno da se više išta učini, a prerano da se podvuče crta. Loš je to momenat za sreću.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to sreca?
PostPoslato: 02 Jul 2008, 09:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
blue je napisao:
Citiraj:
Kad sumirate svoj zivot, ona tacka koja svijetli u cijelom mraku, to je sreca.


Pa ti možeš odmah sad da sjedneš i probaš sumirati svoj život. Nije valjda da čovjek može biti sretan samo u zadnjem trenutku prije svoje smrti.
To je jedno, drugo je što posljedice nečijeg života mogu da se pojave nakon njegove smrti, bitno mijenjanjući zaključak o životu te osobe. Nečija smrt svakako nije nešto čime se u potpunosti završava nečije životno djelo (ma kako beznačajno bilo), pa tako nije ni momenat u kojem se može napraviti nekakva konačna suma.

Nije da je ovo što sam rekao nešto protivno tome da čovjek pokuša svome životu dati smisao. (s tim se slažem)

Samo se ne slažem s tim da se sreća odloži za zadnji mogući momenat, kada je već prekasno da se više išta učini, a prerano da se podvuče crta. Loš je to momenat za sreću.


Pogresno si me shvatio. Nisam to govorila doslovno. Naravno da covjek i ranije zna sta je sreca za njega. Ali pred smrt covjek sagleda cijeli svoj zivot pa sam zato to navela. Sad ti nikad ne znas sta te sve jos ceka. Ali naravno da i sad mozes prepoznati tu svijetlu tacku. Slazem se i sa tim da smrt nije konacan kraj, ali mislim da bi ovdje bilo bolje da govorimo o zivotu, to poslije smrti je vec neka druga sfera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to sreca?
PostPoslato: 04 Jul 2008, 17:13 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Eeeee... posle smrti, zarez.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to sreca?
PostPoslato: 08 Jul 2008, 15:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 14:20
Postovi: 185
Lokacija: Banja Luka
Sreca moze biti necim malim kao kad jedes ono sto volis, moze biti trajnija kao poslom koji radis. sada sta dalje nemam pojma... :D

_________________
Zaintresovan za sve, samo me pitajte


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to sreca?
PostPoslato: 07 Dec 2008, 18:48 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 07 Dec 2008, 18:33
Postovi: 2
Sreća je sve ono što te čini ispunjenim. To je ljubav,zdravlje,da znaš šta su prave vrednosti u životu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to sreca?
PostPoslato: 08 Dec 2008, 15:43 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
Sreca je relativna stvar,danas mozemo biti totalno srecni zbog necega a sutra da nam to isto kvari raspolozenje u najblazem smislu- srecom uspjela sam izaci iz one tamne sume ali mi fali ona mala zivotinjica koja mi je svo vrijeme pravila drustvo.Ja sam cesto mjesala srecu i radost.Danas, mislim da je Hrna u pravu,svijet je previse materijalan da bi mogli biti potpuno sretni bez novca.Globalno svi smo mi srecni samo na razlicite nacine a cesto i apsolutno iste samo nas teske muke more pa smo zadovoljni i svim onim sto je Ajkula navela (i sama osjecam isto) a to nije sreca nego priroda.Po mom misljenju sreca bi trebala biti nesto posebno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to sreca?
PostPoslato: 09 Dec 2008, 03:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Pare nas ne cine srecnim ili nesrecnim, ma koliko "materijalan" svijet danas bio, vec nasa ocekivanja i ambicije.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to sreca?
PostPoslato: 09 Dec 2008, 11:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Novac svijet i zivot moze ciniti mnogo jednostavnijim, ali tesko sretnijim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to sreca?
PostPoslato: 09 Dec 2008, 18:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
O da,da :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 207 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs