banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 10:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 77 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Jun 2010, 09:03 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Jbg,kažu da u BH 37% stanovništva koristi internet.....Negdje u ovim linkovima pročitah procjenu od 5.4% nepismenih......to je oko 200 000....puno manje od 700 000....
Btw,kod mene je u vojsci od nas oko 400 bilo 4 nepismenih...Tuga.Al' kontaj i to kao neki presjek društva....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2010, 09:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Uostalom,jeste vi svjesni šta govorite?Da negdje u BH postoje gradovi nepismenih ljudi....E,ispade svaki peti nepismen.Koliko nepismenih vi znate?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2010, 09:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
_zoka je napisao:
Uostalom,jeste vi svjesni šta govorite?Da negdje u BH postoje gradovi nepismenih ljudi....E,ispade svaki peti nepismen.Koliko nepismenih vi znate?

Не говорим ја. Говори УН. Говоре људи који су то проучавали. Ја не знам никога неписменог, али ја се дружима са људима који су завршавали неке школе.
Фазон је и дефиницији неписмености? Да ли је неписмен само неко ко не зна да напише ни своје име?

Отишли смо офтопик... Прича је о потреби објашњавања рачуна за ел. енергију. Сад сконтај на ову образовну структуру становништва колико просјечан становник РС разумије елементарне појмове из економије (камата, потраживање) или физике (снага, вршна снага, обрачун енергије).

Слажем се да треба бити појашњење уз рачун, али питање је колики би проценат људи разумио написано.

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2010, 09:41 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Možda ne veliki ali bi barem nekome olakšalo snalaženje...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2010, 16:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Pojednostavi ga pobogu. A potrosac ne mora znati sta sve stoji iza upaljene sijalice. Njega zanima samo onaj prekidac.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2010, 00:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
odlicna tema, ja sam imao problema da odgonetnem papir za ratu kredita volksbanke, bas su ga iskomplikovali i pisali neke nenormalne cifre, ali kad sve poslozis ipak dobijes tacnu cifru....ne znam kako se ostali gradjani snalaze...

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2010, 07:56 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ja se ni ne trudim da odgonetam,ionako će mi reći plati pa se žali......:D

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2017, 21:35 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
Ja sve nešto mislim da me kradu, posto je novi priključak pa su vjerovatno poceli od starta, vide mi se ne bunimo, pa idu dokle moze...

Domaćinstvo 2 plus 1, LED sijalice, kuva se 90% na s plin, jedino sto bojler ode za dan, i ves masina 4 ture u sedmici. Malo li im je 60??!?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2017, 21:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Meni nije jasno po kom osnovu se obračunava PDV na "Naknadu za obnovljive izvore". To nije ni usluga ni proizvod, to je taksa, a na taksu ne bi trebalo da bude PDV-a.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2017, 22:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Pa kod nas ima i pdv na govno, nemoj da te cudi to.
Sve je to gola baraba i fukara.
Kad oni na humanitarnu donaciju obracunavaju pdv onda znas koliko je sati.

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2017, 23:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
zidarR je napisao:
Ja sve nešto mislim da me kradu, posto je novi priključak pa su vjerovatno poceli od starta, vide mi se ne bunimo, pa idu dokle moze...

Domaćinstvo 2 plus 1, LED sijalice, kuva se 90% na s plin, jedino sto bojler ode za dan, i ves masina 4 ture u sedmici. Malo li im je 60??!?
A nemas frižider? Tv? Racunar? Ringle rerna? Pegla? Skupa jeftina tarifa? Vidi ovako bojler sad jede struju jer cim malo pustis vodu hladna je i odnah pali grejac. Struja skuplja zimi
Ko ne prati tarife i pali masinu u svako doba zakla ga.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2017, 00:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ja plaćam struju jednom u tri mjeseca, neki fiksan iznos. Na kraju godine se onda obračuna, pa vidi da li sam u plusu ili minusu. Nadam se da bih mogao proći sa nekih 20€ mjesečno. Sam u stanu i nemam bojler...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2020, 10:56 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 966
Da li vam dolaze predhodna dva mjeseca veci racuni ? Jasno sve, kuci smo vise se trosi tid,ali opet meni u odnosu na zimski period dolazi 20 km vise u odnosu na standardno koliko mi je dolazilo, e sada, da li je do bojlera koji je konstantno uplajen (kupio sam ga prije 2 mjeseca i interesantno da od kad sam ga kupio dolazi mi dosta vise struje)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2020, 11:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ako pogledaš detaljno račun, morao bi negdje pročitati da stanje brojila nije očitavano već procijenjeno (prema prošlogodišnjem stanju za isti period).
Najlaške je da odeš do svog brojila i uporediš brojeve.

Ako su različiti, nemaš potrebe da brineš. Kad opet počnu očitavati brojila, platićeš manje. U suprotnom, ako ti je to finansijski problem, možeš da ih nazoveš i kažeš koje je stanje brojila.

U slučaju da su stanja na računu i brojilu ista, onda si jednostavno potrošio više struje... :)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2020, 11:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Možda grije vodu na višu temperaturu nego stari, pa više troši električne energije da održava tu temperaturu. Provjeri potrošnju u kilovatima u odnosu na ranije, ako imaš sačuvanih računa. Da li si slao stanje el. brojila za prethodni mjesec?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2020, 11:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Avg 2015, 21:36
Postovi: 371
Ovaj i prosli mjesec nisu ocitavali brojila zbog korone, nego su uzeli prosjecnu potrosnju iz istog perioda prosle godine. Kad opet krenu ocitavati ta razilka koja ako bude ce biti umanjena ili dodana na racun iduci.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2020, 11:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Ozrenx je napisao:
Da li vam dolaze predhodna dva mjeseca veci racuni ? Jasno sve, kuci smo vise se trosi tid,ali opet meni u odnosu na zimski period dolazi 20 km vise u odnosu na standardno koliko mi je dolazilo, e sada, da li je do bojlera koji je konstantno uplajen (kupio sam ga prije 2 mjeseca i interesantno da od kad sam ga kupio dolazi mi dosta vise struje)


Piše ti i na računu a i javljali su preko vijesti da dok traje karantin neće vršiti očitavanje strujomjera nego da će slati račun koji je isti kao februarski. Samim tim bez obzira koliko si potrošio dobijaš isti račun u martu, aprilu .....itd. dok traje korona.
Na računu imaš i e-mail a i fiksni telefonski broj na koji možeš ti da prijaviš očitavanje svog strujomjera ako hoćeš tačan račun.
Po obećanju elektro distribucije kada prođe korona vršiti će se "peglanje" potrošnje.
Ja sam martovski račun platio tako što sam prepolovio iznos sa računa.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2020, 11:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Neće biti isti kao februarski nego kao potrošnja od prethodne godine za isti mjesec. To imaju pravo po zakonu.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2020, 11:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ladno imamo 3-4 ista odgovora. Niko ništa ne čita iznad... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2020, 21:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
To je malo pederluk. Jer naplaćuju po zimskoj tarifi. Hoce li vratiti visak novca... Hoce malo sutra! Boje se ici popisivati da ih brojila ne zaraze :)

Inace i ja kako sam kupio novi bojler dobijam vise struje. Jesnostavno kld nas je krdza od robe i nisu toliko dobre izolacije na kazanu tako da vjerujem da su tu problemi sa vecim troskovima.

Poslato sa YAL-L41 pomoću Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 77 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs