banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Maj 2024, 11:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 386 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Maj 2006, 11:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2005, 13:15
Postovi: 368
Lokacija: Banja Luka
"God is a concept, by wich we measure our pain." -[/i] John Lennon
Smart man; shot in the back, very sad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Maj 2006, 14:04 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Vitez Lutalica je napisao:
Citiraj:
1. Kako to fizika "omogućava" da "nešto" nastane iz "ničega" ? Gdje je tu prirodni odnos zvani uzrok-posljedica?

Omogucava tako sto kaze da ta ideja nije u suprotnosti sa fizickim zakonima.
Kvantno - mehanicke fluktuacije su cesta pojava u nuklearnim laboratorijama; one postoje veoma kratko i na taj nacin ne narusavaju zakone odrzanja. U slucaju naseg Univerzuma, moglo bi se pokazati istinitim da je njegova totalna energija jednaka nuli.


Bullshit, ako nema nicega, onda odakle "mehanicka fluktuacija" ?!? Sta ce da "fluktuise" ? Nista!? :lol: Nije u suprotnosti sa fizickim zakonima? U tom slucaju, i vlada Republike Srpske omogucava da nesto nastane iz nicega - jer nije u suprotnosti sa njenim zakonima -_- Totalna energija jednaka nuli? Daj saberi se i manje citaj science fiction.

Citiraj:
Problem sa razumijevanjem fizike lezi u tome sto ljudi ne shvataju znacaj i velicinu onog sto je pred njima. Tako smo sicusni, ograniceni i beznacajni u ovum svijetu a htjeli bismo proniknuti u njegove najdublje tajne. E za tako nesto moracemo se odreci okvira, sablona, predrasuda, svakog oblika antropomorfizma (kao sto je pitanje “Gdje je tu prirodni odnos zvani uzrok-posljedica? ”). Sjetimo se prve polovine proslog vijeka: u dramaticnom naporu da se objasne eksperimentalni rezultati iskazane su nevjerovatne hipoteze koje su okrenule naopako sve ono sto smo do tad znali ili vjerovali.


Ne shvataju velicinu onoga sto je pred njima? A ti shvatas? Cekaj malo, ti si neki neotkriveni genije? Da se sjetimo proslog vijeka ? Ti si u sustini samo flamer. Nista pametno nisi rekao, sve se svodi na beskrajnu retoriku, te sjetimo se ovoga, te sjetimo se onoga, e sad se sjetite mene, pa nemojte i mene genijalca da osporavate ko njih ... ko ti dade pravo da se svrstavas u isti kos sa njima? Sta sad svaka budala moze da kaze da niko ne shvata njenu genijalnost?!?

Citiraj:
Citiraj:
3. Šta je istina ako nije apstrakcija? (pozivam se na che.guevaru)

Nista nije nelogicno, ali to ne znaci da je i istinito. Logika nije nikakvo mjerilo u fizici.


Molim? Ko te pitao sta je logicno ili nelogicno, alo decko? "Sve je logicno, ali ne i istinito" to si rekao?!? "Logika nije mjerilo u fizici" ? Prestani da jedes glive bljuvare i prekontaj se malo ...

Citiraj:
Istina je realnost – ono sto jeste.
U drustvenim naukama istina se pise malim slovom jer je veoma relativna; ona ne postoji bez posmatraca i prozeta je njegovim pogledom na svijet. Zapravo ono sto zovemo istinom je uvijek necija interpretacija stvarnih dogadjaja.
U fizici je uglavnom drugacije (nemoj se kaciti za ovo uglavnom, molim te :D ).


Istina je realnost? A sta je tebi realno a sta meni? I ako su nase realnosti razlicite, pitam te, cija je onda istina istinita ? U fizici drugacije? Nema relativnosti? Hahaha, pa ti stvarno lupas ko iz malog mozga! Nije li se dugo smatralo da je V1 + V2 najobicnije sabiranje brzina? Nije li to bila istina u fizici pa da bi na kraju postala neistina, odnosno aproksimacija? Vidis - matematicki, i Njutnova teorija je bila istinita. Ali u stvarnosti, nema istine.

Citiraj:
Nekada davno, jedan francuski naucnik (Laplas) je rekao da, kada bi poznavao polozaje i brzinu svake cestice u svemiru u nekom trenutku, mogao bi odrediti njen polozaj i brzinu u bilo kom drugom trenutku. Dakle mogao bi opisati proslost i buducnost svemira. Veoma privlacna ideja; elegantna, krajnje deterministicka.
Medjutim, danas znamo da tako nesto nije moguce. Ne zato sto nemamo dovoljno jaku masinu za racunanje (to je problem tehnicke prirode - nizeg ranga) nego zbog prirodnih ogranicenja kao sto su Hajzenbergove relacije neodredjenosti.

Zasto sam ispricao pricu o djevojkama i fazi logici objasnjeno je u posljednjoj recenici istog posta.


Manje shita vishe filozofije. Filozofija je jako lijepa, ali kad se nakace ovakvi likovi, onda se sve pretvori u retardirane price i j** forum na kome nema nista lijepo za procitati do tekstova nekog pametnjakovica ... Svi vi. I ja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2006, 01:48 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2006, 12:56
Postovi: 48
Lokacija: Gdje sunce vjecno sija
Hej Che, sto se palis odmah; budi 8).
I ne preskaci lijekove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2006, 11:04 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Vitez Lutalica je napisao:
Hej Che, sto se palis odmah; budi 8).
I ne preskaci lijekove.


;)

Vidiš šta ti je filozof - ubija u pojam!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2006, 12:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2006, 11:25
Postovi: 898
Bog najveci neprijatelj svega sta je dobro(Satane).

_________________
U raju je lijepo, ali u paklu je raja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2006, 19:12 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Nemanja666 je napisao:
Bog najveci neprijatelj svega sta je dobro(Satane).


:roll: Jao kako si ti mudaaaaarr ! Mogu li i ja da udjem u te Sataniste, please, please, please - obozavam da k*ram macke, a cak sam jednom psu izbio oko i izgazio ga nogama! Please mogu li upasti u to vase humanisticko drustvo, pleeeeease

:wave:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2006, 08:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2006, 11:25
Postovi: 898
Zalim Che ja volim zivotinje pa to vise neradi bolje pokusaj sa ljudima. :)

_________________
U raju je lijepo, ali u paklu je raja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2006, 09:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2006, 16:51
Postovi: 131
Lokacija: Pedastal
Sada oko 2000 godina nakon sto su izvijesnog lika prikovali na drvo, mogu da kazem : "Da li ste svi zaboravili na Inkviziciju ???" Crkva pravi greške i nije mi jasno kako ih opravdava...
I pitam se zašto je Riba posna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2006, 10:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Nemanja666 je napisao:
Bog najveci neprijatelj svega sta je dobro(Satane).

genije, veliki satanisto, trebao bi barem znati da se taj pentagram okrece naopacke .... :roll:
boze kakvih sve debila neces sresti..... :drinking:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2006, 12:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 4102
Lokacija: Izmedju istoka i zapada
pero mojne da ti on krv popije, on ti je znas puno opasan i fura se na crno i ima 15 godina i svi ga nerviraju u kuci pogotovo mama koja ga tjera da se sisa i ide u skolu ali vidjece oni svi, jebeni bog, sve ce on njima pokazati, bog je kriv sto tata pije po citav dan bla bla bla bla bla . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2006, 19:24 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
VeLiKi je napisao:
pero mojne da ti on krv popije, on ti je znas puno opasan i fura se na crno i ima 15 godina i svi ga nerviraju u kuci pogotovo mama koja ga tjera da se sisa i ide u skolu ali vidjece oni svi, jebeni bog, sve ce on njima pokazati, bog je kriv sto tata pije po citav dan bla bla bla bla bla . . .


Vazi, sad smo se svi fino izivili, ali nema vishe :P

Nije 15 i kratko je oshishan tako da -_-

Osim toga, covjek mi je drug pa valjda mogu malo da ga zadirkujem, odakle vama pravo ??? 0X

Zivjeli :drinking:

PS: 666 hvala za savjet :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2006, 21:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Apr 2006, 22:37
Postovi: 873
ovde se bas zakuvalo :)
ako mogu samo da kazem svoje misljenje.

neznanje je prouzrokovalo da covjek prvo vjeruje u vise bogova, objasnjavajuci tako prirodne pojave,tako da mislim da je i vjerovanje u jednog boga samo jedna evolucija u covjekovom razmisljanju.(isto tako, covjek ne moze da se pomiri sa tim da bi mogao biti sam i da njegov zivot zavisi od njega samog,jer je lakse ako postoji neko, ako si dobar i molis se i sl, ko ce ti pomoci)...i neki filozofi su na kraju dosli do zakljucka da bog postoji, jer Ovo nisu mogli drukcije da objasne.to ne znaci da on zaista i postoji, nego samo da covjek jos uvijek nije dovoljno intelektualno zreo.
ta teorija da je bitak nenastao, mi je nezamisliva, jednostavno vjerovatno zbog tog sto sve oko nas ima svoj pocetak i kraj, samim tim cini se da je i bitak mora imati svoj pocetak.ideja beskonacnosti mi je jednostavno jos uvijek nezamisliva... to je moje misljenje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Maj 2006, 07:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 4102
Lokacija: Izmedju istoka i zapada
moze i ovako: bog je izmisljen kao nekakva imaginarna kazna i nagrada za lose/dobre ljude. kao psu sto ga pomazimo kad nesto uradio dobro, damo mu keks a udarimo kada uradi nesto lose. tako i ljudima: dobri u raj, losi u pakao, bog sudi. kada se malo razmisli od 10 'bozijih' zapovijesti, i nisu tako lose, zar ne. ako bi se postupalo po njima kakvo bi mjesto ovaj svijet bio? sve te price o postovima, ponasanju, uzdrzavanju i nisu los fol


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Maj 2006, 10:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
VeLiKi je napisao:
moze i ovako: bog je izmisljen kao nekakva imaginarna kazna i nagrada za lose/dobre ljude. kao psu sto ga pomazimo kad nesto uradio dobro, damo mu keks a udarimo kada uradi nesto lose. tako i ljudima: dobri u raj, losi u pakao, bog sudi. kada se malo razmisli od 10 'bozijih' zapovijesti, i nisu tako lose, zar ne. ako bi se postupalo po njima kakvo bi mjesto ovaj svijet bio? sve te price o postovima, ponasanju, uzdrzavanju i nisu los fol

u bibliji se ipak kaze da raj i pakao ne postoje tj. nije fizicko mjesto vec da su to stanja duse... ima stih koji kaze otprilike " ako trazite raj na nebu pretece vas ptice, ako ga trazite u moru pretece vas ribe, zato ga trazite u sebi" ima jos toga... cak mislis da je zvanican stav pravoslavne crkva da je to istina, sto onda dovodi do zakljucka da je sve to oko raja i pakla ipak velika zabluda.... ipak, za vise informacija posjetiti podforum DiR.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Maj 2006, 15:26 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Bas divno, pet stranica smo ispisali a jos ne znamo sta je bog !!! (Iako svi nesto vjeruju u njega, odnosnu u sotonu, kako ko ...)

@boris_ws
Citiraj:
ta teorija da je bitak nenastao, mi je nezamisliva

Mnogo je teze zamisliti nesto sto je nastalo ni iz cega, nego zamisliti da je jednostavno tu uvijek bilo.

Citiraj:
, jednostavno vjerovatno zbog tog sto sve oko nas ima svoj pocetak i kraj,

Sve oko nas - ima svoj pocetak, u vidu da npr drvo naraste iz sjemena u zemlji i onda bude spaljeno u vatri da bi se iz njega oslobodila energija i nastala paljevina ... Sve to sto mi vidimo nije pocetak i kraj vec je samo prelazak iz jednog oblika u drugi. Nista tu ne pocinje niti se zavrsava - vec samo 'tece'.

Citiraj:
samim tim cini se da je i bitak mora imati svoj pocetak.

Kada bi bitak imao svoj pocetak, onda sigurno ima i svoj kraj, ili u jednom trenutku postaje beskonacan - upravo onakav kakvim ga opisuje ova teorija - nenastalim. Postavlja se pitanje, kako je to odjednom bitak poceo? Ne pominjite "Njega, Tvorca, Boga" ili Koga Vec, jer i bog je bitak. Ako je vec tesko razmisljati apstraktno, onda zamisli kakve logike ima da se upravo izmedju tebe i monitora na kojem citas ovaj tekst niotkuda pojavi sekvoja ...

Citiraj:
ideja beskonacnosti mi je jednostavno jos uvijek nezamisliva...

E ovo cesto ljudi (mistifikatori) koriste da bi se "divili" svojoj gluposti. Pardon, ovo ne kazem tebi, vec onako uopsteno - ima ljudi koji samo pricaju o tome sta ne znaju ;) Sta ima tu da se 'zamisli' ? Nema kraja, nema pocetka ^_^

Sta vise - bitak je konacan - jer bitak ne moze da se uvecava niti da se smanji, jer ako se uvecava, onda opet pocetno pitanje "kako ce nesto nastati ni iz cega", a ako moze se smanjuje onda bi eventualno nestao, drugim rijecima, nas sada ne bi bilo ovdje.

Barem ce ti biti lako zamisliti konacni svijet. Evo recimo zemlja moze biti jedan bitak. Ona je konacna. Ali (idealno u ovom slucaju) bi se vrjela oko svoje ose beskonacno - vrijeme je beskonacno. Sta je toliko neshvatljivo u tom? Da nema boga? Ma kakav bog, upoznajmo ovaj svijet jer drugog nema.

Da je bog izmisljotina, ukazuje nam upravo ova tema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Maj 2006, 16:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
che.guevara je napisao:
Bas divno, pet stranica smo ispisali a jos ne znamo sta je bog !!!

Ne znaju oni sto nece da znaju. I znamo onoliko koliko smo i znali pre i posle ove teme. Svako je rekao svoje misljenje, svoju 'definiciju' Boga (svog Boga).
Ma koliko o tome pisali, nikad necemo doci do definitivne definicije Boga. Jer svako Ga dozivljava na svoj nacin i to mnogi ne mogu da shvate. :wink:

che.guevara je napisao:
Da je bog izmisljotina, ukazuje nam upravo ova tema.

Pa dobro, de onda, ako je to zavrsna i zakljucna recenica, stavi temu pod katanac. SlikaSlika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Maj 2006, 16:15 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 23 Jan 2006, 17:58
Postovi: 872
Ja mislim da Boga ne nalaze oni koji ga ne traze, a oni koji ga traze ne definisu ga vec i dalje traze tvrdeci da jos nista o Njemu ne znaju. Onaj koji moze da definise Boga je veci od Boga, sto je samo po sebi apsurd. A da li Bog postoji ili ne, ne zavisi od toga da li mi zelimo da on postoji ili ne ili od toga da li se nama vise svidja da ne postoji ili postoji. Mislim da su se svi ratovi u istoriji vodili bas zbog toga, sto smo uvijek svi sve "znali".

Veliki pozdrav svima.

Drazen


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Maj 2006, 18:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Ahh..druze 'Dak',...(komsija :D) ....mogla bih danima citati tvoje postove. Tako blage, drazesne, jedinstvene,.... Jednostavno odmorim oci citajuci tvoje rijeci. SlikaSlikaSlika :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Maj 2006, 07:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Ja znam sta je bog.

Bog je nista, jer ne postoji. :D :lol:

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Maj 2006, 13:19 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 23 Jan 2006, 17:58
Postovi: 872
Leona je napisao:
Ahh..druze 'Dak',...(komsija :D) ....mogla bih danima citati tvoje postove. Tako blage, drazesne, jedinstvene,.... Jednostavno odmorim oci citajuci tvoje rijeci. SlikaSlikaSlika :wink:


Je li to prvi stih prve strofe tvog ljubavnog soneta upucenog meni? :D. Samo tako nastavi draga moja Lavice :D

PS: Šala mala, jesmol' komsije ili nismo... ;-) Hvala na lijepim rijecima!

Veliki pozdrav!!!

Leon.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 386 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs