banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 550 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Nov 2011, 08:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
[Enterprise] je napisao:
Ko ima u planu da se grije kao covjek, bez da svakih 2 sata odlazi u kotlovnicu, on ima samo 3 varijante. Mazut, struja, pelet.
Naravno da je pelet kao energent najjeftiniji (od ova 3). U principu kotlova na pelete imate svakakvih. Npr imate obicne kotlove na drva na cijim vratima je montiran gorionik na pelet. Oni su u startu jeftiniji (pod uslovom da imate vec kotao na koji moze da se montira), ali nisu ni izbliza dugotrajni kao sam kotao na pelet. A jos veci problem im je sto trose solidno vise peleta (i to vazi za apsolutno sve gorionike) od obicnih kotlova samo na pelet (to je dakle druga varijanta). I treca varijanta (po meni najbolja) je kombinovani kotao na pelet i drva, koji ima dva lozista potpuno odvojena jedno od drugog. Bukvalno je uzet kotao na drva, i kotao na pelet koji su zavareni. Cijena mu je nesto malo vise od cijene obicnog kotla na pelet, ali mislim da se to isplati. Cisto za slucaj da ostanete bez peleta imate klasicni kotao na drva ugalj briket.
Sto se tice potrosnje, to je naravno nemoguce govoriti. Ona zavisi od previse stvari, ali definitivno najvaznije su izolacija i stolarija. Ja imam negdje blizu 400 m2 (kompletno grijanih) i po sezoni potrosim negdje oko 9-10 t (izolacija dobra, stolarija losa). Ali cim je u kuci ispod 23 stepena odmah "zene" vriste sto si smanjio grijanje itd... :lol:


E slazem s Tobom u vezi svakih 2 sata.
Ne kontam na sta mislis da nisu izbliza dugotrajni kao sam kotao na pelet...mozes li mi to objasniti?Znaci ja bih potrosio u vrh 6tona zar ne?Hvala puno za savjet!!!!

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2011, 08:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
[Enterprise] je napisao:
Smijesno je to sto ti ne treba audit. Ne projektujes toplanu. Ono sto ti treba je da znas sta hoces. Hoces jeftino? Ok, idi na ugalj. Hoces prakticno, ok idi na struju. Hoces nesto izmedju? Ok idi na pelet. Itd.
Nisu pelet i kotlovi na pelet juce izmisljeni pa da moras da pravis audi. Opusteno


Ma pusti ga on je cist Filozof :D :D :D :D

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2011, 09:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
blackrose je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Tvoji imaju hotel? Salim se, nebitno.
Svi vi imate bojlere prikljucene na sistem? Da ne kazem kotlove od 500 litara za toplu vodu ;)
Mislim da se i tu napravi fina usteda na struji.

Ne, ali je moj otac mislio da ce sva djeca uvijek zivjeti sa njim :lol:
Moji imaju 2 bojlera u 2 kupatila koja mogu kombinovano i na struju i na drva.

@Solaris, imali su prije pec na cvrsto gorivo, nisi mogao nadoliti drva i uglja, tako da su kupili novu pec na pelet.
Drva dok kupis (metar od 60 KM pa nadalje), dok platis rezanje (5 KM po metru), dok pocijepas, slozi, uneses u kucu.15 puta ti svako drvo prodje kroz ruke, prljas kucu, misli na potpalu,...te nisu suva...ebada



Znam za to u vezi drva rezanje itd ma to mi je FUUUUUUUUUUUUJ!!!!Gadi mi se stvarno zato zelim preci na pelet da to sve zaboravim!!!!!!!Samo mi je pec mlad i nije star pa mi je glupo da bacim a da kupim ponovo komplet.Bolje staviti gorionik dokle moze izdrzati taj pec. Kad ode pec u istoriju obavezno cu kupiti komplet na pelet sa bojlerom!!!Hvala na pomoci puno!

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2011, 20:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
[Enterprise], kakav Ti imas pec?

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2011, 21:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
imam topling, na pelet 100kw.
Vezano za pitanje o dugotrajnosti gorionika. Nije sad da ce ti on otici nakon 2-3 sezone, ali nema sanse da ce ti on trajati kao sto bi ti trajao normalan kotao na pelet.
Sto se tice potrosnje, za tebe je solaris mozda i normalna potrosnja od 6 tona. Ali iskreno ne mogu da vjerujem da su blackrose tvoji starci potrosili samo 6 tona za 400 kvadrata. To mi je premalo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2011, 21:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
blackrose je napisao:
E ovako...potrose do 6 tona, tonu placaju od 280 do 320 KM (zavisi kada kupujes, koji,..), svaki dan griju skoro 300 kvadrata, a ostalo po potrebi (garaza, kancelarija, gostinski dio,...).

e jbg, nisam koracala...svaki dan griju 2 stana + ogroman dnevni boravak, ostalo po potrebi.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2011, 21:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
[Enterprise] je napisao:
imam topling, na pelet 100kw.
Vezano za pitanje o dugotrajnosti gorionika. Nije sad da ce ti on otici nakon 2-3 sezone, ali nema sanse da ce ti on trajati kao sto bi ti trajao normalan kotao na pelet.
Sto se tice potrosnje, za tebe je solaris mozda i normalna potrosnja od 6 tona. Ali iskreno ne mogu da vjerujem da su blackrose tvoji starci potrosili samo 6 tona za 400 kvadrata. To mi je premalo


Vjerujem da ce mi biti dosta 6 tona...gdje kupujes pelete?Cuo sam da ima u Sipovu zar ne?

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2011, 02:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Imaš firmu u Srpcu koja proizvodi pelet i briket, a čuo sam da se i negdje u BL proizovdi.

http://www.ensabh.com/index.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2011, 08:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
filozof sa vrbasa je napisao:
Imaš firmu u Srpcu koja proizvodi pelet i briket, a čuo sam da se i negdje u BL proizovdi.

http://www.ensabh.com/index.html


Puno Ti hvala za info..ali si ipak Filozof. Gdje ima u BL?Mozes li to saznati?Puno hvala unaprijed!

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2011, 15:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Raspitaću se, filozofi zato i služe.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2011, 15:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
filozof sa vrbasa je napisao:
Raspitaću se, filozofi zato i služe.


Puno hvala!!!

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 15:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
fis vitez, asko komerc zenica, panefin srbac (ili je panesa de ga znaj), pestalic gradacac ima njih jos dosta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 15:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
[Enterprise] je napisao:
fis vitez, asko komerc zenica, panefin srbac (ili je panesa de ga znaj), pestalic gradacac ima njih jos dosta...


Da li oni imaju dostavu?

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 16:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
Ne znam odakle si, ali zasigurno dovoze negdje u bl. A zgodan je pelet za prevoziti. Dolazi u vrecama po 15kg i mozes sa nekim cady-em ili kombijem prevesti bas dosta toga.
Nadji negdje na netu brojeve telefona pa pitaj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 22:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Ja sam iz Banja Luke.Odakle si i kako nabavljas pelet do kuce?

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 23:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
poslao sam ti poruku


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2011, 00:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Poslao sam pp.

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2011, 16:37 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Nov 2011, 16:17
Postovi: 2
ja u stvari ne znam odgovor na ovo pitanje,ali se jos ne snalazim sa ovim forumom i neznam gde da upisem pitanje koje me zanima,a to je sporet na plin,imam problem jer su mi se zacepile dizne na sporetu pa nemoze da radi imam rezervne ali neznam da ih zamenim,a bas hocu da pokazem kako sam ja majstor i hocu sama da ih zamenim,moze li mi iko reci kako to mogu sama da odradim,hvala unapred,i izvinjavam se sto sam upala sa pitanjem koje nema veze sa vasim


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2011, 17:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Nemoj sama da čačkaš oko plinske instalacije ukoliko nisi to prije radila ili gledala kako neko radi. Najmanji propušten detalj i najmanje oštećenje može biti kobno. Zbog toga je puna crna hronika, što u narodu stvara strah od plina.

Ukoliko još uvijek čitaš i nađeš rješenje obavezno ugrađuj samo nove dijelove, pogotovo bakarne i mesingane koji su namijenjeni za jednokratnu upotrebu jer se deformišu kako bi se dobio savršeno nalijeganje. Na kraju cijelu instalaciju provjeri sapunicom, ali u otvorenoj prostoriji za svaki slučaj.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2011, 20:45 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Nov 2011, 16:17
Postovi: 2
ma ja mislim da je u pitanju mesing jer sam ih dobila kao rezervne delove kad sam kupovla sporet sad me samo zanima kako da ih zamenim za one zacepljene ,imaju neka dva sarafica sa strane pa mi se cini da bih trebalo odvrnuti ali nekako mi se cini prerizicno i najverovatnije da cu poslusati savet i potraziti pravog majstora da i ja ne bih zavrsila u crnoj hronici,u svakom slucaju hvala na savetu


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 550 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs