banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 15:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Jul 2023, 18:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Jul 2020, 14:13
Postovi: 58
Pozdrav, zanimaju me vasa iskustva o zgradama u Djure Djakovica Sampite. Cisto da cujem misljenja o kvalitetu zivata, kvalitetu zgrada, tj isplatili se kupovati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2023, 18:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4881
Lokacija: Tu preko puta
Pa starija gradnja. Ne mozes ti tu nesto puno ocekivati, kao ni kod bilo koje starije gradnje ( ruku na srce, zgrade iz titinog doba su suvi kvalitet na spram ovih danasnjih ). U svakom slucaju, moraces renovirati, sem nove gradnje, ako zelis da to izgleda kako treba.

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2023, 19:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
Ja zivim na Starcevici u istoj takvoj zgradi. Isti projekat, raspored, sve osim zadnje etaze koja je tamo odmah bila stambena, a kod nas se "skoro" nadogradjivalo potkrovlje.
Nakon tih nadogradnji i par zemljotresa, neki pregradni zidovi su ispucali po spojevima (vertikalne pukotine izmedju 2 reda elemenata koji su kao neke dugacke trake od siporeksa) . Na nekim mjestima vidiš spojeve koje "rade" kad gurnes jace zid. Nije to strasno ako ces renovirati stan, mrezica, ljepilo i odradi se zid. Cak malo i zalijepiti pjenom izmedju da manje radi ako se renovira, pjena nije skupa a pomogla bi. Mozda tamo toga nema toliko jer nije bilo naknadne nadogradnje. Sve se da srediti, pogotovo kad je prazan stan pa ne moras sklanjati namjestaj da bi sredio parket i ostalo.
Ako nije mijenjana stolarija obavezno promijeniti. Preporucujem troslojno izo staklo jer je odlicna zvucna izolacija. Kupatilo se da fino srediti, samo paziti na "vinkl" jer zidovi nisu dobri pa se zna poslije pokazati problem. Pri renoviranju kupatila obavezno zamijeniti cijev od sifona koja visi u plafonu kod komsije ispod, i komsijinu koja visi kod tebe u plafonu. Nije to skupo a rijesis velik problem sa plavljenjem jer su se cijevi same od sebe vremenom zacepile, nema tu vise ciscenja.
Ako je na toplani onda ne znam, ja bih najradije odradio podno grijanje na toplanu da imam priliku (jer sam u prizemlju). Ja sam presao na norveske radijatore jer je preko toplane bilo lose grijanje ovde oduvijek. Ne znam kakvo je u tom naselju. Ako nije stan u prizemlju onda nema potrebe za podnim, grije te komsija dovoljno za tu razliku.
Ako bi grijao na struju bilo bi dobro uvesti trofaznu (oko 700KM trosak) i malo rasteretiti neke uticnice jer zna biti previse potrosaca na istom osiguracu pa iskacu ili automatski ili onaj glavni kod sata.
Ako se ne bi grijao na struju, i ono sto ces zateci je u sasvim pristojnom stanju, samo stavis nove osigurace jer se stari sami od sebe raspadaju, a to ti je 50-60KM materijala plus ruke ako ne smijes sam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2023, 19:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Neki ulazi su radili zamjenu krova, neki nisu (azbest).Ako je uradjen krob ,vjerovatno funkcionise ZEV i to je svakkao plus prilikom kupovine.

Inace, naselje je humano,dosta zelenila, dobro za zivot..., za sada ima jos parkinga, ali i to nece dugo, puno se gradi okolo.Blizu ti je zapadni tranzit, tako da je i saobracajna povezanost dobra ako autom ides na posao.


*sto BLAF kaze...racunaj da ces dosta toga morati raditi, jer je ipak staragradnja u pitanju i ako hoces ds to sve uradis kako treba,to danas sigurno nije mala cijena. Npr. nekada je m2 otvora za prozor bio 200-300KM, sada je 500-600.Cisto da znas kod pregovaranja oko.cijene.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2023, 19:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
E, da, problema sa krovom vjerovatno ima. Kod nas je zamijenjen pa opet pomalo curka jednom komsiji, nije previse ali eto, ni novi krov nije garancija kvaliteta. Mi smo i demit fasadu odradili, 10cm. Tamo nisam vidio da je ijedna zgrada odradila fasadu, mada nisam ni zagledao nesto. Meni se naselje svidja.
Fasada zna pustati na onim spojevima izmedju spratova, pa curi unutra u stan. I to se da rijesiti, ja sam sam sebi rijesio Hidrozanom, ali ako je visoko onda je teze, moraš platiti dizalicu/skelu. U svakom slucaku provjeri kad i ako odes vidjeti stan.
Raspitaj se kakav je komsiluk. Ako jos nemaju ZEV onda znas da su neki beteri. Kod mene je dobar komsiluk, slozni, svasta smo odradili i pored dva idiota u zgradi koji svima kontriraju, ali ako ih je tamo previse onda nista necete rijesiti.
Nekad se racunalo 400KM po kvadratu za kompletno renoviranje stana, to mi je rekao tip koji ih je bas dosta kupio i preprodao, ali na koliko je to u zadnje vrijeme otislo - ko zna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2023, 21:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1672
Lokacija: banja luka
petak je napisao:
Pozdrav, zanimaju me vasa iskustva o zgradama u Djure Djakovica Sampite. Cisto da cujem misljenja o kvalitetu zivata, kvalitetu zgrada, tj isplatili se kupovati.


Sestra je kupila stan u predzadnji lameli u onom nizu i morali su renovirani kompletan stan,od podova pa do. struganja/gletovanja zidova dakle komplet.

Sad je top stan,lokacija po meni vrhunska.

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs