banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 06:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Jul 2018, 15:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ma cigla, susnica sa jos jednom prostorijom. Bezveze ozidano pre bar godina pa kontam to popeglati koliko se moze.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2018, 16:24 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Da navučeš fasadu? Prevelika je zajebancija sa starom građom, pogotovo hrastovom to. Da je to neka kuća za odmor, vikendica i sl pa da se zbog ugođaja isplati zajebancija ali za sušanu......

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2018, 16:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Jok. Bezveze je postavljeno da bi isla obicna fasada. Doudse, nije velike povrsine pa mogu napraviti da se paneli skinu radi brzeg farbanja.

A ideja stare gradje je samo radi izdrzljivosti. Nije moranje. Sada gledam neke plasticne imitacije, ali to sto ima ovde u ponudi je bas bavarsko-seljackog stila.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2018, 17:39 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
To se nikako ne uklapa u župljansko-lijevčanski seljački stil.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2018, 17:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Samo orlovi i lavovi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2018, 18:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
malo koji majstor ce da uzme staru gradju i da je preobla, rizik od zaostalog eksera prevelik.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2018, 19:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Jasno mi je i to.

Zoka, koji je ovo stil? Jako jednostavno za uraditi.

Spoiler:
Slika


A ovako je po Bajernu:

Spoiler:
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2018, 19:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Ja da sam ti uradio bih fasadu od inox ražnjeva.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2018, 19:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Pošteni Srda je napisao:
Samo orlovi i lavovi.


Sta ti je kada je covjek spreman i preduzetan :D

Slika

http://kamenco.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2018, 19:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Whotanoob je napisao:
Ja da sam ti uradio bih fasadu od inox ražnjeva.


Ko ce to da plati? :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2018, 20:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Храст је изузетно дрво, али ти га не бих препоручио за вањску употребу. Те фасаде које наводиш као примјер су 80% од ариша (преовладава сибирски, али има и европског) или евентуално бора. Остале врсте дрвета су минимално заступљене, посебно у Аустрији.

Храст теоретски такође може за вањску, али је доста погоднији за употребу у унутрашњости, јер је ”љут”, па се слабо слаже са атмосферским утицајима и сунцем. Ако се ипак одлучиш да га ставиш вани, пази чиме ћеш га причврстити, пошто ће усљед временских фактора и отпуштања киселина сваки шараф или ексер (осим инокса) пустити боју након неког времена и то онда изгледа баш лоше. Додатно сам храст ће се такође временом ”испрати”, па ће му боја бити неравномјерна, некако је једноставно непогодан за ту сврху.

На цијелу причу долази површинско третирање, које би само додатно закомпликовало сам рад, а такође након неког времена спало или се ољуштрило (лак нпр). За те сврхе ти препоручујем радије неко уље за вањску употребу, оно би могло значајно боље бити. Али генерално, једноставније би ти било набавити мало ариша и то урадити на живо са аришем и ријешити проблем, њему не треба никакво третирање, само режи и куцај. А храстом среди ентеријер пушнице, мини бар неки и то, таман да имаш потпуни угођај :lol:

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2018, 21:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Svaka čast sirco! Ekstra odgovor!

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2018, 21:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
sirco je napisao:
Храст је изузетно дрво, али ти га не бих препоручио за вањску употребу. Те фасаде које наводиш као примјер су 80% од ариша (преовладава сибирски, али има и европског) или евентуално бора. Остале врсте дрвета су минимално заступљене, посебно у Аустрији.

Храст теоретски такође може за вањску, али је доста погоднији за употребу у унутрашњости, јер је ”љут”, па се слабо слаже са атмосферским утицајима и сунцем. Ако се ипак одлучиш да га ставиш вани, пази чиме ћеш га причврстити, пошто ће усљед временских фактора и отпуштања киселина сваки шараф или ексер (осим инокса) пустити боју након неког времена и то онда изгледа баш лоше. Додатно сам храст ће се такође временом ”испрати”, па ће му боја бити неравномјерна, некако је једноставно непогодан за ту сврху.

На цијелу причу долази површинско третирање, које би само додатно закомпликовало сам рад, а такође након неког времена спало или се ољуштрило (лак нпр). За те сврхе ти препоручујем радије неко уље за вањску употребу, оно би могло значајно боље бити. Али генерално, једноставније би ти било набавити мало ариша и то урадити на живо са аришем и ријешити проблем, њему не треба никакво третирање, само режи и куцај. А храстом среди ентеријер пушнице, мини бар неки и то, таман да имаш потпуни угођај :lol:


U medjuvremenu sam skuzio i taj aris. Na kraju mozda ipak bude neka imitacija :lol: I nije za Austrije.

Btw. ukoliko ide aris, kakva je zastita preporucljiva. Ti rece nazivo? Sta ti to znaci?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2018, 21:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Reče ti čovjek , čitaj. Ne treba mu nikakvo tretiranje, teži i kucaj na objekat.
Hvala za info Sirco.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2018, 21:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
The_new_Statesman je napisao:
Na primjer, za ovako nesto:

Slika
I šta je između daski, prazno ili neka fuga?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2018, 21:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Ariš ne treba nikakvu impregnaciju. Šta više, teško se impregnira jer je prilično "natopljen" smolom.
Postoji još i opcija bagrema, kojemu voda takođe nije smetnja.
@ munja
Klasično ide debeli konopac sa glinom.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2018, 21:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Cek, arisu ne treba susenje?

Munja, izmedju daski ne bih nista stavio. Mozda okrecim cigle u slicnu boju da budu manje upadljive. Ako i toliko.

Mirdza, dobra ideja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2018, 05:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Sušenje da, ali impregniranje nije potrebno. Možeš da ga zaštitiš uljem.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2018, 06:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Споменуо сам Аустрију, пошто су они референца за градњу дрветом......а и да ти пушница буде по европским стандардима :D

Као што рекох најбоље је без било какве заштите када се ради о аришу. Идеја иза овакве праксе је да се послије када се мора замјенити једна или више нпр. оштећених позиција опет узме природно дрво које временом добије исту нијансу као остали елементи (који ће наравно временом значајно потамнити, али то је ваљда и чар свега), док код импрегнираних и лакираних позиција долази до проблема приликом репарације јер након неког временског периода тешко да можеш поново наћи исту импрегнацију, истог произвођача итд.

Уље јесте добра варијанта, али опет није неопходно, јер се дрво заиста одлично понаша приликом уградње вани.

Између елемената је претежно празан простор јер се најчешће ради о вјетреним фасадама, а испод долази подконструкција односно паропропусни, водонепропусни папир (тер папир или сл.). Ако се иде на потпуно затворени фронт, онда то носи са собом додатне техничке детаље и евентуалне компликације. Ја бих свакако препоручио вјетрену фасаду.

Са багремемом се нисам толико сретао, он је такође доста ”љут”, па самим тим и потежак за неку нормалну обраду, али вјерујем да би такође служио сврси, вјероватно боље од храста.

Нисам сигуран на шта тачно мислиш када кажеш конопац са глином, али претпостављам да мислиш на неку варијанту паропросуне, водонепропусне фуге.....мислим да је то мало оверкил и да није неопходно да фуге буду затворене, по мени је боље једноставно отворено :/

И да сушење заборавих, обавезно треба, али не мора бити машинско, довољно је да ти елементи одлеже једну сезону, лијепо сложени, а добро раздвојени (најмање 2цм између редова и између елемената) на добро провјетреном мјесту, али да је заштићено од кише под неким кровом. То ако је купиш посве сирову (најјефтинија варијанта). Тако ће одбацити почетну влагу док га продува први југо......и даље онда можеш радити са тим, јер свакако стоји вани и влага у складу са добом године осцилира.

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2018, 06:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
munja.alex je napisao:
I šta je između daski, prazno ili neka fuga?

Ovo što reče imenjak ili su daske nutovane

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs