banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 10:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 741 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 38  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 29 Okt 2018, 21:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Ja nešto Festinu volim,nemam posebnig razloga. Kakav je mehanizam uopšte?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 29 Okt 2018, 21:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Festina lente, što bi rekli stari Latini.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 29 Okt 2018, 22:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4345
Pošteni Srda je napisao:
Ja nešto Festinu volim,nemam posebnig razloga. Kakav je mehanizam uopšte?
Miyota JS15. Jel čemu? Ono da radi 5-7 godina i to.

Poslato sa BLA-L29 uz pomoć Tapatoka

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 29 Okt 2018, 22:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8484
Nema tu ništa komplikovano, standardan hrono kvarc. Gledam cijenu na ebay 16$ al inače je 30$.
Više bih gledao kako je napravljen sat, tj da ne otpadne nešto sa njega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 31 Okt 2018, 22:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4345
Esteski mi je najbolji koji sam nasao, a kontam da za tu cirfu ne mogu dobiti nista mnogo bolje.
Imao sam gotovo identican model Nautice koji me super sluzio vise od 5-6 godina i jos bi da se nije nedavno strmoglavio na beton.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 05 Maj 2019, 00:46 
nova bebica...amazfit verge

Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 05 Maj 2019, 07:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1845
Lokacija: Transilvanija
From China? Price?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 05 Maj 2019, 08:26 
Nisam narucivao ako to mislis. 275 KM sam platio, internacionalna verzija je u pitanju. 12 mjeseci garancija.

Mislio sam prvobitno da uzmem samsung gear s3 frontier, ali kako nemam samsungov telefon (a imam xiaomijev koji je ista marka kao i kupljeni sat), a i nisam do sada nikada koristio smartwatch odlucih se ipak za ovaj, jeftiniji je te ako mi se svidi koristenje pametnog sata mogu ga kasnije prodati pa uzeti nesto drugo mozda.

Mala recenzija sto se tice sata. Radi sve ono sto pise, notifikacije sa telefona dolaze istovremeno kada i na telefon. Moguce je podesiti da se bukvalno sve notifikacije sa telefona prikazuju i na satu tj cekiraju se one koje zelimo da se prikazuju. Moguce je primanje poziva direktno na sat tj isti ima mikrofon i zvucnik pa mogu glumiti dzejms bonda. Kontrola muzike na telefonu radi bez problema, dakle kada trcim ili setam ne moram vaditi telefon i cunjati po istom da prebacim pjesmu, pauziram ili pojacam ili smanjim zvuk. Na sat takodje moze da se kopira muzika (ima 2.5 gb slobodnog prostora) pa da se putem bluetootha spoji na logicno bluetooth slusalice i onda aposlutno nema potrebe da se nosi telefon na trcanje ili slicno. Sat je vodootporan (IP68 certifikat), vec sam testirao i to i nema nikakvih problema. Dalje, buduci da je sat baziran na android OS-u moguce je instalisanje dodatnih android aplikacija putem ADB-a. Ja sam instalisao samo ES file eksplorer (koji u sebi ima i text editor i pregledac slika) cisto da vidim da li dobro radi i ta funkcija i radi zaista bez problema. Heart rate monitor takodje bez greske radi. Od ostalih sitnica koje sat ima na sebi su muzicki player, pedometar, vremenska prognoza, kompas, pracenje kvaliteta sna, telefon za direktno pozivanje sa sata, alarm, find phone, tajmer i stoperica. Sto se samog trcanja tice nisam to jos testirao zbog vremenskih (ne)prilika. Po recenzijama na netu GPS radi odlicno i veoma je precizan.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 05 Maj 2019, 08:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12115
Zašto si se odlučio za Verge, a ne za Pace na primjer? Šta je prevagnulo? Ja se dugo razmišljam da kupim sebi jedan ali nisam nešto pametan šta da uzmem...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 05 Maj 2019, 10:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Malo je oruzan jedino :)

Sent from my Tesla_SP9.1L using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 05 Maj 2019, 10:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Skoro dobio ovu masinicu na poklon:
https://products.edifice-watches.com/as ... 559DB-1AV/

Super je sat, bar meni. Vidim da pise da je otporan na vodu ali se nekako ne usudjujem da probam :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 05 Maj 2019, 10:44 
zimnica je napisao:
Zašto si se odlučio za Verge, a ne za Pace na primjer? Šta je prevagnulo? Ja se dugo razmišljam da kupim sebi jedan ali nisam nešto pametan šta da uzmem...


AMOLED ekran, bolja rezolucija istoga, takodje i bolja zastita (gorilla glass 3), bolja baterija (ovo dvoje upareno sa dobrim watch faceom daje poprilicnu autonomiju), ima NFC, vodootporan je, manji je i od pacea i stratosa pa ne izgleda glomazno na ruci, lagan je te zbog toga uopste naemam osjecaj da imam nesto na ruci (za razliku od g shocka ili lorusa koje osjetim svaki trenutak na ruci), podrzava glasovne komande, pozive i na kraju noviji je tj izasao je 2 godine nakon pacea. I zadnje, ali ne nesto pretjerano bitno....u ponudi je bio samo verge, bio je amazfit pace kod nekog lika iz BL koji se nije htio naci sa mnom vec salje samo postom (????)...mislim ako dajes pisanu garanciju i racun onda ne vidim problem da se nadjemo i da direktno preuzmem robu...bilo je jos par njih koje sam kontaktirao, ali nisu davali nikakvu garanciju, kao nov je sat, mogu ga testirati na licu mjesta i to je to....neka hvala, pokvari mi se sutra i mogu se je**ti...

Zimnica, ako si u BL mozes uzivo pogledati ovaj moj verge ako te interesuje kako izgleda i kako funkcionise, nije problem nikakav.

Da Veljo, dizajn jeste malo neobican, ali i nije toliko los uzivo.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 05 Maj 2019, 11:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8484
Mićko,
G Shock ti je težak? Koji tačno?
Rekob čoek das u formi ( teretana, trčanje...), a ono princezica!
Šta da malo pronosaš kakav pravi sat, npr diver promjera 45mm sa čeličnom narukvicom debljine 5mm što daje težinu od 200 + grama?
Upala mišića, bolovi u laktu i ramenu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 05 Maj 2019, 11:21 
nisam ni napisao da mi je tezak...ga-200-1aer je u pitanju

Citiraj:
Šta da malo pronosaš kakav pravi sat, npr diver promjera 45mm sa čeličnom narukvicom debljine 5mm što daje težinu od 200 + grama?

zasto ovo nosi bilo ko sa normalnom rukom?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 05 Maj 2019, 12:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11313
Lokacija: PL / BL
Za ronjenje da, ali za "nosanje" pa i ne baš...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 05 Maj 2019, 13:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8484
Evo moja je normalna(obim 19.5cm) i bez problema nosim Seiko SBBN017 Tuna(47mm), Orient Mako xl(45mm), gshock Rangeman 1gen(cca 53mm al lagan ko pero).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 05 Maj 2019, 14:41 
17 cm kod mene....ja sam kao narkic :D

I dalje ne vidim potrebu da se nosi nesto toliko veliko sto ima samo funkciju sata i eventualno jos necega sto samo ronioci koriste.

ovaj g shock (52 cm obim i sigurno preko 1.5 cm debljine) izgleda smijesno na meni, inace je poklon...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 05 Maj 2019, 17:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Što se mene tiče, sat je sat i ne treba mi nikakva druga funkcija. Nikakve zajebancije kao sms, internet, fejsbuk, kurac-palac i na kraju pokazivač vremena, onako kao usput. Ali to je samo do mene i još nekih koji preferiraju (Invicta) grand diver dizajn sa dvotonskom narukvicom. Old school lifestyle.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 05 Maj 2019, 18:18 
Stratokastel je od onih penzionera koji se zale sto baterije u danasnjim telefonima traju dan i da su telefoni nekad bili telefoni, a ne ovo danas... :D

Zezanciju na stranu, danasnji pametni satovi imaju svrhu i korisni su...i ja volim staviti svoj lorus/seiko ili longines kada hocu da izgledam malo elegantnije, ali za svakodnevno koristenje biram pametni sat....bar od kako ga imam.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 05 Maj 2019, 20:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8484
Joj Milane, pa kod tebe zglob ko kod moje gospoje(važe 50-52 kile).

Pametni sat je najmanje sat. To je čist gadget. Imam mob za te funkcije, a puls znam i sam izmjeriti.
Opet, Invicta Subaqua noma ne bih nosio ni da mi plate.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 741 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 38  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs