banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Okt 2017, 08:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Zanima me da li je ko od vas koristio usluge STAN NA DAN, kao gost, ili je rentao stan na ovaj nacin. Kakva su iskustva sa obe strane. Na sta covjek treba pripaziti, na sta da obrati paznju...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 09:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ja sam kao gost više puta koristio AirBnB. Iznajmljivao sam i čitav stan i samo sobu. U principu imam jako dobra iskustva, samo jednom je domaćin bio neuredan i ne baš ljubazan.

Pregledaš dobro slike i pročitaš komentare. Ne bi trebalo biti problema jer te, u mom slučaju, AirBnB dobro štiti.

U više navrata sam dobio čitav stan za malo više para nego što je hostel za dvije osobe. U principu puno jeftinije od hotela...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 09:26 
Koliko to kosta?

Ako se posreci... :D

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 10:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Jbt, svakakve budale pustati u stan na dnevnoj bazi. To moze samo ko ima zivaca za bacanje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 10:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Iznajmiš par stanova na mjesec, pa onda dalje daješ na dan, sat ili koliko već kome treba. :D

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 10:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Zato ja i jesam samo bio gost... :D

U Pragu sam stan za dvoje platio 30€ dnevno. Mislim da mi je to bio najbolji dil do sada...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 11:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1073
Lokacija: Last Train Home
Ja imam odlična iskustva kao gost u BG, ali ne preko Stan na dan, već putem ovog sajta:
https://beoapartman.com/

Mislim da sam 3 ili 4 puta preko nih uzimao stan na 2-5 dana. Uslužni, poslovni, uglavnom se sve može dogovoriti i putem chata na sajtu (uz mail i SMS potvrdu).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 16:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
@sargas , metheny..mozete li ukratko opisati proces kako si rezervisao stan...kao zakupac/gost

1) jel ti trebala registracija na sajt
2) sta ti je bio glavni parametar, prilikom odlucivanja (cijena,lokacija,fotke,broj soba,intetnet,opis u oglasu...)
3) kako je islo placanje..preko interneta/kartica
4) kako je isao proces preuzimanja/ostavljanja kljuceva


Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 18:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ja sam iznajmljivao smještaj preko AirBnB sajta. Pogledaj sajt.

U principu funkcioniše na sledeći način.
- Napraviš nalog
- Nađeš smještaj koji te interesuje i pošalješ upit
- Domaćin provjeri tvoj profil i ako mu odgovaraš odobri iznajmljivanje
- Ti uplatiš pare preko interneta na AirBnB i one budu kod njih do kraja
- Kad se sve riješi i ako sve bude OK pare idu domaćinu, odnosno tebi ako bude bilo problema
- Za ključ se dogovoriš sa domaćinom. Obično ti ili lično predaju ključ, ili neko u njihovo ime. Jednom mi se desilo da su imali poštanski sandučić sa šifrom, pa su ostavili ključ u njemu...

Kod odabira stana najbitnije mi je bilo kakav je domaćin. Dobro je što svi ostavljaju recenzije pa se možeš u njih pouzdati. Takođe mi je bilo bitno da li je stan ili soba, lokacija, cijena i slike. Odrediš sebi neke prioritete, isto kao kad uzimaš hotel ili hostel. Ne mogu ti ja reći da li je tebi bitan internet ili ne.

Ako razmišljaš da izdaješ stan onda ti mogu reći da se potrudiš ponuditi internet ako ti nije prevelik problem.
Kontam da ako stranci dolaze u posjetu, onda često nemaju mobilni internet, pa im je zgodno da mogu provjeriti mejl, javiti se nekome i tako to...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 20:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1073
Lokacija: Last Train Home
Beoapartman je puno fleksibilniji... Ne treba ti nikakav nalog, ne plaća se unaprijed, sve rezervišeš online (ostaviš svoje kontakt podatke, dovoljan je GSM + mail), a plaćaš u kešu na licu mjesta prilikom ulaska u stan i preuzimanja ključeva. Bukvalno sat vremena prije možeš otkazati, nešto ti je iskrslo, jbg. dešava se... nisi platio ništa unaprijed.

Stan biraš po lokaciji, veličini, cijeni, opremljenosti... zavisno šta ti treba i odgovara i šta je dostupno za datume kad ti treba smještaj.
Ja sam par puta bukvalno dogovorio chatom na njihovom sajtu: Treba mi takakv stan, na toj lokaciji, u tom periodu cijena mi odgovara od-do,... Oni kažu, potražićemo, jave se sa ponudom šta imaju raspoloživo.

Dobiješ SMS/Viber broj osobe koja će ti predati ključeve i uzeti pare i sa njom/njim dogovoriš kada da se nađete. Ključevi se obično ostavljaju kad izlaziš u stanu, brave se same zaključavaju, tako da ti možeš napustiti stan kad ti odgovara najkasnije do dogovorenog roka (obično oko 12 sati)...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 20:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2011, 23:08
Postovi: 1835
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Бањалука - Изнајмљивање стана на дан све је популарнији вид закупа некретнина у Републици Српској, а власници некретнина кажу да у сезони мјесечно зараде и до 1.000 марака.

У понуди су гарсоњере, али и двособни станови у згради или кући, а цијене се крећу од 30 до 80 КМ по дану, у зависности од града. Цијену диктирају и локација и опремљеност простора.

Сви који желе изнајмити стан на дан у највећем граду Српске морају издвојити између 40 и 80 КМ, у зависности у којем дијелу Бањалуке се стан налази.

- Имамо вишка стамбеног простора у кући, па смо одлучили да спрат издајемо на дан по цијени од 40 КМ. Мало је већа зарада него да издајемо на дужи период. Углавном су гости људи који у Бањалуку долазе на свадбе или имају неког свог овдје на лијечењу - рекла је Бањалучанка Биљана С.

Приједорчанин који по цијени од 30 КМ издаје стан на дан на периферији града, а који није желио да му наводимо име, каже да је сасвим случајно дошао на ову идеју, када му је један човјек тражио да му стан изнајми на 13 дана.

Касније се та одлука показала исплативом, а мјесечно од издавања стана успије да плати рату за стамбени кредит.

- Гости су углавном Приједорчани који бораве у иностранству, па кад дођу на одмор не желе да буду код родитеља или родбине, већ изнајмљују стан да имају свој мир. Издавао сам стан и Французима, Енглезима, Малезијцима и Јапанцима - прича овај Приједорчанин и додаје да је стан заузет и до 20 дана мјесечно у јулу и августу.

Истиче да госте не бира, а важно је само да уредно плате.

- Да ли стан изнајмљују љубавници не можемо докучити, а једном ме је позвао момак и питао за стан и да ли нам смета што су они геј - испричао је овај Приједорчанин. Додао је да су у цијену изнајмљивања стана од 28 квадрата урачунате режије, чиста постељина, пешкири и паркинг.

У бијељинској Агенцији за некретнине "Астра" кажу да стан на дан најчешће изнајмљују пословни људи који у Бијељину долазе на састанке, па им је удобније него да буду у хотелу.

- Углавном су гости пословни људи из других крајева РС или из Србије, а било је и љубавника - рекли су у овој агенцији и додали да стан на дан изнајмљују по цијени од 50 КМ, а ако гост остаје дуже, цијена је нешто нижа.

Сњежана Секулић из Добоја одлучила је да издаје стан на дан да би лакше могла контролисати плаћање режија.

- Најчешћи гости су странци Пољаци, Мађари и други који пролазе кроз Добој. Углавном су то породице, културни и школовани људи са којима нема никаквих проблема. Цијена је 25 евра по дану - казала је Секулићева.

Цијене

40 - 80 КМ Бањалука

50 КМ Бијељина

50 КМ Добој

30 КМ Приједор

https://www.glassrpske.com/drustvo/vije ... 48315.html

Čuo sam svakakva iskustva kod nas. Mnogi to rade. Velika je obaveza i rizik. Mi nismo neki veliki tranzitni i turistički grad, tako da zarada može doći jedino ljeti i oko Nove godine. Ostatak sezone oslanjaj se na ljubavne parove pa kako ti bude ;)

_________________
Kupus sadim a Fridrih niče


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 21:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Nemam nikakvu pristrasnost ni prema prvom, ni prema drugom servisu.

Jedan problem sa domaćinove strane kod Beoapartmana je taj što ne može vidjeti kome iznajmljuje stan i što se gost može u zadnji čas predomisliti. Ako živiš u tom stanu, onda ne želiš baš bilo kome da ga iznajmiš...
Šta ako se gost predomisli, a ti si recimo imao još potencijalnih gostiju kojima si mogao iznajmiti stan.

Meni se sviđa sistem plaćanja kod AirBnBa zato što se novac nalazi kod povjerljive treće strane, koja je tu da zaštiti i mene kao gosta, kao i onog drugog kao domaćina.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 21:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Чисто ме занима... колики порез плаћају на то?
Лијеп бизнис, издајеш вишак стамбеног простора без уговора, на кеш и не плаћаш порез... евива лесез фер! :)

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 23:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Mislim da nema poreza na takvo iznajmljivanje. Kontam da još nije nikako regulisano.
Zaboravio sam reći da na AirBnB pored cijene smještaja uračunaju i neku njihovu taksu i čišćenje.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 23:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2011, 23:08
Postovi: 1835
Lokacija: Banja Luka
Kao trebalo bi se prijaviti u TOBL, al naravno to niko ne poštuje.

_________________
Kupus sadim a Fridrih niče


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2017, 07:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1073
Lokacija: Last Train Home
Evil_Dead je napisao:
Чисто ме занима... колики порез плаћају на то?
Лијеп бизнис, издајеш вишак стамбеног простора без уговора, на кеш и не плаћаш порез... евива лесез фер! :)


Trebalo bi se platiti 10% državi na ugovore o zakupu, plus boravišna taksa po osobi u turističkoj organizaciji...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2017, 07:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Znam samo da su skoro moji drugari, mladi bračni par sa djetetom, podstanari, jedva našli stan u BL , jer puno ide u Stan na dan.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2018, 19:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Koliko sam čuo, ovo se koristi samo za švaleraciju


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2018, 19:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
I za sticanje novčane koristi od iste. To me više mami...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2018, 19:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Cuo sam od cuvara u zgradi vlade da u onoj zgradi preko puta, gdje je bio HG spot, imaju 2 stana koji se izdaju na po sat vremena. Kazu ubise se od posla, nema slobodnog termina, pa nabrajaju ko s kim prelazi preko...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs