banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 03:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9762 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252 ... 489  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Maj 2017, 09:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2010, 15:00
Postovi: 949
Hvala vam na savjetima, obavezno cu skoknuti u Unitehnu. Ne bih uzimao neku znj tavu od 20ak KM. Ja sam kontao dati na dobru tavu nekih 50-70 KM, ali da je neki poznat brend medju gurmanima : )

Delimano mi je bljak generalno, a za Tefal sam cuo oprecna misljenja tako da bih ta dva brenda izbjegavao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2017, 09:45 
Tefal nije los, ali je skup. Ja sam imao i tefal i metalac i metalac je bolji. Ne znam imaju li ovakve gril tave. Ako se ipak oducis za tefal najjeftinije su u onome sopu pored bmw-ovog servisa u rosuljama, takodje ne znam ima li grill tava od njih.

Mirdza, je li ovo teflonska tava ta sto se prodaje u ikei?


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Maj 2017, 09:58 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1077
Najjeftinija Tefal tava sigurno nije ništa posebno, poenta je naći što skuplju za što manje novca, po akcijama i ostalo, ako hoćeš kvalitet za razumnu cijenu.

Plavi Delimano je sigurno dobar, čuo sam pohvale sa mnogo strana.

U suštini, kod nas nemaš neki izbor, aeuternum, bialleti, delimano, metalac, i neki lijevi-desni turski i sitni brendovi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2017, 10:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Samo Metalac !!! Samo Gornji Milanovac !!! :D

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2017, 10:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2010, 15:00
Postovi: 949
Provjerio sam Metalac, imaju bas lose izvedenu girl tavu (rebra se jedvo vide).

Na netu sam skontao da se te grill tave dijele na dva tipa: aluminijumske tave i tave od livenog gvozdja. Ove prve imaju niska rebra i to je "kao" bacanje para, dok ove druge su prave grill tave jer imaju visoka rebra (od 6 do 9 mm visine) tako da je meso uvijek iznad masti i dobija one fine linije tokom pecenja.

S obzirom na ponudu u BL sumnjam da iko ima u ponudi tave od livenog gvozdja. Poznate firme su Staub, Lodge, Le Creuset itd.

Ostaje mi da narucim tavu preko Amazona, samo se bojim postarine posto su bas teski : )

https://www.amazon.com/Lodge-L8SGP3-Squ ... +grill+pan

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2017, 10:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11344
Lokacija: PL / BL
@Milan.
Da. A imaju i gusanu ali je manja od teflonske pa mi ne odgovara. Ona je nekih 20-25€.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2017, 10:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Le Creuset je odlicnog kvaliteta. Ako se odlucis za tu marku, sto bih ti preporucila, niposto zicom da ju peres! Preko Amazona bude dobrih ponuda.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2017, 10:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2010, 15:00
Postovi: 949
ajkula je napisao:
Le Creuset je odlicnog kvaliteta. Ako se odlucis za tu marku, sto bih ti preporucila, niposto zicom da ju peres! Preko Amazona bude dobrih ponuda.
Vidim da ga svi hvale, ali posto nisam profesionalac, suludo mi je dati $170 za Le Creuset grill tavu.

Ovo mi se cini kao best buy - Lodge ECSGP43 Enameled Cast Iron Square Grill Pan - $39

Slika

https://www.amazon.com/Lodge-ECSGP43-En ... t+Iron+PAN


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2017, 13:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Ako ti nije zurba zna svako malo biti dobrih ponuda. Ja sam moju za 70€ kupila.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2017, 13:47 
mirdza je napisao:
@Milan.
Da. A imaju i gusanu ali je manja od teflonske pa mi ne odgovara. Ona je nekih 20-25€.


hvala za info, jos nadem nekoga ko ide tamo, a mogao bih i sam u soping


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Maj 2017, 13:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
ajkula je napisao:
Ako ti nije zurba zna svako malo biti dobrih ponuda. Ja sam moju za 70€ kupila.

e ovo je gastarbajterka...a ne ona stisnuta nikol....paretine paretine a tava od 6 marki


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2017, 13:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
4.5 KM izvinuces
Gdje bi ja stigla kad bi se tako rasipala, iiiihhhh


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2017, 14:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
pa jest vala....napravise nauku od tave...poneses malo krmece masti iz otadzbine i nece nista da prigori....a i hemroide lijeci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2017, 16:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Ujs kase sjetim babine tepsije koja je toliko zagorila da je okolo od plave boje granit crna, spira se samo unutra i to ne previse jer se u njoj samo pece krompir i mesina na krmecoj masti u sporetu na drva naravno :-D mhhh nikad vise takog krompira


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2017, 00:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Nema kod švabe tak'e hrane k'o kod vas dole


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2017, 18:26 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Ajd sad malo i ja da smaram forumase...

Koja je vasa preporuka za namjestaj sa dobrim omjerom ulozeno/dobijeno. Posto ulazim u prazan stan, trebace mi bukvalno sve : ugaona, tv komoda, kuhinja, sto i stolice, krevet, ormari...

Od salona namjestaja sam obisao dosta, ali utisci su sareni...

1) Matis - dobar namjestaj,odaje dojam solidnog kvaliteta, pomalo kabast za manji prostor + ovi nasi su prilicno skuplji u odnosu na cijene sa sajta (Srbija)..nekih 20%

2) Lesnina - previse kabast, nezanimljiv, obidjes citav salon i nista ne vidis... (upratio neki trpezarijski stolic, ali preskupo)

3) Javor Prijedor - dojam za izradu dobar,cijene malo vise od prosjeka -prihvatljivo, zeza ih dizajn...malo sve staromodno.Otici cu ponovo da pogledam detaljnije.

4) GMP - moderan dizajn, veliki izbor, ali opet sve nekako kabasto (mozda su i pretjerali sa tim modernim dizajnom, samo 2-3 modela ugaonih da mi odgovara, tj da su uze) ...cijene onako, ne odaju mi dojam neke kvalitete,vise komercijala. Otici cu ponovo.

5) V sistem - velesajam - rade po mjeri, ne odaju dojam neke kvalitete, pricaju pricu samo reci sta hoces mi napravimo, a nemaju izlozenih 10 modela...ja trebam smisljati dizajn....drugo, cijena izlozena u salonu npr 400KM,ali ako uzmes isti taj model u drugom stofu je 650KM ..jer je ovaj kao akcijski model. Ne znam, sumnjam da cu ponovo otici, samo ako me ko od forumasa ubijedi da ipak rade kvalitetno :)

6) London namjestaj - puno gora verzija od ovih V SISTEM...Ne planiram ici ponovo.

7) Ambijenta FIS - generalno ima svasta, vecina stvari je totalni krs po kvalitetu, ali sam naletio na par kvalitetnijih, naravno to se odmah primjeti i po znatno visoj cijeni (logicno). Mozda naci nesto od tih boljih stvari, ako bude kakve akcije/snizenja.

8) KALEA - onako. Zamjerka na taj neki "premoderni" dizajn, sto meni ne odgovara jer je sve kabasto. Cijenama ulaze u tu neku visu klasu, ali dojam kvaliteta mi nije bas (npr. Javor PD ostavlja bolji dojam).Sumnjam da cu otiic ponovo.

9) Ardor - nisam isao, niti planiram. Kada sam zadni put usao tamo da trazim neki dusek, to mi je bio najogavniji salon namjestaja. Dno dna i po enterijeru i po namjestaju.

10) Unicoop - cista suprotnost od Ardora. Cool salon, sa ljubaznim radnicima. Odlican turski namjestaj KILIM. Malo su jaci sa cijenom, ali vrhunski dojam kvaliteta. Mana je sto ipak nemaju nekog izbora u samom salonu, da vidim uzivo, te da su cijene jedno 20% nize (npr da upadnem u kakvu akciju, vjerovatno bih tu uzeo ugaonu i krevet)

11) Bellona -nisam isao, ali gledao na FB stranici + starci koriste jedan taj kauc (ranije se prodavalo u Unicoopu) . Odlican turski namjestaj, za klasu iznad ovih nasih (npr. GMP) ..uglavnom ista prica kao za taj Kilim -Unicoop. Vrse dostavu na teritoriji BiH. Saloni u Zenici i Sarajevu.

12) Kesten - pozitivno iznenadjen. Odlican salon, veliki izbor namjestaja. Ne odaju neki bas PREMIUM dojam, ali mi se cini level GMP,LESNINA, ili cak bolji...tj neka srednja- srednja visa klada. Samo sto je nezgodno doci iz pravca grada u pm, ko je birao lokaciju, svaka mu cast. Otici cu ponovo, ako ne pazarim ugaonu/krevet u Unicoopu,ili Bellona.

13) Urban - propali totalno. Sjecam se ranije da su imali odlican namjestaj, sada im je salon postao krs samo takav. Ne znam sta im se desilo.

To je nesto sto smo zena i ja obisli onako usput, zadnjih par mjeseci. Sad se vec blizi rok useljenja i moramo se odluciti, tj konkretno nesto pazariti (obicno nema na stanju to sto hoces,pa se ceka 1-2 mjeseca). Naisao sam na neki sajt SAGA PRNJAVOR, po slikama ostavlja dobar dojam kvaliteta i dizajna, cijene naravno ne pisu, ali nije problem prozvati i naravno otici. Bio bih zadovoljan cuti o njima koju rijec, ako je vec tamo neko pazario sta.Takodje , postoji li neki salon one firme iz Prnjavora sto razvaljuje sa izvozom i sto je direktor "prvrednik godine", mislim da je Standard ?

Vjerovatno sam neke salone i zaboravio, pa ne bi bilo lose da me se podsjeti, kao i ako neko ima preporuku za dobrog stolara (npr. trazim drveni sto na razvlacenje) , ali i za ove ormare + kuhinju (uslov da je covjek majstor i da ne dere kozu sa ledja). Imao sam priliku upoznati par tih priucenih "majstora", koji rade po principu: izmjeri, odnesi u ELGRAD ,montiraj (i uvijek nesto promase),naravno naplati papreno. Ja sam levat za te stvari, al sumnjam da bi sta losije od njih uradio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2017, 19:05 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 09 Okt 2014, 22:29
Postovi: 641
Prosle godine sam kupio u FIS-u lijep okrugli sto za 4 osobe, moze se razvuci za recimo 6 osoba. Pogledaj tamo . U Javoru sam narucio hrastovu bijelu kuhinju. Odlicno uradili , ali da kosta....

Послато са SM-G900FD


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2017, 20:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Da li ti budzet dopusta uvoz iz inostranstva? Normalno, za jednu dvije stvari se ne isplati, ali ako je cifra 5.000 i navise onda bi mogao razmisliti. Ali neces ustedjeti, mozda samo za isti novac kupiti ono sto ti odgovara dizajnom i kvalitetom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2017, 21:23 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
ma ne bih se bas toliko zajebavao sa tim...slazem se, veci i bolji izbor je tamo,nasla bi se neka bolja kombinacija, al neka sa malo potrosi i na domacem trzistu :)

Nego, progugla sam malo, pa nisao da si negdje na nekoj tsmi bas ti spominjoa SAGA namjestaj.Kakvi su dojmovi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2017, 21:30 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Ako ćeš do Sage, prije Prnjavora imaš salon namještaja Mi Garant, prostor im nije neki ali imaju finih lomada namještaja, ljubazni su kao niko u BL, možeš birati kombinacije boja i štofova i jeftiniji su nego ovde. Mi smo tamo uzeli spavaću i ugaonu. Ugaona nas je izašla 1200, a te veličine i kvalitete u kod nas nismo mogli naći ispod 1500.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9762 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252 ... 489  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs