banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 10:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 172 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Jun 2020, 19:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Ako ima srodna tema - prastajte i prebacujte :).

Zamisao je da se na ovoj temi raspravlja o kucnom sitnom alatu i masinama za popravke i sklapanja/rastavljanja, tj: generalno uredjenje stana/kuce.

Elem, mene konkretno interesuju preporuke za baterijsku tj aku busilicu za po kuci uz povremenu upotrebu. Pozeljna i funkcija odvijaca ili cak preporuka za odvijac sa mogucnoscu koristenja kao busilice za neke jednostavnije stvari tipa sklapanja namjestaja. Spremna sam izdvojiti cca 100 km. Ne mora biti neka nabudzena Makita, Bosch, DeWalt, bitnije je da dolazi sa funkcionalnim setom nastavaka. Pik je prepun prethodno pomenutih marki aku busilica za cca 100 km za koje ne vjerujem da su originali. Ima li neko mozda te ´kopije´ i kako su se one pokazale (na njih nisam vidjela da iko nudi garanciju)? Ima li neko iskustva sa Einhell, Ferm ili Villager aku busilicama? Svaka preporuka dobrodosla :).

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2020, 19:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Za 100 maraka možeš kupiti polovnu sutra na pijaci i dosta su dobre. Te sa pika su smeće jer baterija da išta valja košta toliko. Što se tiče nastavaka, opet ili pijaca ili neke krštene u prodavnici jer se oni što dođu uz kineski alat okrune ili smotaju već na trećem šarafu moraš ih baciti.

Veljo je kupio tu makitu sa pika i čini mi se da je pisao kako je krepala nakon mjesec dana pa je bolje sačekati, skupiti još koju paru i kupiti pravu stvar.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2020, 20:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Philby je napisao:
Za 100 maraka možeš kupiti polovnu sutra na pijaci i dosta su dobre. Te sa pika su smeće jer baterija da išta valja košta toliko. Što se tiče nastavaka, opet ili pijaca ili neke krštene u prodavnici jer se oni što dođu uz kineski alat okrune ili smotaju već na trećem šarafu moraš ih baciti.

Veljo je kupio tu makitu sa pika i čini mi se da je pisao kako je krepala nakon mjesec dana pa je bolje sačekati, skupiti još koju paru i kupiti pravu stvar.


Sve stoji sto si napisao, samo kako na pijaci procjeniti jel nesto valja i hoce li trajati jos bar par godina :wink:? Opet kupujem macka u vreci kao i ovo sa pika :).

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2020, 20:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4169
Lokacija: Banja Luka
AS Home, AGM (neka podmarka Villagera) akumulatorka 60 maraka, sa garancijom naravno.
Ja koristim već godinu dana za odvrtanje, zavrtanje i nešto sitno probušiti, odlična.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2020, 20:17 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Za desetak KM više mođe se naći Bosch aku bušilica, manja doduše ali često "jača" od većih mašina lošijh brendova. Mi smo uzeli takvu prije dvije godine u Fisu, 135KM, i danas baterija kao nova, a ne štedimo je. Čak smo sa njome bez problema zavrtali šarafe od 12ak cm kada smo pokrivali šupe limom.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2020, 20:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
https://www.olx.ba/artikal/38592249/bosch-ixo-aku-akumulacijski-odvijac-busilica-izvijac/

ovakva?

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2020, 20:26 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Jok, ovakva
https://www.jeftinije.hr/Proizvod/15328 ... plus-kofer

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2020, 20:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4169
Lokacija: Banja Luka
A.J.V.A.R. je napisao:

Sa ovim ne možeš bušiti, samo odvrtati i zavrtati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2020, 20:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
_зока je napisao:
Jok, ovakva
https://www.jeftinije.hr/Proizvod/15328 ... plus-kofer

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Super model, na piku cca 150 km plus jos za nastavke i odoh maltene u dupli budzet :). Ali valja razmisliti u svakom slucaju, jer je najkvalitetnija od do sada vidjenih i garancija 3 godine.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2020, 20:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Ja kupio Bavaria crnu u Centrumu na Petricevcu za 60KM na nekoj akciji kad su otvarali. Sastavljao sa njom kuhinju, stepeniste, jos neki namjestaj, sasvim ok za sarafanje. Za busenje - samo mekano (drvo, siporeks, eventualno cigla).
Sad su oko 80 takve. Lagana je, mala baterija ali solidno drzi, ja zadovoljan. Nemoj one od 14V, neki dan je neko kacio video negdje, ne valjaju, zaboravih detalje.

Bude u Lidlu solidnih Parker, zaboravih cijenu, nisu skupe, pa ako se malo strpis...
Nemoj ove poznate marke koje si nabrojala što su jeftine na PIKu, to su laznjaci.
Pogledaj Centrumovu FB ili web stranicu, imaju neku akciju do kraja mjeseca na Einhel. I onda pogledaj posto je to isto na masineialati.ba
Kolega je sa ovog sajta narucivao, povoljno ga izasla dobra einhel aku busilica, sa dobrom baterijom, oko 125KM. Poslije uzeo jos jednu bateriju i punjac isto povoljno kod njih.
SlikaSlika


Poslednji put menjao blaf77 dana 27 Jun 2020, 20:46, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2020, 20:41 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Mi smo je uzeli na akciji u Fisu al nedugo zatom sam je vidio i u Centrumu po toj cijeni kao redovnoj.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2020, 20:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Kad su otvarali Centrum na Petricevcu tamo je bila oko 60, u drugim Centrumima i u Fisu oko 80. I poslije otvaranja su je na Petricevcu ostavili po nizoj cijeni, "do isteka zaliha". I dalje je oko 80 u Fisu i Centrumu.
Proslu sam uzeo prije jedno 10 godina u poljoprivrednoj apoteci preko puta parka MS, (Worker's Best marka, znaci nikakva) i dalje je ispravna, 18V, dvije baterije imala, ali pocrkale joj baterije. Nije mi se dalo rastavljati ih i prepakivati, mozda bi se mogla napraviti jedna ispravna. A nova baterija skuplja od busilice sa 2 baterije koju sam platio 45KM.


Poslednji put menjao blaf77 dana 27 Jun 2020, 20:52, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2020, 01:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Einhell je relativno solidan alat. Mi smo kupili neki njihov obični alat prije 15ak godina i radi i dan danas...
Ako ima akcija u Centrumu, pokušaj tamo naći dobru ponudu.

U AT ima recimo ovako nešto: https://www.0815.at/656576013

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2020, 09:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Evo fine busilice, nije ni preskupa. Ima i indikator nivoa napunjenosti baterije.

https://www.masineialati.ba/shop/akumul ... -li-kit-2/

Ovo je nešto bolje od Villagera i Bavarie za 60-80KM, ali ako neces nesto puno koristiti, onda ce ti i one biti sasvim dovoljne.

I zaboravio sam spomenuti, mada je neko cini mi se vec rekao - nemoj da te navuku nastavci koje eventualno dobijes uz busilicu, to je nikakav kvalitet. Uzmi poslije odvojeno. Ja uopste ne gledam na njihov kvalitet, uzmem najjeftinije (u Asu). Sasvim solidno rade i ti jeftini.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2020, 09:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8754
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
blaf77@ I zaboravio sam spomenuti, mada je neko cini mi se vec rekao - nemoj da te navuku nastavci koje eventualno dobijes uz busilicu, to je nikakav kvalitet. Uzmi poslije odvojeno. Ja uopste ne gledam na njihov kvalitet, uzmem najjeftinije (u Asu). Sasvim solidno rade i ti jeftini.@

Ovo što blaf napisa je apsolutno tačno, nastavci uz bušilicu su nizašta, pogotovo onaj krstasti....kupiti pojedinačno izmjenjljivi nastavak za bušilicu i onih pz 1 ili pz2 (koštaju po par km) krstastih i udri....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Poslednji put menjao motozeljo dana 28 Jun 2020, 09:57, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2020, 09:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8754
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Zimus pazarih ovo .....

Slika

Slika

......u Centrumu....

Slika

Iskreno htio sam Makitu (koja je u tom momentu koštala oko 320km) ali nigdje se nije mogla naći jeftinije. Naletim u Centrum tad i bila je akcija ove Bosh-ove, cijena 250km. U tom momentu je bilo 6 komada na stanju i kupim istu. Garancija 2+1 godina.
Burgije fi 25 i fi 18 su kasnije kupljene i korištene za bušenje ploča između spratova ....probušeno je bez problema i pored armature.
Do sad sam prezadovoljan kako radi.

Prije nepar dana vidim i dalje da se u Centrumu prodaju po 250-260 km.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2020, 10:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ja sam imao nekoliko bezimenih tipa ove Bavarie za 30€, pa sam uzeo Hitachi (oko 200€) kojem sam dusu uzimao i kojeg su dusmani ukrali :(

Sad imam nekakv model Einhell.a (oko 100€)

U prosjeku sa njim zavrnem desetak sarafa mjesecno :)

Zeljo pobogu, nece ajvarka busiti armirane ploce na auto putu, vec da sastavi komodicu ili tako neku igracku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2020, 10:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8754
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Bah .....neću detaljisati.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2020, 10:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8754
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Evo ovakva.....

Kupljena 2008 za 120km u Centrumu.

Slika

Prošle godine naručene ćelije od braće kineza i prepakovane obe baterije ....majstor forumaš je odradio sav posao, ruke mi nije naplatio ....ćelije su koštale sa dostavom 40km.

Inače mašina je uvrnula i izvrnula mali milion vijaka bušila je i cigliu sa burgijom fi 8, a dobio sam je za uspomenu kad sam napustio bivšu firmu.

Na slici se vidi da su uz mašinu došli njeni nastavci koji nisu ni zašta već su kupljena dva izmjenjljiva nastavka ....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Poslednji put menjao motozeljo dana 28 Jun 2020, 10:29, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2020, 10:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8754
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
A.J.V.A.R. je napisao:
Ako ima srodna tema - prastajte i prebacujte :).

Zamisao je da se na ovoj temi raspravlja o kucnom sitnom alatu i masinama za popravke i sklapanja/rastavljanja, tj: generalno uredjenje stana/kuce.

Elem, mene konkretno interesuju preporuke za baterijsku tj aku busilicu za po kuci uz povremenu upotrebu. Pozeljna i funkcija odvijaca ili cak preporuka za odvijac sa mogucnoscu koristenja kao busilice za neke jednostavnije stvari tipa sklapanja namjestaja. Spremna sam izdvojiti cca 100 km. Ne mora biti neka nabudzena Makita, Bosch, DeWalt, bitnije je da dolazi sa funkcionalnim setom nastavaka. Pik je prepun prethodno pomenutih marki aku busilica za cca 100 km za koje ne vjerujem da su originali. Ima li neko mozda te ´kopije´ i kako su se one pokazale (na njih nisam vidjela da iko nudi garanciju)? Ima li neko iskustva sa Einhell, Ferm ili Villager aku busilicama? Svaka preporuka dobrodosla :).



Draga Ajvarko, ako si spremna za polovnu mašinu izdvojiti 100km, ja bih ti ipak predložio da kupiš neku novu ...čak ni ova što Blaf kaže nije nimalo loša naprotiv....može se na pijaci naći prilično solidne mašine ali po meni je to rulet.

Ako ikako možeš kupi mašinu sa koferom, dve baterije i punjačem.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 172 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs