banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 14:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1079 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 54  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Jun 2017, 15:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Džontra je napisao:
U takvim zgradama najviše najebu domaći. gastosi ako ne plaćaju zajedničke račune, na njih nekoliko spadne da plaćaju za čitavu zgradu...


To je univerzalni problem. U zgradi u kojoj zivim ima dvadestak stanova gdje su vlasnici drzavljani drugih zemalja EU, a ne izmiruju skoro nikakve obaveze. Zajednica etaznih vlasnika se sa njima sudi, ali to su "sitne" pare za sudove, a da ne govorimo o krivicnom gonjenju.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 16:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Mozda zvuci pretjerano, ali kako bi izgledalo na ulazna vrata postaviti elektronsku bravu sa citacem? I samo blokiras karticu/cip neplatisi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 16:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
ma ne potenciram ja nista osim da se postuje zakon o boravistu, tj da su ljudi prijavljeni tamo gdje i borave, za svaku ozbiljnu drzavu, to je jako bitan podatak ....sve ostalo vezano zs porez na nepokretnosti je stvar dogovora,tj same lokalne zajednice... da se mene sta pita, vjerovatno bih i smanjio neke poreske stope,ili cak ih ukinuo u nekim VANGRADSKIM zonama... kroz poresku politiku treba pokusati (de)stimulisati odredjene stvari.. npr. na neobradjenu zemlju EXTRA porez...da te to izadje skoro toliko para koliko bi platio nekome da ti brine o vocnjaku,sumi,itd..kao i ostale stvari, da ne idemo previse u OT

Problem jeste sto su cijene nekretnina jesu previsoke za domaci standard, ali ne i za ljude sa strane, u prevodu, plate su nam *urac... jbg i sam sam u toj fazi da kupujem stan,tj vec sam stavio omcu oko vrata (kredit-sreca u nesreci fiksna ks).

Medjutim, nissm siguran koliko bi bilo pametno dodatno oporezivati prazne stanove, jer svakako i sada porez nije zanemariv, a mozda bi samo natjerali ljude da ulazu u neke druge stvari (a mozda i na drugom mjestu) ...sasvim dovoljno jeste da se natjeraju svi ovi sto nisu ni prijavili stan i da se smanje ove mahinacije sa prebivalistem..da se ljudi prijavljuju gdje ko stigne,svako ganja neku svoju matematiku...To bi bilo sasvim dovoljno da se popuni gradska kasa.

Opet se vracam na problem visokih cijena nekretnina....jbg, to se moze rijesiti na X drugih nacina..npr. da je IRB investirso u blokove zgrada, umjesto u finansijski plasman..mogao je mladim bracnim parovima (i ostalim kategorijima) prodavati stanove po 2000KM/m2 uz beskamatni kredit i bez obrade...te vise zaraditi nego sto sad zarade...a sa druge strane, onim ostalim koji ne ispunjavaju uslove za IRB stan, svakako bi smanjio cijenu stana, jer bi smanjio traznju istih...i takvih je X nacina..al jbg, kod nas se uvijek ide linijom manjeg otpora, tj kako-sta neko izlobira kod nekoga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 16:54 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
The_new_Statesman je napisao:
Mozda zvuci pretjerano, ali kako bi izgledalo na ulazna vrata postaviti elektronsku bravu sa citacem? I samo blokiras karticu/cip neplatisi.

Zabranićeš nekome pristup vlastitoj imovini?

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 16:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ne. Mora da ubaci kreditnu/debitnu da bi prosao kroz zajednicku imovinu. Na njegova vrata to nema uticaja. Samo na zajednicki prostor.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 16:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
"Zajednička imovina" znači da pripada svima. čak i šupcima koji ne plaćaju z anju...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 17:02 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
The_new_Statesman je napisao:
Ne. Mora da ubaci kreditnu/debitnu da bi prosao kroz zajednicku imovinu. Na njegova vrata to nema uticaja. Samo na zajednicki prostor.

Ako imaš nekretninu zakonski ti je garantovan i pristup istoj. Ne ide to tako.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 17:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Treba shvatiti TNS-a, živi u rodnom mjestu Hitlera, pa je povukao malo na tu stranu, ograničavanje kretanja, pristupa i tako to...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 17:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
_зока je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Ne. Mora da ubaci kreditnu/debitnu da bi prosao kroz zajednicku imovinu. Na njegova vrata to nema uticaja. Samo na zajednicki prostor.

Ako imaš nekretninu zakonski ti je garantovan i pristup istoj. Ne ide to tako.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ


Тапатока


Ide. Onemoguci Dzontri koristenje lifta ako ne plati. Ima stepenice, pa nek se penje. Em mu jeftino, em je zdravo :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 17:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Što meni, ja uredno plaćam...
Mada kod nas u zgradi jedino što ima da je fancy jest elektronska brava koja se na karticu otvara, tako da je dovoljno biti blizu vrata i sama se otvore. Jako korisno kad su ti ruke zauzete. Elem, šef zgrade to naručio da se ugradi i podjelio kartice svima osim za dva stana koji nisu redovno plaćali (protiv kojih se trenutno vodi postupak u sudu). Njima nije zabranjeno da uđu, ali moraju koristiti ključ, kao da žive u kamenom dobu...čuj ključ...kako tipično balkanski primitivno....
Lift plaćao ne plaćao i dalje spada pod zajednička imovina...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 17:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Pa spada, ali ti ne placanjem unistavas zajednicku imovinu. Recimo zafali para za servis jer neko nije platio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 17:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Čuj kartice, mi imamo privjesak koji otključava. Zar se negdje još kartice koriste?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 17:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Bankomat kartice. Znas ono, da mu odmah naplatis cim je usteka :-D

Elem glede lifta, lift ne mora isto raditi za neplatisu i za platisu. Neplatisi moze stati na svakom spratu i samo stajati dvije minute ili bar dok ga platise ne pozove. Platisin poziv uvijek ima prvenstvo na poziv neplatise... Onda zvucnici u liftu koji opominju na neizmiren racun... Ima toga :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 18:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
I sve to treba da plati platiša.
A najbolje gurati bankomat kartice gdje treba i ne treba. Kaže, skide mi lift pola plate, vjerovatno onaj haker komšija nešto muti...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 18:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Pa dobro, to je investicija koja obezbjedjuje naplativost. Ionako platise placaju tuzbe ovo-ono, a para nigdje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 18:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Spoiler:
Citiraj:
npr. na neobradjenu zemlju EXTRA porez...da te to izadje skoro toliko para koliko bi platio nekome da ti brine o vocnjaku,sumi,itd..kao i ostale stvari, da ne idemo previse u OT
Ovo bi imalo smisla ako drzava stiti vlastitu poljoprivrednu proizvodnju od uvozne robe nabavljene po damping cijenama i/ili od proizvodjaca cije drzave obilato subvenvenciraju poljoprivredu.
Kako stvari sada stoje, trazis da se bira izmedju finansijske omce i finansijske cakije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 18:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
The_new_Statesman je napisao:
Neplatisi moze stati na svakom spratu i samo stajati dvije minute ili bar dok ga platise ne pozove.

malo se poigravati s njim. Odveze ga na pogrešan sprat, ili tako nešto...možda staviti kameru u lift i snimati kako lik pizdi...i na trgu na onom ekranu puštati...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 20:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
Jes pa da te tuži... nije ti dao pismen pristanak da ga snimaš hehe. Elem treba malo razdvojiti emigraciju od domaćih po pitanju te stanogradnje. Ovo što tns priča za selo, pa ionako nam svejedno imali ih upola manje nego sad ili četvrt. Ionako nas gastosi hrane jbg.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 21:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Aleks, zbilja se izvinjavam ako ste me pogresno shvatili. Nije mi bio cilj da vrijedjam bilo koga pa ni ljude poput tebe koji stvaraju nove vrijednosti.

Samo ukazujem da postoje mogucnosti koje se mogu i moraju iskoristiti. Cak ne trebamo otkivati toplu vodu, trebamo snimiti Irska iskustva i prilagoditi ih nasem podneblju. Bar kopiranje nije neki bauk.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 23:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
Pa hajde kopiraj molim te, da pročitamo, nek to bude pod tvojim nikom, šta ti fali, brate...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1079 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 54  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs