banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 550 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 28  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Jan 2017, 18:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ne isplati mi se, to je pun pogodak, sto da dijelim s tobom?
Euro jackpot je trenutno 25 miliona evra, mogu si priustiti da dam milion dva i budem samostalan :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2017, 18:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2004, 14:49
Postovi: 131
Ti proizvodi ja cu distribuciju


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2017, 20:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Malo kartona pomješate sa piljevinom ,jednostavna presa i bog da vas vidi.Jest da nije pelet već briket ali šta djeca znaju :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hzpuBotN8mw[/youtube]

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2017, 12:55 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 04 Okt 2014, 15:22
Postovi: 1
Lokacija: GB
Jel ima neko fabricka podesavanja za novu verziju Thermoflux Interio 14 kamina na pelet (plavi displej, tehnicke postavke M-8-6 i osnovne postavke M-8-4)?

_________________
Supreme Сasual Dating


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2017, 10:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2004, 14:49
Postovi: 131
Je li ima neko iskustva sa peletom proizvodjaca Geo pelet iz Srpca?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2017, 14:38 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Ja sam cuo da su neki iz srpca i iz sipova br.1 u BiH da nema boljeg peleta, sad ne znam jel to ta firma ista i da li uopste ima vise od jedne firme u srpcu ? Ove godine sam kupio u sipovu taj i nekidam oprobao - gori ekstra, mnogo je svjetliji nego dosadasnji koji sam koristio i lijepo miriše :) dobio ga po 280 KM u maju


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2017, 15:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Mislim da je riječ o Ensa BH: http://www.ensabh.com/

Ne bi bilo loše da se otvori posebna tema o kvaliteti proizvođača peleta, budući da ova tema više vuče na kvalitet, isplativost i pouzdanost sistema grijanja na pelet, a ne samog energenta.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 09:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2003, 18:50
Postovi: 302
Isplativosti vise nema , iako sam bio prezadovoljan peletom , grijao sam se 3 sezone , sada sam nabavio drva

Dva glavna razloga su cijena i dostupnost

mada sam i ove godine narucio pelet prije dva mjeseca od LAZIC PROMET , po veoma visokoj cijeni 330KM , kontam ajde malo sam zakasnio pa neka platim vise , iako sam taj isti pelet prosle godine u istom periodu placao 250KM . Pelet koji sam narucio obecan mi je do 18 proslog mjeseca , i do dan danas ga nisam dobio , zvao sam milion puta poslao milion poruka , a gospodin se samo jednom javio i rekao mi da ce pelet dostaviti sigurno . Vidim da je na piku sad stavio cijenu 400 , toliko o obrazu i postenju ovoga gospodina

Cijena 400 i vise mislim da nema nikakve logike , jer ovaj energent postaje najskuplji nacin grijanja , neko ce reci konfor ? , kakav crni konfor kad ga moras kupiti godinu dana unaprijed , imati posednu prostoriju za skladistenje , svaki drugi treci dan puniti , svaki drugi treci dan cistiti pec jer NEMA kvalitetnog peleta , prasina prljavstina pepeo .....

Sva sreca pa imam thermofluxovu pec , gdje u prospektu stoji da moze i na drva , potrebno je samo neku plocu kupiti cca70KM , koje se ubci u pec


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 09:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Bas sam negdje cuo da su i cijene peleta vrtoglavo otisle gore, ali cini mi se da i cijena drveta vise nije niska, sve je posledica toga sto su sume isjecene, ovaj trend ce biti samo gori...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 09:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Pih, ja narucio iz Kovana, gdje sam i kamin kupio. Dosao kad je receno, platio tek kad je istovareno. 680KM 2 palete sa prevozom, malo vise od 2 tone.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 09:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2003, 18:50
Postovi: 302
Drvo i nije toliko poskupilo , bilo je 65KM po metru , ja sam ga sad uspio naci po 70KM , mada ide i preko 80, pricao sam sa par ljudi koji su upuceni u problematiku , valjda je sada tesko i kupiti drvo od suma , jer je sve stopirano zbog banjalucke toplane , kojoj su potrebne ogromne kolicine drveta za prestojecu sezonu , cuo sam da je BL toplana dnevno u stanju da spali 15 slepera drveta

po nekim procjenama ako im je vjerovati , ovim tempom sjece za 5 godina , ako se nista ne poduzme , bice velika nestasica drveta


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 09:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2003, 18:50
Postovi: 302
blaf77 je napisao:
Pih, ja narucio iz Kovana, gdje sam i kamin kupio. Dosao kad je receno, platio tek kad je istovareno. 680KM 2 palete sa prevozom, malo vise od 2 tone.


cuo sam za kovan , da oni valjda garantuju svojim kupcima peci da ce im obezbjediti pelet , sve pohvale

ali veliki je problem sa ostalim proizvodjacma peleta , skoro je bilo i na tv , dosta je ljudi izigrano


Poslednji put menjao walper dana 15 Okt 2017, 09:46, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 09:45 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Pelet obavezno nabavljati u aprili/maju - najdalje junu. Tako radim već 4 godine i nikada ga nisam platio skuplje od 280 KM sa prevozom. Kasnije se sve izvozi ugl za italiju. Ono šta ostane postaje preskupo. Čuo sam za par sigurnih slučajeva gdje lovatori kupe 50tak tona tada kad su akcijske cijene i onda na zimu prodaju po duploj cijeni.
Spominjao sam iznad da sam kupio u Šipovu pelet ovog ljeta koji je vrh. Gori odlično, otpada minimalno. Dobio ga znači za 280 KM sa prevozom do Drvara (velika je to udaljenost).

Ljudi i više nego korektni.

Što se tiče skladištenja...ne znam. Mislim da je prosječan podrum sasvim dovoljan za stanove, pogotovo ako koriste kamin a ne peć sa kotlom. Ko grije kuću taj sigurno ima i neku ostavu, garažu, šupu tako da skladištenje ne bi trebalo biti problem, pelet ne zauzima toliko puno više prostora od drva (hoću da kažem ko ima prostora za drva može se snaći i za pelet)

Potpuno se slažem da da je ludost davati za tonu peleta 500 i više maraka pa islatnije je onda se grijati na čistu struju, još je manje posla oko takvog grijanja. Ali ako se nabavi na vrijeme nikakvih problema, znači zagovarati negdje tamo u martu ili početkom aprila i odmah kupovati. Ako firma ne dostavi u roku od par dana odmah otkazati. Ja sam sa ovim ljudima dogovorio sve u par rečenica i stvarno u roku od par dana zovu i pitaju mogu li sutra dočekati kamion.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 09:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Pa mislim da ce se to desiti i prije, pet godina je preoptimisticno, nema to veze sa toplanom, jer taj pogon jos nije pri kraju pa da se moze reci kako ce se odraziti na trziste, ovo sada je realno stanje, a bice puno gore, sume su isjecene, za oporavak ce trebati 40-50 godina, pogon toplane ce samo pogorsati i onako prelosu situaciju nedostatka drva, ne samo ogrevnog, nego uopsteno, a u prilog tome i odluka Vlade RS o zabrani izvoza oblovine...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 09:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2003, 18:50
Postovi: 302
Bio sam i ja prezadovoljan tri sezone , ali vidjecemo iduce godine kakve ce cijene biti bez obzira na vrijeme nabavljanja , ja sam prihvatio cijenu koju su mi rekli , ali je oni nisu ispostovali

u federaciji optuzuju HIFA grupu da je od svih proizvodjaca otkupila pelet i napravili vjestacku krizu koja se prelila i kod nas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 10:17 
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Bas sam negdje cuo da su i cijene peleta vrtoglavo otisle gore


istina, bilo je to prije par dana u novinama, kazu da dostra ljudi uzimaju drva jer je cijena peleta skocila poprilicno


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 11:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Mi smo davno opet kupili Ensa/Sava pelet za oko 270-280KM po toni.
Kao što svi rekoše, to je vrijeme kad se kupuje pelet...

Čak i da malo poskupi, nama se isplati kupiti pelet.
Nema cijepanja, slaganja, loženja, čišćenja.
Koliko vremena na to potrošimo, više love zaradimo radeći svoj posao...

Svake godine je "kriza" u ovo doba... :)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 11:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Potraznja je velika, nista izvoz, sve se ovde proda, kod mene u firmi ne primaju narudzbe vec dugo, sve rasprodano unapred 2 mjeseca, citave godine je guzva, sto se danas napravi sutra se proda. Masa ljudi je presla na pelet i to je normalno da je nestasica a cim je nestasica i cijena je normalno veca

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 13:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2003, 18:50
Postovi: 302
znamo svi da je bolje sto ranije kupiti pelet , ali smijesna je prica to je trebalo ranije , kao da je to alibi da te neko zajebe

pelet sam narucio prije dva mjeseca i prihvatio njihovu cijenu , mozda neko voli da kupuje kasnije da placa vise to nije ni bitno , bitno je da se ispostuje dogovoreno , nemam ja nista protiv da ga oni cijene i 1000KM , ali ako dogovoris onda ispostuj , nego su oni vidili da cijene vrtoglavo skacu pa onda zajebavaju narod , mnogi su prevareni

vidjecemo na proljece kakve ce cijene biti , cisto sumnjam da ce biti ispod 300 , posto su vidjeli sta se desilo ove godine

ovi sto hoce da glume gospodu i kao sto puno zaradjuju , pa grite se onda na struju tu bas nemas nista da radis , nemojte dovoditi narod u zabludu da se gospoda grije na pelet , i te kako imas slaganja , punjenja/lozenja i ciscenja

ja pelet vidim kao kompromis izmedju skupog "gospodskog" grijanja na struju i jeftinog "sirotinjskog" grijanja na drva , ali se ta razlika derasticno smanjila


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 13:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Isto mislim da ga ispod 300km nece biti u 2018.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 550 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs