banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 13:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 150 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Jul 2018, 19:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4169
Lokacija: Banja Luka
U prošloj firmi imali brusilicu marke Bavaria, crna, mala.
Plaćena u Robotu cijelih 30 maraka, garancija dve godine.
Drljana 5 godina, nema šta nije sa njom rezano i brušeno.
Nikad ni jedan jedini kvar nije imala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2018, 19:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Još jedna stvar, ako nemaš iskustva pazi sa tankim reznim pločama. Ljudi se zajebu kad sijeku pa krenu da samo malo obore ivicu brušenjem i očiste rez. Ploča se razleti svuda okolo, a ni moguće povrede nisu bezazlene.

Usput, kad blaf pomenu štitnik pade mi na pamet da bi i meni trebao jedan. Ima li ko viška štitnik sa neke rashodovane velike brusilice 230 mm?

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2018, 20:08 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Apr 2018, 14:08
Postovi: 99
I taj stitnik i naocale i nekakve rukavice, meni se zivi :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2018, 20:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Negdje ne mozes sa stitnikom i rukavicama, malo adrenalina jbg :

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2018, 20:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9294
E, da, zaboravih reci, i zastitne naocale su za picke, pravi muskarci samo malo zaskilje i udaraju bez ikakve zastite.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2018, 20:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Posebno ako pločice sjecka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2018, 20:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Imam i neku Einhell žutu, stara k'o Grčka.
Nema regulaciju brzine i malo je veća i teža.
Isto me služi sasvim dobro.

To je bio neki set bušilica, ugaona brusilica i ubodna pila za možda 100 KM. Ta ubodna je crkla, a ostalo radi još uvijrk... Ima jedno 10ak godina da smo to kupili...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2018, 22:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
[video]https://youtu.be/2mb_D3OSbvA?t=152[/video]

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 07:49 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1077
super_koza je napisao:
Bosch Professional GWS 7-115E, 720 W, podesiva brzina, ima pristupačne otvore za čišćenje četkica.
Koštala je 120 KM čini mi se. Sve preporuke...


To si permutovao sa busilicom, brusilica nema podesivu brzinu rada...

Onako ako bih davao 130-150 uzeo bih Makitu, ova boshulja je pazarena na akciji i bila je oko 100, sa originalnih 130 bez akcije. Zbog garancije joj halalim ove mane ispod.

Made in china radi svoje - prilicno se brzo i mnogo zagrije već kod laganih poslova, dok eu verzije ostanu hladnije dugo (žalio se jaro koji ima i jednu i drugu verziju, a ja se uvjerio) . Muku muci kad treba tvrdji šraf osmicu prepilati. Za limove i zajebancije je zgodna, mala, upravljiva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 08:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Kad sam obnavljao alat prije 3-4 godine, pitao jednog majstora šta da uzmem. Reče:" brusilicu Makitu, bušilicu Bosch."
Poslušao i, za sada, nisam imao problema.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 09:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
veljo1981 je napisao:
Ja bih radije kupio polovno nesto da valja, pretpostavljam da mislis na "malu" do 125mm ploca, ovo s pijace je u najmanju ruku opasno :)
Ja sam juce kupio za firmu neku Wurthovu, 850w, novo s garancijom 139km. Imao sam pri ruci pijacarku Villagera al nisam smio s njom sjeci jer trese mnogo i kad starta i u radu. Sjekao sam sam u prostoru u koji moze stati samo ona bez stitnika i saka, fino radi, ima vecu vibraciju od top kvalitetnih marki al mislim da je ok odnos cijene i kvalitete

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Ispade veljo da je wurth neka marka po tvojoj prici. Razlika izmedju njih i vilagera je nikakva.
Bolje kupiti polovnu na pijaci markiranu. Zamjeniti cetkice odmah i gas.

Sto se tice marki kod nas, nad makitom nema nista kvalitetnije kod nas. Bog od alata. Ispod par praznih mjesta pa se mozr uzeti u obzir metabo i dewalt. Tek onda bosch. Ma da ga uspjesno kopiraju pa ne znas jel orginal. Ako se kupuje u njemackoj onda je bosch odlican.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 09:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ako ti tako kazes onda je vjerovatno tako, bez obzira sto sam ja vjerovatno skurio vise brusilica nego ti ploca :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 09:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
zidarR je napisao:
super_koza je napisao:
Bosch Professional GWS 7-115E, 720 W, podesiva brzina, ima pristupačne otvore za čišćenje četkica.
Koštala je 120 KM čini mi se. Sve preporuke...


To si permutovao sa busilicom, brusilica nema podesivu brzinu rada...

Onako ako bih davao 130-150 uzeo bih Makitu, ova boshulja je pazarena na akciji i bila je oko 100, sa originalnih 130 bez akcije. Zbog garancije joj halalim ove mane ispod.

Made in china radi svoje - prilicno se brzo i mnogo zagrije već kod laganih poslova, dok eu verzije ostanu hladnije dugo (žalio se jaro koji ima i jednu i drugu verziju, a ja se uvjerio) . Muku muci kad treba tvrdji šraf osmicu prepilati. Za limove i zajebancije je zgodna, mala, upravljiva.
Ima druze. Eto pogledaj tu bosch. Imanod 2000 do 11000 obrtaja. Zavisi sta sjeces, uglavnom ima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 09:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
veljo1981 je napisao:
Ako ti tako kazes onda je vjerovatno tako, bez obzira sto sam ja vjerovatno skurio vise brusilica nego ti ploca :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Pa nije majstorluk ako spalis masinu??? Ali sam radio bravariju 5 6 godina. A tu se zna da su brušenje i zavarivanje osnovne funkcije. Masina ako nije profi radis s njom pa onda malo ostavis da odmori,uzmes drugu. A ne biti krkan derati dok ne pocne da smrdi iz nje.

Sta fali polovnim masinama. Ja sam uzeo jednu masinu djedu, kod kuce otvorio očistio podmazao zanjenio cetkice. Eno joj 10 godina. Radi. Ja uzeo busilicu s cekicem hilti sa koferom. Imala ostecen kabal i zezao je prekidac. Rasklopio sredio. Zamjenio kabal. Radi odlicno. Podmazivanje glave redovno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 09:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Apr 2013, 13:31
Postovi: 266
blaf77 je napisao:
E, da, zaboravih reci, i zastitne naocale su za picke, pravi muskarci samo malo zaskilje i udaraju bez ikakve zastite.

uvijek mi izmame osmijeh u čekaonici hitne oni sa špenama u očima i varioci bez maski.
za ljetne uslove rada brusilicom obavezno u papučama i bermudima go do pasa


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 09:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Vjerovatno si blafa često vidjao. :lol:

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 09:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ne kaze niko, ja imam boschovu brusilicu i iskrinu busilicu stare 30 godina, kupljene nove, od starog mi ostale i iskrin aparat za varenje. Nikad nista nisam promijenio sem prekidaca na njima. Ja ne mogu na poslu zahtjevati najskuplji alat kad svako to uzima a ovdje covjek ocigledno gleda da za sto manje para kupi nesto al da bude koliko toliko, ja bih radije uzeo polovno pa rastavio i sredio sta treba al pitanje je dal on to zna i hoce a novo jeftino markirano je isto govno. U biti kod tih markinarih jeftinih stvari je u pitanju snaga, one su jednostavno slabe al mogu za neki hobi. Sto se tice male brusilice one najvise stradavaju zato sto su ljudi lijeni da rade velikom, ja sve radim sa 230 i 180, 230 za sjecenje 180 za brusenje, 125 samo ako je negdje usko a mora se presjeci da se razdvoji nesto sto ne mozes da potrgas pajserom. Takodje, nikad me 180 i 230 nije posjekao jer su u obe ruke a vec mala me sjekla par puta, tu se dosta radi jednom rukom, ugasis, prebacis u lijevu da malo odmoris a ona te u gasenju dohvati

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 09:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
To si odlicno napisao. Ali ako uzmes u obzir. Polovan bosch je oko 30 do 50km. Cetkice su 10tak km. Kabal ako je los a ne mora da znaci 10 tak km sa utikacem. Otvoriti očistiti i podmazati par km. Dobijes masinu za 50 -70km

Imam Var stroj trofazni 220A. Imam 4 busilice iskra raznih brzina i snaga, brusilica iskra 2.2kW i malu bosch 700W, imam aku busilice makita i einhel. Ubodna pila makita i black and deckker, ugaoni cirkular bosch, kompresor trudbenik, vibracione brusilice 2 komada iskra, rucni hoblic(oblic) bosch, co2 aparat neka lijeva marka, sav je alat solidno star. Na vecini zamjena cetkica podmazivanje i tekuce održavanje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 10:23 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Apr 2018, 14:08
Postovi: 99
Mislim da bi znao da je otvorim al realno ne isplati mi se polovnu kupovati prvo zbog nesigurnosti tokom kupovine drugo uvjek nesto moze da crkne i onda opet popravljaj kupuj djelove, ovako kad kupim novu imacu garanciju, vidim da daju 2-3 godine.
Pogledacu malo recenzije pa da vidim sta mi je pametno kupiti il neku Bosch il Makitu il sta je vec bolje

Ja uglavnom planiram sjeci manje stvari, smirglati, polirati, imacemo uskoro stare stolarije za bacati pa cu od toga sebi sklopiti neki stolic itd


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 10:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Pravo da ti kazem ja ne znam kako te garancije funkcionisu, masa toga je na poslu skurena nikad nije reklamirano jer se te garancije ne cuvaju a i nema se vremena
Ja ako legnem na brusilicu s debelom plocom il cu je spaliti il cu potrgati glavu, nema sanse da prezivi uglavnom, sad kako se tu i za sta garantuje nit sam citao niz me zanima, ako nista drugo racunaj da ono sto ima vise kw ima i ostalo jace od one s manje kw

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 150 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs