banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 19:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 59 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Feb 2008, 15:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2007, 12:36
Postovi: 1708
Lokacija: NBg,Нова Ва`ош,
http://bs.wikipedia.org/wiki/Paradoks_svemo%C4%87i

tacka


p.s.Chuck Norris vas posmatra

_________________
We are the knights who say Ni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2008, 16:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Pa ove argumente sam i ja koristio...ali niko nije pazljivo citao. Fino ljudi kazu, samo lijepa vjezba logika, nista vise.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2008, 19:18 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Samo zato što ga je neka dalabu (recimo neko od vas) stavio na Wikipediju da je to "paradoks" mi stvarno ništa ne znači u životu, tj. u rasuđivanju da li je to paradoks ili ne. Takođe ne znam koliko nizak mora da ti bude IQ da ni posle 3 strane diskusije ne možeš da shvatiš da paradoksa nema. Jednostavno ubaci pojam *vremena* u pojmove o kojima razmišljaš i možda ti bude jasno. Stvarno!

To je kao da si rekao, Amerika nije najjača vojna sila na svijetu jer može sama sebe da uništi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2008, 01:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Potrazi malo na netu o paradoksu svemoci pa se sam uvjeri (nisam znao do danas da postoji kao zaseban pojam, ali logika je logika, i njenom primjenom se dolazi do slicnih zakljucaka), niko nista nije stavljao na wikipediju da bi tebe uvjerio.
Pogotovo nemam namjeru da se raspravljam o inteligenciji. Nema svrhe raspravljati se sa osobama koje ne posjeduju osnovne alatke za diskusiju, a to su kultura ophodjenja sa sagovornicima, analiticnost i sposobnost apstrakcije, niti znaju da barataju pojmovima ne skacuci sa jedne ravni na neku drugu, potpuno drugaciju, niti da izvedu misao do kraja pravilno.
Svaki podforum oslikava svog moderatora. Podforum filozofije je smijurija i bruka za misljenje. Also sprach Ich.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2008, 06:19 
ne gadjajte se kamenjem koje ni Bog ne moze podici...


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Feb 2008, 11:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Okt 2007, 13:12
Postovi: 69
meni se cini da je to sasvim jednostavno pitanje tacke gledista (gle cuda)...
mislim, ako mi iz svoje antropcentricne pozicije tvrdimo da, na osnovu nase logike ne moze da postoji bice koje je svemoguce, i moze da nacini nesto sto ne moze da uradi (podigne glupi kamen), ne mora da znaci da je to i nemoguce. jer, ako je bog, kao apsolut (ako usvojimo da je svemoguc) van-prostoran & van-vremen, za njega (ili ono, neka bude polno nedefinisano) ne vaze logicki zakoni koje mi poznajemo, i mozda i moze da stvori kamen koji ne moze da podigne, a tamo ga ustvari ipak dize...

u svakom slucaju, jedino sto mozemo zakljuciti je da mi ne mozemo sebi pretostaviti takvu situaciju, imajuci u vidu logiku na osnovu koje disemo, ali da to ni pod kojim uslovima nije determinanta ostatka postojeceg...

_________________
sicbl.info


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2008, 12:49 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
alx.iznogood je napisao:
ali da to ni pod kojim uslovima nije determinanta ostatka postojeceg...


Koji za nas ne postoji uopste pa stoga ne razumem zasto ga uopste i pominjes.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2008, 19:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
alx.iznogood je napisao:
meni se cini da je to sasvim jednostavno pitanje tacke gledista (gle cuda)...
mislim, ako mi iz svoje antropcentricne pozicije tvrdimo da, na osnovu nase logike ne moze da postoji bice koje je svemoguce, i moze da nacini nesto sto ne moze da uradi (podigne glupi kamen), ne mora da znaci da je to i nemoguce. jer, ako je bog, kao apsolut (ako usvojimo da je svemoguc) van-prostoran & van-vremen, za njega (ili ono, neka bude polno nedefinisano) ne vaze logicki zakoni koje mi poznajemo, i mozda i moze da stvori kamen koji ne moze da podigne, a tamo ga ustvari ipak dize...

u svakom slucaju, jedino sto mozemo zakljuciti je da mi ne mozemo sebi pretostaviti takvu situaciju, imajuci u vidu logiku na osnovu koje disemo, ali da to ni pod kojim uslovima nije determinanta ostatka postojeceg...
\

Слажем се.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2008, 22:16 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Damaskin je napisao:
Слажем се.


I drva se slažu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2008, 14:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Како префињена перцепција колега,
па мени су још као адолесценту сви говорили да сам балван!

А ако је на вашу кивњу утицало то што сам се "сложио" са мишљењем вашег саговорниика без неких битнијих реплика,
ја вас позивам да ме слободно извријеђате и почастите што грђим називима:
мени то уопште не смета, а ви ћете се ослободити неугодног баласта фрустрације и нервозе,
и тако ћемо кроз квалитетну катарзу наставити нашу дискусију из перспективе незамућене психолошким притиском.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2008, 21:50 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Damaskin je napisao:
Како префињена перцепција колега,
па мени су још као адолесценту сви говорили да сам балван!


А ако је на вашу кивњу утицало то што сам се "сложио" са мишљењем вашег саговорниика без неких битнијих реплика,
ја вас позивам да ме слободно извријеђате и почастите што грђим називима:
мени то уопште не смета, а ви ћете се ослободити неугодног баласта фрустрације и нервозе,
и тако ћемо кроз квалитетну катарзу наставити нашу дискусију из перспективе незамућене психолошким притиском.


Хаха, легендарно :)

Ево једно математичко питање, да л' је већа вјероватноћа да сам ја слијеп па не видим бога, или да се вама причињава оно што не постоји? Тј, када би смо занемарили стриктне, искључиве, доказе и контра-доказе (дакле 1 - има бога, 0 - нема бога), каква би била, да кажем "расплинута", тачност тврдње о постојању бога? Можемо рећи, нпр, вјероватноћа да бог постоји је 23.5513% :)

Па зашто да не, онда, и на питање: Може ли Бог створити Камен који не може дићи? Може, са вјероватноћом 17.1324%.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2008, 00:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Краљу!! :D :D :D

ПС

Јес' ти фол, мене левата уфатио на математику,
исто к'о да ти ја кажем - хајмо урадити контрапунктску анализу оргуљских фуга,
па да у њима проналазимо трагове божанске ипостаси :wink: :D :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2008, 04:32 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ta tvoja analiza orguljskih fuga nije nista u poredjenju sa analizom ABO krvnog sistema. eh tek tu se vide Boziji tragovi. :wink:

jes da smo se odmakli od teme, al ajd jedno pitanje za che. kad vec osoba ne vjeruje u Boga - ne vidim koja je svrha da uopste i raspravlja o Bogu i o tome sta Bog moze, a sta ne moze. :roll:

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2008, 10:25 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
spavac je napisao:
jes da smo se odmakli od teme, al ajd jedno pitanje za che. kad vec osoba ne vjeruje u Boga - ne vidim koja je svrha da uopste i raspravlja o Bogu i o tome sta Bog moze, a sta ne moze. :roll:


A što da ne? Kad mogu da raspravljam o čovjeku sa tri ruke... Doduše malko mi je teško kad je bog u pitanju jer ne mogu ni da ga zamislim (čovjek sa tri ruke - ok, samo mu dodaš još jednu, npr iz dupeta mu izlazi), a ni nikakve osobine mu ne znam tako da sve u svemu, bog stvarno teško da može da postoji i u bajci, tako da, jeste, teško je raspravljati o njemu, ali se trudim koliko mogu da dođemu taj nivo apstrakcije u kom si svjestan nečega čega ne možeš biti svjestan po svim principima logike, hehe-haha. A i volim da "prckam" ove vjernike. Ja mislim da su se "Vader, Damaskin&Vader, Inc" već navikli solidno, a i ti ćeš, pa nećeš valjda morati da postavljaš ovakva pitanja :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2008, 12:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
che.guevara je napisao:
jeste, teško je raspravljati o njemu, ali se trudim koliko mogu da dođem u taj nivo apstrakcije
u kom si svjestan nečega čega ne možeš biti svjestan po svim principima logike, hehe-haha.


Колега, не ради се о нивоу апстракције него перцепције , ово је форум "Филозофија",
а и она као наука познаје појмове метафизичког, трансцендентног и иманентног.

То је исто како кад би Платону, Канту, Хегелу, Шелингу, Берђајеву и екипи рекао
да су њихови појмови апсолута, свијета идеја, чисте свијести и остало - чиста фантазмагорија.


Citiraj:
A i volim da "prckam" ove vjernike.


Колега, без обзира што се ви хвалите вашим сексуалним општењем са другим учесницима,
ја нашу везу схватам искључиво платонски :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2008, 19:29 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
[quote="che.guevara"][quote="spavac"]jes da smo se odmakli od teme, al ajd jedno pitanje za che. kad vec osoba ne vjeruje u Boga - ne vidim koja je svrha da uopste i raspravlja o Bogu i o tome sta Bog moze, a sta ne moze. :roll:[/quote]

A što da ne? Kad mogu da raspravljam o čovjeku sa tri ruke... Doduše malko mi je teško kad je bog u pitanju jer ne mogu ni da ga zamislim (čovjek sa tri ruke - ok, samo mu dodaš još jednu, npr iz dupeta mu izlazi), a ni nikakve osobine mu ne znam tako da sve u svemu, bog stvarno teško da može da postoji i u bajci, tako da, jeste, teško je raspravljati o njemu, ali se trudim koliko mogu da dođemu taj nivo apstrakcije u kom si svjestan nečega čega ne možeš biti svjestan po svim principima logike, hehe-haha. A i volim da "prckam" ove vjernike. Ja mislim da su se "Vader, Damaskin&Vader, Inc" već navikli solidno, a i ti ćeš, pa nećeš valjda morati da postavljaš ovakva pitanja :D[/quote]

ma naviko sam se ja na takve ispade, nista ti ne brini.

onda se trudi po tim svim principima logike kad je u pitanju glupa tema o tri ruke. :lol: meni danasnja filozofija vise nekako dodje seljacka nauka.nema ni trunke mudrosti. tako i ta tema o rukama, ko da si uzeo dve babe neskolovane.

ne prckas ti vjernike, vec samog sebe. :wink:

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2008, 23:41 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Koji je vama obojici, filozofija uopšte nije nauka. To je priča o životu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2008, 20:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Okt 2007, 13:12
Postovi: 69
kad bih ovdje poceo da navodim imenom i prezimenom ljude koji bi ti zbog te izjave sad odgrizli glavu, otisao bih u bespotrebni off topic!!!
u svako slucaju, racunaj da takvu ljudi postoje, i zaime mira u univerzumu, suzdrzi se od tako groteskno iskljucivih stavova...

_________________
sicbl.info


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2008, 22:21 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
J**e mi se za te "autoritete" koji drugacije misle, ja znam najbolje!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 59 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs