banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 13:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 550 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 28  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Feb 2013, 18:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
I to stoji, al opet cuh neke komentare na te kombinovane peci da i nisu bas najsrecnije rijesenje. Mada opet 100 ljudi 100 cudi, zato kazem dobro se raspitaj.
I po meni je izolacija bitna vise od peci i vrste ogreva, ja sam se preporodio.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 20:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
richa je napisao:
Znaci oko 2000KM te izadje grejna sezona...Meni je to skupo i radije lozim drva i cesce cistim, ionako nemam sta raditi.:D


Nije 2000KM vec 1890KM...besplatna mi je jedna tona zato sto imam besplatnu toplu vodu za vrijeme grejne sezone. Znaci jos manje 300KM znaci 1590KM. A drugo samo ti cjepaj i cjepaj i cjepaj ja cu i dalje gledati kroz prozor kako patis po jakoj vrucini ili po jakoj hladnoci. Nema sanse da ti digne vise od 23stepena. Na pelet brzo digne temperaturu oko 20minuta na 60stepeni i vec je ugodno a drvo jebo vise 2 sata. Kod mene kako hocu tako ce ispunjavati pec. Imao sam ja kotao na drva...hvala Bogu da sam to zaboravio.

Ja sam potrosio za drva 25 metara drva, 3 tona onaj ugljeni briket i morao sam svaki ujutro u 6h da palim i da jedva ugrije kako valja. Platio sam sve ovo 2525KM pa razmisli kako je to. posto ja nemam fasadu pa razmisli koliko sam potrosio. Stalno sam se smrdio(stalno gore i dole i gore i dole i gore i dole) i uvijek sam se morao okupati od prljavstine i cesto sam morao kompletno cistiti pec i dimnjak auuu garave fuuuuj i to traje 2 sata!!! Bolje da ne pricam! Zato ne lupetaj s tim.

Evo jedna tona peleta je kao 5 metara drva znaci 35metara i opet isto kao ovo, a bolje grije i nema smola u garazi i cista mi je garaza i nema krecenje, auto mi je u garazi i nema smrada u autu od onog smola....a kod Tebe kako je?????

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Poslednji put menjao solaris dana 19 Feb 2013, 20:16, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 20:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
_зока je napisao:
Lijepo je biti gospodin :D


Slazem se s Tobom!!!!Vec sam postao gospodin :D :D :D :D

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 20:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
_зока je napisao:
Jbg, ja trošim ovako 20-ak metara drveta i kontam da sam trošak peleta


Ako trosis tako 20metara onda sigurno ces potrositi 4tona peleta kada budes kupovao pec na pelet.

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 21:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
solaris je napisao:
richa je napisao:
Znaci oko 2000KM te izadje grejna sezona...Meni je to skupo i radije lozim drva i cesce cistim, ionako nemam sta raditi.:D


Nije 2000KM vec 1890KM...besplatna mi je jedna tona zato sto imam besplatnu toplu vodu za vrijeme grejne sezone. Znaci jos manje 300KM znaci 1590KM. A drugo samo ti cjepaj i cjepaj i cjepaj ja cu i dalje gledati kroz prozor kako patis po jakoj vrucini ili po jakoj hladnoci. Nema sanse da ti digne vise od 23stepena. Na pelet brzo digne temperaturu oko 20minuta na 60stepeni i vec je ugodno a drvo jebo vise 2 sata. Kod mene kako hocu tako ce ispunjavati pec. Imao sam ja kotao na drva...hvala Bogu da sam to zaboravio.

Ja sam potrosio za drva 25 metara drva, 3 tona onaj ugljeni briket i morao sam svaki ujutro u 6h da palim i da jedva ugrije kako valja. Platio sam sve ovo 2525KM pa razmisli kako je to. posto ja nemam fasadu pa razmisli koliko sam potrosio. Stalno sam se smrdio(stalno gore i dole i gore i dole i gore i dole) i uvijek sam se morao okupati od prljavstine i cesto sam morao kompletno cistiti pec i dimnjak auuu garave fuuuuj i to traje 2 sata!!! Bolje da ne pricam! Zato ne lupetaj s tim.

Evo jedna tona peleta je kao 5 metara drva znaci 35metara i opet isto kao ovo, a bolje grije i nema smola u garazi i cista mi je garaza i nema krecenje, auto mi je u garazi i nema smrada u autu od onog smola....a kod Tebe kako je?????


Izvini kralju sto ti moram ovo reci, al nalupa se ti gluposti za medalju.
Prvo kakvih 2h za zagrijavanje kotla spominjes. Kod mene kotao bude za max pola sata na 60 stepeni. Isto kao i ti i ja imam besplatnu vodu u toku sezone, to nikakva prednost nije.
Drug stvar, kakav smrad i prljavstina. Ja pepeo iz kotla ocistim svaka 2-3 dana i to je to. Smrada nikakvog nema, to kod tebe nesto nije u redu, vjerovatno dimnjak u banani.
Tako da sledeci put nemoj lupati gluposti.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 22:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Richa samo pricaj i pricaj i cjepaj dalje :D

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 22:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Drug stvar, kakav smrad i prljavstina. Ja pepeo iz kotla ocistim svaka 2-3 dana i to je to. Smrada nikakvog nema, to kod tebe nesto nije u redu, vjerovatno dimnjak u banani.
Tako da sledeci put nemoj lupati gluposti.[/quote]


Nisam znao da perfektno odrzavas pec i dimnjak....zato nema smrada kod Tebe kad ne cistis 2-3dana. :lol: :lol: :lol:

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Poslednji put menjao solaris dana 19 Feb 2013, 22:29, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 22:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Mislim, nije meni problem reci da je pelet gospodskiji sa manje obaveza, i kako sam naveo i sam razmisljam o istom.
Ali kad pricas nebuloze i neistine onda se mora reagovati...
I djelujes mi kao oni tipovi sto kupe nesto novo pa misle da su glavne baje u selu. NHF

Edit.
Ne znam kakvo perfektno ciscenje spominjes!? Mislio sam da se ispod lozista pokupi pepeo i to je to... I kakvo ciscenje dimnjaka u grejnoj sezoni? To se radi prije koliko ja znam.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Poslednji put menjao richa dana 19 Feb 2013, 22:32, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 22:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
:lol: :lol: :lol: I djelujes mi kao oni tipovi sto kupe nesto novo pa misle da su glavne baje u selu. NHF :lol: :lol: :lol:

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 22:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Al' stvarno, evo ja kuci lozim pec na drva, svako jutro mi treba 2-3 minute da istresem pepeo i da malo pocistim, a jednom ili dva puta sedmicno ocistim pec onako detaljnije, al' za to mi ne treba vise od 10-ak minuta.

Nit' smrdim nesto nit' ima toliko prljavstine, odradim to u rukavicama i gotov pos'o.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 22:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Edit.
Ne znam kakvo perfektno ciscenje spominjes!? Mislio sam da se ispod lozista pokupi pepeo i to je to... I kakvo ciscenje dimnjaka u grejnoj sezoni? To se radi prije koliko ja znam.[/quote]

Nisam znao da ne znas da treba imati ciscenje dimnjaka.... :evil3:

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 22:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ne cisti se dimnjak u sezoni, to se odradi prije, a potrebno je samo s vremena na vrijeme detaljnije ocistiti pec.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 22:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
shakal je napisao:
Al' stvarno, evo ja kuci lozim pec na drva, svako jutro mi treba 2-3 minute da istresem pepeo i da malo pocistim, a jednom ili dva puta sedmicno ocistim pec onako detaljnije, al' za to mi ne treba vise od 10-ak minuta.

Nit' smrdim nesto nit' ima toliko prljavstine, odradim to u rukavicama i gotov pos'o.


Znam da nema kako treba...pisao sam da sam koristio i ugljeni briket...auuuu uzasno!

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 22:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
shakal je napisao:
Ne cisti se dimnjak u sezoni, to se odradi prije, a potrebno je samo s vremena na vrijeme detaljnije ocistiti pec.


Evo komsija stalno koristi samo drvo, nedavno je cistio dimnjak jer dim izlazi iz peci...pa je ocistio dimnjak i nosio je 2 kante crnog kantrana u smece. A da me pitas auuu morao sam svaki 2-3mjeseca cistiti da vidis.

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 22:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
@shakal Al nisi gospodin i glavni baja u selu ako nema pec na pelet, kako ne kontas.... Neki ljudi jednostavno su dokaz da se nas mentalitet nikad promijeniti nece....
solaris je napisao:
Edit.
Ne znam kakvo perfektno ciscenje spominjes!? Mislio sam da se ispod lozista pokupi pepeo i to je to... I kakvo ciscenje dimnjaka u grejnoj sezoni? To se radi prije koliko ja znam.


Nisam znao da ne znas da treba imati ciscenje dimnjaka.... :evil3:[/quote]

Eto ti mi reci sta trebam i sta radim ja i stari svake godine unazad 25 godina.
Ne znam jel kod tebe bio dimnjak ili rora kad si je svaki dan korao cistit. :-?

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Poslednji put menjao richa dana 19 Feb 2013, 22:42, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 22:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
solaris je napisao:
shakal je napisao:
Ne cisti se dimnjak u sezoni, to se odradi prije, a potrebno je samo s vremena na vrijeme detaljnije ocistiti pec.


Evo komsija stalno koristi samo drvo, nedavno je cistio dimnjak jer dim izlazi iz peci...pa je ocistio dimnjak i nosio je 2 kante crnog kantrana u smece. A da me pitas auuu morao sam svaki 2-3mjeseca cistiti da vidis.


Znaci da mu je dimnjak kurac.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 22:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
[quote="richa"]Al nisi gospodin i glavni baja u selu ako nema pec na pelet, kako ne kontas.... Neki ljudi jednostavno su dokaz da se nas mentalitet nikad promijeniti nece....

:lol: :lol: :lol: :lol: dobar si za poeziju majke mi :lol:

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 22:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
solaris je napisao:
richa je napisao:
Al nisi gospodin i glavni baja u selu ako nema pec na pelet, kako ne kontas.... Neki ljudi jednostavno su dokaz da se nas mentalitet nikad promijeniti nece....

:lol: :lol: :lol: :lol: dobar si za poeziju majke mi :lol:


Kad mi ti to kazes ponosan sam....

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 22:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
shakal je napisao:
solaris je napisao:
shakal je napisao:
Ne cisti se dimnjak u sezoni, to se odradi prije, a potrebno je samo s vremena na vrijeme detaljnije ocistiti pec.


Evo komsija stalno koristi samo drvo, nedavno je cistio dimnjak jer dim izlazi iz peci...pa je ocistio dimnjak i nosio je 2 kante crnog kantrana u smece. A da me pitas auuu morao sam svaki 2-3mjeseca cistiti da vidis.


Znaci da mu je dimnjak kurac.


Ma vidio sam da je uvijek stavio napolju drva ma su mokri...zato je sve fuuj kod njega.

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 22:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
E tako Richa budi ponosan....

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 550 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs