banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Mar 2022, 09:39 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Ljudi treba mi pomoc u odabiru peci-kamina na pelet za starce (ne za centralno grijanje vec onih samostalnih puhalica) snage od 8-10KW

Ja 6-7 godina imam alfa plam Luca kamin od 8 i nešto kilovata i onako mogu reci da sam zadovoljan mada ima i nekih nedostataka, npr osjetljiva je na losiji pelet (ali pretpostavljam da je svaka...) i lako se prlja a malo je zanovjetno pristupiti unutra svemu i ocistiti, reduktor puža za pelet je postao bučan pa sam ga podmazivao, cackao na kraju i promjenio itd...

Treba mi nesto sto ce starci moci lako odrzavati, lako otvoriti i ocistiti one dimovodne cijevi i sve sta se treba povremeno cistiti, ako imate iskustva sa nekom a da se pokazala dobra a lako cisti pisite...

Pozeljno je povoljnija neka ali radije bi kupio skuplju a da je bolja naravno...

nalećem na ove jeftine optima (https://www.olx.ba/artikal/44144958/pec ... dusna-pec/) da li je neko sa ovom imao iskustva ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2022, 02:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ja imam iskustva sa dva brenda kamina, oba pozitivna.
Termal - Lopare i ThermoFLUX - Jajce.
Oba brenda imaju razvijenu mrežu servisera sa rezervnim dijelovima.
Održavanje je jednostavno kod svih, a od kvaliteta peleta zavisi koliko često je isto potrebno.

E jbg, sad vidim da kasnim dvije sedmice sa odgovorom.. dolazi proljeće, preko 20°C je danima. :D Onda za jesen ja preporučujem nešto od ta dva brenda.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2022, 07:40 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Hvala na odgovoru. Termoflux su dosta skuplji. Nasao sam od Termala int simple 10 KW, cine se ok, pokusacu se jos malo raaspitati, ali bitno da imaju dijelove i servis


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs