banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Sep 2013, 08:52 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
Ovi paraziti iz elektokrajine stvarno nisu normalni.Posto sam cekao 4 mjeseca nakon podnosenja zahtjeva za novi prikljucak na elektro mrezu.,od njih dobijam nekakav predracun gde traze da im platim 1400 km,moram reci da sam prilikom podnosenja zahtjeva platio 56 km,1400 su troskovi prikljucka znaci trebaju povuci kabal 50 metara i udariti jednu banderu,pa oni nisu normalni.imamo najskuplju struju u evropi,struja nam je skuplja nego u svajcarskoj gde je standard zivota daleko veci.
koje seljacine,u normalnoj zemlji dobijes prikljucak besplatno jos ti daju 500 franaka bonusa i razne druge pogodnosti samo da budes njihov korisnik i potrosac a ovi ruralci ovako,jos ih moras cekati mjesecima


Hitno treba privatizovati sve distribucije,dati u ruke normalnim kompanijama sa zapada koji ce rastjerati lopove i parazite,i ukinuti monopol i omoguciti konkurenciju na trzistu elektricnom energijom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2013, 09:06 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Imam i ja problema sa Elektrokrajinom oko priključka na trofaznu struju, do sada sam imao monofaznu, i to će me koštati preko hiljadu maraka. Ok, lopovi su, tu nema priče ali ti konstanto proturaš laž da imamo najskuplju struju u Evropi....

Slika

Slika

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2013, 12:42 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
zoka nije laz imam sestru koja zivi u svicarskoj vec vise od 15 godina i cesto sam boravim tamo,bar 10 puta sam uporedjivao racun,ona racun dobija svakih 6 mjeseci i bude oko 150 CHF znaci oko 35-40 km mjesecno a ja ovde za slicnu potrosnju nemogu proci ispod 50 km

drugo ovde postoji nesto sto se zove obracunata snaga koja se obracunava uz potrosene kilovate,treba i nju uzeti u obizr

znam da ima vise distributera i da moze da bira kod kojeg ce se prikljuciti,cak u ponudi imaju ona brojila kod koji ubacujes novac i trosis onoliko koliko si ubacio,znam da ima nekih raznih bonusa i pogodnosti koji nude,tako da je cesto mjenjala distributere,uglavnom odjava i prijava potraje jedan dan

da placa jeftinije struju nego ja u bl,za to ti mogu garantovati glavom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2013, 18:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Kod nas je najjeftinija struja u Evropi, a taksa za prikljucak isto nije skupa. Problem je sto je kod nas sve bilo na divlje - pola kuca je sagradjeno bez ikakvog projekta i gradjevinske i ostalih dozvola, a sad kad se nesto treba platiti, onda se vristi. Probaj u toj svici da sagradis kucu bez dozvole. A kod mene je samo pretplata skuplja od struje koju potrose moji za mjesec.
Po stoti put da ponovim, ovdje kilovaat izadje oko 30 €- centi, sto je 6 puta skuplje nego kod nas. I sto se tice tih raznih ponudjaca, istina je i da ih ima povoljnijih, ali onda vecinom kupujes pakete od , recimo 3000 KW godisnje i placa se za sve unaprijed, ako hoces da ustedis nesto. A ne kod nas, kad se po par godina ne placa struja.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2013, 07:14 
Placa jeftinije jer je i manje trosi, na zapadu se uglavnom koristi gas za vecinu stvari...


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Nov 2013, 14:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Zna li neko dali se u tih hiljadu i nešto maraka priključka uračunava njihovih 300 metara dovodnog kabla?

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2013, 16:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
S obzirom da imamo toliko struje da je i dalje izvozni proizvod broj 1 http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... ozi-struju trebalo bi da je placamo ko Kuvajcani gorivo.Jbm ti lopovsku drzavu!

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2013, 19:54 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
spijo je napisao:
Zna li neko dali se u tih hiljadu i nešto maraka priključka uračunava njihovih 300 metara dovodnog kabla?

Od bandere do kuće? Prvi put se uvodi struja? Ja sam skoro uvodio trofaznu i morao sam platiti kabl zato što ga oni obezbjeđuju samo prvi put.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2013, 20:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Od bandere do kuće (potrošača).Prvo uvođenje.
Interesuje me pošto je ove godine dosta struje dovedeno do parcela koje se navodnjavaju zbog elektropumpi.Svi su plaćali priključak od hiljadu maraka i snosili sami troškove kabla a samo pojedini su ,znajući za tu stavku,iz troška izbili 300 metara dovodnog kabla.
Interesuje me da li je to istina ili glasina.Mada mi je ovo prvo realnija opcija u koju se izvođač elektro radova dopunski ugradi.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2013, 20:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Ma j... lud zbunjenog, meni isto htjeli naplatiti nesto preko hiljade iako sam imao prikljucak na placu, samo ga htjeo prebaciti na kucu sa vanjskog stuba... Vele, nemere na kucu, mora (nazad)na njihovu banderu, a bandera drvena , gotova pasti i bez mog sata...

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2013, 20:17 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Tebi mogu naplatiti eventualno kabl od zadnje bandere do kuće (i to teško) al' to nikako ne može biti 300m.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2013, 20:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Meni zica ide preko kuce :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2013, 17:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
The_new_Statesman je napisao:
Meni zica ide preko kuce :lol:


naplatiš im fino tranzit!? :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2013, 21:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Jun 2013, 11:13
Postovi: 203
_зока je napisao:
spijo je napisao:
Zna li neko dali se u tih hiljadu i nešto maraka priključka uračunava njihovih 300 metara dovodnog kabla?

Od bandere do kuće? Prvi put se uvodi struja? Ja sam skoro uvodio trofaznu i morao sam platiti kabl zato što ga oni obezbjeđuju samo prvi put.

Zoka, reci mi ziv bio kakva je procedura oko uvodjenja trofazne? Znas li sta oko cijene i koliko se ceka (imam svoje brojilo)? Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2013, 21:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Prije je uvodjenje trofazne bilo jeftino, sad se placa oko 400KM.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2013, 23:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Jun 2013, 11:13
Postovi: 203
blaf77 je napisao:
Prije je uvodjenje trofazne bilo jeftino, sad se placa oko 400KM.

Cuo sam da se vrti oko te cifre, a vidim zoka je to skoro odradio pa mozda ima neke friske informacije :). Zahvaljujem u svakom slucaju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2013, 11:14 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
400KM my ass...Izađe skoro 1k maraka kada sve sabereš. Plaćaš taksu njima koja zavisi od razlike u jačini struje koje imaš i struje koju hoćeš (max 30A). Nas je to izašlo oko 600KM. Plaćaš kabl od kuće do bandere, zatim drugi kabl od štendera do sata, plaćaš i sat ako nije dobar (ima satova koje oni ne prihvataju, treba se informisati). Plaćaš i njima izlazak (ili nekome od njih upoprijeko što je jeftinije) da te spoji na banderu. Na kraju ćeš platiti nekome elekričaru da ti od sata razvede ponovo osigurače, da ne ostaneš na jednoj fazi.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2013, 11:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
The_new_Statesman je napisao:
Meni zica ide preko kuce :lol:


Pravi si domacin seljak :lol: Je l' i krades struju? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2013, 19:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Jun 2013, 11:13
Postovi: 203
_зока je napisao:
400KM my ass...Izađe skoro 1k maraka kada sve sabereš. Plaćaš taksu njima koja zavisi od razlike u jačini struje koje imaš i struje koju hoćeš (max 30A). Nas je to izašlo oko 600KM. Plaćaš kabl od kuće do bandere, zatim drugi kabl od štendera do sata, plaćaš i sat ako nije dobar (ima satova koje oni ne prihvataju, treba se informisati). Plaćaš i njima izlazak (ili nekome od njih upoprijeko što je jeftinije) da te spoji na banderu. Na kraju ćeš platiti nekome elekričaru da ti od sata razvede ponovo osigurače, da ne ostaneš na jednoj fazi.

Hvala ti na informaciji. Moracu nazvati pa da oni snime situaciju, ima da me okupaju po zimi, a nema grijanja :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2020, 12:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 20 Jun 2011, 09:12
Postovi: 166
Lokacija: Banja Luka
Zna li neko koja je cijena priključka struje? U pitanju je Ljubačevo, monofazna struja. Imam plac sa drvenom šupom, preko ceste je bandera na kojoj ima već jedan sat, komšija se priključio. Da li u cijenu priključka ulazi kabl, brojilo i ostali materijal? Da li mi uopšte mogu priključiti struju na šupu?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs