banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 238 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Feb 2017, 10:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Dec 2016, 14:15
Postovi: 68
Da pokušamo malo oživiti ovu temu. Radi zaštite svojih interesa, bio sam prinuđen upustiti se u čitanje regulativa i pokretanje akcije i to želim da podijelim na ovom forumu. Na kraju krajeva, to je i bio razlog registracije na forum. Pošto sav proces još traje, priču sa rezultatima ću podijeliti po okončanju istog. Uglavnom, i do sada mogu reći da postoji niz načina da se potrošači zaštite i da imam rezultata.

Za početak nešto aktuelno. Na zasjedanju Narodne skupštine danas su izmjene i dopune Zakona o zaštiti potrošača. Osnovna novost je da će trgovci biti sankcionicani ukoliko pored cijene proizvoda na akcijskoj prodaji, ne istaknu i cijenu proizvoda ostvarenu u redovnoj prodaji. http://www.nezavisne.com/ekonomija/trziste/Trgovci-u-RS-ce-uz-akcijsku-morati-navesti-i-redovnu-cijenu-proizvoda/410061

Pošto se forumaš koji je otvorio temu zaista potrudio, pokušaću podijeliti novije informacije kako bi nekom mogle koristiti. Žao mi je što tema nije bila na vrhu i što nisam pretražio forum jer ovo što je despot777 prošao u velikom procentu je slično mom iskustvu.

Interno prečišćeni tekst Zakona o zaštiti potrošača http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada/Ministarstva/MTT/Documents/%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%20%D0%BE%20%D0%B7%D0%B0%D1%88%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B8%20%D0%BF%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B0%D1%87%D0%B0%20%D1%83%20%D0%A0%D0%A1-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%87%D0%B8%D1%88%D1%9B%D0%B5%D0%BD%D0%B8%20%D1%82%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%82_296072843.pdf

Za one kojima se ne da čitati sve, skraćena verzija u brošuri za ostvarivanje prava potrošača. http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada/Ministarstva/MTT/Documents/%D0%91%D1%80%D0%BE%D1%88%D1%83%D1%80%D0%B0%20-%20%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B8%D0%BD%D0%B8%20%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%9A%D0%B0%20%D0%BF%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8%D1%85%20%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B0_398399260.pdf

Evidencija udruženja za zaštitu potrošača na ovoj stranici, zanimljivo je pogledati podatke o projektima koje je finansirala Vlada http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada/Ministarstva/MTT/Za%C5%A1tita%20potro%C5%A1a%C4%8Da/Pages/default.aspx

Ova udruženja mogu pomoći savjetodavno, ali stekao sam utisak da nemaju dovoljno energije. Da imaju, ova tema bi bila jedna od najaktivnijih ili bi našli drugi način borbe za zaštitu potrošača. Jer poskupljenje prevoza i niz drugih ataka na potrošače ostaju gotovo bez reakcije. Naravno, ovo je samo moj utisak i nikako razlog da ih zaobilazite. To govorim zbog pristupa, tretirajte ih kao nekoga ko je zadužen da to radi, a to i jeste zakonska obaveza i da to rade našim novcem, finansirajući se preko projekata Vlade.

УДРУЖЕЊЕ ГРАЂАНА "ПОКРЕТ ПОТРОШАЧА РС", БАЊА ЛУКА
Николе Пашића 46
Телефон/факс: 051/315-243
E-mail: consumers.rs@blic.net
Радно вријеме Пон - пет од 08 до 13 часова

УДРУЖЕЊЕ ПОТРОШАЧА "РЕАКЦИЈА" БАЊА ЛУКА
Tel. 065/377-114 065/393-813
e-mail: udruzenje_reakcija@yahoo.com
Пон - пет од 08 до 13 часова

Najozbiljnija i najkonkretnija institucija je Inspektorat. Ključan je član 39a stav 2 Zakona o inspekcijama u RS (SG RS 74/10, 109/12, 117/12, 44/16): Inspektor je dužan da uzme u postupak predstavke građana, preduzetnika, javnih preduzeća, ustanova, agencija, udruženja i drugih pravnih lica koje se odnose na povredu propisa iz njihove nadležnosti, izvrši inspekcijski nadzor i o utvrđenom činjeničnom stanju i preduzetim mjerama pisano obavijesti podnosioca predstavke u roku od 30 dana od dana prijema predstavke.

Републичка управа за инспекцијске послове
Инспекторат Републике Српскe
78000 Бања Лука
Трг Републике Српске 8
prijave i pritužbe na ovom linku http://www.inspektorat.vladars.net/prijave
tel za prijave 051 456 140
Тел: +387 51 334 627
Факс: +387 51 307 955
Email: uprava@inspektorat.vladars.net


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2017, 11:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Dec 2016, 14:15
Postovi: 68
Sad ću pokušati da budem konkretniji, na primjeru pružaoca usluga telekomunikacija. Dio stvari je primjenljiv na sve oblasti, a nešto je specifično.

Razlozi za pritužbu: loš kvalitet usluge, nepostojanje obrasca za prigovor, nejavljanje na korisnički telefon koji mora biti dostupan 24 sata, neodgovaranje na prigovor, neispravnost zadužene opreme...

1. korak - upućivanje pismenog prigovora trgovcu (pružaocu usluge)
ovdje obavezno navesti broj ugovora i kopiju i konkretan razlog za pritužbu i precizan zahjtev kako da se pritužba riješi. obavezno pismeni prigovor, i po mogućnosti u dva primjerka, jedan ostavite sebi sa prijemnim pečatom trgovca

2. korak - praćenje svih rokova na koji trgovac mora odgovori i način na koji je trgovac odgovorio (ako odgovori)
npr. ako ste u januaru uputili prigovor na kvalitet usluge, odmah po prijemu računa imate rok od 8 dana da uputite prigovor na iznos računa, inače prolazi zakonski rok i nemate mogućnosti smanjenja računa
npr. trgovac odgovori na uopšten način a problem nije riješen, onda uputite prigovor na nedovoljno kvalitetno rješenje prigovora

3. korak - konsultacije za udruženjem potrošača
zovnete, kažete u čemu je problem i uputiće vas dalje i savjetovati (savjet ne morate primjeniti naravno, ako smatrate da nije pravi). Ne bih previše vremena gubio, konkretno reći problem i šta mislite, hvala i doviđenja.

4. korak - angažovanje inspekcije i nekog drugog organa ako postoji (u ovom slucaju Regulatorna agencija za komunikacije)
ovaj korak po isteku svih rokova. evo jedan konkretan primjer: los kvalitet usluge u januaru, upucen prigovor, operater odgovorio ali problem nije rijesen. Stigao račun, podnio prigovor na iznos računa i nisam platio. Ne odgovaraju ništa, stiže račun za februar i to neplaćanje obračunavaju kao dug. E, tad nastupa Republičk inspekcija (u ovom slučaju tržišna, ali vi u svojoj pritužbi ne morate navoditi, oni će proslijediti odgovarajućoj inspekciji). Šta je konkretan razlog za pritužbu? Neodgovaranje na prigovor na iznos računa. Dužni su ili prihvatiti vaš prigovor ili osporiti ali uz pismeno obrazloženje.

Tu je i Regulatorna agencija za komunikacije sa dosta zakonskih akata koji štite potrošača. Ma ko šta pričao, ipak je to ozbiljna institucija koja će barem zaprimiti svaki prigovor i sprovesti postupak.
Da ne širim, ako nekog zanima napisaću i članove iz te regulative i osnovna kršenja prava potrošača.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2017, 05:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Bezrepipele je napisao:
1. post na forumu i odmah problem. :(
Zapravo, ne znam kome bih se obratio, niti da li ima ikakvog efekta ovo što radim, ali eto... Čini mi se da će mi lakše biti ako podijelim ovu "muku" sa drugima! Ko zna, možda naiđem na nekog sapatnika sa sličnim problemom!


Nedavno kupih ovaj televizor, koji je, uzgred budi rečeno, moja prva "online" kupovina. Ubrzo sam primijetio da TV ima mrtve piksele, tačno tri komada, od kojih je jedan (bijeli) na sredini ekrana i vidljiv sa 3 metra. Iritirajući prizor na novom TV-u. :confused2: Četvrtog dana, od dana kupovine, poslije dugog porodičnog vijećanja, odlučim da ih nazovem i požalim se na problem. Znam da Samsung, u uređenim zemljama, ima i "zero dead pixel policy", tj. da se TV mijenja novim u roku 7 dana, od dana kupovine, bez obzira na broj mrtvih piksela, a znam i da je BiH daleko od uređene države. Ali eto, ipak nazvah dotičnu firmu da probam, pa šta bude da bude!

Odgovor je bio da se TV vrati njima, a oni će sa ovlašćenim serviserima vidjeti šta i kako dalje. Danas, 12 dana od kada sam im poslao TV, javiše se i vele da mi neće poslati nov zamijenski TV, nego će mi servis promijeniti panel, tj. ekran i da će mi ga vratiti u roku 10-15 dana!!!!! :angry4:

Šta činiti?? TV nov, radio 3-4 dana, na vrijeme prijavljena falinka i vraćen!! Gdje sad da ga raskopavaju tamo neki šklj serviseri i stavljaju panel (ko zna kakav i ko zna odakle)??? Jbt. kupio sam nov TV, koristio 3-4 dana, a oni da mi ga, nakon 20-25 dana, vraćaju raskupusanog. Jednostavno, nemam povjerenja u te servise i servisere, rezervne dijelove koje ugrađuju, svašta se tu mulja!!! Imam jako neprijatna iskustava!!! Od kud znam da neće staviti polovan ili stari panel? Ovo je 3D, Smart TV, model za 2014. godinu i razlikuje se od prethodnih (kvalitetniji je osvjetljenje, bolji 3D prikaz, 400Hz osvježavanje... itd) Mislim da ove na servisu baš boli briga za to. "Upasovaće" neki panel od prije 4 godine, malo zamazati u stilu "drži vodu dok majstori odu" i to je to. Kavi herci kakvi bakrači!!


Pitanje je šta činiti? Dopustiti da mi mijenjaju panel na 4 dana starom TV-u? Tražiti da mi vrate moj TV i pomiriti se da sudbinom kletom? Tražiti nov uređaj?? Ako je ovo zadnje - kako i na koji način??



Ko god doš'o -dobrodoš'o, sa bilo kakvom sugestijom.
Hvala! :)

Pozdrav, kako služi tv dosada? Jbg to što ti se desilo su čari onlajn trgovine...i mislim ako si imao orig.ambalažu i ostalo da su ti trebali zamjeniti novim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2017, 22:19 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2014, 15:35
Postovi: 58
Nisam vidio ranije ovaj tvoj post. :oops:
Završilo se sve povoljno za mene. Dobio sam nov TV i evo već 2 godine, i kusur, radi bez ikakvih problema. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2017, 13:32 
Ne znam gdje staviti link. Ovo je ono sto je nepokoreni govorio?

http://www.espreso.rs/vesti/ekonomija/1 ... i-u-srbiji


Vrh
  
 
PostPoslato: 30 Nov 2017, 11:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2013, 22:19
Postovi: 334
Lokacija: na okuci
Ako je na proizvodu (pakovanju koje ima 2 komada tog proizvoda) istaknuta jedna cijena, a na kasi je druga, duplo veca od istaknute, kakva prava tu potrosac ima? Oni racunaju to kao da ti prodaju 2 proizvoda, iako je nemoguce kupiti samo 1 komad, vec moras oba, koja su u tom paketu.
Na webshopu te prodavnice je ista cijena kao i ta koja je istaknuta u radnji, a na slici sa webshopa su takodje 2 komada proizvoda (koja cine 1 paket).

_________________
Све док Врбас Бањалуком тече...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2017, 17:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Sve ok ako je tako naznaceno, da jedan komad dobijes po toj cijeni. To sto nije moguce kupiti jedan komad, to nije do prodavaca vec proizvodjaca, a to je vec komplikovanija tema.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 13:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Je li ovo logika za "glupe bosance", posto sigurno nije greska, jer sam isti odnos cijena vidio i u Asu i u Konzumu, samo druga cijena. Ovo je Fis.
8+2 gratis kosta vise nego 10 obicnih. Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 14:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Etikete sa cijenama izgledaju potpuno drugacije. Moze li biti da su te 8+2 nova roba, a da je kafa inace poskupila? Onda bi ove od 10 mogle biti stara roba koja im je bila jeftinija kad su je nabaljali.

Ako nije to, onda je pravo majmunisanje. Naravno da ce ljudi poletiti za ovima 8+2, ne razmisljajuci da im je to skuplje jer su vidjeli natpis "gratis" na vrecici...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 16:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
blaf77 je napisao:
sigurno nije greska, jer sam isti odnos cijena vidio i u Asu i u Konzumu, samo druga cijena.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 16:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Hahaha mozda su svi zaboravili promjeniti cijenu na vise. Inace te nabrojane prodavnice zaobilazim u sirokom luku!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 19:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Dva razlicita proizvoda, tj barcoda. Nisu iz iste serije, nije ista nabavna cijena, zato je i maloprodajna razlicita.
Nelogicno ali tako je.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 19:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ja uvijek gledam jediničnu cijenu ako piše. Tako je najlaške skontati šta je povoljnije...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 20:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
То сам код нас видио само у Тропику. У Београду пише у сваком маркету.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 20:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
U Tropicu i radim nabavke od propadanja Mercatora pod Todorić imperiju Agrokora. Tamo gledam pošto kila na deklaraciji iili komad. Tako su pistaći eurocompany najskuplji pa mogy, najjeftiniji u nekoj bijeloj kesi čvrstoj sa vakuum trakom...

Sent from my Smartphone 3.1 Lite using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 20:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ја сам тако сконтао да је цијена килограма "квалитетне" паштете = цијена килограма сланине.

И престао да једем паштету. :lol:

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 21:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Dobar primjer! :wink:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2018, 17:49 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Sep 2009, 10:51
Postovi: 853
Pozdrav svima,
nisam siguran koga i gdje pitati, pa mi ova tema prva pala na pamet.
Dakle, danas dobih na poklon portable zvucnik koji je fake, na kutiji je logo originalnog brenda, znaci sve vjerodostojno, dok se proizvod nije raspakovao i probao, te malo bolje zagledao. Dobio sam i racun, u slucaju potrebe za reklamacijom, pa sam u dilemi sta da radim. Necu da cimam ljude koji su mi poklonili jer mi je neprijatno, a naravno nisu ni oni mogli znati...
U pitanju je JBL Charge 2 i na kutiji se jasno vidi naljepnica brenda nakacena na kutiju no name proizvoda.
Sta mi je raditi, moze li se ovo nekome prijaviti?
Opet kazem, gledam poklonu u zube, ali me iznerviralo ovo podmetanje mu*a pod bubrege iz prodavnice koja mi se nikad nije svidjala...
Slika

Mi Note 3 via Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2018, 18:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Kako znas da je laznjak?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2018, 18:56 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Sep 2009, 10:51
Postovi: 853
Prvo, cudno mi je bilo da pola manuala, koji je na papiricu 6x12cm, pise na kineskom, komande za volume ne rade, plus kvalitet zvuka nije kakav sam ocekivao, treba biti puno bolji... na kraju malo procackam i nadjem ovaj video.
https://youtu.be/CuGLWzFt-LY

I prije nego sto sam ga nasao, bio mi je cudno da postoji micro sd slot.

Mi Note 3 via Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 238 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs