banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 11:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 550 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Feb 2013, 23:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
:lol: :lol: :lol: Dobro sensei...

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2013, 14:29 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 30 Nov 2013, 19:52
Postovi: 1
svi govore da treba podesiti parametre na peci sa istim na pakovanju peleta. pa kako da podesim objasnite molim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2013, 18:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Kakav pec imas?

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2014, 18:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
Slika


ako ste se vi nasli u ovoj situaciji ili znate nekoga...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2014, 19:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36395
Svaka cast. Inace imate kvalitetne proizvode.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2014, 22:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Skidam kapu Toplingu!!!

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2014, 21:32 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Jul 2014, 16:07
Postovi: 6
Da li je neko koristio pelet koji je 100% od mekog drveta (jela, smreka)? Znam da kod nas svi traže bukvu ali sam našao da jela u vidu peleta ima veću kalorijsku moć od bukve. Čitajući forume vidim da ljudi po Evropi dosta koriste upravo pelet od mekog drveta. Našao sam kod nas par proizvođača koji prave ovakav pelet pa me interesuje jel ima neko iskustva.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2014, 08:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
Vidi, prvo je nemoguce da nadjes pelet od jedne vrste drveta, bar ne na nasem podrucju.
Rijetko koja pilana se bavi samo jednom vrstom drveta, a i ako se bavi kada ta piljevina dodje do proizvodjaca peleta ona je pomijesana sa jos 10 piljevina sa drugih pilana.
Druga stvar, uopste je nebitno od kojeg je drveta pelet napravljen. Toplotna moc drveta se vrlo malo mijenja od vrste do vrste, toliko malo da se samo u laboratoriji moze vidjeti sitna razlika, pod uslovom da se koristi stablo drveta a ne kora granje lisce itd.
Moze se primjetiti razlika u potrosnji ako je u piljevini bilo previse kore, sto povecava sadrzaj pepela. Ali to nema veze sa drvetom vec sa proizvodjacem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2014, 18:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Da ne otvaram novu temu, pitaću ovdje...

Koji pelet koristite, koliko ga plaćate, kad ga nabavljate i kako ste zadovoljni? :)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2014, 18:16 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Jul 2014, 16:07
Postovi: 6
[Enterprise] je napisao:
Vidi, prvo je nemoguce da nadjes pelet od jedne vrste drveta, bar ne na nasem podrucju.
Rijetko koja pilana se bavi samo jednom vrstom drveta, a i ako se bavi kada ta piljevina dodje do proizvodjaca peleta ona je pomijesana sa jos 10 piljevina sa drugih pilana.
Druga stvar, uopste je nebitno od kojeg je drveta pelet napravljen. Toplotna moc drveta se vrlo malo mijenja od vrste do vrste, toliko malo da se samo u laboratoriji moze vidjeti sitna razlika, pod uslovom da se koristi stablo drveta a ne kora granje lisce itd.
Moze se primjetiti razlika u potrosnji ako je u piljevini bilo previse kore, sto povecava sadrzaj pepela. Ali to nema veze sa drvetom vec sa proizvodjacem.

Nisam ni mislio na pelet od jedne vrste drveta, nego na meko drvo, konkretno ja sam našao pelet koji je mješavina jele i smreke. Meni je ovo prva godina da uzimam pelet pa se oslanjam na iskustva drugih i na kraju sam i sam zaključio da je, kao što si rekao, bitan kvalitet a ne vrsta drveta.

Sargas je napisao:
Da ne otvaram novu temu, pitaću ovdje...

Koji pelet koristite, koliko ga plaćate, kad ga nabavljate i kako ste zadovoljni? :)


Ja sam prije par dana naručio pelet (jela, smreka) po cijeni od 300 KM sa prevozom. A kako sam zadovoljan, znaću u decembru :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2014, 21:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Od koga si naručio?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 17:41 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Jul 2014, 16:07
Postovi: 6
Lazić promet, Baraći kod Mrkonjić Grada. Ima u Baraćima i fabrika peleta Silvako koja pravi pelet isto od jele i smreke, ali oni su mi rekli da im se ne isplati do Banjaluke voziti 4t koliko je meni trebalo. Meni je najbliži bio Fagus Kotor Varoš ali sam za njih čuo da im nije dobar pelet. Našao sam i u Novom Gradu da ima Fabrika peleta Novi Grad, kod njih je mješavina bukva-jela. To je sve što sam našao u RS, čini mi se da u Federaciji ima mnogo više proizvođača peleta.
Da, ima i u Fisu ali taj mi je preskup bio i moraš sam prevoz organizovati a kažu da nije loš.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 20:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Mogu reci da je pelet od jele je najbooolji...bukva je najlosija zasto?Za pec na drva je dobro imati bukvu jer dugo drzi vatru. A od jele se brzo ode pa puno posla 6-7 puta u garazu da nalozi. A za pec za pelet je najbolje jelovina treba mu samo da se naglo ugrije pa se ugasi pa se naglo ugrije.

Kod Lazica sam uvijek narucio...samo je kod njih treba uzeti pravu vrecu zelene boje a ne zute boje. Kosta 265 KM po tonu bez prevoza a prevoz kosta 100KM. Nije moguce da su rekli Vama (BRAVOS) da se ne isplati 4tona...ja sam jednom narucio 4tona i sve je ok. NPR. kad hocete naruciti 4T moracete cekati da ce neko naruciti 3-6T onda ce sigurno doci. samo nekoliko dana. Nisam probao kakav je pelet kod Novog Grada....kazu da je super pelet.

Zanima me kad ce proraditi fabrika kod Ribnika sto su vlasnici Holandjani.

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2014, 00:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ja sam kupovao pelet iz Srbca kojeg proizvodi ogranak slovenačke Save. Čini mi se da se zove Ensa (energo Sava). Plaćao sam ga 320KM. Sutra mogu uslikati specifikacije peleta pa poslati...

Je li stvarno dobar taj Lazićev?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2014, 01:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Da dobar je i nisam imao nikakav problem.

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2014, 22:10 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Jul 2014, 16:07
Postovi: 6
solaris je napisao:
Mogu reci da je pelet od jele je najbooolji...bukva je najlosija zasto?Za pec na drva je dobro imati bukvu jer dugo drzi vatru. A od jele se brzo ode pa puno posla 6-7 puta u garazu da nalozi. A za pec za pelet je najbolje jelovina treba mu samo da se naglo ugrije pa se ugasi pa se naglo ugrije.

Kod Lazica sam uvijek narucio...samo je kod njih treba uzeti pravu vrecu zelene boje a ne zute boje. Kosta 265 KM po tonu bez prevoza a prevoz kosta 100KM. Nije moguce da su rekli Vama (BRAVOS) da se ne isplati 4tona...ja sam jednom narucio 4tona i sve je ok. NPR. kad hocete naruciti 4T moracete cekati da ce neko naruciti 3-6T onda ce sigurno doci. samo nekoliko dana. Nisam probao kakav je pelet kod Novog Grada....kazu da je super pelet.

Zanima me kad ce proraditi fabrika kod Ribnika sto su vlasnici Holandjani.


To su mi u Silvaku rekli da im se ne isplati 4 tone voziti, a kod Lazića su mi bez problema dovezli. Kakav je to fazon sa žutim i zelenim vrećama, to nisam znao, meni su stigle žute sa zelenim slovima...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2014, 17:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Da zelena boja sa crnim slovima vrece se izvoze za Italiju pa je bolji pelet...a zuta boja je ok ali bolje gori jest zelena boja.

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2014, 20:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Nov 2013, 18:44
Postovi: 62
Ljudi, šta je ovo? Jel ima ovo u Banjaluci? http://www.grejanjeza1evrodnevno.com/princip.php


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2014, 00:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Spring, nije mi jasno kako mozes vjerovati da je grijanje 1evro...da je bilo tako vec bi ljudi kupili. To je toplotna pumpa, npr. za moju kucu 270kvadrata treba otprilike 20KW, znaci da mora grijati 20KW punom parom.znaci da godisnja sezona oko 1700KM za struju, najgore je sto su ljudi naivni i neznaju za to. Problem sto ljudi lazu koji se bave s tim, oni obecaju da griju do minus 25stepeni, ja kazem da moze ali u kuci bi bila temperatura 20stepeni jedva. kopresor u toplotnoj pumpi nema snagu na niskoj temperaturi. jest dobar stvar toplotna pumpa ako zivis npr u Crnoj Gori ili u Grckoj. Eto mislim Springe da sam dobro objasnio:D

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2014, 07:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
15-20.000 KM te kosta ugradnja ovakvog uredjaja. Bez kucnih instalacija.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 550 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs