banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Nov 2017, 22:13 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Ljudi ukratko, porucen je komad garderoba preko interneta (FB prodaja) i stigao em pogresan komad em pogresna velicna. Naravno rekli su moze zamjena ako bilo sta nije ok. Nakon upita u problem totalno kuliranje, neodgovaranje i blokiranje. Stranica ima bas dosta "lajkova" i cini se da dosta prodaju. Na svaku prijetnju ili upit sa drugog profila, čim skontaju o cemu se radi opet blokada i necitanje poruka. Vrjednost malo jace od 100 KM. Nisu neke pare u pitanju ali nisu ni male, a tu je i princip. Pa bar da odgovore i kazu nema, necemo, ne mozemo itd nego prvo lazi i obecanja i onda ignore.

Kome se zaliti, sta ciniti i da li ista ciniti tj da li vrijedi ista ciniti ? :) Imam adresu i prezime osobe


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 22:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Mup? Momci u plavom? Napraviš stranicu sličnog imena pa objasniš svoj slučaj i dodaš sve lajkere sa njihove strane?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 22:40 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Pa to me i zanima da li bi se momci u plavom htjeli bakljati oko ovoga? I ako bi, da li je prevelika procedura i gnjavaza...ne zelim ni ja sad bas cirkus pored svih cuda i obaveza u zivotu ali sa druge strane bas sam nesto ljutorazocaran pa mi mozda i ne bilo mrsko...razumijete me vec


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 07:43 
Stvarno ljudi narucuju obucu i odjecu sa FB?


Ja nema sanse da uzmem nesto dok ne probam i vidim uzivo.


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 09:59 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Isti sam takav, ja to uvijek govorim jedno je slika a jedno kad se obuce ili obuje. A jos da ne spominjem ta gatanja hoce li se pogoditi velicna. Ugl suprugu je kupila jaknu na nagovor prijateljica koja je isto kupila od njih, u nasem mjestu nije bilo nekog izbora i odluci da poruci bla bla i eto...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 10:15 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
1. Napiši kratak a temeljan tekst o svome slučaju, u formi JA x x sam dana XX naručio od XX dogovorenu robu truć truć od firme/lica XX, što više podataka o toj "firmi" sa fejsbuka. Prevaren sam jer je poslan pogrešan artikal a prodavac odbija i ignoriše bilo kakvu dodatno komunikaciju radi rješenja problema. Molim za pomoc...



Ništa ostrasteno, suve činjenice i podatke, što jasnije i kraće.

Ovo će ti trebati jer ćeš istu formu slati:

1. Tržišnoj inspekciji (google)
2. Nadležnom mupu u opštini gdje se desila prevara (gdje si ti).
3. Mupu prevaranta
4. Udruženju za zaštitu potrošača
5. Kurirskoj službi koja je posredovala


Predoči toj gospodi da ih sve to slijeduje i da im je jeftinije da ti pokriju poštarinu i ponovo pošaju valjan artikal.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 10:17 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
Ne rekoh, na potvrdi brze pošte imaš adresu, a kako oni 99% nisu legalna prodavnica, to znači kazna oko 2-4 hiljade KM, a a ko i jesu legalni, nisu izdali fiskalni, opet par stotina kazne. Sve im ti pojasni.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2017, 13:36 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Evo stižem sa izvještajem. Hvala svima koji su pomogli, pogotovo tebi zidaR

Znači kroz 6-7 dana smo ih pokušali kontaktirati na razne načine čim skontaju da smo mi u pitanju sljedi blokada.
I ja vodeci se zidarovim savjetom iznad proguglam i nadjem par nekih zakona i sastavim jedno fino podugačko pisamce gdje se pozovem na razne inspekcije, kazne, prijave policiji i baš onako ozbiljno zaprijetim svim tim i joh i fino naružim. I pošaljem to sa prijateljevog profila.

U roku od 10 minuta stiže ženi poruka (koja me je još više iznervirala) :
" Koju ćeš jaknu"
znači bez ikakvog pokušaja bar lažnog izvinjenja...
I žena napiše pa onu koju sam i tražila (a ljepo je opisala jaknu i kopirala link sa njihove stranice sa tom jaknom) na šta su oni odgovorile: " E pa te nema ". Onda smo odabrali neku drugu sličnu koju su poslali i danas nam je stigla tako da je problem riješen.

Ugl ne mogu vjerovati dokle seže ljudski bezobrazluk došlo mi je bilo da ih svejedno prijavim, pa majku mu svi se mi borimo na sve strane i podržavam te ljude koji hoće da zarade ali zar je bio problem napisati "nema te jakne hoćete li neku drugu" ili "morate sačekati da nama stigne" i slično. Nego ajde da uvalim šta god...i na kraju da su bar iz kurtoazije napisali izvinite...

eto rekao sam ženi prvi i poljednji put je bilo tako, više odjeću i obuću online samo preko mene mrtvog...jedino dolaze u obzir djelovi za auto i kompjuter i slično :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2017, 13:46 
Kako rekoh, ako ne mozes probati prije kupovine goni to u 3 LPM...mislim na odjecu i obucu naravno


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Nov 2017, 16:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
A svakako da nisi ista dobio u Mupu bi isto bila mrka kapa. Par puta sam popusio sa pika. Zalio se kod nas i nikom nista. Rece jedan isnpektor to je slucaj zvani naguz.... Reko tako i jest. Pitam ja mogu li dalje prodavati pokvareno kaze slobodno. Niko ti ne moze nista uraditi... Eto nasih zakona... Jednostavno ne bakcu se u sitne stavke... Ispod 1000km..

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2017, 17:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Peca, zaslužili su da bar link okacis, da znamo koja "radnja."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2017, 19:32 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
https://www.facebook.com/princesoop/

Neki_to_vole_vruce "bojao" sam se da je tako kako kažeš, zato sam i u prvom postu napisao da li vrijedi išta činiti :)

Zanimljivo je što ove ženine prijateljice kažu da su poručivale par stvari i da nije bilo nikad problema... izgleda da ide sve ok osim ako neko želi zamjenu ili se oni slučajno zeznu pa pošalju pogrešno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2017, 22:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
E, nek' si istjerao do kraja. Bas su stoka.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs