banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 11:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Nisam bas tako mislio
PostPoslato: 04 Jan 2008, 11:25 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Dec 2007, 11:03
Postovi: 66
Mislio sam da stvarno ima njonja sto se tice tih pjesnika.Imamo i stvarno extra likova mislim meni najace od svega toga je ono."Silna oluja je i orla natjerala da prespava medju kokosima"a sigurno znate ko je to napisao.Ako ne necemo da ulazimo dublje u temu!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2008, 16:07 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2007, 14:09
Postovi: 85
Lokacija: starcewica
Krvnik je napisao:
Mislio sam da stvarno ima njonja sto se tice tih pjesnika.Imamo i stvarno extra likova mislim meni najace od svega toga je ono."Silna oluja je i orla natjerala da prespava medju kokosima"a sigurno znate ko je to napisao.Ako ne necemo da ulazimo dublje u temu!
Sve što imam da kažem je da Čarls Bukovski nije pjesnik, nego romanopisac. :scrambleup:

_________________
DJ_u


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: a sunce
PostPoslato: 05 Jan 2008, 17:53 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Dec 2007, 11:03
Postovi: 66
A satano kleta sta se ovdje desava!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2008, 20:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
studen_tica je napisao:
Krvnik je napisao:
Mislio sam da stvarno ima njonja sto se tice tih pjesnika.Imamo i stvarno extra likova mislim meni najace od svega toga je ono."Silna oluja je i orla natjerala da prespava medju kokosima"a sigurno znate ko je to napisao.Ako ne necemo da ulazimo dublje u temu!
Sve što imam da kažem je da Čarls Bukovski nije pjesnik, nego romanopisac. :scrambleup:


Sve sto ja imam da kazem je da je on bas prije pjesnik nego romanopisac.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2008, 21:14 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2007, 14:09
Postovi: 85
Lokacija: starcewica
Pročitala sam skoro sva njegova djela, i meni se čini da nije... :profileright: Bludni sin, Faktotum, Holivud, Ljubav i ludilo u LA- u, Palp, PESME, Dnevnik, Žene..On jeste neko vrijeme posvetio pisanju pjesama, ali i kratkih priča............

_________________
DJ_u


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2008, 21:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Ja sam citao vecinu tih koje si nabrojala, kao i neke koje nisi, ali ni izbliza sva njegova djela. Na Wikipediji kazu da je napisao "na hiljade pjesama, nekoliko stotina kratkih prica i sest romana, sve to u oko pedesetak knjiga". Ako hoces kvantitativno, sam izracunaj cega je vise. Poceo je kao pisac poezije i kratkih prica. I nije neko vrijeme posvetio poeziji, pisao ju je sve vrijeme. Njegov stil pisanja mi je poetsko-zurnalisticki. Kad bi bas htjeli biti puristi, mogli bismo reci da ni njegovi romani nisu romani u klasicnom smislu, jer vise podsjecaju na memoare nego na roman. Zato, uvijet treba da provjerimo da li ono sto nam se cini korespondira sa svijetom na koji se to odnosi. :profileleft:

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2008, 23:37 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2007, 14:09
Postovi: 85
Lokacija: starcewica
Njegovi romani ne podsjećaju, nego gotovo i jesu memoari ( sem Palpa.).... Skoro su samo imena izmjenjena. Neki samo smatraju da se on bolje izrazavao kroz poeziju... neki ne. I nije mi se dalo da nabrajam sva djela, niti ih se mogu svh sjetiti, zato sam i stavila tačkice... S druge strane, predlažem da otvorite temu ako planirate da nastavimo.... :)

_________________
DJ_u


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Odgovor...
PostPoslato: 07 Jan 2008, 12:00 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Nov 2007, 01:08
Postovi: 26
Kao prvo "Pitanje zasto ja postojim ?"

Je pitanje koje treba svako da postavi sam sebi ...

a o pitanju "Zasto mi postojimo ?"
Mi mogli da razglabamo ovde.Ja verujem u dalju evoluciju.Ako se nasa svest razvila od toga da smo nekada mogli samo toliko da mislimo tek da napravimo neko primitivno oruzije do danas.Zasto bi se bas danas zaustavila.Pa ko kaze da se zaustavila ?:)Ali pitanje da li mi koristimo nas mozak i da li zelimo da napredujemo ?Sta nas sprecava u tome ?Sta je onda meditacija ?Kako religija utice na to ?Pruza li nam religija vec gotove odgovore ili nas nagoni na razmisljanje ?Zasto to radi ?:)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2008, 17:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Okt 2007, 13:12
Postovi: 69
pitanje o smislu je, po meni, posljedica nase ovisnosti o smislu uopste... neko bi na pitanje "zasto ja postojim?" stavio "zasto zasto?".

nekako mi u glavi stalno stoji da smo sebi dali previse hvalospjeva, da ne mozemo da svarimo cinjenicu da smo plod slucajnosti. recimoooo, biolosko-hemijske... ili drustveno-istorijske... ili kako god...
u svakom slucaju, nisam pobornik ideje o smislenosti bilo cega... moze da se o tome prica i logicki (smMisao podrazumijeva misao, a misao je, po deafultu, neotudjivo pravo covjeka, kao mislenog i razumnog bica, tako da, ako iskljucimo boga, ne postoji nista drugo misleno (mislece) u unverzumu sto bi mu dalo (s)misleci karakter, osim covjeka koji o tome misli... kako covjek nije stvorio sebe, a ni svjet (valjda) onda nema sta u njemu da bude (s)misleno)... ali mislim da je taj argument bzze. nekako je djeciji. u fazonu, ako ovo, onda ono, i tako...

da li ce nas spoznaja besmisla dovesti do nihilizma? mnogi su mislili da da, kao dostojevski, recimo...
ja eto, mislim da nece, jer smo kroz istoriju mijenjali smislove svako malo, i ginuli i zivjeli za njih, i svasta nesto. i u svakoj epohi se nadje neki smisao, sto nista ne govori o tome da li je smisao esencijalni stastojak stvarnosti, i da li se bez nje moze ili ne, vracam se na to da smo nekako ovisni o smislu, tako da mozemo reci da nam je svejedno...

_________________
sicbl.info


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2008, 23:25 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Vrlo lijepo rečeno!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2008, 13:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Ja sam, moglo bi se reci, sa svojih 17 godina tek na pocetku ovog putovanja. I cesto razmisljam o smislu zivljenja, i uposte, o smislu bilo cega. I sto vise o tome razmisljam sve manje smisla vidim u nekim stvarima. Zato mislim da malo sta ima pravi smisao. Cemu trud, cemu nada, cemu brige, kad na kraju sve dodje na isto. Kao idealista, cesto se razocaram, ali ipak nastavljam da se nadam i da se trudim iako, ponavljam, sve dodje na isto.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2008, 04:10 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ajoj ko da gledam ti ces ubrzo da se objesis. :D

citam u novinama, u jednom malom engleskom gradicu od januara 2007 pa do danas se objesilo oko 17 mladih izmedju 15-21 god. dve ili tri osobe su malo starije izmedju 25-27 god. ono sto primjecujem jeste rijetko se starija osoba objesi, oduzme zivot. njemu ili njima je stalo da jos zive, dok eto mladi zbog pitanja smisla ili sta vec odlucuju da dignu ruku na sebe. odgovor zasto ja postojim sam nasao u Bibliji, u Bogu. i naravno ne bi da kljukam sad vas ili da pricam o tome. razlog, ima ovdje osoba koju si ateisti i treba postovati njihove odluke.

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2008, 13:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
spavac je napisao:
ajoj ko da gledam ti ces ubrzo da se objesis. :D

citam u novinama, u jednom malom engleskom gradicu od januara 2007 pa do danas se objesilo oko 17 mladih izmedju 15-21 god. dve ili tri osobe su malo starije izmedju 25-27 god. ono sto primjecujem jeste rijetko se starija osoba objesi, oduzme zivot. njemu ili njima je stalo da jos zive, dok eto mladi zbog pitanja smisla ili sta vec odlucuju da dignu ruku na sebe. odgovor zasto ja postojim sam nasao u Bibliji, u Bogu. i naravno ne bi da kljukam sad vas ili da pricam o tome. razlog, ima ovdje osoba koju si ateisti i treba postovati njihove odluke.


:lol:
Ne brini, drzim se!
I ja sam vjernik, i nisam sa ovim mislila da ne vidim smisao zivota, nego smisao ovako nekih sitnih stvari zbog kojih se svakodnevno mucimo i sikiramo. A razlog zasto se najvise ubijaju osobe 15-21 god. je taj sto je to period kad se osoba pronalazi, period sa najvise psihickih poblema i dilema i cestih depresija i promijena raspolozenja. Prije par nedelja se jedan moj poznanik ubio i to me je naucilo da cijenim svoj zivot takvim kakav jeste.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2008, 23:51 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Okt 2007, 13:12
Postovi: 69
sad me nesto pokrenulo, citajuci monalisin post, da natuknem, izvinite na digresiji, jedno pitanje: da li mislite da je (i u kolikoj mjeri) religija oblast ljudskog duha koja donosi najvise smisla? to jest, ima li smisla van religije, i da li ne-religioznost (ne cisiti ateizam, iako moze i on da se podvali tu) znaci besmisao?

bite...

_________________
sicbl.info


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2008, 00:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
alx.iznogood je napisao:
jedno pitanje: da li mislite da je (i u kolikoj mjeri) religija oblast ljudskog duha koja donosi najvise smisla
da li ne-religioznost znaci besmisao?


potpuno obrnuto :wink:

vjera (ne -religija-) je bas ono sto je najmanje sMISLENO...a daje SVE

a u vezi ovog tvog posta iznad :

Citiraj:
nisam pobornik ideje o smislenosti bilo cega

pogledati objasnjenje iznad

Citiraj:
moze da se o tome prica i logicki ..........ali mislim da je taj argument bzze. nekako je djeciji. u fazonu, ako ovo, onda ono, i tako...

logika je "bezze i nesto djecije"?? :oops: u pokusaju zakljucka, kako god, polazis od pogresnih ili previse iskljucivih -stavova- tako da svakako takva logika nema logike

Citiraj:
vracam se na to da smo nekako ovisni o smislu, tako da mozemo reci da nam je svejedno...

ha??

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2008, 10:28 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2007, 14:16
Postovi: 45
Lokacija: u gostima
Covjek je suvise egoisticno bice da bi smatrao da je njegovo postojanje besmisleno, jedino smrt je besmisao, zato se stalno i tezi besmrtnosti i kroz nagone i tvorevine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2008, 10:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Okt 2007, 13:12
Postovi: 69
pamella_morrison je napisao:
alx.iznogood je napisao:
jedno pitanje: da li mislite da je (i u kolikoj mjeri) religija oblast ljudskog duha koja donosi najvise smisla
da li ne-religioznost znaci besmisao?


potpuno obrnuto :wink:

vjera (ne -religija-) je bas ono sto je najmanje sMISLENO...a daje SVE

a u vezi ovog tvog posta iznad :

Citiraj:
nisam pobornik ideje o smislenosti bilo cega

pogledati objasnjenje iznad

Citiraj:
moze da se o tome prica i logicki ..........ali mislim da je taj argument bzze. nekako je djeciji. u fazonu, ako ovo, onda ono, i tako...

logika je "bezze i nesto djecije"?? :oops: u pokusaju zakljucka, kako god, polazis od pogresnih ili previse iskljucivih -stavova- tako da svakako takva logika nema logike

Citiraj:
vracam se na to da smo nekako ovisni o smislu, tako da mozemo reci da nam je svejedno...

ha??


nije "logika bezze, i nesto djecije" i molio bih te da ne vadis moje rijeci van konteksta! nije lijepo...

ono sto je djecije i bzze (za mene) nije sama logika, vec analiticni momenat u pogledu na svijet, koji si upravo izlozio-la u svom proslom postu. rigidnost takvo stecenih stavova se nikako ne uklapa moj osjecaj za stvarno(st). :fadein:

_________________
sicbl.info


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2008, 14:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
gosca je napisao:
Covjek je suvise egoisticno bice da bi smatrao da je njegovo postojanje besmisleno, jedino smrt je besmisao, zato se stalno i tezi besmrtnosti i kroz nagone i tvorevine.


Nije smrt besmisao, to bi bilo kao da kazes da je zivot besmisao. Ali to je opet stvar duhovnih vjerovanja. Ako vjerujes da i nakon zivota nesto dolazi (mislim, da nam se nakon smrti sudi, pakao - raj...), onda ne mozes reci da je smrt besmisao. Prirodno je to da se ljudi radjaju i umiru, sve u materijalnom svijetu ima pocetak i kraj. Ako kraj nema smisla, to onda znaci da ni pocetak nema smisla. Znaci, ne mozemo da tvrdimo da je smrt besmislen.

I otisli smo u off topic...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2008, 19:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Okt 2007, 13:12
Postovi: 69
cijela istorija folozofije je onda jedan veeeliki off topic!
:))))

_________________
sicbl.info


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2008, 20:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
alx.iznogood je napisao:

nije "logika bezze, i nesto djecije" i molio bih te da ne vadis moje rijeci van konteksta! nije lijepo...

ono sto je djecije i bzze (za mene) nije sama logika, vec analiticni momenat u pogledu na svijet, koji si upravo izlozio-la u svom proslom postu. rigidnost takvo stecenih stavova se nikako ne uklapa moj osjecaj za stvarno(st). :fadein:

-nisam izvukla iz konteksta nego tako pise, procitaj sam sta si napisao ako ne znas.
-naravno da sam LA pogledaj avatar i nick ne moras biti genije da skontas da li je u pitanju musko ili zensko?? ili ipak da? dobro ima nas svakakvih..
-nema tu nikakvih stavova u pitanju je jedan stav, nije stecen, mozda je rigidan a koji stav to nije? + koga briga sta se uklapa ili ne uklapa u tvoj "osjecaj za stvarnost" pobogu..

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs