banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 123 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Okt 2008, 14:54 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Okt 2008, 14:02
Postovi: 27
Planiram praviti kucu sa prizemljem, spratom i visokim potkrovljem.

3x80m2=240m2

Zanima me ukupna cijena bez placa, gradjevinske dozvole i kucnog namjestaja.

...Cijena kuce sa uvedenom strujom, vodom, grijanjem, kvalitetnom termo izolacijom, laminat podovima, pvc prozorima, fasadom...


Zanima me jos koliko bi trajala izgradnja. Znam da se vec pisalo o ovome, ali posto su cijene skocile, otvorio sam ovu temu da vidim sadasnje cijene. Mozda je neko pravio kucu nedavno pa moze da mi prenese svoja iskustva i neke savjete.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2008, 15:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
iskoristicu ovaj topic samo da upitam koju gradjevinsku firmu iz BL angazovati za taj posao, koja ima najpovoljniji odnos cijena/kvalitet ?

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2008, 09:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Okt 2003, 11:42
Postovi: 2802
Lokacija: grob
Cvrkut je napisao:
Planiram praviti kucu sa prizemljem, spratom i visokim potkrovljem.

3x80m2=240m2

Zanima me ukupna cijena bez placa, gradjevinske dozvole i kucnog namjestaja.

...Cijena kuce sa uvedenom strujom, vodom, grijanjem, kvalitetnom termo izolacijom, laminat podovima, pvc prozorima, fasadom...


Zanima me jos koliko bi trajala izgradnja. Znam da se vec pisalo o ovome, ali posto su cijene skocile, otvorio sam ovu temu da vidim sadasnje cijene. Mozda je neko pravio kucu nedavno pa moze da mi prenese svoja iskustva i neke savjete.

jel' se ti zaje*avas ????

pa to ti ni kleopatra ni dali zajedno ne znaju reci ...... :roll: :roll: Bog s' tobom ........... :roll:

pa tu moze biti razlike do 50.000 KM od do.....

_________________
ovan
Tretira ih kao plen, kao slabiji pol I upravo zato ga žene vole.
Imajte na umu: ne zna šta je ”predigra”
Idealan sex: brz I divalj, gde sve puca od strasti, halteri, rajsferšlusi, majice…

kaže narod ne laže valjda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2008, 14:48 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Okt 2008, 14:02
Postovi: 27
Ne zajebavam se, mozda me nisi dobro shvatio...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2008, 16:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...prosecno 500-700 km po kvadratu...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2008, 16:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Okt 2008, 14:02
Postovi: 27
Hvala na odgovoru Žaoka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2008, 16:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Posto cijene gradevinskog materijala skacu svaki sat to ti niko nemoze izracunati pogotovo ovde na forumu.
Odes u gradevinsku firmu sklopis ugovor na kljuc u ruke oni ti to obracunaju i gotova stvar.

Posto sam poceo praviti kucu prosle godine a jos je nisam zavrsio jedini razlog toga je sto kad sam pravis kucu nades normalne i dobre majstore sve ti ispostuju:
Susenje mrtve ploce (temelja) 21 dan
Prve ploce 21 dan
Glazure po pravilu na propuhu bez stolarije blizu 60 dana (to su mi rekli kad sam ganjao parket da se oni ograde u slucaju krivljenje i razdvajanja istog poslije postavljanja zbog vlage)
Ima tu jos mali milion sitnica sto ti gradevinska firma nece ispostovati kao sto ne ispostuju na stanovima koje prave a posljedice se vide poslije par mjeseci.

Sve u svemu zelim ti srecu i punooo zivaca

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2008, 19:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Cvrkut je napisao:
Planiram praviti kucu sa prizemljem, spratom i visokim potkrovljem.

3x80m2=240m2

Zanima me ukupna cijena bez placa, gradjevinske dozvole i kucnog namjestaja.

...Cijena kuce sa uvedenom strujom, vodom, grijanjem, kvalitetnom termo izolacijom, laminat podovima, pvc prozorima, fasadom...


Zanima me jos koliko bi trajala izgradnja. Znam da se vec pisalo o ovome, ali posto su cijene skocile, otvorio sam ovu temu da vidim sadasnje cijene. Mozda je neko pravio kucu nedavno pa moze da mi prenese svoja iskustva i neke savjete.

Zavisi.

Građevinska dozvola.

Zavisi od lokacije placa. Grad Banja Luka (ako pričamo o BL) je podjeljena na 6 zona. Tako da ti građevinska dozvola može koštati od cca 50000 km u prvoj zoni ili 10000 km u šestoj.

Dalje treba ti plan (građevinski plan kuće koju planiraš graditi) i to košta zacisno od plana.

Dalje Instalacije (struja, Voda, kanalizacija, telefon)
Ako je bilo poljoprivredno zemljište (taj plac na kom planiraš graditi) trebaš prevesti u građevinsko. I to se plaća.

Gradnja
Cigla - cijene su u glavnom iste ali na veću količinu zna iti razlike i do 5000 KM
TOP cigla cca 0.70 KM, a neka ''brand'' tipa Weinerberger ili kako već je cca 1.80 KM

Beton - preporuka da kupiš gotov u betonari. Dođe ti CIFA i kamion pun betona i ploču uradiš za cca 2-2,5 sata.
Nemaš zajebancije oko organizovanja mješalica, radnika, hrane i pića.
Skuplji je gotov beton, ali ti cifra na krau izađe na isto. Dok platiš hranu i piće i majstore...

Kad završiš sa gradnjom, idu završni radovi

Završni radovi

Stolarija vanjska. Drvo ili PVC ogroma razlika u cijeni
Podovi. Parket, Brodski pod- zavisi od drveta koje postavljaš (Hrast, bukva, jasen ili ono što ja hoću Jatoba koja košta cca 100Km po kvadratu), Laminat.

Cijevi - voda, kanalizacija.
Grijanje- Centralno ili ...
Fasada i unutrašnji moleraj
Kupatilo i kuhinja
namještaj

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2008, 20:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
žaoka je napisao:
...prosecno 500-700 km po kvadratu...


svako ko se upusti u ovakvu procjenu je totalni idiot...zaoka izvini :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2008, 20:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
BSE je napisao:
iskoristicu ovaj topic samo da upitam koju gradjevinsku firmu iz BL angazovati za taj posao, koja ima najpovoljniji odnos cijena/kvalitet ?


Nemam ti firmu za preporuciti, ali ovu ti NE PREPORUCUJEM. Firma se zove G.P. Vektor, a vlasnik je Jovo Vuksan.
Meni je radio i nisam zadovoljan. Hrpa slatkih obecanja da ce se uraditi vise od predvidjenog pa se na kraju jedva natjera da uradi i onaj minimum potrebnog. Nijedan rok ni obecanje nije ispostovano, i pitam se samo koliko cu jos propusta naci kad budem nastavio sa radovima (do sada je samo pokriveno i stavljena vanjska stolarija)
Jos je bio i skup. I onda on nadje podizvodjaca koji mi kaze koliko bi me jeftinije izaslo da sam mu se direktno obratio umjesto preko ove firme, jer svako uzima svoje. Npr. za neke stepenice on trazi 2200 KM a njegov podizvodjac 700 (bar me ovde nije presao :) Ova "reklama" je najmanje sto je zasluzio od mene.
U svakom slucaju, neko je vec dobro rekao - trebace ti puno zivaca. Sretno!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2008, 21:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
BLAF77 je napisao:
BSE je napisao:
iskoristicu ovaj topic samo da upitam koju gradjevinsku firmu iz BL angazovati za taj posao, koja ima najpovoljniji odnos cijena/kvalitet ?


Nemam ti firmu za preporuciti, ali ovu ti NE PREPORUCUJEM. Firma se zove G.P. Vektor, a vlasnik je Jovo Vuksan.
Meni je radio i nisam zadovoljan. Hrpa slatkih obecanja da ce se uraditi vise od predvidjenog pa se na kraju jedva natjera da uradi i onaj minimum potrebnog. Nijedan rok ni obecanje nije ispostovano, i pitam se samo koliko cu jos propusta naci kad budem nastavio sa radovima (do sada je samo pokriveno i stavljena vanjska stolarija)
Jos je bio i skup. I onda on nadje podizvodjaca koji mi kaze koliko bi me jeftinije izaslo da sam mu se direktno obratio umjesto preko ove firme, jer svako uzima svoje. Npr. za neke stepenice on trazi 2200 KM a njegov podizvodjac 700 (bar me ovde nije presao :) Ova "reklama" je najmanje sto je zasluzio od mene.
U svakom slucaju, neko je vec dobro rekao - trebace ti puno zivaca. Sretno!


Uh imao sam prilike razgovarati poslovno sa njima....joj joj!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2008, 19:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2007, 23:37
Postovi: 226
znate onu staru: ide covjek ulicom ludjackog pogleda i prica sam sa sobom!
taj covjek ili je lud ili gradi kucu!

_________________
kazu da sto vise znas krace zivis...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2008, 17:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Da li neko od vas ima cjenovnike drvene i/ili PVC vanjske stolarije?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2008, 21:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Imas na http://www.fagus-bih.com njihov cjenovnik, nije bas azuriran ali male su razlike u cijeni sa novim. Ako bas treba skeniracu ti posljednji.
Ja sam kod njih uzimao jer je najpovoljniji odnos cijene i kvaliteta. Kupovao sam nefarbanu stolariju, standardnih velicina, jer im je farbana puno skuplja, a i ako je nesto nestandardno onda se dugo ceka i kosta 30 do 40% vise.
Za PVC sam citao neke clanke da nije bas zdrava jer PVC s vremenom gubi na kvaliteti i ispusta neke stetne tvari... A i znatno je skuplja od drveta, meni je bilo preskupo raditi PVC.
Ima jos par firmi poput KMK u Incelu koje rade svoju, ali nije neki kvalitet a i skupi su. Ako imas vecu narudzbu urade ti, a za manju te odjebu ili ti preporuce jednog privatnika u Kotor Varosi kod kojeg sam radio nesto sto je trebalo nestandardno, po mjeri, i zadovoljan sam - s obzirom da sam dobio za 280 KM ono za sta su u Fagusu trazili 600KM.
U Drvexu drze Jelovica stolariju i to je jako kvalitetno, ne znam da li je puno skuplje od Fagusa.
Ovo gore se odnosi na drvenu stolariju, a ako ti treba mogu ti dati brojeve od par firmi koje rade PVC stolariju pa da se raspitas za cijene.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2008, 09:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
E hvala, ovo je konkretan odgovor. Taj stari Fagusov cjenovnik sam gledao ali sam bio skeptican u pogledu aktuelnosti, ali ok :)

Imam neki cjenovnik za PVC stolariju od nekog Savica, ali generalno sam jako skeptican u pogledu kvaliteta koji se radi kod nas. Nije da trazim sada nesto boli glava, ali bar da se ne raspdane u par godina. Na kraju krajeva kuca je stara dobrih 35 godina :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2008, 14:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Kod nas malo fusere PVC stolariju. Iskreno ne znam kako se pravilno postavlja, ali bitno je da u sredini presjeka PVC ili aluminijskog profila imas termicki prekid koji razdvaja vanjski i unutrasnji sloj tako da se ne moze previse prenositi izvana toplota ili hladnoca na unutrasnje stjenke. Za unutrasnja vrata i prozore u vecim objektima se ovo ne koristi jer je sve u zatvorenom, pa ne treba termicki prekid. Medjutim, kolegica koja je radila u jednoj od poznatijih firmi (da ne prozivam sad) mi rece da to "nije toliko bitno". Nisam mogao vjerovati da je to rekla, a pogotovo da se toga stvarno ne pridrzavaju ako je istina.
I onda nakon sve price o termickom prekidu dodje majstor da postavi stolariju i pukne vijke kroz cijeli taj profil u zid i napravi sito od prozora, jebes termicki prekid i teoriju, valja to ukajlati da stoji.
Evo ti par brojeva pa vidi za cijene, najlakse ti je da odaberes odredjenu velicinu prozora ili vrata pa pitaj kod svih posto izadje isti.

PVC stolarija:
Maxmara 051/302-062, 051/302-060, 301-275, 301-906, 316-390
Magrel u Incelu 051/450-243, 450-205, 450-231, 065/336-688 Devic Zeljko dogovara poslove
Windoor-plast.com u Incelu 051/450-214
Zrnic stolarija 051/385-446
Trgopromex na raskrsnici kod Interexa 051/371-899
Ramic iz Prnjavora 065/522-670, ima u Trnu pogon 051/586-498

Ovi u Trgopromexu su bili najjeftiniji kad sam ja nesto trazio. Ima jos nekoliko firmi, recimo Medjugorje, ali nemam njihove brojeve.
Evo ti posljednji Fagus cjenovnik. Nisam mogao vise smanjivati jer se ne vidi (glupost, moze se prikaciti 800x600 a ne moze 600x800) pa sam okrenuo ovako, lako je opet okrenuti.


Prikačeni fajlovi:
Fagus cjenovnik.jpg
Fagus cjenovnik.jpg [ 139.07 KiB | Pogledano 13252 puta ]
Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2008, 19:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ma upravo me to i brine kod PVC-a, placas nesto skuplje zbog odredjenih stvari, a od njih ne vidis nista. Osim toga, vizuelno mi se ne svidjaju.

OK, vidim da si upucen u tematiku, sta je sa ostatkom termo izolacije? Kako tu stoje stvari.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2008, 20:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Eh, do te teme sam samo malo "teoretski" dosao, tj. kuca je pokrivena i stavljena je vanjska stolarija, i sad ceka bolja vremena da se ide dalje sa radovima. Nesto sam citao sa ovim sajtovima, pa razgledaj:

http://www.austrotherm.com/ba/main1/index.shtml
http://www.energetska-efikasnost.undp.hr/
www.gradimo.hr
http://www.rockwool.hr/
http://www.webgradnja.hr/specifikacije/ ... na-tervol/

A imas i PVC imitaciju drveta, samo ne znam ko to radi ovde, ali garant ja uzasno skupo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2008, 00:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Definitivno Maxmara. Jesu malo skuplji ali su kvalitetni. Znam o cemu pricam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2008, 23:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Ako vec planiras raditi. Mani se gradjevinskih firmi, deru. Nadji dobrog majstora, koji ima kojeg pomocnog radnika, i pogite dnevnicu. Izadje jeftinije.

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 123 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs