banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 09:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Maj 2015, 09:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2003, 18:50
Postovi: 303
Postoji vec jedna tema o grijanju na pelet , investicije ulaganja itd.... , ali mislim da bi bilo dobro da napravimo jos jednu gdje cemo razmijeniti iskustva vezano iskljucivo za kvalitet i cijenu.

Posto vec pravi domacini razmisljaju o narednoj sezoni ., evo ja cu prvi :)

Prosle godine sam kupio pelet iz Novog Grada , placao sam ga tada po 290 sa prevozom , dostavljeno na moju adresu , generalno pelet je dobro gorio , ali primjetio sam da ima bas puno pepela , kasnije sam se raspitao da veca kolicina pepela nastaje kad je pelet prljaviji tj vise udjela kore lisca i ostalog manje kaloricnog drvenog otpada , samim tim je pelet manje kalorican i vise se trosi .


Ove godine ista firma je okacila milion bilborda po gradu tona peleta 256KM , nazvao sam ih , na tu cijenu se dodaje jos 9KM po toni za prevoz , rekao sam im svoje iskustvo , i oni kazu da su svjesni tog proslogodisnjeg problema i da su popravili kvalitet , hm.... ???

Sad gledam po piku da ovde u BL ima pelet iz firme Baraci Mrkonjic po cijeni od 250 , ima li iko iskustva sa njima ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2015, 09:19 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 02 Jun 2015, 09:03
Postovi: 2
Poštovani,

da se i ja uključim, novi sam na forumu, al imam dosta iskustva glede grejnih materijala.

Što se tiče peleta, nemojte gledati boju, boja peleta zavisi od vrste drveta od kog se pelet presa, vrste mašine koja ga pravi (razlika u temperaturi svake ponaosob, onda, duzine kompresionog prostora, itd. Kod kvaliteta peleta, ono što se gleda i traži u EU, je, koliko je taj proizvod ekološki, to jest, koji je procenat ostatka pepela nakon sagorjevanja, onda, koja je emisija sumpora, i ostali faktori koji se dešavaju prilikom sagorjevanja. Sledeće je toplinska energija, što je tema za polemisanje koja nema kraja, ali, razlog zbog kog se više cijeni svijetli pelet u EU, je što ostane maaalo manje pepela, a što se tiče kalorične vrijednosti, tu su negdje.
E sad, pelet može biti svjetliji ili tamniji (mislim na proizvode iz cijele BiH), ali to ne odredjuje kvalitet, bitno je da pelet nije ispucao (zove se efekat hrastove kore, ili kao kad hljeb u rerni ispuca), to je zanak velike vlage, i ostalih loših faktora.
Najbolje je kupiti jednu vreću i probati, a kamini na pelet su najbolje mjesto za test. Ne trčite na jeftine i niske cijene, jer, za jednu tonu peleta, treba oko 7m3 piljevine, kad se uzme cijena materijala, troškova sušenja, presanja, hladjenja, i pakovanja, teško da to može biti cijena od 250 KM/t.

Što se tiče proizvodjača peleta, ima još jedan, koji nije naveden u prošloj temi, a to je Drvo-Commerce d.o.o., iz Teslića, ima proizvodnju u Foči i u Driniću (opština Bosanski Petrovac), jedni od prvih proizvodjača peleta u BiH, i mislim ujedno jedni od najvećih, 95% proizvoda se izvozi, odlične proizvode imaju, jer, dobar dio njihovih proizvoda se izvozi za prehrambenu industriju, gdje su kriterijumi daleko strožiji nego kod jedne peći za centralno grijanje.

Pelet ove firme se može kupiti u Tesliću, za cijene se obratite direktno.

Mogu pohvaliti zadnje 4 grejne sezone sa njihovim peletom. Probao sam i druge, ali su oni treći :-)))


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2015, 21:02 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Jul 2014, 16:07
Postovi: 6
walper je napisao:
Postoji vec jedna tema o grijanju na pelet , investicije ulaganja itd.... , ali mislim da bi bilo dobro da napravimo jos jednu gdje cemo razmijeniti iskustva vezano iskljucivo za kvalitet i cijenu.

Posto vec pravi domacini razmisljaju o narednoj sezoni ., evo ja cu prvi :)

Prosle godine sam kupio pelet iz Novog Grada , placao sam ga tada po 290 sa prevozom , dostavljeno na moju adresu , generalno pelet je dobro gorio , ali primjetio sam da ima bas puno pepela , kasnije sam se raspitao da veca kolicina pepela nastaje kad je pelet prljaviji tj vise udjela kore lisca i ostalog manje kaloricnog drvenog otpada , samim tim je pelet manje kalorican i vise se trosi .


Ove godine ista firma je okacila milion bilborda po gradu tona peleta 256KM , nazvao sam ih , na tu cijenu se dodaje jos 9KM po toni za prevoz , rekao sam im svoje iskustvo , i oni kazu da su svjesni tog proslogodisnjeg problema i da su popravili kvalitet , hm.... ???

Sad gledam po piku da ovde u BL ima pelet iz firme Baraci Mrkonjic po cijeni od 250 , ima li iko iskustva sa njima ?


Ja koliko znam imaju u Baraćima dvije fabrike peleta: Silvaco i Lazić. Ja sam prošle godine uzimao od Lazića i zadovoljan sam njihovim peletom, i ove godine ću od njih naručiti. Što se tiče pepela, ja imam Termoflux-ov interio kamin na pelet, moglo mi je biti dva dana bez pražnjenja pepela, osim vikendom kad sam ložio od 09.00 do 23.00-tad sam na kraju dana praznio pepeo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2015, 08:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ja sam vec nekoliko godina uzimao Srbacki pelet. Slovenacka Sava je vlaskin firme, cini mi se da su sad uradili rebrandiranje... Prosle godine sam uzeo pelet iz Baraca, sve komsije uzimale pa uzeo i ja. Ocaj zivi. Sreca pa sam imao nesto starog peleta. Ako je ovaj sam bio, uopste ne bi gorio i pec bi se ugasila. U pepelu ne bude fini prah, nego bas komadi koji nisu do kraja izgorili. I kad sam zvao tog kamiondziju koji je dovezao pelet da se pozalim na kvalitet, rekao mi je onako gospodski da popusim ku**c.

Inace za taj Savin pelet iz Srbca sve preporuke...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2015, 08:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Avg 2007, 18:54
Postovi: 442
Lokacija: BL
Jel' Lazićev pelet? Ja nisam imao takvo iskustvo, a već par godina uzimam njihov. Nisam ni 100% zadovoljan ali nisam imao problema oko gorenja.. Koliko je taj srbački po toni?

_________________
Signature


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2015, 11:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Boja peleta ne moze da kaze kakav je pelet, to zavisi od granulacije piljevine, vrste rolera i matrice, duzine kompresionog puta, kolicine lignina, ispravnosti masine itd Da li je pelet ispucao isto nema veze s kvalitetom peleta, ako je sastav 100% bukva i recimo presusena je piljevina, mora se u proizvodnji dodati vode da bi masina mogla izdrzati taj pritisak i protjerati piljevinu kroz matricu, u tom slucaju pelet ce ispucati po duzini ali mu nece nista nedostajati i bice dobar, u tom slucaju samo je proizvodjac na gubitku jer ce imati vise otpada koji se pojavljuje prilikom pucanja. Najbitnije sto se tice peleta je sastav, sto vise bukve to bolje, medjutim malo ko ce da se usudi da stavi preko 60% bukve jer nema masinu koja to moze da ispresa tako da se gura raznog smeca da se smanji kolicina lignina i da to kikiriki masine proguraju. DOO Josne Kostajnica je drvopreradjivacka firma koja se bavi proizvodnjom poluproizvoda od drveta, preradjuju iskljucivo bukvu, od prosle godine rade i pelet, presa je MUNCH snage 150 kW i rade dobar pelet, max 20% jelovine, tako zahtjeva glavni kupac i to se postuje, ljudi dolaze od ZG privatnim autima po 50-ak vreca peleta, dolaze iz K. Dubice po pelet iako imaju proizvodjaca u Dubici, dolaze iz Novo grada iako imaju proizvodjaca u Novom gradu, to valjda govori nesto
http://www.josne.com/index.php/sample-page/

Poslano sa mog V1_Viper_I koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2015, 18:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
noriginal je napisao:
Jel' Lazićev pelet? Ja nisam imao takvo iskustvo, a već par godina uzimam njihov. Nisam ni 100% zadovoljan ali nisam imao problema oko gorenja.. Koliko je taj srbački po toni?


EDIT: Moja greska. Pelet je iz Novog Grada, a ne iz Baraca... Tako da znate koji da izbjegavate...

@veljo1981
Jesi ti vlasnik te firme ili samo zaposlenik?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2015, 19:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Zaposlen, bas na presi tako da znam sta i kako ulazi i sta izlazi.
Par firmi iz BL takodje kupuje pa preprodaje al ne bi bilo ok da imenujem, moraju i oni nesto zaraditi, nisam siguran al mislim da je sad cijena kod nas 260 km, zimi je 300 i nemoguca misija da se dobije

Poslano sa mog V1_Viper_I koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2015, 10:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2003, 18:50
Postovi: 303
DEER HUNTER je napisao:
Poštovani,

da se i ja uključim, novi sam na forumu, al imam dosta iskustva glede grejnih materijala.


Što se tiče proizvodjača peleta, ima još jedan, koji nije naveden u prošloj temi, a to je Drvo-Commerce d.o.o., iz Teslića, ima proizvodnju u Foči i u Driniću (opština Bosanski Petrovac).......

Pelet ove firme se može kupiti u Tesliću, za cijene se obratite direktno.

Mogu pohvaliti zadnje 4 grejne sezone sa njihovim peletom. Probao sam i druge, ali su oni treći :-)))



sad sam zvao , 350KM tona , kad mi je rekao cijenu nisam ni pitao za prevoz , mnogo je



zovem i ovu veljinu firmu , nasao broj na netu , nenad se lik zove , ne javlja se , cim saznam javim ovde


vidim da se jos neki ljudi zale na pelet iz NG ,nisam ni ja bio zadovoljan sa njima , medjitim najpovoljniji su i kazu da su popravili kvalitet


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2015, 12:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2003, 18:50
Postovi: 303
update :)

zvao sam ovu veljinu firmu

http://www.josne.com/ , cijena peleta im je 250KM , bave se preradom drveta , i pelet kazu da prave od 70-80% bukva ostalo jela , BEZ KORE

mali problemcic sto nemaju uigranu distribuciju , valjda ce rijesiti ovih dana

Od proslih proizvodjaca kojih sam uzimao , oni biljeze kupce, kad napune kamion onda posalju da razveze , ovi iz josne tek rade izgleda na tom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2015, 12:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ma nema šanse da bih ja više nešto od njih kupio! Čuj da mi kaže da mogu samo da mu popušim ku*ac...
Više ne eksperimentišem i uzimam iz Srbca taj Savin pelet...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2015, 12:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2003, 18:50
Postovi: 303
Sargas je napisao:
Ma nema šanse da bih ja više nešto od njih kupio! Čuj da mi kaže da mogu samo da mu popušim ku*ac...
Više ne eksperimentišem i uzimam iz Srbca taj Savin pelet...



nije da branim ove iz novog grada , necu ni ja od njih uzimati , ali to je vjerovatno neki prevoznik koji je radio za njih pa su se vjerovatno posvadjali

ne vjerujem da bi bas ovi iz fabrike tako postupili

btw , sava kranj nema nista vise sa fabikom peleta ensa iz srbaca , preuzeli su je domaci ljudi , ali to nije ni bitno ako je pelet dobar , zvao sam i njih , cijena je 280 po toni , 70% jela 30% bukva , bez kore , prevoz besplatan ako se uzima preko 10tona , ako se uzima manje onda je 10KM po toni

mogli bi se poceti i udruzivati :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2015, 23:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
walper je napisao:
update :)

zvao sam ovu veljinu firmu

http://www.josne.com/ , cijena peleta im je 250KM , bave se preradom drveta , i pelet kazu da prave od 70-80% bukva ostalo jela , BEZ KORE

mali problemcic sto nemaju uigranu distribuciju , valjda ce rijesiti ovih dana

Od proslih proizvodjaca kojih sam uzimao , oni biljeze kupce, kad napune kamion onda posalju da razveze , ovi iz josne tek rade izgleda na tom


Mi nismo bazirani na maloprodaju tako da se nismo zamarali s organizovanjem dostave, pelet je samo dio proivodnje i usluga, nase trziste je EU tako da logistiku za BIH nemamo, prosle godine su kupci organizovali prevoz i tako se dogovarala cijena. Malo je to nezgodno, ne mozes slati kamion za par tona, ne mozes uzeti novac pa ostaviti nekog da ceka dok se ne nakupi tura. Vidjecu sutra sa Nesom sta je odlucio sto se tice tih 5t. Ako kupis ocekujem recenziju ovde da se vidi kako ja odrzavam tu masinu, da znam da mi matrica od 120 kg i roleri od po 60 kg ne namjeataju bez veze kicmu :)
Da se vratim na kvalitet peleta, bez kore je zato sto imamo piljevinu od dihtarice (oble), pravimo bukove elemente, troglava dihtarica ih izobla i tu se stvara taj visak piljevine koji ide u pelet, jelovu piljevinu kupujemo tako da je stavljamo samo onoliko koliko moramo, da se pelet moze napraviti samo od bukve stavljali bi 100 % bukvu ali ne moze, vidio sam reklame 100% bukva, 100 % hrast al to su bajke a bajki imamo previse i od politicara tako da nam o peletu ne trebaju

Poslano sa mog V1_Viper_I koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2015, 10:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2003, 18:50
Postovi: 303
veljo1981 je napisao:
. Malo je to nezgodno, ne mozes slati kamion za par tona, ne mozes uzeti novac pa ostaviti nekog da ceka dok se ne nakupi tura.


Nisi me razumio , niko i ne salje kamion za par tona , ja sam se prosle godine narucio 6 paleta iz novog grada (nesto mi je i ostalo) i oni su mi rekli kad napunimo kamion za banja luku zovemo vas , proslo je par dana i ljudi me zovu , kazu napunili smo kamion odgovara li vam tad i tad , ljudi su dovezli kamion sa onom rukom spustili u dvoriste , ja im platio i to je to , mirna bosna :)
Sve vise ljudi se grije na pelet i oni veoma cesto idu u BL , mislim da u ovoj regiji ako je dobar pelet , ture bi mogle biti svakodnevne , bar u spicu nabavljanja

Za one koji nabavljaju ENSA pelet (bivsa SAVA fabrika iz srpca) , njihov pelet imate po cijeni od 280 sa prevozom u skladistu MEDEKS pored vocar prometa prije prijedorske petlje

znam da dosta ljudi hvali ensa pelet ali me malo kopka sto je kod njih sastav 70% jela , neko tvrdi bolji je bukov neko od crnogoricnog

u medeksu jos imaju pelet
ENSA
SILVAKO
FAGUS
FOČA

svi su po 280 sa prevozom , lik u skladistu tvrdi da je najbolji foca kao ima najvise bukve , a garant ima najbolju marzu na njemu :)

Ima li iko iskustva sa navedenim peletima .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2015, 11:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Razumio sam te ali je fora sto mi nemamo razvijenu mrezu za BIH, mi imamo privatne kupce iz BIH koji su po preporuci ili slucajno nabasali na nas pelet pa sad kupuju, prevoz sami rijese. Nismo radili reklame, nemamo takav kamion sa dizalicom za palete, imamo sticare posto firma radi usluge u sumarstvu ali oni mogu dovesti tu po lokalu, nisu za slati u BL. Ne znam kakav je plan, da li ce se dio proizvodnje distrubuirati po BIH stavrno nisam upucen. Prvenstveno sam usao u temu posto sam mislio bice rasprave o samom procesu dobijanja peleta pa da se razmijene iskustva, a ujedno i reklamirao malo pa ko je u mogucnosti nek proba kakav je pelet, znam da vam je tesko nabaviti dobar pelet a znam iz prve ruke da je ovaj dobar

Poslano sa mog V1_Viper_I koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2015, 13:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12365
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Ima li briketa, i koliko je po toni?

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2015, 14:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Sad sam pričao sa starim i on mi reče da je zvao Ensu. Oni su mu valjda rekli da se njihov pelet jedino u Top građi u Ramićima može kupiti. Koliko sam ga ja skontao, on je bio tamo, i vreće koje oni imaju su iste našim starim vrećama. Komšija koji je u medeksu kupio pelet, valjda isto Ensa, ima drugačije vreće...
Cijena je isto 280KM po toni.

Ko je lud, a ko je zbunjen tu ja pojma nemam...
Najbolje otići u obe pa pitati ili da sam nazoveš Ensu pa njih pitaš. Ko će znati šta je moj stari tu skontao, možda je i on pogriješio...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2015, 14:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2003, 18:50
Postovi: 303
svasta , sad zvao ensu i pitao , kazu nas pelet je u top tunjicama , reko gledao sam ima u medeksu 280 prevoz besplatan , kaze on meni nisam ja siguran da je to nas pelet ??? , ali ako vam treba 5 tona mozemo dogovoriti i prevoz da bude besplatan


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2015, 16:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Hahaha, znači ipak je moj stari bio u pravu... :D
280 je u Top građi u Tunjicama sa prevozom. Koliko su oni tražili za 5 tona?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jul 2015, 06:45 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 09 Jul 2015, 06:30
Postovi: 6
znali iko ista kakav je ovaj pelet:

PELET AKCIJA - Pellet (256 KM)
http://www.olx.ba/r/11602292/107735

To so oni sa bilborda po celoj rs.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs