banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 03:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 478 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Feb 2013, 18:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Scetchers je u UK klošarska patika, a Nike, Adidas i Puma su dva puta jeftinije nego kod nas. I slažem se da nam je kvalitet golo govno jer većina patika mi jedva sastavi 6 mjeseci ko da trčim maraton.... :roll:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2013, 18:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Te Salomon su preružne i malo poskupe za moj budžet, a trebale bi mi jedne dobre patike za trčanje. Trenutno ako trčim, trčim u jednim starim Vansicama, prvim iz prvog posta, koje su pukle na sve strane. Mislim da bi najbolje bilo naći neku žnj marku za to i derati dok se ne raspadnu. A što se tiče originala iz ratkopovog posta, ne razumijem šta on smatra originalom. Patike se više ne prave u SAD-u, Njemačkoj, Italiji i slično. Original je sada iz Azije, to moramo prihvatiti...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2013, 18:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2005
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
sad o tome raspravljati koji modeli u kojoj zemlji se nose a to bi zahtjevalo svoju temu. U Austriji Nike, Adidas i Puma videti na ulici da ih neko nosi kao sto kod nas nosi svako drugi je 1:10000000. To je obuca koja se koristi samo striktno u sportske svrhe. zato drugi brendovi kao sto su recimo vec navedeni Dsquared, napapijri, hugo boss, ralph lauren, Y-3, levis prave modele koji se nose za svakodnevne varijante.
Zato kazem i krivim nase trgovce gde svi nabavljaju robu od istog kineza, svi imaju iste modele a napucaju cjene vece nego u EU.

Panzer je napisao:
Te Salomon su preružne i malo poskupe za moj budžet, a trebale bi mi jedne dobre patike za trčanje. Trenutno ako trčim, trčim u jednim starim Vansicama, prvim iz prvog posta, koje su pukle na sve strane. Mislim da bi najbolje bilo naći neku žnj marku za to i derati dok se ne raspadnu. A što se tiče originala iz ratkopovog posta, ne razumijem šta on smatra originalom. Patike se više ne prave u SAD-u, Njemačkoj, Italiji i slično. Original je sada iz Azije, to moramo prihvatiti...


Moras shvatiti da te znj patike mogu samo da ti deformisu i ostete stopalo a ovakav jedan salomon koji je striktno razvijen za trcanje napolju sigurno je bolji izbor. Cjena nazalost u BL je sramota ali ako imas nekoga napolju mozes ga naci kao ja za 120KM sto je reklativno ok za ovako kvalitetnu patiku. Vjeruj mi ako je koristis samo za trcanje nju neces moci pocjepati jel ja sam do neba odusevljen kvalitetom.
Ovo za originale znas sta mislim pod tim. Nije bitno gde se proizvodi vec ko. Nije isto kupiti patiku iz azije koja je napravljena u oficijalnoj Nike fabrici i neku koja se pravi u ilegalnoj fabrici. razlike u materijalima i komponentama su nebo i zemlja.


Evo ti primer. Uvoznik NIke za BIH kupi sleper patika od NIKe oficijalnog proizvodjaca u kini ali uporedo s tim uveze jos 3 slepera laznjaka NIke-a koje su napravljene po uzoru na kupljene originale i sve to pomesa i ovde prodaje. tako se to radi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2013, 18:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Panzer je napisao:
Patike se više ne prave u SAD-u, Njemačkoj, Italiji i slično. Original je sada iz Azije, to moramo prihvatiti...

Ne prave da, ali prolaze kontrolu kvaliteta i standarde EU i USA koje su rigorozne, od kvaliteta materijala do ljepila kojim se spaja itd. Ja sam još prije 8 godina dobio duksericu Adidas iz Austrije još je nosim, malko se razvukla ali dobra, dok se dukserica kupljena u BL ocufala i zgrudvala poslije tri mjeseca. Ova u Beču je plaćena 25 EUR a u BL oko 100 KM pa ti sad vidi....fabrika u Guongdingdongu do 3 pravi za EU od 3 do 11 za USA, a treća smjena škart za istočnu Evropu i ostale banana države.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2013, 19:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Pa moguće da ima razlike u kvaliteti, ne bi bilo prvi put. Uvijek je bilo da se za određena područja pravi drugačija roba. Isto je što se tiče i ishrane, nama uvaljuju škart, a u EU se servira ono najbolje...

EDIT: A što se tiče kupovine, sve patike koje sam u posljednje dve i po godine kupio u BL su bile istog kvaliteta kao i one što sam kupio u Švajcarskoj. Vansice su se izlizale na istim mjestima, Conversice su i dalje u odličnom stanju, a kupljene su u BL...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2013, 19:25 
Citiraj:
Die Marke mit den drei Streifen only

Only? :D

Takodje uglavnom nosim adidas...

I malo mi je bezveze sto smo vecinom ograniceni na 5-6 standardnih marki koje su iste u svim radnjama...


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Feb 2013, 19:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Sve zavisi kako ih dereš....čovjek od 100 Kg i čovjek od 70 Kg ne deru jednako obuću. Ja puno ne prelazim pješke pa mi ipak ne mogu sastaviti 4 mjeseca...osim Levis i Converse modela.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2013, 19:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
E samo mi treba da nosim patike Ralf Loren...
Da me se porodica odrekne.
Kao Soooofijaaa Loooren.

Patike nosim one koje mogu natakariti na nogu.

P.S. Ako neko ugleda broj 50 za fudbal, negdje, neka legne tijelom na njih i zove mene. Dolazim sa druge strane planete.
Mogu i 49.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2013, 19:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Ja kad odem na Maltu, i to onaj čošak za nas nogate :D, gledam i od onih koje mi se sviđaju... Često bude. One sam kupio prije dvije godine, ove prošlo proljeće, ove jesenas... hmm to je to. Doći ću drugi put :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2013, 19:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Joj ofog fenserajskog proseravanja, kao ralf lauren, hugo boss i slicno... Kakvi snobovski fazoni... Kao Adidas je losa marka, ljudi su prvenstveno proizvodjaci obuce, a tek onda odece, dok je za nabrojane fensi marke obrnuta situacija... Ali dobr ratkop tebi je svejedno, to nema ovde kupiti, a kako ti cesto putujes, Aspen, Dubai i ostale elitne destinacije, onda tebi i nije problem sto tih stvari nema u BL...


Joj fazona i suplje price, cuj los obuca deformise stopalo, pa kupujem fensi marke :roll:

Decko je ocigledno promasio temu, s obzirom da smo mi ovde malo realni po pitanju price, nismo u tom dzet set fazonu kao on... Skijanje u Dubaiju haj tek lajf, ou jea


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2013, 19:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Hertzog je napisao:
Joj ofog fenserajskog proseravanja, kao ralf lauren, hugo boss i slicno... Kakvi snobovski fazoni... Kao Adidas je losa marka, ljudi su prvenstveno proizvodjaci obuce, a tek onda odece, dok je za nabrojane fensi marke obrnuta situacija... Ali dobr ratkop tebi je svejedno, to nema ovde kupiti, a kako ti cesto putujes, Aspen, Dubai i ostale elitne destinacije, onda tebi i nije problem sto tih stvari nema u BL...


Joj fazona i suplje price, cuj los obuca deformise stopalo, pa kupujem fensi marke :roll:

Decko je ocigledno promasio temu, s obzirom da smo mi ovde malo realni po pitanju price, nismo u tom dzet set fazonu kao on... Skijanje u Dubaiju haj tek lajf, ou jea

Slika

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2013, 19:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Hercog nisi u pravu, ja sam dustabanlija (potpuno ravni tabani) i vjeruj mi ima velike razlike u proizvođačima. Asics, Nike i Adidas su najbolje po tom pitanju (anatomski) dok su Levis i Lacoste strava i užas (moram anatomske uloške stavljati) Većina tih marki što je on naveo su kad dođu na naše tržište divljački precijenjene, lično se uvjerio sa Lacoste odjećom koja je kod nas dva-tri puta skuplja nego na zapadu, to što smo mi levati i ovce za šišanje druga priča...

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2013, 19:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2011, 00:36
Postovi: 1068
nikad gledao marku, cak sta vise klonim ih se...sto se tice odabira stalno gledam da je onaj fazon izmedju cipele i patike jer sam alergican na sportsku obucu cak sta vise mislim da nikad u zivotu nisam kupio klasicno sportske patike sa visokim djonom i onom pederskom mrezicom...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2013, 19:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Panzer je napisao:
Hertzog je napisao:
Joj ofog fenserajskog proseravanja, kao ralf lauren, hugo boss i slicno... Kakvi snobovski fazoni... Kao Adidas je losa marka, ljudi su prvenstveno proizvodjaci obuce, a tek onda odece, dok je za nabrojane fensi marke obrnuta situacija... Ali dobr ratkop tebi je svejedno, to nema ovde kupiti, a kako ti cesto putujes, Aspen, Dubai i ostale elitne destinacije, onda tebi i nije problem sto tih stvari nema u BL...


Joj fazona i suplje price, cuj los obuca deformise stopalo, pa kupujem fensi marke :roll:

Decko je ocigledno promasio temu, s obzirom da smo mi ovde malo realni po pitanju price, nismo u tom dzet set fazonu kao on... Skijanje u Dubaiju haj tek lajf, ou jea

Slika




Amin. Nismo mi taj nivo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2013, 19:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Fred Perry, DC, Vans, onda Nike više nego Adidas. Ko je jednom probao Ralph Lauren, na toj marki je vjerovatno ostao zauvijek jer im obuća ubija koliko je dobra.. al i njihova cijena ubija. :D

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2013, 19:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
@nepokoreni
Pa gde sam ja pohvalio Lacoste i te marke, rekao sam upravo suprotno... Pohvalio sam sportske brenove koji su dugogodisnji proizvodjaci sportske opreme i obuce... Pa ne moze jedna fensi marka biti udobnija od adidasa, najka i sl patika... Njima su ciljne grupe sportisti, koji itekako paze na zdravlje, a ne ovi fenseri sto iz bentlija preko crvenog tepiha dodju do separea u Kristal... Hajde molim te, smesna mi je ta prica, treba biti malo realan...

Jeste da se ovde 90% forumasa oblaci u Milanu kao najblizem modnom centru, ali to nije tema razgovora ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2013, 19:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
nepokoreni je napisao:
Hercog nisi u pravu, ja sam dustabanlija (potpuno ravni tabani) i vjeruj mi ima velike razlike u proizvođačima. Asics, Nike i Adidas su najbolje po tom pitanju (anatomski) dok su Levis i Lacoste strava i užas (moram anatomske uloške stavljati) Većina tih marki što je on naveo su kad dođu na naše tržište divljački precijenjene, lično se uvjerio sa Lacoste odjećom koja je kod nas dva-tri puta skuplja nego na zapadu, to što smo mi levati i ovce za šišanje druga priča...


Šuplja je priča da patike mogu da ti deformišu nogu samo zato jer su jeftine i nepoznate. Vans se kreću negdje od 90-150KM, zavisno kako koji model, a vjerujem da su užasne po stopalo, a prilično su poznata marka. Ta priča da su nepoznate patike loše po stopalo ne drži vodu. Pričao mi je drug da je kupovao patike za trčanje u Hoferu u Sloveniji, pandan Lidlu (mislim) u Njemačkoj, Austriji i Švajcarskoj i kaže da su odlične, a u Hoferu nema skupih stvari. Ergo...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2013, 20:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
giometar je napisao:
Koliko su ove zute Nike kanadjanke kod nas po radnjama?

Slika


Tek sad vidim. :) Imam ja takve, tačnije ovakve. Plaćene na početku prošle sezone 85 eura.

Slika

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2013, 20:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Panzer je napisao:
Šuplja je priča da patike mogu da ti deformišu nogu samo zato jer su jeftine i nepoznate. Vans se kreću negdje od 90-150KM, zavisno kako koji model, a vjerujem da su užasne po stopalo, a prilično su poznata marka. Ta priča da su nepoznate patike loše po stopalo ne drži vodu. Pričao mi je drug da je kupovao patike za trčanje u Hoferu u Sloveniji, pandan Lidlu (mislim) u Njemačkoj, Austriji i Švajcarskoj i kaže da su odlične, a u Hoferu nema skupih stvari. Ergo...

Ne deformišu nogu zato što su jeftine marke nego zato što su NEKVALITETNE nebitno koja su marka je u pitanju, bolje originalni i provjereni BK ili Adidas nego falsifikovani Ralph Lauren ili Fred Perry kontaš sad? Ja bi lično dao pare ne znam koliko da koštaju i kako da se zovu da sam siguran da su kvalitetne!

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2013, 20:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Ovo je moja obuća za svako godišnje doba:

Spoiler:
Slika

:lol: :D


Zimi ovo:

Spoiler:
Slika


Cipele su fenomen, izdržljive, udobne i muževne.

Imam tri para patika koje nosim kad je sport u pitanju, ovo su jedne:

Spoiler:
Slika

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Poslednji put menjao Hristov dana 23 Feb 2013, 20:15, izmenjena 3 puta

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 478 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs