banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 13:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1140 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 57  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Jan 2021, 19:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Pa čekaš zemljotres, logično.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2021, 19:23 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Jan 2021, 11:05
Postovi: 3
Pošteni Srda je napisao:
Trivuljina je napisao:
Ok, hvala za info.

Jedino sto sam naso na google je da su pucali na vlasnika i nesto oko piralena u Incelu :D

Meni licno odgovara lokacija, balkon mi gleda na Zonu 4 : https://www.banjaluka.rs.ba/wp-content/ ... Laus_4.jpg
Šta si ti, prvo kupio stan pa pitaš o investitoru?


Ne kontam pitanje... Šta šta sam ja? :)
Nisam kupio stan, ako na to mislis... ne znam odakle to izvuce.

Nasao sam stan koji mi se svidio (raspored, lokacija, pogled sa prozora) pa se raspitujem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2021, 19:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
wizzy_bl je napisao:
a kako se to kontrolise?
Valjda se dokumentacija mora uskladiti sa vazecim propisima iz te oblasti prije odobravanja, pa onda kontrola/vjestacenje da li je izgradnja po dokumentaciji.... tako nekako... Da znam nesto o tome, ne bih pitao :)
A covjeka nisam mogao pitati za detalje, nije bila "prilika" :/

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2021, 19:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Pogrešno postavljena interpunkcija. Pa kad kažeš da ti balkon gleda na zonu neku...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2021, 19:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6140
Pošteni Srda je napisao:
Pa čekaš zemljotres, logično.
Naravno :)


Ono sto sam ja upratio citajuci razne nacrte regulacionih planova na sajtu grada jeste da su objekti planirani da izdrze potrese odredjenog intenziteta (necu da lupim jer ne znam napamet) jer se nalazimo u toj zoni. Po nekoj logici (jer nisam te struke) , projekat mora ispostovati taj uslov, sto znaci da neki staticar mora staviti potpis na to (a to jr matematika koja se da izracunati).

Ko sad nadzire to i na koji nacin, e to vec nisam siguran, ali nesto kontam da se taj dio projekta uglavnom ispostuje, ti grubi radovi. Ako gdje pocnu fuseriti, to je na zavrsnim radovima.

Ja bih inspekciju poslao da vise paznje obrate kod ispitivanja zemljista, jer sad vec grade na svakoj slobodnoj rupi/placu, a pitanje koliko se duboko kopa i kako se priprema teren , da li odgovara tom tipu zemljista. Kontam da im je tu lako ukrasti (jaka je razlika u cijeni da li kopas 2m, ili 0.5m) i da tome slabo ko pridaje vaznost, a jeste bitna stvar.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2021, 08:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6140
NOVO U PONUDI - Stambeni objekat - Rosulje (Po dogovoru)
https://www.olx.ba/r/42701049/105737

Sunce ti jebem. U Rosuljama (slijepa ulica) ode kvadrat na 2500+pdv. Kad sam ja uzimao stan, ista ovakva zgrada se gradila (mislim da je isti i projekat posto sve radi isti biro) i kostalo je 2200-2300KM (veci -manji) ...sa ukljucenim PDVom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2021, 08:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9299
Šta mislite koliko vrijedi kvadrat stana u onim zgradama sto su dobili RVI i porodice poginulih boraca na Adi, preko puta Demija. Vidim ima stan 41 m2 za 80-86.000KM, a to mi previše za tu lokaciju, posebno s obzirom na to da su preko puta u City Blocku stanovi (ne znam kakvi) 1000 eura po kvadratu sa pdv-om. I Malbasic pravi zgradu preko puta ulaza u Staru Adu, malo ka pumpi, 2100 ili 2200KM kvadrat sa pdvom, pa mi za ovu sto pitam ova cijena previsoka. Posljednje sto znam od prije pola godine je da je kvadrat isao po 1500KM tamo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2021, 08:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9850
Lokacija: Далеко од раја
wizzy_bl je napisao:
NOVO U PONUDI - Stambeni objekat - Rosulje (Po dogovoru)
https://www.olx.ba/r/42701049/105737

Sunce ti jebem. U Rosuljama (slijepa ulica) ode kvadrat na 2500+pdv. Kad sam ja uzimao stan, ista ovakva zgrada se gradila (mislim da je isti i projekat posto sve radi isti biro) i kostalo je 2200-2300KM (veci -manji) ...sa ukljucenim PDVom



Fin kraj, miran, par minuta hoda od gradonačelnika. :D

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2021, 08:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
blaf77 je napisao:
Šta mislite koliko vrijedi kvadrat stana u onim zgradama sto su dobili RVI i porodice poginulih boraca na Adi, preko puta Demija. Vidim ima stan 41 m2 za 80-86.000KM, a to mi previše za tu lokaciju, posebno s obzirom na to da su preko puta u City Blocku stanovi (ne znam kakvi) 1000 eura po kvadratu sa pdv-om. I Malbasic pravi zgradu preko puta ulaza u Staru Adu, malo ka pumpi, 2100 ili 2200KM kvadrat sa pdvom, pa mi za ovu sto pitam ova cijena previsoka. Posljednje sto znam od prije pola godine je da je kvadrat isao po 1500KM tamo.


1500 + PDV, ja mislim...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2021, 08:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6140
blaf77 je napisao:
Šta mislite koliko vrijedi kvadrat stana u onim zgradama sto su dobili RVI i porodice poginulih boraca na Adi, preko puta Demija. Vidim ima stan 41 m2 za 80-86.000KM, a to mi previše za tu lokaciju, posebno s obzirom na to da su preko puta u City Blocku stanovi (ne znam kakvi) 1000 eura po kvadratu sa pdv-om. I Malbasic pravi zgradu preko puta ulaza u Staru Adu, malo ka pumpi, 2100 ili 2200KM kvadrat sa pdvom, pa mi za ovu sto pitam ova cijena previsoka. Posljednje sto znam od prije pola godine je da je kvadrat isao po 1500KM tamo.
Nista vise nije kao prije. Ako ovaj u Rosuljama trazi 3000 , onda i u tim zgradama na Adi stan vrijedi 2000. Malbasic te manje prodaje 2000-2050, ali u izgradnji, dok bi ti nudio spreman izgradjen stan, tako da bih se ja slozio sa tom procijenom (sto je neko okacio oglas), cc 2000km (100km gore dole, koliko ti se zuri).

U sustini, nema tu pametovanja. Ponudi oglas po toj cijeni, pa vidi kakve ces dobijati ponude. Neki dan sam ja okacio garsonjeru na Starcevcii za 2500km/m2 + namjestaj , znajuci da je to previse...pa sam dobio raznih ponuda. U pocetku 2100-2200km +namjestaj i na kraju dobio ponudu 2300km+namjestaj. Ko zna, da sam cekao mozda bih dobio jos bolje ponude, medjutim obrisao sam oglas jer je stan otisao za drugu namjenu, ali moze se zakljuciti bi se Starcevica (Sime Miljusa) mogla prodavati opusteno 2200-2300. Cisto kao orijentir.

Ovaj u Rosuljama je sve zajebo sa 2500+pdv


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2021, 14:34 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39417
Lokacija: Месечева икра
wizzy_bl je napisao:
NOVO U PONUDI - Stambeni objekat - Rosulje (Po dogovoru)
https://www.olx.ba/r/42701049/105737

Sunce ti jebem. U Rosuljama (slijepa ulica) ode kvadrat na 2500+pdv. Kad sam ja uzimao stan, ista ovakva zgrada se gradila (mislim da je isti i projekat posto sve radi isti biro) i kostalo je 2200-2300KM (veci -manji) ...sa ukljucenim PDVom


Kao neko ko je odrastao i 20 godina živio u Boriku te uz to živio par godina u Rosuljam mogu samo reći da je ovo top lokacija (ako je približna lokciji iz oglasa jer pokazuje da je zgrada na školskom igralištu) u odnosu na ono gdje ti živiš ili Novi Borik. Petnaestak minuta pješke od grada, puno manji intenzitet saobraćaja nego u Boriku i više zelenila. Ima u blizini škola, vrtić, ambulnta...Sve je poskupilo, kvadrati samo prate trend.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2021, 14:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6140
Kad sam uzimao ovdje stan (gdje sam sada) , opcija br.2 mi je bila bas ova lokacija. Cak sam bio rezervisao stan (koji mi je strukturom odgovao) i hocu-necu ...opet se odlucim za Borik. Slazem se da je lokacija super, medjutim ,iz mog primjera ocigledno da mi je Borik vise prirastao srcu, pa i dalje trpim ova sranja oko infrastrukture koja su vezana za naselja u izgrandnji.

Kako god....2500+pdv ne vrijedi nikako (po mom misljenju). Neki dan cura kupi kod Tropica stan za 2050KM/m2. Od ove zgrade to je udaljeno 200-300 metara (imas podzemni prolaz na kraju ove ulice, kod kruznog toka). Neko je pisao i ovdje (cini mi se) da je kod Sanrema platio 2700, a to je jos bolja lokacija od Rosulja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2021, 15:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Jesi li ikad, dok si stvarno živio u Boriku, zvao to mjesto gdje ti je trenutno zgrada, Borik?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2021, 15:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6140
U pravu si...ovo smo zvali Dzungla i ovdje su se lovili stiglici :)

Al ajd..bar se tjesim da sam na samoj granici starog Borika ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2021, 16:47 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39417
Lokacija: Месечева икра
Kako da niste. Borik je do semafora.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2021, 17:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Kakva provala jebote. Cijena je 2925 KM za kvadrat u Rosuljama...

Koliko je kvadrat u naselju Park?
Mislim da je 3000 KM kvadrat u Gundulićevoj do San Rema.
Koliko je kvadrat u Pašićevoj, gdje je nekad bio Kalimero?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2021, 17:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 259
Pošteni Srda je napisao:
Jesi li ikad, dok si stvarno živio u Boriku, zvao to mjesto gdje ti je trenutno zgrada, Borik?

Realno taj dio bi se možda i trebao zvati Novi Borik, al ih zajeba Đoko sa tim imenom, pa sad niko i ne spominje taj naziv da ne bi mislili da su njegovi stanovi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2021, 17:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
U Rosuljama odlična lokacija za život.
A jest preskup kvadrat, ali skupo je svagdje.
Naravno, i ovo će planuti vrlo brzo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2021, 18:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6140
Mislim da se ovo sve zvalo Ada, do istocnog tranzita (koji je bio granica). Kad su radili ovaj zadnji regulacioni plan (prije 15ak godina), vidim da su tu granicu pomjerili na Vrbas i da je ovo upalo u Borik, a da je sad Ada tamo preko Vrbasa. Djokin Novi Borik je u sustini Ada, po RP.

Prije rata i u ratu, ovdje je bila prava dzungla, kako smo je i zvali. Bilo je i par kuca gdje su ljudi zivjeli (potez od pumpe do Elektrokrajine, par nasih vrsnjaka koji su isli sa nama u skolu koje smo zvali...pa naravno "dzunglasi" :)

Sama lokacija nije losa, ali je infrastruktura *urac. Naravno, lokaciju ce vremenom ubiti sa dodatnom prekomjernom gradonjom, ali ce popraviti i infrastruktru (kad ode Drasko ;) )

Meni odgovara zbog odlaska na posao pjeske i sto sam ostao u Boriku (gdje sam se rodio i navikao zivjeti).Prva sam zgrada do tranzita (ali ne direktno okrenut), pa se slepam na staru infrastrukturu samog tranzita (pjesacke staze, biciklisticke). Ono sto ce definitivno biti problem ovdje, a vec i jeste sada...parking (al dobro, to je manje vise u svim naseljima). Takodje, nedostatak zelenh povrsina, ali i to je trend svuda. Srecom blizu je stari Borik(za neka djecija igralista), kao i Kampus i Vrbas za neke setnje.

Skola je blizu, ali konji ne mogu skontati da naprave pjesacki prolazi ispod mosta (ima prostora, ljudi i dalje tu sidju i pecaju). Da to naprave, klinci bi mogli doci do OS Vuk Karadzic bez prelazenje ulice. To sam isto predlaga bivsoj garnituri u Gradu, ali bilo je...cek polako, ajd prvo ta ulica.

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2021, 22:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4169
Lokacija: Banja Luka
Pa Rosulje i Nova Varoš su najljepša naselja za život, zato i jeste ta cijena, logično. Ima novih stanova po Banja Luci i za 2000-2100.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1140 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 57  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs