banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 07:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1079 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Jan 2017, 03:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Jan 2017, 01:06
Postovi: 10
Zdravo forumasi, novi sam na forumu pa se izvinjavam ako je malo offtopic, pa nek me neko preusmjeri..

Posto je kupovina i prodaja nekretnine vecini smrtnika obicno najveca investicija u zivotu i koju mnogi obave samo jednom(a neki na zalost ili na srecu, zavisi kako gledamo) ni jednom, pretpostavljam da cete se sloziti da je vrlo vazno da se dobro mucne glavom i da se razmisli.
Elem, namjeravam da kupim neku nekretninu posto imam neku ustedjevinu I imam mogucvost da dignem kredit a trenutna stambena situacija mi ne odgovara iz vise razloga(lokacija, mali prostor i sl).Takodje imam kucu u okolini Prnjavora koju prodajem.
Takodje postoji nekoliko scenarija-za pocetak bih zivio sa starcima a kad se ozenim onda moram da se odvojim od njih, logicno.
Posto zivim sa roditeljima(iz finansijskih razloga naravno) i nisam ozenjen i uzevsi u obzir gore navedeno, sta bi bila najbolja opcija po vama?


1. Da kupim neki veci stan u gradu BL i (ako prodam ovu kucu u okolini Prnjavora) neku vikendicu u okolini BL(npr u Slatini)?

2. Ili da kupimo kucu ( za ustedjevinu /kredit koju vec imam i kad i ako prodam kucu) da sa tim sredstvima zajedno kupimo ili napravimo kucu negdje na periferiji grada(npr. Paprikovac, Petricevac, Starcevica I sl)?
Napominjem da su moji stariji, imaju zdravstvenih problema i da im je pozeljna blizina nekih stvari(apoteka, doktora, pijaca, setalista, prodavnice, hipermarket I sl.) ali opet s druge strane ne vole gradske vrevu i guzvu, zbijenost..Tako da je malo komplikovano, zato sam i napisao ovaj post..

Dakle, sta bi po vama tj. sta bi vi na mom mjestu kad biste mogli da birate:

1.Veca kuca na periferiji grada pa ja (sa svojom porodicom kad je oformim) da zivim recimo na spratu kuce a oni u prizemlju(ili obrnuto) ili je bolja opcija:
2. stan malo veci u gradu i (manja) kuca/vikendica u okolini BL(na selu) pa kad oformim svoju porodicu ja mogu u stan a moji na selo ili obrnuto?

Takodje treba u formulu uvrstiti kao promjenljivu varijablu i moj eventualni odlazak vani u inostranstvo tj na Zapad(npr CH, DE, AUT i sl.) u nekoj doglednoj buducnosti zbog deficitarnosti mog zanimanja u tim zemljama.

P.S. mozda ce nekima od vas ovo zvucati malo patrijarhalno, smijesno i zaostalo pa ce reci da stavim roditelje u staracki dom i rjesen problem ali sam jako vezan za roditelje i osjecam veliku odgovornost prema njima a posto su stariji i imaju zdravstvrnih problema potrebna im je manja pomoc i podrska a kako budu stariji to ce biti sve izrazenije. Nisu nepokretni hvala Bogu , daleko od tog ali su u godinama i mnoge stvari ne bi mogli bez mene ili bi im bilo daleko teze. Tako da staracki dom otpada i ne dolazi u obzir, ni pod razno!
Hvala unaprijed.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2017, 08:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Kuca definitivno, za manje para mozes dobiti dosta vise nego u stanu. Sto se tice naselja ja bih, za tvoj slucaj, izbegavao paprikovac pa i petricevac. Jako slaba pokrivenost zdravstvenom uslugom, pogotovo paprikovac. Tamo imas dve apoteke pre skretanja za bolnici a porodicna medicina im je kod naselja mesec, da bi isao na pregled u klinicli treba ti uputnica porodicnee. Isto tako nemaju trznog centra pa u nabavku moras do konzuma u cajavecu. Slicna situacija, ako ne i gora sa petricevcem, 4 doktora porodicne medicine u timu i dve apoteke, najblizi trzni centar je tropik i onaj manji u naselju zaboravih mu ime. Starcevica je za dr OKi jer im je porodicna deo na vrhu starcevice, a deo prekoputa neskovica gde im je i laboratorija, ima apoteka odmah uz porodicnu, jedino je vuma sa trznim centrima. Ima kod rebrovca dva i mm na vrhu, al se otvorio as kod neskovica. Mejdan nije los al ne mozes naci dobru lolaciju a da ti je blizu sve od navedenog sto ti treba. Nisam siguran ni za starcevicu, ali mozda ima gotovih kuca da se prodaju, a mozes i vece stanove za malo para naci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2017, 13:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
NovoBL je napisao:
Zdravo forumasi, novi sam na forumu pa se izvinjavam ako je malo offtopic, pa nek me neko preusmjeri..

Posto je kupovina i prodaja nekretnine vecini smrtnika obicno najveca investicija u zivotu i koju mnogi obave samo jednom(a neki na zalost ili na srecu, zavisi kako gledamo) ni jednom, pretpostavljam da cete se sloziti da je vrlo vazno da se dobro mucne glavom i da se razmisli.
Elem, namjeravam da kupim neku nekretninu posto imam neku ustedjevinu I imam mogucvost da dignem kredit a trenutna stambena situacija mi ne odgovara iz vise razloga(lokacija, mali prostor i sl).Takodje imam kucu u okolini Prnjavora koju prodajem.
Takodje postoji nekoliko scenarija-za pocetak bih zivio sa starcima a kad se ozenim onda moram da se odvojim od njih, logicno.
Posto zivim sa roditeljima(iz finansijskih razloga naravno) i nisam ozenjen i uzevsi u obzir gore navedeno, sta bi bila najbolja opcija po vama?


1. Da kupim neki veci stan u gradu BL i (ako prodam ovu kucu u okolini Prnjavora) neku vikendicu u okolini BL(npr u Slatini)?

2. Ili da kupimo kucu ( za ustedjevinu /kredit koju vec imam i kad i ako prodam kucu) da sa tim sredstvima zajedno kupimo ili napravimo kucu negdje na periferiji grada(npr. Paprikovac, Petricevac, Starcevica I sl)?
Napominjem da su moji stariji, imaju zdravstvenih problema i da im je pozeljna blizina nekih stvari(apoteka, doktora, pijaca, setalista, prodavnice, hipermarket I sl.) ali opet s druge strane ne vole gradske vrevu i guzvu, zbijenost..Tako da je malo komplikovano, zato sam i napisao ovaj post..

Dakle, sta bi po vama tj. sta bi vi na mom mjestu kad biste mogli da birate:

1.Veca kuca na periferiji grada pa ja (sa svojom porodicom kad je oformim) da zivim recimo na spratu kuce a oni u prizemlju(ili obrnuto) ili je bolja opcija:
2. stan malo veci u gradu i (manja) kuca/vikendica u okolini BL(na selu) pa kad oformim svoju porodicu ja mogu u stan a moji na selo ili obrnuto?

Takodje treba u formulu uvrstiti kao promjenljivu varijablu i moj eventualni odlazak vani u inostranstvo tj na Zapad(npr CH, DE, AUT i sl.) u nekoj doglednoj buducnosti zbog deficitarnosti mog zanimanja u tim zemljama.

P.S. mozda ce nekima od vas ovo zvucati malo patrijarhalno, smijesno i zaostalo pa ce reci da stavim roditelje u staracki dom i rjesen problem ali sam jako vezan za roditelje i osjecam veliku odgovornost prema njima a posto su stariji i imaju zdravstvrnih problema potrebna im je manja pomoc i podrska a kako budu stariji to ce biti sve izrazenije. Nisu nepokretni hvala Bogu , daleko od tog ali su u godinama i mnoge stvari ne bi mogli bez mene ili bi im bilo daleko teze. Tako da staracki dom otpada i ne dolazi u obzir, ni pod razno!
Hvala unaprijed.

Tebi je najbolje da uzmes kucu, i to u Novoj Varosi. Po svemu sto si naveo, novavaros je nekako najbolja. Sve ti je blizu, a mirno je naselje..

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2017, 14:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
I cena kuce prava sitnica od 300.000-1.000.000 :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2017, 14:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Kakvo je stanje sa Malbasicevom firmom sad? Citam u vijestima da ce ga izbaciti (ili su ga vec izbacili) iz nebodera u gospodskoj i da su ga tuzili za pozamasan iznos...

Ja kupio stan u Jevrejskoj gdje njegova "Tempo gradnja" gradi novu zgradu, pa me sad frka nesto, da li ce sve ispasti regularno...

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2017, 14:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ispasce sve regularno nista ne brini, a ne izbacuju ga iz nebodera nego mu oduzeli onaj poslovni gde je nsport u prizemlju nebodera... Gradi on na jos par lokacija


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2017, 14:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Hertzog je napisao:
I cena kuce prava sitnica od 300.000-1.000.000 :lol:

+1

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2017, 15:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Meni dobro zvuči druga opcija, stan u gradu i vikendica malo izvan grada. Do Trna nije daleko, ne mora NV


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2017, 19:38 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
Digresija ne sekiraj se bice sve OK tamo gdje si kupio


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2017, 12:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Jun 2008, 15:44
Postovi: 158
Zdravo forumasi :) evo i ja krenuo lagano u potragu za stanom. Volio bih uzeti stan sa 2 spavace sobe mada mi izgleda budzet to ne dozvoljava, do sada sve sto sam nasao u oglasima su stanovi koji traze velika ulaganja, 5 sprat bez lifta i slicno. I tako naletim na ovaj oglas http://www.olx.ba/artikal/24454513/tros ... eca-62-m2/ ali ovo mi nesto sumnjivo. Pise da je samo donja etaza uknjizena, kako je moguce uknjiziti samo pola stana? Isto tako na gornjoj etazi u spavacim sobama nema radijatora? Ne vjerujem da bi izvodjac radova napravio pola stan bez grijanja, ili je to ipak vlasnik stana na svoju ruku prosirio stan u potkrovlje?

Da li je Krol prodao ovaj svoj stan do sada? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2017, 12:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Ma to su muljali sa adaptacijom tavana...ja sam cak isao gledati nekada neki stan...46m2...ali su strasno jake te kosine...na to sve pametnjakovici mjere povrsinu poda i to oglase...

uglavnom, glupo ti ie to ganjati...bolje Krolov stan 100 puta :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2017, 12:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
nije prodan...desetine ih gledalo al svi bi veliki stan a da se uklope u irbeovih 100 000...i ja bi tako....al nemaaaaa


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2017, 14:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Avg 2007, 18:54
Postovi: 442
Lokacija: BL
link za oglas?

_________________
Signature


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2017, 18:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Ma daće Krol za stoju...stan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2017, 20:32 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
hoce li jednog dana agencije naucit sta je garsonjera, sta jednosoban , sta dvosoban stan..pogotovo kad na sajtu imaju opciju na engleskom..

oglas za garsonjeru

http://nekretninestankom.com/properties/garsonjere-u-izgradnji-l5/

a kad dodas na tu garsonjeru jednu sobu spavacu, automatski je onda dvosoban stan..pa kako..

http://nekretninestankom.com/properties/novogradnja-dvosoban-stan-4331-m2/

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2017, 12:23 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Apr 2017, 12:11
Postovi: 3
Pozdrav svima,

već dugo sa prijateljima razgovaram o problemu rješavanja stambenog pitanja. Ima različitih mišljenja, ali se svi slažu da su cijene novogradnje visoke.
Došli smo na ideju da se svi zajedno stavimo u ulogu investitora i da izgradimo objekat (da dobije svako po stan). Mahom smo svi visokoobrazovani
(ima i građevinaca) i imamo solidne političke veze da tako nešto izguramo. Čuli smo da je na Starčevici bilo sličnih poduhvata.

Ako ste zainteresovani, šaljite PM.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2017, 22:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
spavac je napisao:
hoce li jednog dana agencije naucit sta je garsonjera, sta jednosoban , sta dvosoban stan..pogotovo kad na sajtu imaju opciju na engleskom..

oglas za garsonjeru

http://nekretninestankom.com/properties/garsonjere-u-izgradnji-l5/

a kad dodas na tu garsonjeru jednu sobu spavacu, automatski je onda dvosoban stan..pa kako..

http://nekretninestankom.com/properties/novogradnja-dvosoban-stan-4331-m2/



Strukture stana - stan, prema strukturi (shodno Pravilniku), ima sledeće prostore i prostorije:

garsonjera: ulazna zona, višenamenska soba sa prostorom za pripremu hrane (čajna kuhinja) i kupatilo

jednosoban stan: ulazna zona, prostor za pripremu hrane (kuhinja), višenamenska soba sa prostorom za obedovanje i kupatilo

jednoiposoban stan: ulazna zona, prostor za pripremu hrane (kuhinja), dnevna soba, prostor za obedovanje, soba za jednu osobu i kupatilo

dvosoban stan: ulazna zona, prostor za pripremu hrane (kuhinja), dnevna soba, prostor za obedovanje, soba sa zajedničkim krevetom i kupatilo

dvoiposoban i veći stan: ulazna zona, prostor za pripremu hrane (kuhinja), dnevna soba, prostor za obedovanje, sobe, kupatilo i WC


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2017, 05:56 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Što će reći, apropo nekadašnje rasprave kako banjalučani ne znaju šta je dvosoban stan, da dvosoban stan ne znači dve spavaće sobe, nego dnevni boravak i spavaća soba.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2017, 08:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
drdebcol je napisao:
Pozdrav svima,

već dugo sa prijateljima razgovaram o problemu rješavanja stambenog pitanja. Ima različitih mišljenja, ali se svi slažu da su cijene novogradnje visoke.
Došli smo na ideju da se svi zajedno stavimo u ulogu investitora i da izgradimo objekat (da dobije svako po stan). Mahom smo svi visokoobrazovani
(ima i građevinaca) i imamo solidne političke veze da tako nešto izguramo. Čuli smo da je na Starčevici bilo sličnih poduhvata.

Ako ste zainteresovani, šaljite PM.

Ovo ni malo ne djeluje kao prevara. Odo da dignem svu svoju staru deviznu štednju...može li žiro račun pa da uplatim odma

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2017, 08:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
_зока je napisao:
Što će reći, apropo nekadašnje rasprave kako banjalučani ne znaju šta je dvosoban stan, da dvosoban stan ne znači dve spavaće sobe, nego dnevni boravak i spavaća soba.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока


Da se razumijemo, dvosoban-trosoban-xsoban stan, na prvom mjestu ima veze sa kvadraturom.
Kad mi kaže trosoban, 55 kvadrata, tuko bih ga bez trunke kajanja.

Ako ja odlučim da napravim stan od 120 kvadrata, koji se sastoji od jedne sobe i kupatila, niko me neće ubijediti kako je to jednosoban stan.

Kod austrijanaca je soba što se tiče stanova, definisana kao svaka prostorija veća od 8 kvadrata, koja ima direktnu izloženost sunčevoj svjetlosti, a nije kuhinja, hodnik ili kupatilo/wc.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1079 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs