banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 23:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 104 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: STRUJA!
PostPoslato: 08 Apr 2012, 21:16 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2011, 19:06
Postovi: 41
Imam jedno pitanje. Zivim sam u stanu, pola dana nisam kod kuce jer radim. Unazad par mjeseci ( ukljucujuci za mart) nenormalno mnogo struje mi dolazi .
Racun iznosi od 100 do 150 km. Za mart sam dobio 150 km. A, samo mi frizider stalno radi!! Da li je moguce da uljani radijator je mogao toliko struje navuci za pola mjeseca kada se sve izracuna ili mi je do sata, instalacija ili neko krade jer su poslovni prostori spod mene! Molim pomoc!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRUJA!
PostPoslato: 08 Apr 2012, 21:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Provjeri ti to.. nemoguće da si toliko struje potrošio... Nama dolazi oko 70KM, od jačih aparata u kući su bojler, veš mašina, frižider, zamrzivač, televizor, komp i lap top koji su po cijeli dan uključeni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRUJA!
PostPoslato: 08 Apr 2012, 21:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
аууу то је баш пуно!!!! нема шансе да си толико потрошио, жали се! и провјери стање на бројилу и колико ти пише на рачуну, знају они и ту понекад сјебати. код мене у кући се чисто превентивно сваки мјесец упише стање бројила

а колико ти често ради тај радијатор?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRUJA!
PostPoslato: 08 Apr 2012, 21:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
altair je napisao:
Imam jedno pitanje. Zivim sam u stanu, pola dana nisam kod kuce jer radim. Unazad par mjeseci ( ukljucujuci za mart) nenormalno mnogo struje mi dolazi .
Racun iznosi od 100 do 150 km. Za mart sam dobio 150 km. A, samo mi frizider stalno radi!! Da li je moguce da uljani radijator je mogao toliko struje navuci za pola mjeseca kada se sve izracuna ili mi je do sata, instalacija ili neko krade jer su poslovni prostori spod mene! Molim pomoc!

Nema šanse da potrošiš toliko struje, prekontroliši malo zadnje račune i koliko kilovata inače trošiš.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRUJA!
PostPoslato: 08 Apr 2012, 21:28 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Nekad oni ofrlje napišu, meni se desilo, ovaj mjesec je došlo nenormalno malo. Na računu ti piše kolika je cijena, očitaš stanje, pomnožiš, dodaš pdv i ono što uzimaju za obračunavanje i dobiješ koliki je račun. Jednostavno.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRUJA!
PostPoslato: 08 Apr 2012, 21:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2326
Pokušaj poisključivati sve potrošače u stanu i provjeri da li sat i dalje okreće, tj. da li ti neko krade struju. A moguće da i sat pogrešno pokazuje.
Istina da ponekad pogrešno upišu stanje, ali to je uglavnom za jedan mjesec, ne mogu par mjeseci pogrešno upisivati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRUJA!
PostPoslato: 08 Apr 2012, 21:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Forty Two je napisao:
Pokušaj poisključivati sve potrošače u stanu i provjeri da li sat i dalje okreće, tj. da li ti neko krade struju. A moguće da i sat pogrešno pokazuje.
Istina da ponekad pogrešno upišu stanje, ali to je uglavnom za jedan mjesec, ne mogu par mjeseci pogrešno upisivati.

е ово је доба савјет, искључи главни осигурач и погледај да ли се окреће сат.
ако се не окреће онда вјероватно је поквареан па показује више, или си ставрно толико потрошио :D

иначе када се десило ово увођење дигиталних сатова, знам да се доста људи жалило да им се повећала потрошња за неких 10-20%


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRUJA!
PostPoslato: 08 Apr 2012, 21:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2326
Шајин je napisao:
иначе када се десило ово увођење дигиталних сатова, знам да се доста људи жалило да им се повећала потрошња за неких 10-20%

Prije da su im stari mehanički za toliko umanjivali potrošnju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRUJA!
PostPoslato: 08 Apr 2012, 21:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
не знам шта је у питању, знам само да је доста људи кукало :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRUJA!
PostPoslato: 09 Apr 2012, 18:50 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2011, 19:06
Postovi: 41
[quote="Шајин"
а колико ти често ради тај радијатор?[/quo

Po citav dan kada sam kod kuce, a nekada sam ostavljao i preko noci, ali sve kada se izracuna mozda je radio pola mjeseca.. Jer radim dnevne i nocne smjene, tako da nisam kod kuce stalno... Od oktobra do februara racuni sve od 100-150 km.. Icu se zaliti sutra!

:angry4:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRUJA!
PostPoslato: 09 Apr 2012, 18:51 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2011, 19:06
Postovi: 41
Forty Two je napisao:
Pokušaj poisključivati sve potrošače u stanu i provjeri da li sat i dalje okreće, tj. da li ti neko krade struju. A moguće da i sat pogrešno pokazuje.
Istina da ponekad pogrešno upišu stanje, ali to je uglavnom za jedan mjesec, ne mogu par mjeseci pogrešno upisivati.


Okrece se i dalje... sporo, ali se okrece. sve sam iskljucio!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRUJA!
PostPoslato: 09 Apr 2012, 19:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
altair je napisao:
[quote="Шајин"
а колико ти често ради тај радијатор?[/quo

Po citav dan kada sam kod kuce, a nekada sam ostavljao i preko noci, ali sve kada se izracuna mozda je radio pola mjeseca.. Jer radim dnevne i nocne smjene, tako da nisam kod kuce stalno... Od oktobra do februara racuni sve od 100-150 km.. Icu se zaliti sutra!

:angry4:


Прво узми дигитрон у руке па се онда иди жали.
Ако ти је радио пола мјесеца, значи 15 дана по 24 часа. Види која му је снага. Сумњам да је преко 2КВт
и онда 15*24*2'=720КВт. Цијену не знам тачно, мислим да је око 0,13-0,14КМ. И то толико радијатор. А гдје је све остало????

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRUJA!
PostPoslato: 09 Apr 2012, 20:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
altair je napisao:
Forty Two je napisao:
Pokušaj poisključivati sve potrošače u stanu i provjeri da li sat i dalje okreće, tj. da li ti neko krade struju. A moguće da i sat pogrešno pokazuje.
Istina da ponekad pogrešno upišu stanje, ali to je uglavnom za jedan mjesec, ne mogu par mjeseci pogrešno upisivati.


Okrece se i dalje... sporo, ali se okrece. sve sam iskljucio!

ali pazi, iskljucis iz struje...ne samo na dugme.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRUJA!
PostPoslato: 09 Apr 2012, 20:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
struja prikla ,doduse,mi smo pomalo i bahati i ne pazimo,kod mene stalno nesto ukljuceno,bojlere nikad ne gasimo,ali da su visoki racuni,jesu poprilicno

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRUJA!
PostPoslato: 09 Apr 2012, 21:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2011, 23:57
Postovi: 670
Pa to je bas puno kod mene 4clana porodica komp radi non stop sta ja znam ono uvijek neko u kuci dodje od 100 do150km....tako da provjeri ti to..
Moguce ako ti je neki uredjaj u kvaru da vuce nenormalno puno struje...

_________________
Who said nights were for sleep?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRUJA!
PostPoslato: 10 Apr 2012, 11:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Узми искључи главни осигурач и онда види да ли се окреће! Такође ако ти је тај радијатор нон стоп радио толико дуго времена, онда ме и не чуди толики рачун


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRUJA!
PostPoslato: 10 Apr 2012, 11:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
сада сам гледао колика је снага ових радијатора. ја имам онај са 11 ребара и чини ми се да је то нека стандардна величина, бар сам код већине људи виђао такав. а његова снага је 2500 W.

altair, кад прочиташ ово напиши колико ти ребара има радијатор и је л' ти баш буквално био упаљен скоро па пола мјесеца? ак оје так оне требаш се не чудити за висок рачун

http://www.tehnomanija.rs/radijatori

http://www.kimtec.rs/Default.aspx?tabid=189


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRUJA!
PostPoslato: 10 Apr 2012, 11:42 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2011, 19:06
Postovi: 41
Evo za mart mi je doslo 120 km.. Nisam ni 1 upalio radijator..
Zalio sam se danas... I mozete misliti kolika je realna cjena... Platio sam 37 km samo a doslo mi 120!!! :angry4: :angry4: :angry4:
Sto znaci da sam placao po 70-80 km vise. Neka greska je bila kod njih kompjuterski od samog pocetka obracunavanja, od kada je sat promjenjen pre 1 godinu ( sto je ne vjerovatno! ) , podnio sam zahtjev za reklamaciju . Rekli su pratiti sada stanje da provjere sat i da javim stanje 1.5.2012 telefonom.
Ako se ne bude poklapalo moracu platiti 45 km testiranje sata da utvrde da li je 100% sve uredu!
Ma ama ljudi.. Radijator sam palio recimo od 19h -00... Pa sutradan od 10h do 17h Jer nisam kod kuce stalno, ne moguce!.. 12 rebara ima radijator.

A niko nista ne govori o isplati onoliko novca koliko sam bezveze placao + jos da ja platim testiranje sata... Ovo je NE VJEROVATNO!!!


Poslednji put menjao altair dana 10 Apr 2012, 11:44, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRUJA!
PostPoslato: 10 Apr 2012, 11:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
аууу онда код тебе дефинитивно нешто није у реду.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRUJA!
PostPoslato: 10 Apr 2012, 12:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
altair je napisao:
...Da li je moguce da uljani radijator je mogao toliko struje navuci za pola mjeseca...

Pogledaj koliko kilovat sati troši taj uljni radijator pa preračunaj koliko vremena je uključen.

Citiraj:
Evo za mart mi je doslo 120 km.. Nisam ni 1 upalio radijator..

Pozovi ljude iz Električnog, ako ga nisi uključivao naravno da neko troši tu struju, a možeš i sam da zapisuješ vrijednosti sa brojila.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 104 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs