banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 10:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Jul 2010, 12:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Mar 2008, 23:26
Postovi: 1876
Slatina, nije bas dio dio grada, ali ti komsija ne viri u kupatilo, cistiji vazduh, nema buke, a u bl si za 15 tak minuta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2010, 12:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3659
Lokacija: House of Pejin
_zoka je napisao:
@ruja....Borik nije elitni,ne postoji elitni dio BL...


meni je zanimljivo kako nas ruja voli :D da bi se "nas" voljelo, moras biti potpuno iracionalna osoba, ili mnogo zaljubljena u ljude ovdje :D ... jer osim toga, nema nista.

znaci, bl je jedna prosjecna carsija koja nema apsolutno nista sto je izdvaja od drugih balkanskih kasaba, osim zelenila i nekoliko zgrada izgradjenih u vrijeme austrougara.

ja znam da smo mi ljudima sa strane zanimljivi kao pojave, ali preseliti se ovdje, zivjeti medju nama, je veliki rizik koji ti ne preporucujem.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2010, 12:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Do Do Dositej! :D Mejdan je ok za život, mirno je naselje, ima sve što je svakodnevna potreba, centar je na 15 minuta pješke. Borik mi je isto fino naselje, e sad, ne znam kako je onima koji žive na nekom desetom spratu.. Nova varoš mi je oduvijek bila najgadniji dio grada, Rosulje takođe.

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2010, 13:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
bruka burazeru novi vlasnici prave raspored

odoh ja lagano laku noc

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Poslednji put menjao chils dana 07 Jul 2010, 22:56, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2010, 13:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Ma Rujo, Borik ti je kao Himki u Moskvi...

Ali u mnogo manjem izdanju (kao stoti dio Himkija :D )

Puno zgrada (tzv blokova) 30, 40 pa i po 50 stanova u ulazu... mjesta za parking nigdje...

Starčevica je i moj izbor.

Doduše ja sam odselio sa Starčevice...

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2010, 13:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Krajnje ozbiljno pitanje zahtijeva ozbiljnog poznavaoca gradskih prilika... Ja sam stanovao na četiri različite lokacije u BL i mogu ti odmah reći da narkomana ima svuda u gradu. Čini mi se da ih se najviše nakotilo po podrumima u Boriku, Novoj varoši, Mejdanu i Bulevaru.
Sto se tiče udaljenosti od centra - BL je mali grad i tebi, koja dolaziš iz, pretpostavljam, velikog grada, ništa neće djelovati daleko (naravno, ako zanemarimo, Šibove, Pavlovac, Šeher, pa i Rebrovac).
Najmirnija mjesta u BL su ujedno i najdalja od centra. Ja sam odmorio dušu na Petrićevcu. Tek tamo sam se naspavao kako valja. U svim ostalim naseljima nema dovoljno parkinga pa je stotine auta zgurano na mali prostor, najčešće akustičan. Zamisli kako to djeluje na živce kad, ranom zorom, istovremeno 50-ak automobila alnasuje. Opet kažem, vjerovatno si se navikla na to. Na Petrićevcu sam viđao divlje fazane kako nesmetano šetaju po komšijskim baštama i kukuruzištima... trebam li išta više reći po pitanju mira i tišine.
Po pitanju pristupačnosti svim prednostima koje grad nudi i zbog kojih se stanuje u gradu, te tolerišu manjkavosti istog, preporučujem ti naselje kod stare autobuske stanice. Mislim da je to ulica Nikole Tesle... nisam siguran. Iako su u centru grada, okolne zgradice su nekako izmještene iz gradske vreve, i , koliko god to zvučalo nevjerovatno, i tu sam imao miran san, čak je cijeli kvart odisao onim specifičnim spokojem julskog poslijepodneva... tokom cijele godine. I sve ti je pod nosom - auto ti i ne treba.
Što se tiče elitnih naselja u Banjaluci - to su sva naselja koja su odoljela navali izbjeglica, što će reći, to nisu Mejdan, Borik, Starčevica, Bulevar pogotovo, Hisete, Pavlovac, Čaire.... U stvari, mi nemamo takva naselja ali, dobar poznavalac prilika će primijetiti da, u svakom naselju postoji bar jedna takva (kako neko reče "elitna" ulica)... sada bih ih i nabrojao da znam imena napamet.
Na stranu sve to, lamela u Boriku imaju gomilu problema... ne da mi se ni nabrajati, od "sačuvajbože" stubišta, preko profila stanara do problema sa instalacijama i insektima. One su podignute poslije zemljotresa iz `69 i nisu ničemu a najmanje za život. U Boriku sam stanovao 4 mjeseca i pobjegao sam prvom prilikom. Mejdan/Obilićevo je dalje od centra ali je ipak prenaseljeno naselje. Gužva, buka, galama i danju i noću - užas živi. Imaju dobru ambulantu u Vilsonovoj, zanatski centar, dovoljno autobuskih stajališta, malu pijacu... imaju sve. Međutim, postoje Obilićevo 1,2,3, pa bi se tu imalo još ponešto reći - al` možda kasnije, kada budeš razgledala grad. Starčevica ima dušu i kućni red! Ruku na srce, i tamo ima izbjeglica koje ne prihvataju i ne razumiju pravila ponašanja u stambenim zajednicama ali oni su tu još uvijek u manjini. Ni Starčevica nije daleko od grada... autom. :lol: I oni imaju sve u svom naselju. Jesam li već napisao da je Borik užasan? :o ...dobro. Bulevar - odličan za kurvanje (da ne shvatiš pogrešno - za privođenje mladih zgodnih Srba sa lijepim nosevima :wink: ). Imaš sve u blizini. Za centar sam već napisao...
Mislim da bi tebi najviše odgovaro smještaj u jednom od stanova u malim trošnim stambenim zgradama (od 2 ili 3 sprata) preko puta crkve Svete trojice. Ta ulica ima poseban šarm u ranim jutarnjim satima kada se ide na jutarnju liturgiju a često ugoste i crveni hor - pa je doživljaj same liturgije znatno veličanstveniji, još kad uzemš u obzir da najčešće nema mnogo vjernika ujutro... milina.
Naravno da je hram Hrista Spasitelja najljepši, ali tu nemaš gdje stanovati - bar meni ne pada ništa napamet.
Sa druge strane, ako stvarno želiš da ušivaš u BL, iznajmi sebi kuću sa dvorištem u urbanijem dijelu Vrbanje, sadi cvijeće, pravi partyje u dvorištu i uživaj u komociji i miru, koji nisu ništa skuplji od već pomenutih mjesta a, da ti pravo kažem, ni previše dalji... autom.
Ima još jedno mjesto u BL, na kojem nisam stanovao ali sam tamo htio kupiti zemlju i napraviti vikendicu, koje bi trebala uzeti u razmatranje. Slatina... je raj na zemlji. 20 - 25 min. autom od centra. Iznajmi neku vikendicu, tamo ih ima mnogo, i uživaj. Kuća ionako služi da se u njoj prespava, a, pošto je Slatina nadaleko poznata kao vazdušna banja, bogata zelenilom, svi će jedva čekati da se izvuku iz zagušljivog pakla uzavrelih banjalučkih ulica i da svrate kod tebe na hladnu domaću limunadu ili roštilj. Grad ti je i dalje blizu... a to ima i poprilično nosatih Srba... :lol: 8)
Da ne smaram više... Borik - nikako.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2010, 13:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:43
Postovi: 3807
Lokacija: The Happy Hill
Најбоље насеље за живот је дефинитивно Нова варош. Пијаца и даље постоји, своди се на 2-3 тезге али постоји. Георги Стојков Раковски је најбоља или друга најбоља школа у граду. "Вејчити дерби" са Иво Андрић. Све остале школе-степеница испод.
Мирно, а близу центра. Парк Младен Стојановић, зграда владе, алеја до позоришта. Има све. У посљедње вријеме, прилично дограђено и сређено. Баш ми је жао што више не живим тамо.

_________________
По зими, киши, сунцу, снегу или кошави...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2010, 14:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Svaka čast Veliki!Slika Nova Varoš, jesi li čula Rujooo :D

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2010, 14:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
S obzirom da sam imao čast da upoznam Ruju, i udaljeniji dijelovi grada (tipa Budžak, Drakulić, Tunjice...) su opet blizu centru s obzirom da je ona (kako sam shvatio) sa periferije Moskve (cca udaljena oko 25km od centra), što je u poređenju sa BL, kao Laktaši...
Naš Hram Hrista Spasitelja nije ne blizu onom Moskovskom...

A kad skontaš kako je stanovati u centru Moskve, onda ti buđenje palenjem 50tak motora, dođe kao tišina...Zamisli kad ti od ranog jutra (5:00) kraj prozora krene prolaziti cca 200 vozila svakih 5 minuta :D :D :D

Što se tiče Ruje, za nju je nabolje rješenje onaj dio od Borčevog stadiona do Merkatora...

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2010, 14:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
I Rosulje su OKi... Rekao sam da su Paprikovac i Starcevica blizu centra jer imas 15ak min peske do njega, ako je neko lenj onda je to druga stvar :D

Nikako Budzak... To je divlje naselje, divlje u pravom smislu reci, pa tamo deca vide grad tek kada krenu u srednju skolu, do 18te godine si osudjen na povratak kuci u 23.00 kada je zadnji bus, Seher i ono gore necu ni da pominjem, ono je uzas u gradjevinskom smislu :D

Borik mi je uzasan jer je radnicko naselje, nigde prostora za disati


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2010, 14:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
DELLBOY je napisao:
Puno zgrada (tzv blokova) 30, 40 pa i po 50 stanova u ulazu... mjesta za parking nigdje...

A na Starčevici ima?Možda tamo oko papagajki,tamo gdje ja imam stan mjesta nema....Isto kao i pred mojom zgradom u Boriku....
@vjevoricinus....Tebi su izgleda najveći problem izbjeglice... :roll: .Idiotluk teški...
Borik nije užasan,bolji je od Mejdana,Šehera,Petrićevca definitivno,Rosulja,Vrbanje eonima,po meni i od Starčevice.....Nova Varoš je ok,naročito od kada ne radi Hanioti,a i Renome je puk'o pa nema okoliko debila koji jure ulicom u pola četiri ujutru....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2010, 14:59 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Hertzog je napisao:

Borik mi je uzasan jer je radnicko naselje, nigde prostora za disati

A tebi kao aristokratu to smeta? :lol:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2010, 14:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
ja mislim da vam je svima najbolje da se preselite u Mostar.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2010, 15:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Maj 2009, 20:41
Postovi: 281
Lokacija: Tooting
smucek je napisao:
Slatina, nije bas dio dio grada, ali ti komsija ne viri u kupatilo, cistiji vazduh, nema buke, a u bl si za 15 tak minuta.

Helikopterom?

Realno najbolje naselje za stanovati je Ante Jakića i onaj dio Nove Varosi oko Ulice Joleta Dučića.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=QzbS7iWqYhE


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2010, 15:06 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
carzmaj je napisao:
smucek je napisao:
Slatina, nije bas dio dio grada, ali ti komsija ne viri u kupatilo, cistiji vazduh, nema buke, a u bl si za 15 tak minuta.

Helikopterom?

Autom.Ako ne 15,onda 22.5min.....
I da,Slatina nije Banja Luka već Laktaši...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2010, 15:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
carzmaj je napisao:
smucek je napisao:
Slatina, nije bas dio dio grada, ali ti komsija ne viri u kupatilo, cistiji vazduh, nema buke, a u bl si za 15 tak minuta.

Helikopterom?

Realno najbolje naselje za stanovati je Ante Jakića i onaj dio Nove Varosi oko Ulice Joleta Dučića.

Ante Jakica :lol: :lol: :lol: :lol:
Pa mislim da nema goreg naselja a da je blize centru... pa mozda i sveukupno najgore... Procenat narkomana na glavu stanovnika 90%, a parkinga ni za leka, deo se placa, a ostatak kola kacis po drvecu jer nema mesta... a Boga mi ni drveca :-? :-? :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2010, 15:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Naselje "Petar Preradovic" ili naselje "Sunce"

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2010, 15:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
E PP je super...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2010, 15:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Centar je najgora opcija.
Novo naselje kod stadiona je donekle prihvatljivo (još uvijek ne znam kako se zove)
Ulica od muzičke škole do nadvožnjaka mi se vazda sviđala

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2010, 15:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Dzontra Volta je napisao:
Centar je najgora opcija.
Novo naselje kod stadiona je donekle prihvatljivo (još uvijek ne znam kako se zove)
Ulica od muzičke škole do nadvožnjaka mi se vazda sviđala

Mali drvar... kazu nema nikoga iz Bl da tamo zivi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 50 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs