banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 04:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 482 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 09 Avg 2020, 12:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ko ti je radio prozore?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 09 Avg 2020, 14:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2006, 10:47
Postovi: 115
@skitnica

Mozes li nam postaviti neku fotku te kutije iznad prozora, s vanjske strane?

Nisam nesto pretjerano strucan, ali mi se cini da u slucajevima naknadne ugradjuje prozora i roletne poslije fasade, a u slucaju da su spalete otvorene ka vani, oko kutije ostane nepopunjenog prostora do fasade. Kontam da ti nije vjetar nabacio kisu povrh kutije, a onda ta ista voda prosla ka prozoru i slila se niz njega.... Ja se vec godinu dvije lomim da li da ugradim roletne, neknadno na prozore, bas zbog toga...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 09 Avg 2020, 15:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Tesko da to mogu dobro uslikati izvana posto se radi o drugom spratu u zgradi. Pokusacu....Vidjela sam samo da kutija nije spala, ali ne mogu da je vidim detaljno niti uslikam odozgo. A to mi je sumnjivo...Evo slika tog procijepa kroz koji prolazi kisa. Zablja perspektiva.
Slika

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 09 Avg 2020, 15:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2006, 10:47
Postovi: 115
Ma nema potrebe da se patis i protezes da uslikas, svakako ganjas onoga ko je montirao da dodje i vidi gdje problem. Cini mi se da je to sto sam ja i pretpostavio, voda nekud iznad kutije prodje i slije se niz prozor, a mozda se dio zadrzi i na kutiji. Javi nam samo kakav si odgovor dobila na zalbu, moze li se to rijesiti ili ne, da li je to da ne kazem "normalno" ako kutija nije prisla skroz do fasade iznad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 09 Avg 2020, 15:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
Ako i pridje kutija, nije zalijepljena da ne moze proci voda iza nje. Mozda je jedino trebalo napraviti kutiju tako da ima pad prema naprijed, da se ne slijeva voda iza nje nego da kapa s prednje strane.
Kod mene je recimo problem sto su idioti koji su radili fasadu ostavili pad na gornjoj ivici otvora prozora prema prozoru umjesto suprotan pad, tako da kisa koja se slijeva niz fasadu umjesto da kapne preko gornje ivice zida sad se moze sliti prema prozoru. Zaboravio sam prilikom ovih pljuskova pogledati da li se to desava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 09 Avg 2020, 16:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2006, 10:47
Postovi: 115
Svakako, voda uvijek nadje svoj put, ako vec i dodje iza kutije, bolje da prodje nego da se negdje zadrzava pa usmrdi :D

Koliko sam ja prodavca razumio, kutija ima svoj oblik, i mozda neki blag pad ka vani, ali ako prozor prethodno nije postavljen pod "vaser vagu" a kutija prati prozor, logicno je da ce na neku stranu pad biti, ili ka vani ili ka unutra.

To sa ivicom je upravo to sto ja pricam, dobijes ugao veci od 90stepeni u odnosu na prozor i imas rupu iznad kutije kada kutija legne na prozor (slika ispod) :D Mada se tu prilikom izvodjenja fasade mogla postaviti okapna lajsna, pa ne bi smetao pad, ali opet vodu vjetar moze uguratiiza kroz tu rupu. Uglavnom, toga sam se nagledao na dosta mjesta, zato smatram da je najbolje postaviti prozore s roletnama prije bilo kakve demit fasade na kuci, ako se radi o novogradnji.

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 09 Avg 2020, 16:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Da budem iskrena, ja sam prije ovog sa kisom imala dobar utisak o novom prozoru, pogotovo sto se tice stanja sa toplotnom izolacijom po vrucini i insektima. Sa starim je to bio horor. Sad se pitam da li se nesto desilo s tom kutijom dok je padao grad ili...ne znam. U svakom slucaju, ne mogu prihvatiti da je normalno da postoji procijep kroz koji se slijeva kisa. Uostalom, to znaci da tuda kuda prolazi kisa mogu proci i insekti, a i toplota. Napisacu sta su odgovorili i kako ce ovo rijesiti. A onda mogu napisati i o kome se radi.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 09 Avg 2020, 16:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
@Shadow90
Svi mijenjamo stolariju s vremena na vrijeme. Nije valjda jedini pravi trenutak za to odmah nakon izgradnje kuce/zgrade. Inace ce kisa prodirati mimo roletni...ja to u zivotu nisam nigdje vidjela. A imala sam plasticne, mnogo skromnije i jeftinije roletne- kvarile su se, upitna im je izolacija, svasta nesto, ali prozori su bili suvi i po najgoroj kisi, ako su spustene.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 09 Avg 2020, 16:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8758
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Evo da i ja dodam nešto....onakvu kišu u BL od prije par dana ja nikad nisam doživio u svom životu , da toliko nanosi da dio zgrade bukvalno opere....pa čak i da se desi ovako kao što se desilo kod skitnice.
Vremenske (ne)prilike se mijenjaju i idu nagore htjeli mi to priznati ili ne.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 09 Avg 2020, 16:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2006, 10:47
Postovi: 115
Svakako, slazem se, ali govorim iz licnog iskustva. Na nagovor drugih, odlucio sam se na naknadnu ugradnju roletni, i eto sad cu isto tako imati tu prazninu iznad kutije na svim prozorima. Zato se i jesam ukljucio u diskusiju, da vidim sta ce rjesenje na kraju biti odnosno sta je problem. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 09 Avg 2020, 17:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
I ja pricam iz licnog -korisnickog- iskustva. Da je tako kao sto ti kazes, bilo bi isto i sa mojim prethodnim roletnama, sa roletnama mojih rodjaka i prijatelja. Sta ima veze, to mora tako biti?! Da se slijeva kisa po prozorima, ako roletne nisu "izvorne", a uglavnom nisu. Nemoguce. Mora biti nacin da se to rijesi.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 09 Avg 2020, 22:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
Roletna koju kupis naknadno (pod uslovom da u oba slucaja kutija ide vani, a ne unutra) se isto montira odvojena kao i kad je kupis i ugradis istovremeno s prozorom. Mooozda samo nesto pripreme u radionici i izbuse ljepse ako istovremeno ugradjuju, mada sumnjam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 10 Avg 2020, 08:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Ugrađivao sam takođe naknadno roletne na pvc stolariju i nikad nisam imao ovakav problem kao skitnica. Mada gledam ovu sliku što je skitnica postavila, kod mene nema nikakvih otvora (zazora) između kutije i stolarije, kao ni između kutije i fasade sa gornje strane, tako da i ne postoji mogućnost da voda prođe. Detaljno su izmjerili otvore kada su uzimali mjere i sve se uklopilo u milimetar. E sad to što nisam bio zadovoljan sa nekim drugim stvarima nije tema ovaj put :D
Znači kod skitnice ili nisu uzeli dobre mjere pa to nije moglo da se fino uklopi ili nisu fino uklopili, ili se nešto u mjeđuvremenu odvrnulo pa sad "visi" prema vani kutija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 10 Avg 2020, 08:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
blaf77 je napisao:
Roletna koju kupis naknadno (pod uslovom da u oba slucaja kutija ide vani, a ne unutra) se isto montira odvojena kao i kad je kupis i ugradis istovremeno s prozorom. Mooozda samo nesto pripreme u radionici i izbuse ljepse ako istovremeno ugradjuju, mada sumnjam.


Da, čini mi se da svi uzimaju roletne od Megastila, pa da ih kače na svoje prozore, ili je tako neka priča bila...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 10 Avg 2020, 10:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
skitnica je napisao:
Tesko da to mogu dobro uslikati izvana posto se radi o drugom spratu u zgradi. Pokusacu....Vidjela sam samo da kutija nije spala, ali ne mogu da je vidim detaljno niti uslikam odozgo. A to mi je sumnjivo...Evo slika tog procijepa kroz koji prolazi kisa. Zablja perspektiva.
Slika


Kupi samoljepljivu dihtung gumu i zalijepi izmedju. Nema tu puno mogucnosti, mozda sa gornje strane nekakav odgovarajuci L profil (pvc ili alu)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 10 Avg 2020, 10:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ovo:

https://www.amazon.de/Komprimierband-vo ... B0775J8XR5

Ovo:

https://www.amazon.de/Dichtungsband-sel ... B07TJNT9Q5

Ovo:

https://www.amazon.de/Dichtungsband-Anl ... B07VHH361N


Ima svega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 10 Avg 2020, 11:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
blaf77 je napisao:
Roletna koju kupis naknadno (pod uslovom da u oba slucaja kutija ide vani, a ne unutra) se isto montira odvojena kao i kad je kupis i ugradis istovremeno s prozorom. Mooozda samo nesto pripreme u radionici i izbuse ljepse ako istovremeno ugradjuju, mada sumnjam.

Roletna je ugradjena istovremeno sa prozorom, nije naknadno. Naknadno je u odnosu na izgradnju zgrade i postavljanje fasade, jer je Shadow potezao da je to problematicno.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 10 Avg 2020, 11:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
The_new_Statesman je napisao:
skitnica je napisao:
Tesko da to mogu dobro uslikati izvana posto se radi o drugom spratu u zgradi. Pokusacu....Vidjela sam samo da kutija nije spala, ali ne mogu da je vidim detaljno niti uslikam odozgo. A to mi je sumnjivo...Evo slika tog procijepa kroz koji prolazi kisa. Zablja perspektiva.
Slika


Kupi samoljepljivu dihtung gumu i zalijepi izmedju. Nema tu puno mogucnosti, mozda sa gornje strane nekakav odgovarajuci L profil (pvc ili alu)...


Mislim da cu ipak traziti da Oni to urade.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 10 Avg 2020, 12:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Mhm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 10 Avg 2020, 16:05 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2019, 16:24
Postovi: 16
Pur pjena i nek zatvore prostor izmedju kutije i fasade

Poslato sa AUM-L29 pomoću Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 482 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs