banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 02:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 85 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Okt 2018, 10:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
U malom stanu i nije tako praktično držati rašireš štrik.
Tu sušilica vrijedi jako puno. Glavni je problem što ljudi vole natrpati punu mašinu veša, oprati ga, pa onda sve to odjednom staviti da se suši. :D
A mašina može da suši samo pola kapaciteta koji može da pere...

I onda budale kažu da te kombinovane ničemu ne valjaju. Ne, samo ih pogrešno koristite. 8)

Uostalom pitanje nije bilo da li sušilica treba ili ne treba... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2018, 15:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
mare_zz je napisao:
Nisam primjetio bilo kakvo povećanje u odnosu na ranije. Možda zato što je ljetnji period. Vidjećemo sad u zimskom periodu. Mada ja možda nisam mjerodavan jer ne radi više od 4 puta sedmično. A ima mnogo programa pa zavisi i koliko radi. U pitanju je energetska klasa A+++ pa samim tim ne bi trebalo da troši mnogo.

Konkretno, ovaj model: https://www.samsung.com/au/washing-machines/dv5000m/
Ko jos pali susilicu ljeti? Jest nas ima svakakvih :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2018, 15:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
mirdza je napisao:
Već sedam godina imam kombinovanu mašinu za pranje i sušenje veša, a sušenje sam dva puta upalio da vidim da li i kako radi. Drugi put je ne bih kupio - potpuno mi je nepotrebna.
Istog sam razmisljanja. Potpuno bacen novac. Ves vani da se provjetri i to je to.
Inace sisilica je oko 3kW a radi oko 2.5 sata
7.5kW puta 12 pf dobijes 0.90KM po skupoj tarifi odnosno nesto manje od 70pf po jeftinoj tarifi. Pa sad ako imas svaki dan sušenje.... Ode to solidno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2018, 15:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
I kod mene je kombinovana, uzeo sam je zbog deteta i susenja njenih stvari. Mac sa dve ostrice, zna unistiti osetljive stvari ako ne pazis, takve uglavnom ukljucim na blazu temperaturu pa ih vlazne okacim na susilo u kupatilu. Za peskire, deke i slicne kabaste stvari je mama, ne bi se to zimi nikada osusilo. Dobra je i za donji ves i carape. Sve ostalo zna sjebati.

Zimi se stvari ne mogu osusiti brzo, zbog toga je dobra kada imas malo dete. Verovatno je nikada ne bih uzeo da nije tih bebecih stvari.

Ako vec uzimas prvi izbor je odvojena susilic, a ako nemas prostora onda gledaj kombinovanu sa sto vise programa za susenje. Jer kada je malo programa (kao kod mene) ili previse osusi pa se osetljivo skupi ili ne osusi pa ti dodje malo bolje nego nakon 2 centrifuge. ( pri cemu ne znam da li uopste imam mogucnosti da ukljucim samostalnu centrifugu jer je sve u sklopu programa za puni rad)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2018, 16:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12370
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Definitivno samo za susenje to sam vec odlucio. U hodniku ce biti tako da kontam ne bi trebalo biti problema oko vlage i tog isparavanja sto neki kazu. Vise me je zanimalo to, da li klasicna sa grijacem ili ova skuplja varijanta sa toplotnom pumpom, tj da li se isplati dati vise para u startu?

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2018, 16:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Cini mi se da svi hvale ove sa toplotnom pumpom. Ne znam o kakvoj se vlazi prica, kod mene se zrak u kupatilu susio kao barut dok smo opciju susenja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2018, 16:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Mozda si ti vlazio ves a ne susio


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2018, 16:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
skypostman je napisao:
Definitivno samo za susenje to sam vec odlucio. U hodniku ce biti tako da kontam ne bi trebalo biti problema oko vlage i tog isparavanja sto neki kazu. Vise me je zanimalo to, da li klasicna sa grijacem ili ova skuplja varijanta sa toplotnom pumpom, tj da li se isplati dati vise para u startu?


Klasična sa grijačem ima manju efikasnost i puno vlage izduva tokom rada u prostor u kojem se nalazi.
Ako imaš mogućnost, a već moraš kupiti kondenzacionu, daleko bolje je sa toplotnom pumpom jer će imati mnogo bolju efikasnost kondenzovanja vode.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2018, 19:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Neki_to_vole_vruce je napisao:
mare_zz je napisao:
Nisam primjetio bilo kakvo povećanje u odnosu na ranije. Možda zato što je ljetnji period. Vidjećemo sad u zimskom periodu. Mada ja možda nisam mjerodavan jer ne radi više od 4 puta sedmično. A ima mnogo programa pa zavisi i koliko radi. U pitanju je energetska klasa A+++ pa samim tim ne bi trebalo da troši mnogo.

Konkretno, ovaj model: https://www.samsung.com/au/washing-machines/dv5000m/
Ko jos pali susilicu ljeti? Jest nas ima svakakvih :)
Ja .. nemam gdje razvlačiti danima držač po stanu.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2018, 19:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Neki_to_vole_vruce je napisao:
mirdza je napisao:
Već sedam godina imam kombinovanu mašinu za pranje i sušenje veša, a sušenje sam dva puta upalio da vidim da li i kako radi. Drugi put je ne bih kupio - potpuno mi je nepotrebna.
Istog sam razmisljanja. Potpuno bacen novac. Ves vani da se provjetri i to je to.
Inace sisilica je oko 3kW a radi oko 2.5 sata
7.5kW puta 12 pf dobijes 0.90KM po skupoj tarifi odnosno nesto manje od 70pf po jeftinoj tarifi. Pa sad ako imas svaki dan sušenje.... Ode to solidno


Nemaju svi balkon...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2018, 19:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Pravda za ove bez balkona!

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2018, 19:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Pravda!
Nemam balkon, nemam mašinu, imam ovu žicu za sušenje veša.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2018, 19:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Jedan moj komšija, on students:
"To je sve ludo, svaki dan se kupaju."

Nas je u porodici trenutno petoro, praktično svi odrasli, jedno u srednjoj, dvoje fax i to su brda veša za pranje svaki dan. Neizvodljivo bez sušilice.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2018, 23:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Имали смо прије неколико година Candy GO W 465 D, комбинована, иако простора за сушење има, али зими се некад мора у сушилици. Прије него се покварила, добро је сушила, а ни центрифуга није радила лоше, 1400 окретаја.

И ово што каже Коза, пише на свакој машини капацитет прања и сушења :) И углавном је који кг мање за сушење него за прање, ова Кенди је имала 6+5 кг, а неке имају и 8+5, тако нешто, зависи, али разлика постоји. Може се нагурати и 10 кг, али резултат ће изостати ;)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2018, 08:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
skypostman je napisao:
Eto doslo vrijeme da se uzme i masina za susenje. Malo dijete, stalno puno vesa, a vani smog i smrad, klasicno susenje ne dolazi u obzir. Zanima me sta vi imate, koji modeli i koji proizvodjaci su u pitanju i kako su se pokazali? Da napomenem da samo kondenzacijska dolazi u obzir jer smo sa prostorm tanki i nema odvoda.


Pojavom novije tehnologije i susenja sistemom toplotnih pumpi, tj vazduhom, masina za susenje je neizbjezna. Vecinu stvari ne treba peglati a i one koje se peglaju - lakse je opeglati x puta nego ranije. Mozes podesiti i vlaznost osusenog vesa u zavisnosti da li ces peglati odmah ili u nekom roku.
Ranije smo imali kombinovanu masinu, s grijacima, i rijetko smo je koristili, dok se ova ne gasi. Ta s grijacima trosi mnogo vise struje, ves smrdi itd. U ovoj masini bubanj ne rotira. Kome je bitna potrosnja, obavezno A++ ili A +++, jer ja iz prakticnog iskustva mogu reci da ces razliku u cijeni masine dobiti nazad izmedju prve i druge godine koristenja (cetveroclana porodica sa aktivnom i odraslom djecom). Npr vec prvi mjesec sam bio fasciniran razlikom, da samo ta dva uredjaja na racunu za struju imaju minus od 25 - 40 km. Evo i godinu ipo kasnije, uz sva poskuokjenja, racuni za struju su jos uvujek manji prosjecno 20 km od onih uporedivih iz ranijeg perioda kojeg sam naveo. Ovo ti pisem jer sam zaista bio skeptik s tim plusicima, a sad, iz vlastitog iskustva ti mogu reci da nesto ispod A++ vise nece u moju kucu. Prvo sto cu uraditi je da cu sve klima uredjaje zamjeniti tom ili vecim klasom invertetrskog tipa. Jednu vec jesam.
Na slici je to desni uredjaj, oba su s tri plusa
Spoiler:
Slika

Kod nas je jeftina voda, a negdje je i to zeznuta stavka, ova za pranje trosi smjesnu kolicinu vode.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2018, 08:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Koja cijena je bila ovih mašina kad si kupovao?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2018, 08:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
despot777 je napisao:
Koja cijena je bila ovih mašina kad si kupovao?

Bila je neka promo akcija uvoznika, ko fol po nabavnoj, a mozda i jeste, obe 2200


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2018, 08:17 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Sirotinjo i bogu si teška.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2018, 08:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
To je na poklon. Dzabe prakticno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2018, 08:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Pa nema pojedinacnog uredjaja u toj energetskoj klasi, velicini bubnja, pozrosnji vode etc. ni od najeftinijeg proizvodjaca ispod 800, 900


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 85 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs