banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 10:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 100 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Plaćanje računa
PostPoslato: 08 Nov 2018, 00:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Kako ti to pričaš pametno, mora da ti neko radi na budzetu pa znas iz prve ruke kako funkcionise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plaćanje računa
PostPoslato: 08 Nov 2018, 00:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7791
Lokacija: Mejdan
super_koza je napisao:
Dakle, ja sam dva puta platio tromjesečni iznos prije obračuna, a kad je stigao obračun onda se ispostavilo da sam platio više nego što sam potrošio.

Buržuj :lol:

super_koza je napisao:
Višak iz Pošta Srpske ne treba da sjedi nezaposlen kod kuće, već da dobiju neki smislen posao pa da privređuju nešto i zarade i sebi platu i državi poreze. Ovako samo primaju socijalu od države i prazne kasu. Ništa ne privređuju. Pa se onda čudimo kad nam lupe 1.8 KM dodatnih troškova na "praćenje paketa"...

Gdje da dobiju posao?
Koliko je novih radnih mjesta otvoreno u BL u posljednjih godinu dana?
Fabrika izgrađeno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plaćanje računa
PostPoslato: 08 Nov 2018, 00:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ma koliko je otvoreno u zadnje dvije decenije....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plaćanje računa
PostPoslato: 08 Nov 2018, 00:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7791
Lokacija: Mejdan
Philby je napisao:
Ne nude niže troškove jer im se može. Imaš opciju da ta ušteda njima bude ekstra dobit, a ti to svakako plaćaš. Kad je tako neka i ovi uzmu koju paru, a ako uvedu nižu cijenu za elektronsku dostavu onda ću razmisliti kako da dobijam račun.

+1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plaćanje računa
PostPoslato: 08 Nov 2018, 02:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Super koza, а види, то је све лијепо, али овдје причамо (бар мислим) о стању 400 км јужно од Беча, или гдје већ живиш. Овдје је и пузање мисаона именица, камоли ходање

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plaćanje računa
PostPoslato: 08 Nov 2018, 07:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
A jbg il ćemo se mjenjat il nas neće biti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plaćanje računa
PostPoslato: 08 Nov 2018, 07:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Covjek je u pravu, ajd vi otvorite firme pa zaposlite 3x vise radnika nego sto vam treba. Da nije toliko nepotrebnih na budzetu bili bi i racuni manji. Ima posla, 5 km po paleti ja juce vidio na piku, najveci levat moze danas sloziti 10 paleta, eto 50km, i ono, ne lizes guzicu stranci :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plaćanje računa
PostPoslato: 08 Nov 2018, 08:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
То стоји, али зашто би рецимо неко ко се школовао за сасвим друге ствари, стручан за нпр. медицину, умјетност, ингорматику, учио, плаћао факултет, давао испите, на крају слагао палете? То се може и без школе.

Ок, то је већ друга тема, али само кажем :) Увијек има посла око слагања палета, али што би се онда ико образовао?

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plaćanje računa
PostPoslato: 08 Nov 2018, 08:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Pa da udara pecate u posti zaboga :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plaćanje računa
PostPoslato: 08 Nov 2018, 08:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Zato sto nema dovoljno posla, odnosno ides raditi tamo gdje ima ili radis nesto za cim je potreba a ne daj 5 ljudi na jedno radno mjesto i to vecinom stranacki podobnih

Moj buraz je popisivao struju, mislim da mu je plata bila 700-800 km, al jbg ne radis subotom i nedjeljom, lijep godisnji po zakonu, bolovanje kad ti se digne al malo para. Napustio je i sad radi u Sloveniji, radi i subotom i nedjeljom al navuce blizu 2000 evra. Ima posla, samo svi bi mi posla da ne radimo, to je najveci problem. Ja dodjem u opstinu u 14:45 da mi odrade nesto a sve pogaseno, jakne i torbice na ramenima a radno vrijeme do 15h, trulo al krepace i to

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plaćanje računa
PostPoslato: 08 Nov 2018, 09:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Umetnik je napisao:
То стоји, али зашто би рецимо неко ко се школовао за сасвим друге ствари, стручан за нпр. медицину, умјетност, ингорматику, учио, плаћао факултет, давао испите, на крају слагао палете? То се може и без школе.

Ок, то је већ друга тема, али само кажем :) Увијек има посла око слагања палета, али што би се онда ико образовао?
Izbaci umjetnost sa spiska, i ti koje si nabrojao imaju uvijek posla. To što bi neki da šire dupe u fotelji kancelarije pošte i efektivno rade danas po sat dva jbg. Samo plata po učinku. Da vidite kako se onda fino živi. Ima i za penzije i za zdravstvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plaćanje računa
PostPoslato: 08 Nov 2018, 11:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Kako ti to pričaš pametno, mora da ti neko radi na budzetu pa znas iz prve ruke kako funkcionise.


Niko mi ne radi na budžetu. Imam dovoljno poznanika u okruženju koji su na ovaj ili onaj način dobili posao negdje i savršeno znam koliko ti ljudi vrijede i šta oni rade.

Da li bi vjerovao da se ljudi ubiše od dosade? Da nemaju više filmova i serija da gledaju na poslu? Možeš li to zamisliti? Znači, ne zarade platu za sebe i porez za državu, ali su i dalje tu...

Choban je napisao:
Gdje da dobiju posao?
Koliko je novih radnih mjesta otvoreno u BL u posljednjih godinu dana?
Fabrika izgrađeno?


Postoje tri opcije.
Prva je da im njihove firme nađu neke radne zadatke. Sjeća li se neko Spintera možda? Zašto Pošte ne bi mogle opet uvesti neku novu djelatnost pa da zaposli ljude koji im inače ne zarađuju novac?
Druga je da traže poslove u realnom sektoru. Svako ko vrijedi i ko zna da radi posao će prilično lako dobiti mjesto u nekoj privatnoj firmi. Privatne firme uvijek traže bolje radnike.
Treća je prekvalifikacija i dodatno obrazovanje. Koliko medicinskih radnika i građevinara nam fali?

Jebi ga, naštancali smo toliko pravnika i ekonomista da sad ne znamo šta ćemo sa njima. Treba vidjeti šta nam treba i taj kadar stvarati...

Umetnik je napisao:
Super koza, а види, то је све лијепо, али овдје причамо (бар мислим) о стању 400 км јужно од Беча, или гдје већ живиш. Овдје је и пузање мисаона именица, камоли ходање


Pusti te šuplje priče. Treba vidjeti šta vani valja i te dobre ideje ukrasti. Nisu vam valjda isprali mozak pričom kako mi ništa ne možemo. Mi samo nećemo...
Pa šta rade Kinezi sve vrijeme? Kradu ideje.

Problem je što se izborne politike zasnivaju na nekim grandioznim pričama i obećanjima, umjesto da govorimo o nekim realnim stvarima koje sad možemo uraditi...

munja.alex je napisao:
A jbg il ćemo se mjenjat il nas neće biti.


Jebi ga, ljudima se sviđa socijalizam. Nek ti država otvori firmu, nađe posao, drži te tamo do penzije iako ništa ne radiš, pa na kraju još i penziju da ti da.
Probaj ti na svom poslu reći da ti se ne radi, pa ćeš vidjeti za koliko će se pojaviti neko kome se radi... Ili će te šef otjerati jer ne zarađuješ ništa firmi... :D

Umetnik je napisao:
То стоји, али зашто би рецимо неко ко се школовао за сасвим друге ствари, стручан за нпр. медицину, умјетност, ингорматику, учио, плаћао факултет, давао испите, на крају слагао палете? То се може и без школе.

Ок, то је већ друга тема, али само кажем :) Увијек има посла око слагања палета, али што би се онда ико образовао?


Ne trebaju slagati palete. Ne pričam ja kako školovani kadar treba raditi fizičke poslove. Neko ko je stručan i ko zna posao nikad nema brige. Privatni sektor uvijek hoće takve.

Problem je što su ljudi "pozavršavali fakultete" i dobili poslove u državnoj službi iako nemaju šta da rade ili ne znaju da rade. Jebi ga, ubijaju nas silni privatni univerziteti i korupcija u obrazovanju. Lako je to sad trpati pod jorgan, ali jednom si moramo pogledati u oči i reći da to tako ne ide dalje. Kažem ti, ti državni poslovi su kao socijala...

Na kraju, korupcija u obrazovanju znači cirkus u struci...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plaćanje računa
PostPoslato: 08 Nov 2018, 11:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Aj kada mastamo, mogla bi drzava smanjiti broj zaposlenih u administraciji tako sto ce subvencionisati godinu/dvije dana njihove dotadasnje plate u realnoj privredi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plaćanje računa
PostPoslato: 08 Nov 2018, 11:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
The_new_Statesman je napisao:
Aj kada mastamo, mogla bi drzava smanjiti broj zaposlenih u administraciji tako sto ce subvencionisati godinu/dvije dana njihove dotadasnje plate u realnoj privredi.


Zašto da ne? Dvije gosine se odrekneš poreza koji oni svakako u državnoj službi ne bi ni zaradili, da bi poslije postali produktivan element društva.

Nisam ekonomista, pa ne mogu reći da li ovo stvarno ima smisla, ali aferim, ideja o kojoj se treba popričati...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plaćanje računa
PostPoslato: 08 Nov 2018, 11:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Bruto plate, sta god.
Za godinu dana ce se uspjeti prekvalifikovati sa nekog referentskog mjesta na konkretan posao.
Ako ne uspije, nije ni za drzavnih jasala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plaćanje računa
PostPoslato: 08 Nov 2018, 11:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Nema tu pameti, sto manji rashodi i sto veci prihodi. Ako u privatnim firmama bar u mom sektoru ide jedan radnik na 1.5 radno mjesto ili da bude lakse 2 radnika rade sto bi trebala minimum trojica onda moze i u drzavnim biti jedan na jedno radno mjesto. Visak otpustiti pa nek se snalaze, ko je sposoban on ce se snaci ko nije nek crkne, ne moze drugacije koliko god ruzno zvucalo. Idem da potvrdim zdravstvenu, koja se potvrdjuje samo zato da bi stranacki kadar "radio", pauza od 09:30 do 10:00, ona dolazi u 10:10 i nosi dorucak sa sobom, znaci jesce u radnom vremenu jer je 40-50 min bila na kafi. Dok god toga ima nema se ovde sta traziti i nek bjezi raja odavde pa makar Malta i Slovenija al nek ne hrane takve. Samim tim sto odlaze pogoduju i mom sektoru pa se ne moze naci radnik, plate rastu a uzde se olabavljuju, mozda u drzavnom sektoru nije dobro al nama u privatnom se pravo digao :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plaćanje računa
PostPoslato: 08 Nov 2018, 11:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ja sam za da svi ljudi rade i da nose svoj jaram. Niko nije zasluzio da gladaju. Neka nas takvi smo. Al on navalio da prica o postenju i kako samo se on pati a ostali drkaju. Ma de...

Veljo sta ces ti u 15 do 15 u opštini. Svirao si kur cu cijli dan i onda odoh u opstinu. To isto ko u prodavnicu kad udju u veliku nabavku u 10 min do fajronta. Gamad smo mi.
veljo1981 je napisao:
Nema tu pameti, sto manji rashodi i sto veci prihodi. Ako u privatnim firmama bar u mom sektoru ide jedan radnik na 1.5 radno mjesto ili da bude lakse 2 radnika rade sto bi trebala minimum trojica onda moze i u drzavnim biti jedan na jedno radno mjesto. Visak otpustiti pa nek se snalaze, ko je sposoban on ce se snaci ko nije nek crkne, ne moze drugacije koliko god ruzno zvucalo. Idem da potvrdim zdravstvenu, koja se potvrdjuje samo zato da bi stranacki kadar "radio", pauza od 09:30 do 10:00, ona dolazi u 10:10 i nosi dorucak sa sobom, znaci jesce u radnom vremenu jer je 40-50 min bila na kafi. Dok god toga ima nema se ovde sta traziti i nek bjezi raja odavde pa makar Malta i Slovenija al nek ne hrane takve. Samim tim sto odlaze pogoduju i mom sektoru pa se ne moze naci radnik, plate rastu a uzde se olabavljuju, mozda u drzavnom sektoru nije dobro al nama u privatnom se pravo digao :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Kad tvoj gazda bude davao platu cijelu na banku a ne na ruke. I kad bude naplacivao i davao racune eto nama zelene grane. A do tad ne seri ni ti ni bilo ko drugi o postenju. Koliko ti radnika u firmi prijavljeno koliko radi? Nijedan tako da.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plaćanje računa
PostPoslato: 08 Nov 2018, 11:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Sve jedan je prijavljen al na minimalac

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plaćanje računa
PostPoslato: 08 Nov 2018, 11:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Ma malac se zalece, ne znam cemu to :)

Ja sam za da svi ljudi rade i da nose svoj jaram. Niko nije zasluzio da gladaju. Neka nas takvi smo. Al on navalio da prica o postenju i kako samo se on pati a ostali drkaju. Ma de...

Veljo sta ces ti u 15 do 15 u opštini. Svirao si kur cu cijli dan i onda odoh u opstinu. To isto ko u prodavnicu kad udju u veliku nabavku u 10 min do fajronta. Gamad smo mi.
Nisam svirao kurcu nego sam uzeo dan slobodan i otisao u Gradisku da pokupim papire za novorodjence, tamo opstina, policija, opet opstina i onda moram da prijavim kod sebe, taman bih stigao al gospoda gase prije kraja radnog vremena. Nisi u pravu ni 1%, zasto bi neko radio ako je visak, rekao sam ti, otvori firmu i zaposli 3x vise ljudi pa vici kako svi trebaju raditi

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plaćanje računa
PostPoslato: 08 Nov 2018, 11:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Kad ovako citam neke stvari, tacno je steta sto Hitler nije uspio da provede sve svoje ideje...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 100 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs