banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Maj 2024, 23:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 823 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 42  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 08 Sep 2022, 19:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8514
Seiko Tuna 017 i G shock Rangeman 9400 su stalno u rotaciji.
Automatik Orient MakoXL i Mako 2(nov), Citizen ny0040 - za plažu i drljanje đe stignem.
Prodao : Omega smp kvarc 2221.8, Stowa Seatime cosc, Maurice Lacroix Miros chrono kvarc(extra sat), Victorinox Ambassador xl(unitas 6498).
Šta bih volio imati- Grand Seiko kvarc, a ne bih imao ništa protiv ni da legne Tissot prx chrono automatik(prelijep model, Valjoux 7753).
Ljetos naletio u Kotoru na Seiko Willarda i Tissot prx(mada mi se ne dopada mehanizam kod njega).

V@nja ,
Ganjao moonswatch!? Zašto, jadan ne bio?


Poslednji put menjao hadzidado dana 08 Sep 2022, 19:04, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 08 Sep 2022, 19:02 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17162
Lokacija: Q5HW+6W
V@nja je napisao:
MoonSwatch sam ganjao uzduz i poprijeko.
Nema sanse.
Budala si ako bi dao tolike pare za plastični sat :lol:

V@nja je napisao:
Ne mora da znaci - nije kolekcionarstvo vezano iskljucivo za Rolex, AP, Patek isl. modele.
Kupujes i skupljas ono sto se tebi dopada, a cijenom ti je prihvatljivo.
Tako sam ja krenuo od AKG-a i Sennheisera, pa se sad ponekad ufatim kako razmišljam da kupim Focala :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 08 Sep 2022, 19:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8514
Ratkop,
Za bilo kakve info o satovima pregledaj svetsatova.com, portalsatova.com i naravno watchuseek.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 08 Sep 2022, 19:12 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17162
Lokacija: Q5HW+6W
Pitanje, nebitno dal je u pitanju jedan ili deset satova: kolika je prosječna vrijednost sata u kolekciji? Ili da preformulišem, koliko ste para dali (ili voljni dati) za sat?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 08 Sep 2022, 19:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20454
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
V@nja ,
Ganjao moonswatch!? Zašto, jadan ne bio?


Zato sto imam problem :lol:
Dzaba sve kritike, gledao sam ga u DE i super mi je, Mission to Mercury.

Citiraj:
Budala si ako bi dao tolike pare za plastični sat


Jesam, jbg :lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 08 Sep 2022, 19:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20454
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Tako sam ja krenuo od AKG-a i Sennheisera, pa se sad ponekad ufatim kako razmišljam da kupim Focala


Ja bih nekako u jednom momentu volio da, bez da se finansijski u propastim, mogu da se odvojim od para za Aqua Terra ili Speedmaster (ili idealno oboje) Omegu.
Mozda ako se pojavi neka nova Korona.
:lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 08 Sep 2022, 19:30 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17162
Lokacija: Q5HW+6W
Speedmaster je fina priča... imaš moju punu (moralnu, ne finansijsku) podršku :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 08 Sep 2022, 19:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20454
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
(moralnu, ne finansijsku)


Siso :lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 08 Sep 2022, 21:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2006
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Slazem se da Strahinja radi fin posao (mada moze to i dosta bolje) i da je prilagodio svoju pricu nasem podnevlju te je ponajvise orijentisan na satove koji su financijski pristupacni (do 2000EUR). Sklon je dosta diskusijama na temu Rolexa ali i tad ne dodiruje se modela koji su vise od 10k.

Vidim da je sad totalni hype oko MoonSwatch. Meni licno nije privlacan, mozda zato sto sam vise ljubitelj elegantnijih satova, kvalitetnije izrade. Stigli su u radnje u Bg ali koliko pratim, sve je brzo razgrabljeno.

V@nja je napisao:
Citiraj:
Casio G-shock Mudmaster (GGB100 serija)

Malo jace od godinu dana ga imam .. u tih godinu dana mislim da sam 90% vremena proveo noseci upravo taj sat.

Identicno. Sat za sve prilike i licno sam odusevljen funkcijama. Zbog njega neke od mojih boljih satova nisam duzi period na ruku stavio.

hadzidado je napisao:
Ratkop, Za bilo kakve info o satovima pregledaj svetsatova.com, portalsatova.com i naravno watchuseek.com

Hvala, pregledacu.

V@nja je napisao:
Citiraj:
Tako sam ja krenuo od AKG-a i Sennheisera, pa se sad ponekad ufatim kako razmišljam da kupim Focala

Ja bih nekako u jednom momentu volio da, bez da se finansijski u propastim, mogu da se odvojim od para za Aqua Terra ili Speedmaster (ili idealno oboje) Omegu. Mozda ako se pojavi neka nova Korona. :lol:

Ne razumijem tu opcinjenost Omegom. Nisam vlasnik ali gledao sam njihove satove u radnjama i moram reci da su mi bas ruzni. Mislim da je to najbolja rijec. Meni licno nimalo privlacni, nekako su nezgrapni, cifarnik i bezel im je prevelik za moj ukus. Speedmaster Omega jedan od boljih satova s aspekta izrade i definitivno sat vredan da bude u kolekciji. Nadam se da ces uspeti da ga uvrstis u svoju kolekciju


Moja trenutna kolekcija je Breitling kolt 44 A74387, Longines Hydroconquest L37824969, G-shock Mudmaster GGB1001A3ER i TagHeuer Formula 1 CAZ1010.
Ono sta mi je zelja i nadam se da ostvarenju iste u nekoj buducnosti je Rolex Oyster Perpetual Datejust 41 126234. Mada to je neki san koji je zbog svih desavanja oko nas sve dalji i dalji. U odnosu na pred koronu, cjena mu je sad skocila za nekih 50%. Problem je sto se vise ne moze ni kupiti u radnjama vec se ide na liste cekanja dok je u slobodnoj prodaju za 200-300% skuplji u odnosu na radnje. Shodno tome ostaje daleki san od kog necu odustati :)


Poslednji put menjao ratkop dana 08 Sep 2022, 21:10, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 08 Sep 2022, 21:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8514
Enter,
Tuna bila oko 900€, Omega smp mislim 1100, Stowa 900€.
Rangeman malo manje od 500KM. Ovi ostali 200- 300KM.
Maurice Lacroix mislim oko 600€- sat u rangu Breitling Colt kvarc chrono.
Mogao bih uzeti i GS kvarc ili Tissot prx chrono al čisto sumnjam da ću to uraditi.
Recimo Certina ima odličnu ponudu za chrono kvarc cosc(niko ni približno ne nudi tako nešto).

V@nja,
Da nemaš blage veze o satovima pa ajd al sve znaš i opet bi uzeo taj komad smeća!?
Ja bih se zabrinuo.
(ovamo aqua terra i speedy....)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 08 Sep 2022, 22:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2006
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
hadzidado je napisao:
Maurice Lacroix mislim oko 600€- sat u rangu Breitling Colt kvarc chrono.

U kom smislu mislis da su Breitling kolt i Maurice Lacroix u rangu? Breitling kolt je +2700€ dok je ML 1000€. Mislis sto se tice mehanizma, kvarc chrono? Breitling kolt ima superkvarc mehanizam. Baterija mu traje ca 12god i koristi ETA 2824 dok ML ima obicni kvarc mehanizam i baterija mu traje 2,3 god.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 09 Sep 2022, 01:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8514
Jok. 2824 je automatik, Breitling 17.
Maurice Lacroix Miros COSC chronograph ima isti mehanizam kao i Colt chrono(ETA thermoline 251.232). Napravljena je limitirana serija u 4 boje po 999 komada i amin.
I da- platio sam ga 405€ prije 12 god.
Ovakav(moj je bio smeđe boje):
https://www.chrono24.com/mauricelacroix ... 293026.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 09 Sep 2022, 01:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8514
Još nešto - postoji ML Miros cosc diver automatik(eta 2824).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 09 Sep 2022, 09:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2006
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
U pravu si, izvini. Maurice Lacroix Miros COSC chronograph koristi isti mehanizam kao i Colt chrono(ETA thermoline 251.232) kao i kolt chrono i ML Miros cosc diver automatik(eta 2824).

Kada si ih uporedio odmah sam pomisio na moj sat. Breitling kolt 44 koristi ETA Thermoline 955.652 superkvarc.

Mnogo je proizvodjava koji koriste iste mehanizme (komercijalne) ali onda imamo razliku u kvalitetu izrade, staklu, narukvici, itd te onda dodjemo i do jacine imena brenda. Tu se oslikavaju razlike. Nazalost u vecini slucajeva najskuplje placamo ime.

Najbolje je traziti sat karakteristican za tog proizvodjaca i koji ima svoj mehanizam (in house movement). Obicno su onda i takvi modeli najskuplji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 09 Sep 2022, 16:55 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 979
Trenutno imam Garmin Delta Solar i Mudmastera GWG 1000, a proslo je kroz ruke 4, 5 Seiko Samurai modela, koji Orient, manje vise sve sto je Suunto izbacio, sve iz Mudmaster serije itd, treba uskoro stici i King Turtle Manta Rayu, vrhunski slozen sat, safir, keramika itd..not bad

Zelja Emperor Tuna SBDX 013, kao dive sat, i mozda neki quarz Grand Seiko 39 40 mm ( a relna opcija je neki pressage kao dress ) i to bi bilo to od kolekcije Dress - Dive - G Shock - Garmin, manje vise polroveno sve, obzirom da me chrono ne privlaci :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 09 Sep 2022, 17:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8514
Ratkop,
Ime puuuno znači kod satova. In house takođe ali i ne toliko(zavisi od brenda). Završna obrada.......hm, ima tu svega kod velikih imena(makro slike su čudo).

Ozren,
Svašta nešto je prošlo kroz ruke, a? Ja recimo ne bih Emperor zbog monokok kućišta.

Spomenuli ste automatike i dušu(enter), pa evo 1 kvarc(mislim da je citizen A060 eco drive) :

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 09 Sep 2022, 18:28 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17162
Lokacija: Q5HW+6W
Čim to ima štampanu ploču, nema to duše...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 09 Sep 2022, 19:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7814
Lokacija: Mejdan
Štampana duša...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 09 Sep 2022, 20:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8514
Kako god al ovaj je pravljen da traje. 4 motora za svaku kazaljku po 1, 23 rubina, metal u kompletu osim solar i štampane ploče.
Koliko znam, jedino Citizen i GS imaju kvarc modele sa prozorom na poklopcu mehanizama i imaju šta pokazati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 10 Sep 2022, 12:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2006
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Koliko ljudi je upoznato s razlikama izmedju kopija i klonova? Kolicini klasa kopija i kako ih razlikovati. Mada na kraju kopija je uvjek kopija i treba ih izbjegavati posto je njihov kvalitet mizeran, bez obzira koju klasu da postignu.
S druge strane, najvise sam se iznenadio informacijama o klonovima.
Iznenadio sam se po kojim cjenama se klonovi krecu i koje kvalitete znaju da postignu. Ponekad klonovi na kasne puno i za originalnim prijmercima kada je cjena u pitanju.
Gledao sam neke vlogove o Rolex modelima i njihovim klonovima. Rolex original 10k dok je klon 2-3k. Nema razlike, isti su. isti mehanizam, safirno staklo, obrada, sve. Cak ima slucajeva da i u ovlastenim servisima budu zbunjeni i tesko mogu da primjete razliku.
U vecini slucajeva klonovi posjeduju identican ETA mehanizam kao i originali, safirna stakla itd jedino sto nisu stvarno proizvedeni od strane tog brenda.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 823 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 42  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs