banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 12:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 167 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 12 Feb 2018, 13:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Nuvolari, slažem se. Zato sam prestala koristiti neki kućni espresso aparat, baš iz tog razloga. Nekako je kafa bila tanka.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 12 Feb 2018, 15:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Šalu na stranu, upoređivanje profi aparata i kućnog u startu nema smisla. Što se tiče ovog Illy aparata i kafe,slažem se da je skupa ali savjetujem svakoga da je proba,ko ima priliku, pa da komentariše kako ne valja. Ukus je fantastičan, a bez one težine i gorčine koju ostavlja kafa iz dosta lokala, čast izuzetcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 12 Feb 2018, 17:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Da se razumjemo, ne mogu se kucni mali aparati poredit sa velikim industrijskim espresso aparatom (radio sam i sa jednim i sa drugim i znam koje su razlike) ...ali...prvo se ne bi slozio da smjesa nije bitna....uvjerio sam se i sam a kasnije mi je to potvrdio prijatelj koji je prvak hrvatske u pravljenju kafe i toplih napitaka....slazem se ja da je i aparat bitan al sama kafa je glavna....kolega na poslu ima isto mali aparat ali on koristi lavazzu a ja amigos gold, razlika je neuporediva...nije ova moja toliko losa al lavazza je puno bolja...jos jedna stvar, vec sam napomenuo, ja pijem duzu kafu sa mlijekom, da pijem neku kratku sigurno bi razlika bila osjetnija sto se tice aparata....ukratko mali kucni aparati nisu oni iz kafane ali su najblizi tome....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 12 Feb 2018, 17:32 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ja imam neki Krupsov aparatić za espreso i nema neke velike razlike u odnosu na ono što dobijem kada sjednem negdje u gradu i naručim kafu. Malo je lokala u BL koji ne osciliraju u kvalitetu espresa od sjaja do očaja, u zavisnosti od konobara i njegovog raspoloženja. Koristio sam i Franck i Lavazzu, sad trenutno neku Hausbrandt koju sam uzeo u BG i ona mi je nekako najbolji omjer cijena/kvalitet. Što se filter kafe tiče, nisam obožavalac ali može proći i najviše mi sjeda Chibo kafa za filter aparate.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 23 Jan 2020, 08:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2016, 01:11
Postovi: 140
Da li zna neko gdje ima kupiti ovdje kod nas Nespresso kapsule ili neke zamjenske?

Slika

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Aparat za kafu
PostPoslato: 23 Jan 2020, 13:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2009, 16:44
Postovi: 598
Lokacija: BL
Originalne mislim da nema nigdje kod nas a zamjenske imas u Tempu
Slika

Ja sam uzeo ovu i nisam bas zadovoljana ukusom.

Imas i u Aqua Tim-u
Slika

_________________
http://home-science.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 12 Apr 2020, 17:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Ajd da malo osvjezimo temu.

Mislim da je svima jasno da se ne moze porediti espresso iz profi aparata (gdje konobar ne zakida i gdje se koristi prava kafa) sa ovom kucnom varijantom, ali sto Zoka rece...nije ni ovo toliko lose.


Posto i zena i ja ne pijemo domacu kafu, vec iskljucio espresso, ovaj korona virus smo najvise osjetili po nedostatku kafe. Ranije nisam nikada ni razmisljao o kucnom aparatu, jer najvise volim sici u lokalni kafic kad mi se pije kafa, ali jbg...sad sam morao nesto skontanti. Poslije par dana guglanja i upoznavanja sa specifikacijama aparata (te malo kontaktirajuci ljude koji uglavnom imaju DolceGusto) , dosao sam do zakljucka da za espresso kafu je ipak najbolja opcija Nespresso (istekao im je patent 2012. godine,pa to sad svi prave). Onako laicki,vidim da je najveca razlika u pritisku, DG je na 15 bara, a Nespresso na 19 bara , te razlika u kapsulama (plastika-aluminijum). Uglavnom, sta god sam procitao, svi se slazu da je za espresso bolji Nespresso nego DG. Ko voli one muckalice, ili kafu sa mlijekom, onda bolje DG.
Gledao sam i ove Illy aparate, ali su mi bile skupe kaspule (jbg nemamo svi para kao Srda).

Elem, kako sam nesto guglao tih dana, na FB mi iskoci reklama (bas cudno :) ) gdje OM kafa prodaje neki nespresso aparat za 195KM (20kapsula i 2 solje). Nije to povoljna neka cijena, jer sam gledao da u Austriji mozes kupiti pravi Nespresso aparata na nekom popustu za cc100eura i jos dobijes 100-200 kapsula gratis,al jbg...ne mozes sad otici u Austiju. Sutra mi iskoci nova reklama, daju -20% i sad izadje 156KM. Posto nisam ni imao neke alternative , odlucim to uzeti. Aparat je marke Capitani, model FASTBACK. Stvarno ekstra malen i praktican, sto mu je svakako plus jer nemam bas previse slobodnog prostora u kuhinji.

Vec 2 dana pijemo ovu Firenza kafu (kupio sam i druge,ali nisam otvorio jos). Dojam...moze proci.Ispunjena su moja ocekivanja. Kafu iskljucivo pijem espresso, bez mlijeka i secera, tako da primjetim razliku izmedju dobre i lose, ovo bih stavio u neke sredinu. Realno,u lokalima gdje planski pijem kafu, ipak je bolja nego ova kucna, ali isto tako...znao sam sjesti u neke lokale po gradu gdje sam pio losiju kafu od ove kucne varijante. Na poslu pijem onu iz aparata za samoposluzivanje na koju sam i navikao, ali mi je ova kucna bolja.

Ono sto me je odusevilo jeste miris kafe. U *icku materinu...extra mirise. Otkljucavam vrata od stana, u hodniku zgrade osjetim miris kafe....udjem u stan (citav stan mirise na kafu...zena sebi pravila kafu).


Ono zbog cega pisem, zanima me kakva su vam iskustva sa ostalim proizvodjacima ovih kapsula (vidim da pravi i Lavazza i hrpa drugih), kontam da je najveca razlika u samoj toj kapsuli,tj kafi, jer aparati manje vise imaju iste specifikacije. Ove OM kapsule kostaju 0.65KM , ali vidim da je sve to manje vise +-0.1KM. Bilo bi zanimljivo da i OM napravi neko promo pakovanje 50-100kapsula, pa da mozes uzeti po cijeni npr. 0.5KM.


Drugo pitanje za one koji koriste aparate, gdje kupujete sredstva za ciscenje kamenca? Procitao sam u uputstvu sa je preporuka korisitit to sredstvo u toku 4-6 mjeseci upotrebe.




Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 12 Apr 2020, 17:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
sredstvo protiv kamenca imas u DMu. ja koristim SAeco kafe apartat, al vise je kao klasicni, ne idu kapsule nego ubacujes kafu u namjensku filter posudu. ima i ocija ya filter kesice(kao caj) i to je nekako najbolje, nema mnogo prljanja. kafu kupujem u DM(filter kesice) ili dovlacim iz EU. sto se tice klasicne mljevene za esspreso apartate tu mi nekako najbolja lavazza i franck

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 12 Apr 2020, 18:04 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Kamenac možeš skidatitako što jednom u par mjeseci protjeraš kroz aparat cca pola litre alkoholnog sirćeta i onda još dva puta toliko vode. Probao sam i ja sa tabletama nekim za kamenac al jbg, nekako mi je to hemija, a sirće je ipak jestivo.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 12 Apr 2020, 18:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Limuntus odlicno skida kamenac.
Tenen firma (drze samousluzne aparate po gradu) iznajmljuje te male kafe aparate. Kod zene u firmi imaju neki Lavazza (ako ne grijesim), i svi su odusevljeni kafom. U Tenenu kupuju i mlijeko i kapsule za aparat.
Ne znam kakvi su uslovi iznajmljivanja i cijene, ali kafa je odlicna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 12 Apr 2020, 18:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Džaba aparat,a treba tipa 90 kafa mjesečno minimum.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 12 Apr 2020, 19:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
blaf77 je napisao:
Limuntus odlicno skida kamenac.
Tenen firma (drze samousluzne aparate po gradu) iznajmljuje te male kafe aparate. Kod zene u firmi imaju neki Lavazza (ako ne grijesim), i svi su odusevljeni kafom. U Tenenu kupuju i mlijeko i kapsule za aparat.
Ne znam kakvi su uslovi iznajmljivanja i cijene, ali kafa je odlicna.
Nije to losa opcija, al realno, ne koristimo mi taj aparat toliko da se ikome isplati da nam ga ustupi (tj moras mjesecno kupiti odredjen broj kapsula).

A jos manje cemo koristit kad se otvore kafane...uglavnom, neka stoji ovaj OM u kuci, kad zatreba ;)


Zao mi je samo sto se ranije nisam sjetio ovo kupiti, jer stvarno mozes ubosti extra ponudu za 100eura da dobiies i aparat i hrpu tih kapsula (Lavazza, Julius, Illh,Nespresso,itd...)

Napominjem, nije OM los...ali mogli su u paket stavati jos 30-40 kapsula.

195KM koja mu je redovna cijena..to dsfinitivni ne vrijedi.

Ovih 156KM ...ajd i nekako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 13 Apr 2020, 09:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
@wizzy hvala na komentaru. Ovih dana stalno mi iskace reklama, i vidim cak i taj popust.. pa sve razmisljam da li je neko probaoi kakva su misljenja. Sa popustom mi djeluje ok cijena, i sto kazes vizuelno je fin aparat, ne zauzima prostor i kompatibilan je sa nespresso.
Mene interesuje da li se sad rade neke forme istih kapsula, pa da moze na sve aparate? Kao neke univerzalne varijante? I da li je neko probao barcafe kapsule? Volim tu crnu kafu, vjerujem da bi im i espresso bio dobar.

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 13 Apr 2020, 09:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Koliko znam svi ti brendovi imaju svoje kapsule. Inace mislim da aparati zbog relativno skupih kapsula ne vrijede vise od 40-50eur.

Edit: Evo, 30€

https://www.mediamarkt.at/de/product/_b ... 55311.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 13 Apr 2020, 09:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Imate i ove opcije:
https://www.youtube.com/watch?v=jRMJ4p6ddBk

Kupite neki aparatić za kafu, i ove višekratne kapsule. Napuniš kapsule kafom po želji i eto ga...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 13 Apr 2020, 10:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Lolly mangup je napisao:
@wizzy hvala na komentaru. Ovih dana stalno mi iskace reklama, i vidim cak i taj popust.. pa sve razmisljam da li je neko probaoi kakva su misljenja. Sa popustom mi djeluje ok cijena, i sto kazes vizuelno je fin aparat, ne zauzima prostor i kompatibilan je sa nespresso.
Mene interesuje da li se sad rade neke forme istih kapsula, pa da moze na sve aparate? Kao neke univerzalne varijante? I da li je neko probao barcafe kapsule? Volim tu crnu kafu, vjerujem da bi im i espresso bio dobar.
Ja sam skonto sa je najcesca forma kapsule ta za NESPRESSO. Sto znaci, koja god kapsula ima tu oznaku,odgovara. Pored OM,vidio sam da skoro svi prave...JULIUS, LAVAZZA, BARCAFFE,ILLY,CARRERA,itd..bukvalno skoro svi to prave.

Druga forma je DOLCEGUSTO, ima i tu alternariva ,ali cini mi se manje nego ovih za Nespresso.

Mislim da ILLY ima nesto svoje...ali nisam siguran (zna. sigurno da prave i za nespresso).

Kapsule su cc 0.65KM i to mi je ok cijena za popiti ponekad kod kuce kafu.

Naravnu, u Austiji ima to kupiti jeftinije,al kao sto rekoh...ne mogu doci sad do Austije, a sad mi najvise treba.

*danas na poslu poslije 2 sedmice. Ono sto je sigurni da je ova OM kapsula bolja nego kafa iz aparata za samoposluzivanje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 13 Apr 2020, 11:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
The_new_Statesman je napisao:
Koliko znam svi ti brendovi imaju svoje kapsule. Inace mislim da aparati zbog relativno skupih kapsula ne vrijede vise od 40-50eur.

Edit: Evo, 30€

https://www.mediamarkt.at/de/product/_b ... 55311.html
Ovo upste nike aparat za espresso, vec za neke muckalice tipa Jacobs,Milka,itd..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 13 Apr 2020, 11:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
https://www.mediamarkt.at/de/product/_k ... at_3222%7C

Evo Dolce Gusto za 30 €.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 13 Apr 2020, 11:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Wizzy, ide i espresso, ide svasta... Uostalom, tebi je reper kafe-aparat sa posla. Mislim, stvarno :-D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 13 Apr 2020, 11:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Castra je napisao:

Bude i ovdje Dolce Gusto, onaj Pikolo, ispod stoje na akcijama.
I još kapsule za DG imaju u mnogim trgovinama, često je veći izbor okusa od Nespressa.

Iako imam stav da trebamo podržavati domaće brendove, ovi iz OM kafe "valjaju" aparate po cijenama koje su daleko od konkurentnih.

Za tu cijenu koliko iz OM-a prodaju uređaje (i jeftinije) se može kupiti i espresso aparat koji ne koristi kapsule, a izbor kafa kod nas je dobar.
Npr Lavazza Crema & Gusto od 250 grama je oko 8 kermi, a može se napraviti puno više kafa od kutijice sa kapsulama za Nespresso, DG...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 167 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs