banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 550 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 28  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Sep 2014, 16:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2003, 18:50
Postovi: 302
Narucio sam bas taj iz novog grada , 295KM tona, uzeo sam 6 paleta , to je oko 6,3 tone .

Nadam se da je dobar , i da ce me izgurati preko zime .

Javicu kvalitet kad ga probam :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2014, 17:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Suuuper jel uracunat i prevoz?

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2014, 17:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2003, 18:50
Postovi: 302
da , po toj cijeni mi dovezu pred kucu , najbolja ponuda koju sam nasao

a i karakteristike peleta su dobre

vidjecemo kako ce se pokazati u praksi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2014, 17:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Pitanje.

Koliko kosta da se obicna pec za centralno prepravi da se moze grijati na pelet?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2014, 17:45 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ako peć već nije predviđena za proširivanje za pelet ja se ne bih sa tim zajebavao. Em bi bilo vjerovatno preskupo, em pitanje kako bi šljakalo. Pelet razvija puno veću temperaturu od drveta pa sami kotlovi moraju biti od drugačijeg materijala.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2014, 17:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Raspitivao sam se malo kod majstora koji rade grijanje, njih 2-3 kazu da nije problem to da se uradi i da ne skodi peci, ubaci se neka resetka, spirala i sta jos... Al' kad pitam za cijenu svi nesto mrnj mrnj. Jedan mi samo reci da bi izaslo najmanje izmedju 1500-1800


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2014, 17:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2003, 18:50
Postovi: 302
koliko sam upoznat to zavisi i od peci , ali ja to nebi radio , posto cak ove kombinovane pelet drvo , kazu da nije bas najsrecnije rjesenje , jer procentualno trose vise peleta , tako da bi prepravka vec postojece sigurno dala jos gore rezultate

pelet je sam po sebi skuplji nacin grijanja , sa losim rezultatim bi bio preskup

ja sam se dugo dvoumio da li uzeti na cvrsta goriva ili pelet , dosta je jeftinije na cvrsta goriva po mom nekom istrazivanju , ali ja sam bio ogranicen sa nekim drugim stvarima pa sam se odlucio za pelet

evo ja cu prvu zimu docekati sa sopstvenim grijanjem , do sada sam bio u stanu (gradsko grijanje) , pa nemam neko iskustvo , javim se na proljece :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2014, 18:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Shakale,mozes to uraditi, pec ce imati kratak vijek, imace iskoristenosti sagorijevanja 60%,problemi sa puzom mislim na cijevi. ne valja ni kombinovani kako kaze walper. bolje kupiti kotao na pelet i tacka. to je najbolje. hvala walper za info.

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2014, 23:00 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Sep 2014, 22:45
Postovi: 10
pozdrav svima
evo sam se registrovala samo da probam razbiti uvjerenje da nije dobro na kombi kotao kopčati pelet set

imam FAMOK-ov kotao iz 2001 23/28 kW i prije 4 godine smo na njega prikačili CentroMetalov pelet set

pošto imamo spremnik za pelet od 270 kg skoro po sedam dana ne pogledamo peć

e sad čitam ja da ljudi znaju potrošiti znatno manje za sezonu nego ja ali moja kuća nema nikakvu izolaciju a i fasada je dobro oštećena, plafon je austrougarska gradnja 3,8 m visine i nema deke a površina je nekih 150 m2 - potrošimo 4-5 tona za sezonu

ugodno me iznenadio ovaj FAMOK-ov kotao koji je tada bio najjeftiniji a desetak godina smo ložili banovački čumur koji je dobro jak

ove godine smo se odlučili za FIS-ov pelet koji smo naručili iz Viteza po cijeni 305 KM bez prevoza


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2014, 23:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Postovani Nibleri,
moja kuca bez fasade i losa izolacija i prozori tak tak nije bas najbolje a kucu na tri sprata grijem 270kvadrata uz kotla na pelet od 5h do 24h svaki dan uz sobnog t., izaslo mi 6,5tona pa razmisli.

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2014, 09:45 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Sep 2014, 22:45
Postovi: 10
solaris pretpostavljam da je tvoja kuća ima deke što moja nema a poznato je da najveći dio toplote "ode gore" a plus kad se preračuna zapremina prostora dođe da ja grijem malo manje nego ti
pretpostavljam da su kod tebe plafoni na 2,2 m i to bi zapreminski bilo oko 600 m3 a kod mene je to 570 m3

ja nemam termostat a i za njega kažu da može znatno smanjiti potrošnju peleta
ja sam prvi post napisala isključivo zbog toga što je po meni lakše dati nekih 1500 KM za pelet set ukoliko je kotao u dobrom stanju fizički nego kupovati peć za nekuh 5 000 - 6 000 KM

e sad da sam ja imala viška te novce naravno da bi kupila novu peć na pelete i to me sigurno čeka kad ovaj moj kotao procuri, naravno ako budem imala para :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2014, 23:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Prizemlje je 2,95m visina, prvi sprat je 2,75m drugi sprat isto kao prvi sprat, pa izracunaj.

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2014, 23:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Sep 2014, 22:45
Postovi: 10
mogo si i ti :)

760 m3 naspram mojih 570 m3

kad u tonama preračunaš trošimo približno jednako i da kažem da i kod mene grijanje radi ko i kod tebe vremenski s tim da kad ono baš stisne zima ne gasimo nikako

nije mi namjera nikome protuvriječiti već iznjeti svoja iskustva pa ako kome pomogne bit će mi drago jer ja znam da smo se mi preporodili kako smo prešli na pelet pa i ako potrošim koju stoju više ne žalim


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2014, 16:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Vidis dakle ti 150kvadrata 4-5tona a ja 270kvadrata 6,5tona u stvari 6 paleta to je oko 6,300kg. imam skoro dupla povrsina od tebe a jel se isplati staviti gorionik u pec na drva kad trosi vise nego kotao na pelet?

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2014, 19:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Sep 2014, 22:45
Postovi: 10
evo pa ako hoćeš skontaj
ja grijem 150 m2 sa visinom 3,8 m što je 570 m3 i potrošim 5 tona što znači da grijem 114 m3 sa tonom
ti griješ 270 m2 sa visinom 2,95 m /2,75 m što je 760 m3 i potrošiš 6,3 tona što znači da griješ 120 m3 sa tonom

ili
kad ja svoju kubikažu pretvorim na tvoju visinu ispada
ja grijem oko 200 m2 što bi bilo da sa jednom tonom grijem oko 40 m 2
ti griješ oko 270 m2 što bi bilo da sa jednom tonom griješ oko 43 m2

znači imaš manje od duplo m2 ali nemaš ni blizu duplo m3 a mislim da se grije zapremina a ne površina

neću tvrditi da kombi set ne troši više od kotla na pelet ali tvrdim da se isplati dati 1500 KM za pelet set u odnosu na peć koja je 5 000 - 6 000 KM
naravno ukoliko je kotao u dobrom stanju


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2014, 20:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
kombinovane peci na drva i pelet, pod uslovom da se sagorijevanje odvija u jednom lozistu, generalno imaju stepen efikasnosti od 60-70%, dok svi kotlovi na pelet na nasem trzistu napravljeni na pelet imaju preko 90%. Ta se razlika manifestuje ili time da je hladno u prostoriji (stednja) ili pod istim uslovima u prostoru prakticno 30% veca potrosnja peleta. I to je cinjenica

Porediti dva objekta sa razlicitom visinom, snagom kotla, itd itd jednostavno nije referentno. Stavite kalorimetar na oba i mjerite potrosnju peleta kod jednog i kod drugog za istu proizvodnju toplote. Razlika ce biti velika.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2014, 22:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
imaju na akciji u fisu kotlovi na pelet po cijeni od 3800km za 35KW

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2014, 13:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Nibleri procitaj sta pise Enterprise...

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2014, 20:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Sep 2014, 22:45
Postovi: 10
solaris evo pročitaj ti šta pišu ovdje http://grijanje.besplatna-energija.com/ ... -na-pelete


Centrometal kotlovi na pelete





Oprema za centralno grijanje Cm Pelet-set 14 - 50 kW namijenjena je za ugradnju na toplovodne kotlove CentroMini, EKO-CK, EKO-CKB, CentroPlus i CentroPlus-B, a predviđena je za loženje drvenim peletima. Najčešća ugradnja je na EKO-CK kotlove, novost je da je konstruirana nova generacija EKO-CK kotlova, čelični toplovodni kotlovi EKO-CK P nazivnog toplinskog učinka 14 do 110kW i model EKO-CKB P s bojlerom potrošne tople vode nazivnog učinka 20 do 50 kW. Novost u ponudi je EKO-CK P 60 kW. Kotlovi su predviđeni za loženje krutim gorivom, peletima, uljem ili plinom. Boljem iskorištenju ovih kotlova doprinose i turbulatori koji se moraju ugraditi kod loženja peletima, uljem ili plinom pri čemu je iskoristivost kotla preko 90%.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2014, 18:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
sve je to jako lijepo, ali to nema veze sa zivotom.
To sto si napisao/la je sa site-a "prodavnice" ili cega vec. Na njihovom zvanicnom siteu pise:
Odgovarajuće dimenzionirano ložište te vođenje plinova izgaranja u tri prolaza osiguravaju visoki stupanj iskorištenja kotla, što ga čini “štedljivim”.
naravno da nigdje ne pise 90% i naravno da su rijeci "stedljivim" i "visoki" veoma neodredjene.

Njihovi drugi kotlovi, npr Peltec koji je iskljucivo na pelet, ili Centroplus B koji ima odvojena lozista, svakako imaju preko 90% (i obje konstrukcije imaju CIJEVI, kao i svi pravi kotlovi na pelet). Medjutim oni kostaju previse, i vrlo malo ljudi ih kupuje. Vecina zavrsi sa najobicnijim kotlom na drva, na koji je montiran kotao na pelet, a to rezultuje znatno losiju efikasnost od svih ostalih.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 550 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs