banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Jul 2019, 21:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
motozeljo je napisao:
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Zeljo nisi upravu, izadje dosta povoljnije.
Iverica moze da se kupi na dosta mjesta, imas u krugu Incela par firmi, dodjes sa mjerama i zahtjevima, oni ti iskeku okantaju i sta vec sbe trazis.

Cijene imas na sajtu npr Elgrad, Drvodom

Kuci trebas da imas busilicu i par burgija za drvo(one sto imaju vodjenje)
Kupis konfirmat sarafa i udri.
Obavezno sve sto kantas na licu gdje se ima dodira idi na ABS traku.

Kad ides kod majstora uvjek je cijena materijal = ruke

Pa ima li racunice?

Poslato sa COL-L29 uz pomoć Tapatoka


Ti kad ne bi kontrirao, propao bi dan... :D

Misliš da je ista cijena materijala za tebe i onog koji radi kuhinje ili elemente svaki dan. Ja mislim da nije, za tebe je skuplje bar 10 do 20% a možda i više ...
Drugo, trebaju ti bar dvije bušilice elektricna i aku i to ne one obične nego one malo skuplje.
Treće , iskustvo u sklapanju koje se stiče radom.
Četvrto sitni montažni materijal, tipa kvake, vijci, ekseri, bagalame.... sve to majstor dobija povoljnije.
Peto najvažnije mjere ili mjerenje, e tu se tek lako zajebati, pogotovo kad su zidovi krivi.

Ako stignem danas okačiću šta mi je kolega koji je nekad radio namještaj sklopio u stanu i koliko mu je vremena trebalo.

U pravu si što se tiče rezanja panela samo i tu zna biti odstupanja od više mm pa se mora ponovo nositi na sječenje.
Zeljo sta mislis ti koliko majstora u bl ima masine za sjecenje iverice?

Cijene su iste u drvodom i elgrad za sve nema popusta. Popust dobije firma koja kupuje ploče sebi iz drugoh gradova pa natovari kamion iverice. Oni vjerovatno dobiju. A ostali slabo. Bavio sam se tim poslom pa znam. Busilice hobi, nista specijalno. Dovoljno da ima potenciometar.
Burgije da su dobre. O nema problema.
Stobse tice mjera, nije neka mudrost da se napravi cipelar. To su obično vrata upitanju. Unutra police. Police se prave 20mm uze i 1mm krace od poda i plafona.
Ledja idu od lesomala po 4mm krace i duze od stvarne mjere elementa.
Od alata potrebna busilica, burgije 4 5 6 i 8mm
Cekic i ekseri 20mm za ledja.
Krstasti sarafciger i vijci
Imbus 5 ili 6 za konfirmat vijke
Ruckice baglame i nosaci polica
4 nogice
Mozda sam nesto preskočio
I to je to
Stara daj rakiju, butik je otvoren :))

Poslato sa COL-L29 uz pomoć Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2019, 21:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Apr 2018, 14:08
Postovi: 99
veljo1981 je napisao:
Moze to da se radi ako ima u BL gdje da se kupe "djelovi", buraz je radio u BG kao proizvidnja namjestaja, das mjere, dobijes sve iskrojeno, tvoje samo da to pospajas, stavis baglame i rucke i kazes ja napravio :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


E upravo zato i pitam, spajao sam jednom tako isto prosle godine kod druga, naruceni djelovi i mi samo napravili rupe, spajali onim drvenim cudesima, postavili drzace za police, spojili ormar, mehanizam za vrata i ladice itd ali to nije bilo u BL ali pitacu i njega da vidim sta on kaze

A ima i tona snimaka na internetu kako se to radi ako imas materijal, da li ces farbati puno drvo ili imas obradjeno pa samo spoji
Nije to nista tesko ako se izmjeri 3 puta pa se onda radi

Meni jedino fali za sad nekakva ubodna pila i mozda rotaciona slajferica stim da imam vibracionu i mozda moze ona proci

Ja cu definitivno ovo da istrazim dobro i da preracunam da li se isplati praviti tako nekakav jednostavan namjestaj sam, svaki put kad pogledam visecu u kuci vidim da je to jednostavno spojeno, nikakva teska matematika, vide se sarafi sakriveni onim cepovima i sve i jedan mehanizam kako je zavrnut, stvarno ako je isplativo sto da ne ponekad sam za sebe majstorisati


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2019, 21:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ja bih to radio jedino iz zadovoljstva, da mi smiruje zivce, il tako nesto. Finansijski... tesko, nesto ces zeznuti, probusiti kontra, pa nisi kupio sve, fali ti nesto, sjedi u auto ganjaj, samo doneses skontas da ti opet nesto fali...

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2019, 22:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8733
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
@Ntvv

Slika

Slika

Slika

Da te pitam, posto kazes da si radio sa ugradbenim elementima, evo tri slike, kolega dosao i sklapali smo zajedno(vise on nego ja), koliko para je kostalo i koliko nam je vremena trebalo da se sve sklopi. Samo su vrata u smedjoj boji sve ostalo u bijeloj(najjeftinijoj). Koliko materijal a koliko ruke? Ako ti trbaju dimenzije poslacu ti ih.
Napominjem da prvi element nije gotov jer nedostaje gornja ploca. Element na srednjoj slici je na tockovima (4 kom) - pokretan je.

Kolega nije koristio srafciger niti imbus kljuceve, sve sto je zavrnuo/odvrnio bilo je sa kvalitetnom aku srafilicom. Recimo da mu moja Iskrina aku busilica uopste nije bila od pomoci (toliko o hobi masinama).

I naravno ako je covjek besposlen i hoce da radi i sklapa bujrum, ovako mislim da je to gubljenje vremena i da nece puno usparati.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2019, 23:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Zeljo, samo mi reci sta fali najjeftinijoj aku busilici (18V, ne onom prcmoljku od 12V)? Ja kupio novu za 45KM sa 2 baterije (mozes misliti kakav je "kvalitet" za tu cijenu). Hiljade iver vijaka sa njom zavrnuo, zamijenio je drugom sličnom kad su joj crkle baterije (skuplja baterija od nje), ona je jos ispravna. Kupio drugu slicnu, napravio kuhinju sa njom (kacio sam na Uradi sam temi) zavrtao velike konfirmat vijke sa njom bez problema. Sa skupljom je mozda ugodnije raditi, sto se mene tice ovim jeftinim skidam kapu, dovoljno su jake.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2019, 05:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8733
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Ne znam Blafe, moja je prcmoljak od 12V pa nije mogla odraditi ono sto je uradila ova druga malo skuplja....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2019, 07:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Mana ovih lijevih je sto su velike i spore, ja sam imao cmi, isto kao i blaf s 2 baterije ispod 50km bila, trali je dok nisu pocrkale baterije njoj nista. Buraz mijesao lijepilo za plocice s njom, ali, trebas prici u cosak da nesto zavrnes/odvrnes ne moze jer je velika, radio sam ogradu, drvo probuseno, znaci samo samorezivi vijak da zavrne u zeljezo nema tu brzinu, moze ali to ide kilavo. Uzeo od komsije bosch ide vijak kao kroz sir

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2019, 07:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8733
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
veljo1981 je napisao:
Mana ovih lijevih je sto su velike i spore, ja sam imao cmi, isto kao i blaf s 2 baterije ispod 50km bila, trali je dok nisu pocrkale baterije njoj nista. Buraz mijesao lijepilo za plocice s njom, ali, trebas prici u cosak da nesto zavrnes/odvrnes ne moze jer je velika, radio sam ogradu, drvo probuseno, znaci samo samorezivi vijak da zavrne u zeljezo nema tu brzinu, moze ali to ide kilavo. Uzeo od komsije bosch ide vijak kao kroz sir

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Đe je Blaf sada??? Gukni golube :lol: :D

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2019, 08:12 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Pa nije blaf rekao da su jeftine bolje od skupih nego da mogu da posluže. Moj stari je sa nekim Einhellom napravio plakar preko cijelog zida, jedno 4m dugačak pa ga onda jednom rastavio i prenio u drugu sobu i opet sastavio. I to pravi plakar, ne ona američka sranja što imaju samo police i klizna vrata. Prošle godine smo uzeli neku malu Bosch-ovu jer nam je trebala kada smo limom pokrivali pecanu i šupe i jeste znatno bolja al' služila je i ona jeftina.
Može se fin pločasti namještaj uraditi i u kućnoj varijanti ali treba imati šlifa, strpljenja i nešto osnovnog alata. Ako imaš dvije lijeve ruke džaba ti i profesionalni alat.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2019, 09:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Svi koji imamo iskustvo rada sa ovim cudom :D

Slika

cuda mozemo da napravimo ...

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2019, 10:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Koza ne zna sta je to :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2019, 10:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Pustite čovjeka nek oproba, ako zajebe ili će naučiti nešto i napraviti opet ili kupiti gotovo. Mnogo govnate


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2019, 16:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Evo zeljo brzinski za element 1

Prvi element dimenzije 800x600x450
Imas 2 stranice, pod, polica, 2 ojacanja i ladica. Ima ledja od lesonita
Fronte 2 vrata i celo ladice okantano abs
Imas vodilice ladice, 3 ruckice i 4 baglame
Stranice 2x(600x450)+(782x450)+(781x448) to je 1.24 korpus sa policom cijena ove iverice je oko 14km kvadrat
Ladicin korpus idu 4 komada, otprilike 0.2kvadrata cije
Fonte su oko 1 kvadrata ova iverica je oko 22km po kvadrati
Lesonit 1 kvadrat oko 5km po kvadratu
Rezanje iverice po ploci je 12. Posto je svaka ploca oko 5 kvadrata ti ovde imas manjenod pola ploce pa ide i cijena u pola manja. Dakle bijela iverica 6km, smedja iverica 6km i lesonit 6km 18km rezanj
Kantanje vrata i ladice 2km po metru tinovde imas otprilike 4m to je 8km
Busenje rupa za baglame 30pf pp rupi. Dakle imas 1.2KM
4 nogice 1.2km
3 ruckice oko 12km
4 baglame 8km
Vodilica za ladicu oko 4km
Radna ploca 10km
Treba konfirmat vijaka 15 tak komada
Nosaci polica 4kom
30 tak eksera za ledja ako nisu slicane sttanice da se ledja ubace. Moze i klamerice.
Treba 16 vijaka za nogice.
Treba 10+10 vijaka za skopiti ladicu 10 kom 25mm i 10 kom 16mm
Treba 10 eksercica za prikucati pod ladice. Ili klamer pistolj
I treba 6 vijaka za pricvrstiti radnu plocu 4x40mm




Poslato sa COL-L29 uz pomoć Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2019, 09:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Narucio sam ovu busilicu pa kakva bude bude, cekao sam ne bi li ko od mojih kupio pa da vidim, niko a vremena vise nemam

https://www.olx.ba/r/32400916/40813

@Neki_to_vole_vruce
Bil ja mogao pretapacirati ugaonu sam a nikad to nisam ni gledao kako se radi?

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2019, 23:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Tapaciranje je vec majstorluk, zasto? Pa trebas da iskrojis i sasijesnove navlake a zo vrc zahtjeva znanje. Dzaba gledati ako nisi vican sa krojenjem i sa sivacom masinom.

Ikas dewalt kod njih malo je skuplja a ima i cekic u opciji. I dobre baterije

Poslato sa COL-L29 uz pomoć Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2019, 05:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Vidio sam i namjerno narucio ovu sto nema cekic, imam elektricne, imam hiltovku, treba mi sto manje sa dobrom baterijom za odvrtanje i zavrtanje

Mislio sam skinuti staro platno pa prema njemu iskrojiti
Problem najveci sto nista na tom uglu nije ravno sem onog djela za guzicu, gore naslon za ledja i nasloni za ruke to je sve valovito, puno tih nekih prelaza i savova. Platio bih nekom da sasije ali opet mi je frka hoce li to valjati. Djeca su to isarala pa ne znam sta bi nego da probam. Ne bi mi palo na pamet da diram al nemam gdje ovde tapacirati. Da posudjujem kombi pa da vozim negdje pa da idem po to ne pada mi na pamet, radije bih kupio novi

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2019, 05:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8733
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Tapaciranje je vec majstorluk, zasto? Pa trebas da iskrojis i sasijesnove navlake a zo vrc zahtjeva znanje. Dzaba gledati ako nisi vican sa krojenjem i sa sivacom masinom.

Ikas dewalt kod njih malo je skuplja a ima i cekic u opciji. I dobre baterije

Poslato sa COL-L29 uz pomoć Tapatoka



Koristio De Walt sluzbenu aku sa cekicem, vrhunska masina al je mogla lako da spali bosh burgiju za beton ako se ne pazi....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2019, 05:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ma nije ovo dewalt kao sto ovo sto sto sam ja narucio nije makita. Nit su baterije te kao sto pise. To je porez na sirotinju i nista vise :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2019, 05:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8733
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
veljo1981 je napisao:
Ma nije ovo dewalt kao sto ovo sto sto sam ja narucio nije makita. Nit su baterije te kao sto pise. To je porez na sirotinju i nista vise :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk



Znam Veljo, ajd javi sta si dobio na kraju....ima li M od Makite....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2019, 05:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ma nek odvrce i zavrce da ne moram rukom, nesto mi sake ne vole serafcigere. Narucio sam sa bitovima u setu, imam ih od ranije ali neka i ovih, 150km

Slika

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs