banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 10:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 550 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Nov 2011, 23:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Nije se sa plinom igrati, poslusaj zipov savjet i pronadji nekog majtora ( eventuaalno nekog prijatelja, rodjaka i sl. ali koji 100 % zna sta radi), ili npr. ako pravis dobre kolace, nace se i neka dobra dusa sa foruma da pripomogne :) .

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2011, 08:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
laoce je napisao:
ili npr. ako pravis dobre kolace, nace se i neka dobra dusa sa foruma da pripomogne :) .

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2011, 09:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
LONCAR SANJA je napisao:
ma ja mislim da je u pitanju mesing jer sam ih dobila kao rezervne delove kad sam kupovla sporet sad me samo zanima kako da ih zamenim za one zacepljene ,imaju neka dva sarafica sa strane pa mi se cini da bih trebalo odvrnuti ali nekako mi se cini prerizicno i najverovatnije da cu poslusati savet i potraziti pravog majstora da i ja ne bih zavrsila u crnoj hronici,u svakom slucaju hvala na savetu

Ako je novi sporet u pitanju i ona mala mesingana dizna koja izgleda kao vijak sa sestougaonom glavom i rupicom kroz njega, onda nije problem da je sama promijenis (ako si sigurna da je ona u pitanju). Samo dignes ona dva dijela kroz koje prolazi plamen (vjerovatno ti je crni spadao kad cistis plocu) i onaj aluminijski, i vidjeces diznu zavrnutu na sredini rupe koja ostane kad to poskidas. Samo ta dizna koju imas nije cisto rezervna, nego ima sitno ugraviran broj na sebi koji nije isti kao na dizni koju mislis skinuti, vjerovatno. Razliku ces vidjeti u velicini plamena-kolicini plina koja prolazi kroz nju. Ja sam sebi na novom sporetu stavljao diznu kroz koju manje prolazi da bude manji plamen. Skontaces po brojevima na kojoj je manja rupica.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2012, 10:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Avg 2007, 18:54
Postovi: 442
Lokacija: BL
noriginal je napisao:
Ja sam prosle godine uveo grijanje na pelet i bilo je nekih problema oko peci (Topling), mada je sve to pokrila garancija i stvarno su odmah izlazili na intervenciju i rjesavali. Meni je konkretno propalo loziste (shamot) i grijaci su odlazili tri puta (dva prosle godine i jedan ove). Ali svaki put su mi serviseri govorili kako se trude sve unaprijedjuju i stavljaju bolje dijelove (svaki put su mi produzavali garanciju na zamijenjeni dio). Sto se tice potrosnje, prosle godine nisam bio zadovoljan ali je kuca bila u izgradnji, nije bilo fasade i sprat iznad mene nije bio zavrsen. Ove godine smo uradili fasadu i kontam da ću ove godine proci sa 1,5 tona peleta (stan od 85 m2).


Kako je prosle godine zavrsena fasada i sprat iznad mene koji je bio nedovrsen, ove godine sam potrosio nesto manje od 2 tone peleta. Prezadovoljan sam bio i kvalitetom grijanja i potrosnjom. Bila je otisla jedna pumpa i jednom smo grijac mijenjali (na pocetku sezone) i nije bilo drugih kvarova.

_________________
Signature


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2012, 11:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Koliko košta tona peleta? (pogledah na netu šta je pelet, nikad čula kad ono drveni brabonjčići, mini briketi)

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2012, 11:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Avg 2007, 18:54
Postovi: 442
Lokacija: BL
280 KM tona bila prosle godine u avgustu.. na jesen/zimu bude skuplji.. ne znam koliko je ove godine, jos nisam kupovao

_________________
Signature


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2012, 11:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
To i nije skupo. To je skoro mjesečni račun za el. energiju.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2012, 16:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Razlika je samo u cijeni instalacije (pec, ovo, ono...)
A tona nije nikad vise od 350km, mada ako kupis na vrijeme za 280km stvarno se isplati...
Dok ti iscjepas i slozis drva, jebi ga, nisi ni za sta...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2012, 06:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Apr 2011, 21:39
Postovi: 44
Sargas je napisao:
Razlika je samo u cijeni instalacije (pec, ovo, ono...)
A tona nije nikad vise od 350km, mada ako kupis na vrijeme za 280km stvarno se isplati...
Dok ti iscjepas i slozis drva, jebi ga, nisi ni za sta...


Zaboravio si ono "najslađe" : Vani -10 , a ti moraš naložiti vatru , unijeti drva , očistiti peć.... :angry1:

I ja tražim savjet koju peć , koliko bi otprilike trošio , da stavim na papir pa da vidim isplati li se. Uglavnom znam da je skuplje od klasičnog loženja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2012, 08:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Kazem ti, trosak ti je najveci u startu te neke 2 hiljade km.
A sad da li je razlika u ogrjevu u nekih 100 pa i 200 km ne bih znao.
Mislim, ako imas para da razmisljas da das 2000km na pec za pelet onda zanemari 100 ili 200km godisnje i zivi kao covjek.

Isprogramiras pec na koliko stepeni vodu da grije, kad da se pali i gasi, koliko brzo da postize tu temperaturu ...

Tvoje je onda samo da neka dva ili tri puta sedmicno naspes pelet u pec i izbacis to malo pepela sto ima.
Da platis nekome da ti dovuce drvo, iscjepa ga i slozi, mislim da bi te izaslo opasno blizu cjenovno peletu.
A da ne pricam o tome sto je pelet u vrecama od 15kg i sto nemas nigdje smeca.

Sad opet, finansije diktiraju svoje...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2012, 09:32 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Koliko zapreminski zauzima prostora tih par tona peleta?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2012, 09:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Eh sad... To ne piše nigdje...
Ja sam naručio za ovu godinu 4,5 tone budući da mi je prva prava grejna sezona pa ne znam koliko mi treba.
Mogao bih uslikati, pa da vidite ili ako hoćeš možeš doći pa vidjeti...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2012, 17:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
_зока je napisao:
Koliko zapreminski zauzima prostora tih par tona peleta?

gustina peleta ti je negdje oko 600kg/m3. Kada narucis jednu tonu, ona stane na paletu standardnih dimenzija, ali ne znam visinu. Dolazi u vrecama po 15kg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2012, 17:22 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Ok, sasvim mi je dovoljna i ta informacija. Hvala!

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2012, 18:30 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2008, 20:15
Postovi: 91
Lokacija: B.L.
zna li neko mozda koje su cjene tih peći?i gdje se mogu naću u Banja Luci?

_________________
Zdrav čovjek ima hiljadu želja,bolestan samo jednu.
Ne znamo šta imamo dok to ne izgubimo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 12:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Apr 2011, 21:39
Postovi: 44
Ja sam se nešto malo interesovao, imaju u LUK-u kod Interex-a , Vokel i Termoklima u Trnu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2013, 11:24 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
[Enterprise] je napisao:
_зока je napisao:
Koliko zapreminski zauzima prostora tih par tona peleta?

gustina peleta ti je negdje oko 600kg/m3. Kada narucis jednu tonu, ona stane na paletu standardnih dimenzija, ali ne znam visinu. Dolazi u vrecama po 15kg

Imas i Jambo vrece od 1000kg on je dosta jeftiniji


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2013, 11:31 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
noriginal je napisao:
280 KM tona bila prosle godine u avgustu.. na jesen/zimu bude skuplji.. ne znam koliko je ove godine, jos nisam kupovao


Gde uzmas za 280 u BL


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2013, 15:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Koliki su gabariti te namjenske peći za pelet?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2013, 21:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Zdravo narode, imam kotao na pelet 35kw,platio sam 5200 sa montazom...mogu reci da je super jer je automatika. Od 15.septembra do danas(18.januara) sam potrosio 5tona a treba jos 2 tona do 1.aprila. Znaci ukupno 7tona. Od 1.12. do 31.12. potrosio sam tona i po ili 95vreca po 15kg., takodje i od 1.1. do 31.1. guta i guta.(znaci samo 2 mjeseca je 3tona) a sobna temperatura je na ovo vrijeme je 23,5 u kuci koja ima 180kvadrata, adaptirana a nema stiropor, novi prozori "velux". A iza ovih termina manje trosim mjesecno 600kg a sobna temperatura 24. Ciscenje je jednostavno ali treba svaki dan zbog plamenika u kotlu da se bolje gori..mora se vaditi kao lopatica i vratiti najzad-to je moj savjet. Cistim sa usisivacem za pepela koji sam kupio u OBI mislim oko 90KM (bila je akcija), cistim ravno minut...a ciscenje kompletne peci je na svaki 15 dana i to traje najvise 5 minuta(smijesno...kad sam imao pec na drva cistio sam k'o budala 2sata). Dimnjak cistim na kraju sezone-samo malo mrvca pepela. Kotao trosi struju godisnje 7KM ravno! Prava je gospodska, kad ustanem vidim kroz prozor pijuci neskafe, ljudi svaki dan ujutro ciste pec za drva i ugalj i nose puno pepela u smece i pale i pale, a moja kuca je vec topla. Upalim u 4h a ugasim u 23h ali stalno prekida jer brzo penje zeljenju temperaturu pa se gasi do 22stepena...ja mislim da je oko 4 do 5 puta tako. Imam odlican sobni termostat siemens bas je poslusan :) To je sve, ako imate pitanje rado cu Vam pomoci.

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Poslednji put menjao solaris dana 18 Feb 2013, 21:36, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 550 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs