banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Moleraj
PostPoslato: 09 Avg 2011, 10:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Не кречим ни ја стан са 5 литара, толико потрошим на рецимо једну просторију.

Што се тиче црних флека, Јупол и није баш најсретније рјешење, бар из мог искуства, ако имаш Јупол онда немој превише ријетко направити, што гушће то боље. Пробај прије наношења боје мало шмиргл папиром скинути то, али мислим да ће веома густа боја одрадити своје и без шмирглања, јер сам прије неки дан кречио неки стан и било је на пар мјеста тих црних флека и све су нестале након два слоја боје.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moleraj
PostPoslato: 09 Avg 2011, 10:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
e jebaj ga vinstone cuj sto gusce to bolje
najbolje onda otvoriti kantu i spahtlom nerazrijedjenu boju nabacivati
zna se kako se razmucuje farba i koji omjer (za laike) a svaki moler pod rukom zna kad izvadi saku prilikom mjesanja da li je rijetko gusto ili taman ;) gledaj kako klici niz prste i prati kako se prekida curak :)
guscu farbu mozes penzlom nanijeti da poflekas nesto ali na valjak zaboravi

eh da
za crne gljivice je bila i neka tekucina zaboravio sam kako se zvala koja se nanese pa kad se osusi sastruzes gljivice pregletujes okrecis i gotova prica (to je vrijedilo za masu stanova sem za WC-e u boriku koji imaju one zeljezne cijevi (ogromne mufne) sto vire na cosku plafona) tu nije pomagalo nista moralo se sve sastrugati pa nanijeti bijela temeljna pa betonal i to na bazi ulja da duze drzi.

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moleraj
PostPoslato: 09 Avg 2011, 11:01 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Za stan ti ne može biti dovoljna jedna kanta jupola od 25 litara.Ja krečio prije mjesec dana.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moleraj
PostPoslato: 09 Avg 2011, 11:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Okt 2010, 15:23
Postovi: 234
Sto ne uzmes sto-ove boje. Ako trebas raditi i sanaciju, tj. gletovati pa kreciti one su extra. A ja sam se odusevio. One su skuplje kad gledas na litar, ali zato treba samo jedan prelaz. .. pa ti na kvadraturu izadju 2-3 marke gore dole. A kad kupujes kazes za koliko ti kvadrata treba, i oni ti daju toliku kolicinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moleraj
PostPoslato: 09 Avg 2011, 11:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
zavisi koliki je stan ;) za neku garsonjeru moze
isto zavisi toniras li boju (doduse vise niko ne tonira boje sad se to sve mjesa po radnjama) cisto bijelom se moze malo i usparati negdje predjes jednom :)
u sustini sto svijetlija nijansa to jednostavnije za okreciti tamnozelena ili tamnocrvena su zeznute zbog svjetlosti moras paziti u kojem smijeru vuces valjak

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moleraj
PostPoslato: 09 Avg 2011, 11:19 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
chils je napisao:
zavisi koliki je stan ;)

Pa ako je od pet kvadrata onda i možeš :P

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moleraj
PostPoslato: 09 Avg 2011, 11:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
meni farba zidove jedan ciko godinama,niti se gnjavim kupovinom jupola,samo ga nazovem :) eventualno ako mijenjam nijansu zidova onda odemo zajedno da ja izaberem boju :)cini mi se da smo posljednji put negdje kod orhideje kupovali boje,miksaju ljudi koju hoces nijansu,ne razumijem se ja u te boje ali znam da mogu prati zidove :D guess who,mogu ti prebaciti br od molera

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moleraj
PostPoslato: 09 Avg 2011, 11:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Evo me sa rezultatima. Ni ja nisam farbala cijeli stan sa pet litara :) To mi je samo za zidove u dnevnoj. Fleke nisu bile od gljivica, već je voda curila u stanu iznad, sad je suho, ali ostalo malo šareno. To sam prefarbala jupolom, ne bijelim, ali ipak svijetla nijansa, mislim da će biti dovoljno da tuda pređem još jednom i da se neće vidjeti. Dio gdje je bilo najkritičnije sam ostrugala i gletovala.
Dulux boje su odlične, dovoljan je bio jedan premaz da odlično prekrije. Malo sam bila skeptična kad sam vidjela gustinu boje i za koliku je površinu namjenjena (1l za 13m). S njom sam ofarbala plafon u kuhinji, a sa Jupolom plafon u dnevnoj, pa sam mogla porediti: D ima puniju boju i izgleda skroz fenci, a Jupol je ono standardno nekako pastelan, ALI, ali uzela sam obični J, a ne onaj perivi, Gold ili koji već, tako da nije ista kategorija farbe.
Isprobala sam perivost D, dok je postavljana rasvjeta malo se zamazao plafon nekom crnom mašću, pa smo obrisali navlaženim papipom, Mast spala, boja ostala.
Ovih dana slijedi farbanje ostatka stana, sve sa Dulux, pa ću javiti rezultate.

Evo i cijena koga zanima:
5l Jupola 15KM (svijetle nijanse) čiko u radnji rekao da je za otprilike 30 kvadrata, meni ostalo dosta farbe, možda za 15ak
5l Dulx 70KM (bilo koje nijanse) farba oko 70 kvadrata
2.5l D 39KM
1l D 22KM

P.S.
Sad idem da se bavim kuhinjskim molerajem, slavimo večeras dupli rođendan, pa pravim bezobraznu tortu. Koga zanimaju cijene i kvalitet prehramenih boja i lakova, masa za oblaganje i gletovanje torti- i o tom znam po nešto :)

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moleraj
PostPoslato: 09 Avg 2011, 12:03 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Fleke su onda žute bile,ne crne?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moleraj
PostPoslato: 09 Avg 2011, 12:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Više onako tamno smeđe :D
Nisu u pitanju fleke od buđi, već kako je voda prošla kroz ploču, pa usput pokupila sa sobom koječega i onda to lijepo izbilo na moj plafon i osušilo se.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moleraj
PostPoslato: 09 Avg 2011, 21:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
chils je napisao:
e jebaj ga vinstone cuj sto gusce to bolje
najbolje onda otvoriti kantu i spahtlom nerazrijedjenu boju nabacivati

Е јебаји га сад, нисам мислио густо за цијели стан, само за тај дио гдје има трагове од влаге. А и то би било опет у течном стању да се може са шаке слити кад заграбиш.

Богами скуп тај Дулукс.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moleraj
PostPoslato: 10 Avg 2011, 01:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Skup vala prećerano, srce me zaboljelo za tim parama. Do sad smo kupili za 100KM, a tek dnevna i kuhinja. Prežalila bih ja specijalne nijanse i perivost i ofarbala sve Jupolom, al dragi želi baš te i nijedne druge, kako onda da se ne složim :D

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moleraj
PostPoslato: 14 Avg 2011, 23:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Vidio sam u Svabiji jednu farbu - mrak - zid crn, predjes jednom tom bijelom farbom preko crne i to ne sa puno farbe, valjak se samo smoci i ta bijela prekrije crnu.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moleraj
PostPoslato: 14 Avg 2011, 23:45 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Juče kad ne pobudalih. One fleke su mala maca naspram ovog. Ponegdje je malo spadalo stare boje za valjkom, al se dalo zakrpiti. Juče kad sam taman mislila još sat vremena posla i over and out zguli mi se po zida. Kad sam prvi put prešla farbom taj dio se napuhao i odvojio od zida. Ne znam od čega je napravljen, al kad smo sastrugali gornji sloj naišla sam na nešto što izgleda kao sabijen puder!? Prelazim rukom preko toga, a fini prah osipa li se osipa. Imam neki osjećaj da je oko 1cm debeo sloj toga. Najgore je što je ta "rupa" širine 30-40 cm, jer smo skidali sve što nije pričvršćeno na zid. Čime sad to sranje da sredim? Kud nije negdje iza ugaone, već posred praznog zida!!!!

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moleraj
PostPoslato: 15 Avg 2011, 08:30 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Gletovanje?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moleraj
PostPoslato: 15 Avg 2011, 11:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
laoce je napisao:
Vidio sam u Svabiji jednu farbu - mrak - zid crn, predjes jednom tom bijelom farbom preko crne i to ne sa puno farbe, valjak se samo smoci i ta bijela prekrije crnu.


to ja pricam, al ne slusa niko. http://www.caparol.ba/desktopdefault.as ... bs-Latn-BA to je ona od 260km za 5m2 :lol:

@plava maco tu imas i boje protiv pljesni i sve moguce podloge.ja lisno volim da su mi zidovi kao led zategnuti i ne znam kako ti se da smarati sa padajucim plafonima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moleraj
PostPoslato: 15 Avg 2011, 12:29 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Kakvi crni padajući plafoni? Ja to nikad spomenula nisam?! Ako misliš na otpadajući zid, to je druga priča...

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moleraj
PostPoslato: 15 Avg 2011, 23:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
boa je napisao:
laoce je napisao:
Vidio sam u Svabiji jednu farbu - mrak - zid crn, predjes jednom tom bijelom farbom preko crne i to ne sa puno farbe, valjak se samo smoci i ta bijela prekrije crnu.


to ja pricam, al ne slusa niko. http://www.caparol.ba/desktopdefault.as ... bs-Latn-BA to je ona od 260km za 5m2 :lol:

@plava maco tu imas i boje protiv pljesni i sve moguce podloge.ja lisno volim da su mi zidovi kao led zategnuti i ne znam kako ti se da smarati sa padajucim plafonima.

Ova je za 80 m2, mislim da je 10 litara i bila je oko 40 ojeda, ako se dobro sjecam.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moleraj
PostPoslato: 22 Avg 2011, 16:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2005, 00:10
Postovi: 2209
Lokacija: Banja Luka
Ako znate nekog molera da dobro radi posao proslijedite mi broj.

azdajica-ny moze li broj od molera ?

_________________
Prodaja original parfema po povoljnim cijenama.
Tema na forumu
Facebook profil sa ponudom
PIK Radnja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moleraj
PostPoslato: 29 Avg 2011, 16:12 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 01 Mar 2011, 15:01
Postovi: 2
Znate li neku firmu koja se bavi zavrsnim radovima u gradjevinarstvu? Naime, meni treba neko da uradi spusteni plafon od rigipsa, gletovanje zidova i krecenje stana. P.S. Moze i neko ko radi privatno, ali da nije "nazovi majstor".


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs