banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 01:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 294 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Maj 2016, 21:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
To je druga stvar.
Meni u stanu može smrznuti jedino ako je napolju -50°C, a grijanja nema(i to je pitanje).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2016, 21:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
bio majstor, baš kaže kako svako danas radi, ima pravilo gdje idu cijevi ne smiju ići visoko. Njega zvao neki da mu probuši za četkice i sapune iznad lavaboa i on bušilicom u zid kad ono voda :)

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2016, 22:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Cijevi se postavljaju po pravcu od jednog izlaza do drugog (od cesme do ventila ili druge cesme) znaci nema saranja i krivudanja.
Meni "majstor trazio da mi postavi cijevi u kupatilu i kuhinji (nova gradnja, znaci ima dosta vise stemanja) 700 Km, dovedem drugog kaže "kao za tebe" 500 KM, dovedem treceg (komsiju) i ja i on za dva popodneva uradimo i dovod i odvod. Na kraju nije htjeo ni za kafu da uzme. Hocu reci da to nije nikakav posao...osim sto je prljav.
dtkbl taj sto je probusio cijev neka naspe ono sredstvo za zacepljanje hladnjaka na autu mozda i zacepi rupu. :lol:

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2016, 06:40 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
dtkbl je napisao:
bio majstor, baš kaže kako svako danas radi, ima pravilo gdje idu cijevi ne smiju ići visoko. Njega zvao neki da mu probuši za četkice i sapune iznad lavaboa i on bušilicom u zid kad ono voda :)
Pa baš zbog toga rekoh da mora biti neko pravio. Kao i sa strujom. Zna se kako se razvlači struja, pod pravim uglom i sl, ne možeš ukoso.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2016, 06:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
Uglvnom pokusace sacuvti cijeve, problem je sto su razvedene i u kuhinju pa bi onda trebalo i nju lupati i sve mijenjati. A siguran sam da mogu izgurati do narednog renoviranja. P.s. Jedino mi rece posto hocu onu visecu solju i ugradbeni kotlic da nije preporucljivo u staroj gradnji, al da se moze izvesti.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2016, 07:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Kad ne bi uzimao ugradbeni kotlić i viseću šolju,mogao bi renovirati komplet kupatilo za te pare.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2016, 07:44 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 966
Imam kopatilo koje granici sa balkonom,3m/2m su dimenzije kuptila (tih dimenzija je u balkon),i planiram to sve pretvoriti u kupatilo sa djakuzi kadom,ima li neko okvirno predpostavku koliko bi me to sve izaslo (ubacivao bi i mat plocice,nova wc solja,+ svi pratece elementi bi bili novi isto)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2016, 07:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Sve zavisi kako planiraš zatvoriti balkon. Biće skupo, veoma skupo.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2016, 08:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Bilo kakvo kvalitetno zatvaranje balkona je skupo... prije par godina htjedoh zatvoriti balkon da povećam dnevni boravak, i na kraju skontah da bi me kvadrat tog proširenja koštao više nego što sam plaćao kvadrat prilikom kupovine stana :lol: ... naravno odustao...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2016, 08:26 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 966
Ja sam balkon zatvorio jos prije...e sada jedrugo pitanje odgovaraju li ti prozori buducem kupatilu :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2016, 08:30 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Nije riječ samo o prozorima...treba i izolacija dobra, a ne da ti kupatilo bude ledara. Kontam i hidroizolacija ne bi škodila...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2016, 08:30 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Nije riječ samo o prozorima...treba i izolacija dobra, a ne da ti kupatilo bude ledara. Kontam i hidroizolacija ne bi škodila...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2016, 08:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
srda83 je napisao:
Kad ne bi uzimao ugradbeni kotlić i viseću šolju,mogao bi renovirati komplet kupatilo za te pare.


kupio u subotu u Fisu popust -20% komplet Grohe kotlić sa dugmetom i Inker visećom šoljom i daskom došlo nešto preko 400 KM, uzimao sam i kadu i lavabo i ostalo pa ne znam tačno.
Ima i neka bugarska u kompletu još jeftinija u Hidroinžinjeringu ali nisam htio eksperimentisati da ne bi spao sa nje :)

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2016, 10:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
To je dobra cijena,samo da se vodokotlić pokaže dobro. Računaj da će te i instaliranje tih elemenata koštati dodatno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2016, 21:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Jel renovirao ko skoro, ima ko kakvih preporuka za firmu neku ili tim majstora koji rade sve?

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2018, 13:21 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2018, 19:06
Postovi: 55
Izvinite sto se tema dize iz mrtvih, ali bolje i to nego da otvaram novu :D

Zanima me da li ima neko kontakt dobrih majstora koji bi radili neke prepravke na kupatilu, tipa ugradnja tus kabine, hidroizolacije, ugradbenih sanitarija...
Da posteno i uredno rade, i posteno im se plati, po mogucnosti da rade sve a ne da moram zvati 5 razlicitih "strucnjaka"?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2018, 22:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Prije svega sretno, i ako budete zadovoljni objavite izvođača i kontakt. A sad malo šale - vjerovatno se takvi nađu u Frankfurtu (na Majni) ili Hamburgu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2021, 09:29 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Da malo osvjezimo temu. Kako se sada krecu cijene renoviranja kupatila? Iscitao sam sve 4 strane i vidim svako razlicito pise, a i poruke su vec stare par godina. U pitanju je staro kupatilo (iz Prijedora sam), renoviram kompletan stan i nasao sam majstora (2) koji sve kompletno rade. Inace taj covjek vec godinu dana kako sam preuzeo ZEV odrzava pumpu, i cak je skrenuo paznju na par gresaka koji su prethodni majstori radili, uporedo je radio i struju i vodu, ustimao pumpu do savrsenstva (prethodna 2 majstora rekli treba nova 1000 KM + itd suplje price), tako da pretpostavljam da zna sta radi i djeluje mi skroz ok.

Ako je neko skoro renovirao kupatilo, ako moze napisati par savjeta.
Prvo sto planiram je:
1) zamjena kompletnih instalacija, plocice cu ganjati skuplje veceg promjera, ploce, ali ne prevelike, necu neke jeftine. Pokusati naci kvalitetnije na kojima se ne zadrzava kamenac, ako to uopste ima (u BL ima firma gdje su plocice do 30% jeftinije nego u Orfeju, a istog dobavljaca imaju)
2) tus kabina, zelio bih u ravni poda, staklenu, sa resetkom, ako nije dobro rjesenje onda skroz malu kadu ispod i ganjati sifon kvalitetniji koji se moze vaditi i cistiti od eventualnih dlaka i cega vec
3) koje cijevi uzimati, koji proizvodjac se pokazao najboljim, to jos nisam uspio istraziti
4) od elemenata, planirao sam ugradbenu solju, i ne znam da li ici na ugradbeni vodokotlic (da li se to "zazida" rigipsom ili kako) ili moze spoj normalnog vodokotlica i ugradbena wc solja.
5) solja i vodokotlic (Geberit ili neka druga marka), cesme Hans Grohe, Laufen, Villeroy & Boch ili neka druga kvalitetnija marka
6) Vase preporuke da li ici u Vokel, Enmon, Orfej mi se cini preskup i napucane cijene, ne znam za kvalitet nijedna od ova 3.
7) Naravno moze i neka druga provjerena marka, ovo sam vidio da par ljudi preporucuje, ne znam cijene od navedenog

Uglavnom majstor mi je rekao, ja sam lupio cijenu od 5000-6000 KM on je rekao da se moze kupatilo super srediti. Naravno, posto planiram tu zivjeti dugo, nije mi problem ni veca cifra.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2021, 09:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Jedino što mogu savjetovati je ne ugradbenom kotliću. Ok, teoretski je to sve super, skineš masku i na dohvat ti je ruke al' praktično to baš nije uvijek tako.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2021, 10:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Da nije bio loseg kvaliteta ugradbeni? Ili lose postavljen?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 294 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs