banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Dec 2007, 11:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Okt 2005, 20:05
Postovi: 173
Lokacija: Ovdje
pa i broj Pi ti je beskonacan... 0X ...

tih besmislica o beskonacnosti ima beskonacno! 0X

posto covjeciji mozak nije dovoljno sposoban da to shvati sto razbijati glavu s tim... (mozda nisam u pravu - mozda je rjesenje tu negjde mada sumnjam!). Postojanjem beskonacnosti moze se opravdati i postojanje Boga ili tog "necega". Ako postoji nesto kao sto je beskonacno sto ne mozemo da shvatimo kako onda ne moze da postoji to "nesto" sto je sve stvorilo.
Cini mi se da cemo onog trenutka kad shvatimo beskonacnost nestati sa planete zemlje (ako je uopste ima 8) )

Ajd ti razmisli pa ako dokucis sta je beskonacnot javi. ali meni na PP 0X mozda neko i pronadje rjesenje. kad vec citiras ove filozofe (boy-lovers-e HAHAHA!) i Aristotel je nekad rekao: "Sve sto se moglo izmisliti izmisljeno je!". A jest se sjebo'! :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Dec 2007, 11:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Okt 2005, 20:05
Postovi: 173
Lokacija: Ovdje
Taro je napisao:
.... negjde mada sumnjam!). ......


sumnjam, dakle postojim!

jeeeeeeeee


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor...
PostPoslato: 05 Dec 2007, 16:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Nov 2007, 01:08
Postovi: 26
Ja sumljam da je Pi uopste 3.14......

" Sve sto se moglo izmisliti izmisljeno je! ",mozda je mislio sve sto postoji - postoji.Samo ga treba otkriti ,pronaci ,povezati logikom,:)Ako si sada napravio mp3 player, napravio si ga od atoma i cestica koji su nekada mozda lebdeli oko njegove glave dok je pricao tu misao :).Beskonacnosti je negde izmedju necega ali nikada nije na srediini :)Casa nikada ne moze biti IDEALNO polu puna ili polu prazna zato sto zapravo nikada ne mozes da nadjes idealnu polovinu.Prvo ces je izmeriti da je 10cm.Sipaces 5 sanitmetara vode i reci ces ovde ima tacno pola.A onda ces shvatiti da ako racunas u milemitrima postoje VELIKE sanse da si omanuo u meri.Pa ces krenuti da meris u milimetrima pa u piko nano ,tera ,eta zeta itd :)Do koje mere ces ici ?:)Dakle casa nikad nece biti idealno polu prazna ili polu puna.Ali za nas ljude i nasa "odokativna merenja moze bitu u oba slucaja"....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: odgovor...
PostPoslato: 06 Dec 2007, 11:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Okt 2005, 20:05
Postovi: 173
Lokacija: Ovdje
AloneInSpace je napisao:
...Pa ces krenuti da meris u milimetrima pa u piko nano ,tera ,eta zeta itd :)Do koje mere ces ici ?:).....



ja to mjerim u "puno do pola". Ajmo definisati da je casa puna (ili prazna) do pola ako ja naspem do pola po mojoj mjeri. I eto ga... nema beskonacnosti.

ali ono sto mene interesuje bez ove dosadasnje zajebancije je:
a zasto je to vazno? ta beskonacnost i to sve... tacno ne vidim smisla u tom dokazivanju da li je casa poluprazna (ili polupuna), da li strijela ikada moze doci do mete 0X itd....

(nemoj se samo, majke ti, uvrijediti.. pa da ovo predje u neku svadju)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Odgovor...
PostPoslato: 07 Dec 2007, 13:48 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Nov 2007, 01:08
Postovi: 26
Taman posla, daleko od toga da nekoga zelim da vredjam i daleko od toga da zelim da se sa nekim raspravljam ja samo iznosim moje vidjenje stvar a ti tvoje i meni se to dopada...

Sto se tice strele...Ne mogu a da ne odgovorim.Zamisli da si zakacio strelu za luki sreman si da ispalis ka meti koja je daleko 10metara.Nas tri razlicita posmatraca pratimo scenu.Ja sam sa zemlju i zivotni vek mi je 100 godina.Tu je prijatelj ET sa planete x i zivotni vek mu je 3 sekunde a tu je i njogov brat sa planete Y i zivotni vek mu je 1 sekunda.Ti nas pitas sta mislimo da li ce strela pogoditi cilj.Ja cu cilj moci da vidim.Dok nasa dva prijatelje ce prvo morati da se pomuce da uopste pomocu teleskopa vide cilj.Ja tvrdim(covek) da ce strela pogoditi metu.Et kaze stici ce samo do pola a njegov brat kaze da strela nece biti ni ispaljena.Ti zapinjes strelu mali brat od et umire ubedjen da strela nije ni ispaljena njegov brat ET docekuje pola puta zatim umire ja posmatram ceo put i uveravam se kako sam ja bio u pravu:)A ustvari smo sva trojica bili u pravu.Ili zamisli da sada stoji neki dzin i baca kometu koja prolece pored zemlje.I pita me da li ce kometa pogoditi cilj koji je udaljen sto hiljada svetlosnih godina.Ja samo mogu da predpostavim da hoce a mozda ce usput negde i skrenuti.:)

Ako to nije vazno sta je za nas vazno...Ovde nista nije vazno bitno je da razmisljamo u bilo kom smeru....Ovo je kao trening za mozak...Za tebe moze biti vazna Fizika a za mene hemija...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs