banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 01:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 482 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 12 Okt 2009, 12:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
BSE je napisao:
ok i sta da na kraju preporucim ljudima? da uzmu pvc, Al, drvo, kombinaciju drvo+Al ?


Mislim da ti to nece niko sa sigurnoscu reci.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 12 Okt 2009, 13:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9300
cicak je napisao:
da, i mene zanima... sta preporucujete???

a da ne bude ovako:

Hehe, pa mozda gazdarica ima svalera pa mu ostavila prolaz da ne mora ustajati do vrata. Dovoljno da skine saksiju sa prozora kad ode muz i eto njega sam udje cim skonta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 12 Okt 2009, 22:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
A kud ce bjezat'?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 13 Okt 2009, 11:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
da ne bude ovako ?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kOhq0bBM-pg[/youtube]

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 13 Okt 2009, 12:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
ajde nasalili smo se malo. ali stvarno, imamo li ijednog arhitektu ili gradjevinara pa da da neki pametan savjet. drvo, PVC ili Al???
evo jutros kod nas bura dere, a hladno, a od sjevera dio stana, fijuce na sve strane. hladno... pao snijeg na oklnim brdima. moji prozori nece izdrazti jos jednu zimu, ako izdrze i ovu bit ce dobro. dajte ljudi, 3 zasto, 3 zato, 3 jbg.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 13 Okt 2009, 12:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Evo jedan minus (juce se podsjetio) drvo brzo istrune ako ima dodira sa vodom (kondenzom) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 13 Okt 2009, 12:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
treba se uvije farbati i odrzavati i sta ti ja znam. to su dva minusa. ali dise. to je plus. zdravije je. jos jedan. dakle imamo dva + i dva - za drvo. hajmo dalje!

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 13 Okt 2009, 12:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
cicak je napisao:
treba se uvije farbati i odrzavati i sta ti ja znam. to su dva minusa. ali dise. to je plus. zdravije je. jos jedan. dakle imamo dva + i dva - za drvo. hajmo dalje!


Imas ti dodatne profile na PVC-u koji sluze za provjetravanje. Samo to moras da trazis i bice skuplje.
Kombinacija drvo-al NIKAKO. Prvo rijetko ces naci da to neko kod nas uradi kako valja. Drugo izuzetno je skupo. Trece to su dva potpuno razlicita materijala, razlicito "rade".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 13 Okt 2009, 12:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
ferdinand je napisao:
cicak je napisao:
treba se uvije farbati i odrzavati i sta ti ja znam. to su dva minusa. ali dise. to je plus. zdravije je. jos jedan. dakle imamo dva + i dva - za drvo. hajmo dalje!


Imas ti dodatne profile na PVC-u koji sluze za provjetravanje. Samo to moras da trazis i bice skuplje.
Kombinacija drvo-al NIKAKO. Prvo rijetko ces naci da to neko kod nas uradi kako valja. Drugo izuzetno je skupo. Trece to su dva potpuno razlicita materijala, razlicito "rade".

dakle kombinacija drvo+al otpada.

idemo sa cistim materijalima. PVC ima provjetravanje. e sad to ne kontam, ako dihtuje kako dihutje sad ima i za provjetravanje?
pojasni! to bi bilo cak idealno. jos mi daj nekog da valja distrubitera koji ce mi to prof ugraditi i akobogda mart ili april ja sve izbijam.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 13 Okt 2009, 12:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Tema provjetravanje...

Sta, niko od vas ne otvara prozore na kuci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 13 Okt 2009, 12:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
...


Poslednji put menjao The_new_Statesman dana 13 Okt 2009, 13:01, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 13 Okt 2009, 12:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
cicak je napisao:
treba se uvije farbati i odrzavati i sta ti ja znam. to su dva minusa. ali dise. to je plus. zdravije je. jos jedan. dakle imamo dva + i dva - za drvo. hajmo dalje!

sta ti dodje to "dise" ? :)
kako materijal moze disati ?
i po cemu je zdravije? koliko znam trpa se kojekakva hemija na drvo sto automatski ne moze biti zdravo

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 13 Okt 2009, 13:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
BSE je napisao:
cicak je napisao:
treba se uvije farbati i odrzavati i sta ti ja znam. to su dva minusa. ali dise. to je plus. zdravije je. jos jedan. dakle imamo dva + i dva - za drvo. hajmo dalje!

sta ti dodje to "dise" ? :)
kako materijal moze disati ?
i po cemu je zdravije? koliko znam trpa se kojekakva hemija na drvo sto automatski ne moze biti zdravo


''diše'' znači da ne zatvara hermetički kuću kao PVC.

AL je zdravija od drveta???
PVC (koji se pravi preradom nafte) je zdravije od drveta?

Koliko god da staviš premaza po drvetu, opet je zdravije.

Sam pokazatelj je jedna stvar.
Zašto po njemačkoj svi ''vade'' PVC i ALU stolariju i mjenjaju je drvenom???

Vjerovatno što drvo bolje dihtuje :roll: :roll: :roll:

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 13 Okt 2009, 14:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Na jednom siteu
Citiraj:
Drvo je i dalje najekološkiji materijal i najbolji izolator, no PVC prozor danas je najčešći izbor za stan, a aluminijski za poslovne objekte. Kupci dubljeg džepa, ekološki osviješteni, spremni na redovito održavanje, i danas će odabrati drveni prozor.
Kod aluminijskih okvira, bolji je onaj s tzv. termičkim mostom, jer aluminij nije izolator i zimi dolazi do kondenzacije. Proizvođači stoga rade okna s više komora, s time da je jedna od polimera koji sprječava orošavanje stakla. Valja znati da u odnosu na hladni profil, termički most povećava cijenu aluminijskog prozora za 25 do 30 posto. Čvrstoća i trajnost su prednosti i aluminijskih roleta.

Najskuplja i najkvalitetnija (i estetski i po svojstvima) je stolarija od kombinacije drvo-aluminij: s vanjske strane aluminij otporan na kišu i sunce) a s unutarnje ekološko i oku ugodno drvo. Ipak, zbog visoke cijene, za njega se u pravilu odlučuju ljudi koji grade za sebe ili pak investitori u luksuzne građevine za tržište.

Cijene takve stolarije ovise o kvaliteti izolacije. Najskuplja i najkvalitetnija stolarija toga tipa je certificirani standard za pasivne kuće, npr. marka Internorm, koja se nalazi na prvoj pasivnoj kući sagrađenoj u Hrvatskoj. Prednosti su trajnost i činjenica da ne iziskuju održavanje, te mogućnost biranja boje.

Citiraj:
PVC stolarija osvojila je hrvatsko tržište. Investitori koji rade za tržište je vole jer je najjeftinija, a odgovara i stanarima jer se lako održava. Međutim, iskusni i stručni građevinari PVC stolariji naći će više mana nego vrlina. Osjetljiva je na sunce i najlošije se drži u požaru jer pomaže njegovu brzom širenju i stvara strašan dim. U požaru je, kažu stručnjaci, drvena stolarija izdržljivija i od aluminijske.

Najveća je prednost drvene stolarije njezina ekološka vrijednost. Zapad izbacuje plastiku i potiče ugradnju drvene stolarije, koja je iznimno trajna ako je pravilno zaštićena. Najbolje je kad je proizvođač oboji prije ostakljivanja pa ne ostaju nepokrivena mjesta izložena suncu, vodi ili nametnicima.

Aluminijska je stolarija dobra za poslovne prostore, a kombinacija drvo-aluminij je najbolja, ali većini ipak preskupa.

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 13 Okt 2009, 14:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Kao sto rekoh Blafu... Da imate neke statistike koji dokazuju tu pricu o Njemackoj :D


Poslednji put menjao The_new_Statesman dana 13 Okt 2009, 14:04, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 13 Okt 2009, 14:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Ljudi na nekim kucama i stanovima drvo je po 50 i kusur godina jos kad se uzme kvalitet i strucnost tad i sad drvo jednostavno nije za baciti i idbaciti, AL i PVC je na kucama i stanovima maximalno po par godina tako da jos nemamo neko iskustvo sa istim.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 13 Okt 2009, 14:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
The_new_Statesman je napisao:
Kao sto rekoh Blafu... Da imate neke statistike koji dokazuju tu pricu o Njemackoj :D


Od moje sestre prijatelj prodaje tu izvađenu stolariju u Dragočaju.

Kaže da ima na tone. I da nije problem nabaviti još. Sve dovlači iz Njemačke.
Cijena bagatela.

A sad baš pravu statistiku nemam

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 13 Okt 2009, 14:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
DELLBOY je napisao:

''diše'' znači da ne zatvara hermetički kuću kao PVC.

cemu onda stavljati prozore ako nece hermeticki zatvoriti kucu ?
mislim, konkretno, u mojoj zgradi su postavljeni prozori od drveta, ali to sve izgleda gore nego da su ih projektovala djeca u 5. osnovne na casu tehnickog, prozori uopste ne "sjedaju" u okvir i stalno piri kroz njih, a kad se zadesi ona, sad vec jubilarna, godisnja oluja, voda prozlazi k`o da prozora nema
pored svega toga mi je tesko komsijama, a i sebi, preporuciti drvo, tim prije sto zahtjeva odrzavanje cesce od ostalih materijala
a pitanje ostaje - sta preporuciti?

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 13 Okt 2009, 14:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Skida se starija stolarija, da bi se tavila neka druga boljih karakteristika...

Evo gledam na susjednoj zgradi kako skidaju Alu prozore i stavljaju PVC :D Pa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 13 Okt 2009, 14:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
ovo ti je j3bo lud zbunjenog.
meni treba pravo rjesenje, a valjda cemo nakuckati nesto do marta. ima li ijedan gradjevinac ovdje? ko je ono radio renoviranje kuce? TNS? sta si ti stavio?

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 482 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs